Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
16. sep 2015

@ajana1 dik, mam ju doma ... bez nej to nejde.

leonii
18. sep 2015

No začala škola a na Adama asi doľahla puberta v škole počúvali hudbu niečo ako na sk Rytmus a samoška Adam neslušné slová po chodbe vyspevoval 😒 tak jedna mamina ho upozorňovala,že to nie sú dobré výrazy a včera zo spolužiakom druhému namočili tričko na telesnej. Tak učiteľ sa snažil dať so mnou reč. A doma pozerám tak na krku hrubú krvavú šmuhu hrubú 2cm a 15cm dlhú ako keby sa išiel obesiť 😒 No že si na telesnej nevšimol,že má na krk šnúru. Dúfam,že si vyčerpal blbosti hned na začiatku a už bude kľud. Houk skončila som koniec výlevu 😖

cestovatelkaandrea
18. sep 2015

@leonii AZ SA DESIM PUBERY U NASICH DETI... ale vazne, fakt je to na nervy... ja neviem ako budem zvladat pubertu nasich deti.

cestovatelkaandrea
18. sep 2015

baby taka otazka.... nejaka holandska stranka, kde sa hlada zamestnanie??? poznate???? ja nie a kamoska by potrebovala nieco pokukat na trhu... tak preto sa pytam.

leonii
18. sep 2015

@cestovatelkaandrea ako Ti poviem,že niekedy je to už teraz o nerv. On je hroze vstahovačný,všetko je len jeho chyba,len na neho kričím a pod.Ale zas to nie je denne chvála bohu,ja sa len desím,že bude mať pubertu ako môj brat to nám potom všetci svätý pomáhajte 😠 Snažím sa tie výlevy nebrať osobne no mm to berie dosť tragicky hlavne preto,že on nič také hrozné neprežíval tak to dosť ťažko chápe. Ja si stále opakujem PRIDAVKY,PRIDAVKY 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ajana1
18. sep 2015

@cestovatelkaandrea skus http://www.monsterboard.nl/, Z personalnych agentur Undouchables, Unique Multilingual pripadne Manpower

cestovatelkaandrea
18. sep 2015

@ajana1 dik, poslem info dalej 😉

ervenka
18. sep 2015
cestovatelkaandrea
18. sep 2015

@ervenka ok dakujem

ervenka
18. sep 2015

@cestovatelkaandrea alebo werken bij postnl? oni nehladaju len postarov, ale aj management. 😉

ervenka
18. sep 2015

Dnes sme boli v Eftelingu. Hmmm Karnaval Festival, Pagoda a polovica velkej restiky Globetroter- zatvorene. Drobec bol s babkou na "vilach a trolkoch", slimacikoch. A prosim pekne v land van Laaf sa smykal na tych smyklavkach 1hod 45 minut!!! Ani si nesadol, este aj vodu z flase pil postojacky. So mnou bol na lodickach- ked videl z lodicky Barona- woooow mama, tam chcem ist. Este slapacie vlaciky a mohli sme pomaly ist domov. Uz to zacina byt zaujimave- on sa vobec neboji na husenkovych. Tam, kde ja neviem ako sa volam, on v pohode tralala vola na mna- este raaaaaaz. (Zazitky z Juliana toren, plopsa a aqua mundo.)

ikke
21. sep 2015

Baby, cas vyrazit za decembrovymi nakupmi - dnes som bola v blokkeri a maju vela playmobilu, lega a inych hraciek vyrzne zlacnenych... prv nez ich v oktobri daju na 150% povodnej ceny aby ich v novembri dali na povodnu cenu a velkou tabulou ZLACNENE 😀

leonii
21. sep 2015

@ikke Boooooooooooooože ako by som išla rada ☹ ☹ ☹ Ja stále čakám na vratku dane 😒 ☹ 😒 Koxo tohto roku si dávaju teda pekne na čas. Inak ja viem čo by sa páčilo mladej ale chalani to je teraz taký blbý vek že nemám teda žiadnu predstavu,teda takú čo by ma nezruinovala 😢 😖 😠

ikke
21. sep 2015

@leonii este vam nevratili dane??? To je nejake divne, vacsinou to hodi v juni

leonii
21. sep 2015

@ikke nie nevrátili ☹ mm volal a pánko vravel,že žiadosť bola vybavená 7.7 a na vyplatenie majú 3 mes. a podávali sme v marci ☹ ☹ Ako z jednej stránky čím neskôr prídu tým neskôr sa minú,ale tak by sa zišli ked tu boli svokrovci a sa im pokazilo auto 50km.od nás. Ešte že máme rezervu,lebo inak by tu boli teda dosť dlho (mne by to nevadilo,len nemali svoje lieky) Tak hádam do vianoc prídu 😀 😀 😀 Len som z vratky chcela záhradku spraviť a sme chceli maľovať kým boli decka na prázdninách. Mám už alergiu na tú krémovu farbu 😝 😎 ☹ 😠 😕 🙄 😵 😒

ervenka
21. sep 2015

V kruidvate je teraz Thomas v zlave- set s dieselom. Zatial je dostupny aj cez net. 😉

leonii
21. sep 2015

Baby v škole sa objavila choroba že krentenbaard. Čo je to za chorobu?

ikke
21. sep 2015

@leonii vyrazky v okoli ust, pokial viem. impetigo sa to aj inak vola
https://thuisarts.nl/krentenbaard
http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...

leonii
21. sep 2015

@ikke Díkes,poteší 😒

ikke
21. sep 2015

@leonii u nas v skolke to maju skoro permanentne vyvesene na dverach a klopklopklop... 😉

leonii
21. sep 2015

@ikke aha tak u nás len vši zatiaľ 😀 😀 Hádam ich mladá nechytí bo z jej vlasov to bude ina sranda 😠

rybca
22. sep 2015

Tak ja uz som darceky zacala kupovat v auguste, ale uz som asi aj skoncila, tolko toho maju, este aj z Lackovej prace dostanu, potom este od babiek, aby sa neurazili, ze od nich nic nedostali. Mlady dostal do ruk katalog z Intertoysu a dovtedy listoval v nom, kym nezakrizikoval vsetko, nakoniec sme mu ho museli zhabat, lebo uz o nicom inom nerozpraval...🙂 Uz aby bolo po vianociach..🙂

U nas v skole zatial boli vypisane len Waterpoken a Rodetong (ci ako sa to vola). Zatial nic z toho Mati nechytil. Zato ma zase sople a logopedicka zase zacala svoju pesnicku o KNO a mandliach. Hlavne, ze si doteraz nevsimla, ze ma Mati problem s R. Az ked som sa jej spytala, ci s tym ide nieco robit, si ho preskusala a povedala, ze to budu cvicit. Neviem, ale som mala inu predstavu o praci logopedistov.

ervenka
22. sep 2015

@rybca my sme nasemu ani katalog neukazali, lebo hlavne poziarnik Sam, Super4 a ine... som prekvapena,ze ziadny Thomas v katalogu nie je a pri tom v sobotu je premiera noveho filmu o Thomasovi. (takze ideme) a stale nove vlaciky, a zostavy idu do predaja..
My mame velmi dobru logopedicku. Momentalne cvicime L, H- lebo napodoboval. Daniel robi skutocne pokroky, juf nam povedala,ze keby nevedela,ze ma Daniel vve, tak by to o nom nepovedala. Niektore deti vyslovuju horsie ako on, mrmlu si pod nos. A ze on sa neboji prehovorit. 😀

leonii
22. sep 2015

No baby tak dnes aj nám dorazil katalog Intertoys. Ukážem chalanom aspoň budem mať predstavu a pre mladu som našla Frozen takže tam je úspech istý. Jasa teším na vianoce len pre to, že mm bude doma 😀 😀 😀

No a v škole mlada fasovala kufrík s písmenom K. Je to zvláštne lebo K povedať vie ale mali sme ho aj hľadať aj písať takže to asi nebude len kôli výslovnosti. Na sk sme chodili na logopediu tá dr.bola bohovská,chalanov naučila L za jedno sedenie a aj sykavky. Jedine Janko nevie R ale to skôr z pohodlnosti . Mladej nejdú sykavky a ľutujem,že som si nezbalila aj papiere z log. lebo už si tie cvičenia nepamätám 😒

leonii
22. sep 2015

Baby už chodili IKEA katalogy?

ajana1
22. sep 2015

@leoni nam prisiel uz pred mesiacom

leonii
22. sep 2015

@ajana1 fúúúú a ja čakám ☹ ☹ No nič toho roku asi npríde. Ked pôjdem do IKEI tak si budem musieť jeden vziať,hádam to nebude až na bud.rok 😒

ervenka
22. sep 2015

@leonii katalog, cca pred mesiacom. v predajni Ikea ich tiez maju. zbehni si. Inak, mna taaaaak urazili 😀 😀 v Ikeii. predstav si,ze skutocne platne- LP-tears for fears, Pet shop Boys aj INXS pouzili ako dekoracie. hmmmm 25 po zadku. Keby boli aspon na predaj.

leonii
22. sep 2015

@ervenka joj tak ja si zbehnem jedine z mm a to tak skoro nebude,(teda až po tej vratke ) Fú tak to s tými platnami tak to je smutne ak sú to skutočné tak to mohli fakt radšej predať ako zničiť 😒 Veľa ľudom by radosť spravili,teda tebe určite hej 😎 😉

ervenka
22. sep 2015

@leonii ooooh yeah. doma v ZA mame este gramofon... LP mali/ maju svoje caro. 😉