Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

andreaka11
7. okt 2010

a vo februari carneval... 😀 😀

miriamp
8. okt 2010

babeny tak my zajtra ficime na sk na dva tyzdne, caka nas presne 1214 km. keby aspon pocasie sa nam tam vydarilo,
no od tohoto rocneho obdobia sa moc toho cakat neda. bye bye hawduu hawduuu

rybca
8. okt 2010

@ikke jaj, tak tu sa chysta aj program nejaky vo winkelcentre, pojdeme kuknut...🙂
@andreaka11 na sinterklaasa sme uz pripraveni, prave sme vypisali formular chlapovi do prace, ze co chceme pre Matka...🙂)))))) a uz sa tesim na vianoce, musim uz chlapovi zacat pripominat aby vymyslel vonkajsie osvetlenie..🙂)))

tigrik8
11. okt 2010

Ahojte. Potrebovala by som radu existuje aj tu v NL nieco take ako je odsavacka na sopliky ktora sa da pripojit na vysavac a ak ano tak kde by som ju mohla kupit. Popripade nieco este lepsie. Dakujem

cestovatelkaandrea
11. okt 2010

@rybca aj ja sa tesim na vianoce ale tu mi v NL trocha ta vianocna atmosfera chyba. V Nemecku su super vianocne trhy (hlavne ta atmosfera) a ja som tajne dufala, ze aj tu bude nieco take. Ale prd gulovy 😒. Najsrandovnejsie je, ked my vianoce oslavujeme 24-ho decembra a vsetci naokolo az 25-ho a nikto to z mojich kolegov nechape.

cestovatelkaandrea
11. okt 2010

@tigrik8 ja som tu taku nevydela. jedine manualnu v drogerii. mozno druhe baby ti poradia viac. Ale v globale tu sa tak sopliky neodsavaju ako na SR. Skor stretnes vonku babatka so soplami az na brade.

tigrik8
11. okt 2010

@cestovatelkaandrea hmmm tak to si ma moc nepotesila lebo ta odsavacka na vysavac je super len sme si ju zabudli na Slovensku a teraz si nadavam..... ked potrebujeme. Asi mi neostane nic ine len kupit tu balonikovu z drogerie.

ikke
11. okt 2010

@tigrik8 taktak, tiez zhanam odsavacku soplov, lebo ta "hruska" z hemy (alebo drogerie), ktoru si moje holandske kamosky strasne pochvaluju, nefunguje teda ani omylom 🙄 lutujem, ze som si v lete nekupila na SK. aj ked sa mi zda, ze som tu niekde na nete zahliadla taku na baterky... idem guglit
a ked nie, bude moje dieta pekne po holandsky chodit so svieckami az k brade 😝

tigrik8
11. okt 2010

@ikke jednoznacne ta na vysavac nedam na nu dopustit 🙂 Ja neznasam ked dietatu sopel trci z nosa najradsej by som aj tym holandskym detom hned nosteky poutierala 😀

ikke
11. okt 2010

no lenze pre kazdu torhcu sopla vytahovat vysavac? 😅 to by som ho teraz musela mat asi furt vonku 😝 mne je skor sympatickejsia ta na baterky...

rybca
11. okt 2010

@cestovatelkaandrea a pritom je to taky paradox, ze vyzdobu maju uz mesiac pred vianocami, ale trhy a volno k tomu nemaju..🙂 teda su, ale take pomensie, na par hodin..🙂

my tiez odsavame vysavacovou odsavackou, no a ked mame sople, tak vysavac je permanentne vytiahnuty, ale ak len tak tecie sopel, tak len utriem, poviem FU FU a Matko uz vie, a par krat mi uz aj fukol, ale to bola asi len nahoda..🙂 az ked ma uplne plny nos, tak odsavam, bo aj to babo je to stres, aj ked to neboli, je to predsalen neprijemne, aj ked teraz uz je to v pohode, uz si aj sam pcha odsavacku do nosteka, pobucha po vysavaci, kukne na odsavacku a vieme kolka bije..🙂))) ale ked bol mensi, tak stres a plac, uz sa aj suseda co chodi okolo pytala chlapa, ze co bol taky plac, no ale ako jej to vysvetlit, aby si nemyslela, ze Matka tyrame..🙂))))

cestovatelkaandrea
11. okt 2010

my sme vzdy odsavali len manualnou a odsalo nam to velmi dobre. takze tu na vysavac sme ani nepotrebovali. no a vonku som utierala sopliky papierovou vreckovkou. ale odsavacka bola jedna zabalena vzdy aj v kabelke. tiez ma tie sopliky na druhych detoch prekvapuju. hlavne ked rano pridem do skolky a zasoplena je polka triedy az kdesi po bradu 😝

@rybca prave kvoli tym trhom pojdeme asi aj pozriet do Nemecka pred vianocami. Su tam aj super kolaciky, mnam mnam takze sa tesim o to viac. No s tym volnom je to tiez sranda. Robit 24-ho az do piatej vecer.... vzdy si beriem volno uz aj na tento den. Minuly rok sme akurat boli v meste pozriet okolo tretej toho 24-ho a tolko ludi na nakupoch v meste som este nevidela. Sama akcia, tak asi vsetci mali osial.

tigrik8
12. okt 2010

No tak vcera som isla kupit pre pokoj v dusi odsavacku z Hemy..... Tak to je strasne nieco teda aspon ja s nou neviem robit. Aspon mala Victoria sa moze hrat s babikami ze im sopliky odsava lebo na nic ine to vyuzit nevieme 😀

ikke
12. okt 2010

@tigrik8 presne, tie "hrusky", teda odsavacky s balonikom nefunguju 😉 ja som vcera narychlo kupila aspon cucaciu odsavacku Otrivin, ta ne na vytekajuce sople celkom OK, ale na zastavene sople by to asi tiez nebolo, myslim, ze nejako mimoriadne z hlbky to nevysaje

andreaka11
12. okt 2010

@cestovatelkaandrea @rybca ani ja tych holandanov nechapem. v nedelu nepracuju, lebo chcu svetu ukazat, aky su oni veriaci a na velky piatok musia do prace a vianoce oslavuju len preto, lebo vsade na svete ich maju...... 😕
@tigrik8 aj my mame odsavacku z hemy. a vobec nefunguje. mala som pocit, ze ten nos som este viac zablokovala. ale ked som im dala sprej do nosa a potom nos utrela, tak to dost pomohlo!!! 😀 inak, kde v nl byvate?

cestovatelkaandrea
12. okt 2010

😀 baby a to ako tym drobcom odsavate sopliky s manualnou odsavackou ked mne to ide a vam nie? ja mam kupenu z Etosu a urcite nie je nejaka specialna. Vzdy som vycucla s tym take sopliska ako svina dlhe... podrobnejsi popis ani nepisem..

@andreaka11 no to som si vsimla aj ja s tymi sviatkami. ale uz to ani nekomentujem, lebo vzdy sa tu najde nieco co ma prekvapi 😀 ci uz v dobrom alebo naopak.

rybca
12. okt 2010

@cestovatelkaandrea ja som tu hrusku len raz pouzila, teda obdobie jednych soplov a tiez mi to islo, ale musela som si najst system, kedy stlacit balonik a kedy pustit.....🙂)))))

andreaka11
12. okt 2010

@cestovatelkaandrea zatlacim balon, strcim do nosa a pustim balon 😀 lenze ked su to tie huste lepkave, tak ono to zostane len z nosa vysiet 😕 no a pri mojich detoch, tak tak placu a mrvia sa, ze som rada, ked im tu hrusku strcim do nosa a odsajem. utriet zvysok mi uz nedovolia....
mna len tuto v nl mrzi to, ze v nedelu sa skoro nic neda robit, ako volakedy na sk (nedele boli otrasne a nudne a dokonca ani v TV nic nebolo) a to, ze je tu tak malo statnych sviatkov..

tigrik8
12. okt 2010

@andreaka11 byvame v 's-Gravenzande "kusok" od Rotterdamu. No u nas je vsetko okolo nosu katastrofa. Dat kvapky neni sanca /jeden drzi dieta druhy dava kvapky/, odsat velky problem a poutierat len za behu ked sa hrame 😀

cestovatelkaandrea
12. okt 2010

@andreaka11 poznam to. tu je nedela skor rodinneho typu. vsetci idu do kostola a navstevuju sa medzi sebou. mozno vo velkych mestach je to ine. zabavne parky, narodne parky, muzea... su otvorene aj v nedelu. preto v nedelu chodime bud do velkych miest alebo do nejakych prirodnych parkov. obchody su otvorene, len ak mas nakupnu nedelu ale to mne nechyba kedze ja obchody moc nemusim 😝 😝 😝
k tym soplom- nas drobec vzdy pekne drzal hlavu ked bol malicky. az po 1.5 roku sa zmenil a odvtedy sople uz iba utierame. ale dovtedy som mohla odsavat aj striekat do nosa sprej. asi zalezi aj od deti ake su a potom to aj podla toho funguje.

tigrik8
12. okt 2010

No nasa bola tiez zlata ked bola mala. Ked pocula vysavac a vydela odsavacku tak sa zacala tesit ze jej sopliky odsajem, to len teraz poslednou dobou je vsetko NIE 😀 Ale hovorim si - 🙂 to su len vazy ktorymi kazde dieta asi musi prejst

rybca
12. okt 2010

@tigrik8 Na, uz som sa tesila, ze si blizko, ale ee, je to 40 km...:( ja byvam v Spijkenisse, to je tiez blizko Rotterdamu, ale inym smerom...:(

tigrik8
12. okt 2010

@rybca☹ skoda sa deti mohli po slovensky zahrat.....a maminy normalne pokecat lebo tu neni s kym 😠

tigrik8
12. okt 2010

Ja mam niekedy s tohot holandska take depky. Najradsej by som zbalila kufre a isla domov 😒

andreaka11
12. okt 2010

@cestovatelkaandrea ja take rodinne nedele typu zostat doma, nemusim. mam rada, ked su obchody otvorene. nie kvoli nakupom, ale byt medzi ludmi, lebo cez tyzden s detmi som len tu na dedine a to je taka dedina, kde lisky davaju dobru noc! takze cez vikend chcem byt medzi ludmi. byvame blizko lesa. takze vela ludi chhodi na prechadzky do lesa, ale ked som pocula od jana, kolko kliestarov si kolega doniesol domov, tak som les razne zamietla. chodievali sme sa don bicyklovat, ale odkedy som otehotnela a porodila, tak som bola na biku asi 2krat!!! ked sme este byvali na slovensku, tak to bolo super. ked som bola hladna o 2hej ranneej, tak sme mohli skocit do tesca. obchody pootvarane do 9tej, alebo ist na hrad, do tatier, na kupalisko, do podhajskej, tak to sa mi velmi pacilo, ale tuto nic take nie je ☹ ☹
na vianoce chceme ist domov, tak dufame, ze niekde bude sneh a pojdeme sa s babatkami sankovat 😀 😀

@tigrik8 @rybca tak u nas sa od zaciatku nesmel nikomu chytat nos. kolkokrat, ze tam mali velkeho holuba a ani za svet si ho nechceli dat vytiahnut... a je to tak doteraz. snad sa to casom zmeni!! 😵

rybca
13. okt 2010

@andreaka11 my pojdeme az v druhej polke januara, tak nam trosku snehu nechajte...🙂)))

cestovatelkaandrea
13. okt 2010

@andreaka11 no Adi tak to mas ine ako my. My tiez byvame na dedine ale ked sa zbalime do auta tak sa odpraceme hocikam na denny vylet. Damian je vacsi, takze uz nemusim ani tolko pre neho extra balit ako ked bol malicky. My si v podstate najdeme nejaky plan na vikend vzdy. V sobotu tu beha ludi az az lebo obchody su otvorene do 17 niektore az do 20. A v nedelu to tie parky istia. V podstate aj niektore zamky alebo kralovske sidla su otvorene aj v nedelu, takze vyletujeme takto. No a bicykel to je tiez nas oblubeny dopravny prostriedok. Ale ty to musis mat s dvojickami tazsie. Chapem ta, lebo si s nimi doma cely den. Ja robim, takze mne ani nevadi, ked niekedy ostavame doma cez vikend.

@tigrik8 moc sa nedeprimuj... asi kazda mala troska sok ked sa sem prestahovala ale casom objavis aj krasy holandska. Ja som tu stastna aj ked hory a poriadny sneh na bezky mi tu bude chybat vzdy.

rybca
13. okt 2010

@tigrik8 ja si tu tiez hladam pozitiva, cak co nam ine ostava ked tu uz "musime" zit..🙂))) a v podstate sa mi tu paci, chybaju mi len niektore potraviny a vylety do hor..🙂)))

cestovatelkaandrea
13. okt 2010

@rybca presne tak ako pises. cim si to budeme same robit neprijemne tak to bude horsie. kazda krajina je ina a v kazdej je nieco pekne a nieco negativne.
K tym potravinam nasla si tu v niektorom zo supermarketov nieco ako polohrubu alebo hrubu muku? Ja vsade vidim len jeden druh a to je ako hladka muka u na SR.