Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
5. okt 2015

Baby ked je na pozvánke na oslavu napísaný začiatok 12:15 a že ich dovezú,ale nie je napísané,že ich odvezú,no zároveň je koniec vyučovania o tých 12:15 tak mi to vychádza, že ich berú priamo spred školy. Bože som to napísala ako hotentot. 😀 😀 😀 Inak nie je tam adresa iba t.č. no viem kde bývajú 😎 😎 😎 Pýtam sa najskôr tu a až potom mamičky nech nie som za trapošku,že som to nepochopila (tu môžem,nikto ma nevidí 😀 )

cestovatelkaandrea
5. okt 2015

@ervenka podrazdim ta... mame doma a decka sa s nou hraju 😉 ale keby som videla v obchode dam vediet.

ikke
5. okt 2015

@leonii pravdepodobne ich zoberu rovno zo skoly, u nas zvyknu pisat, ze "na school mag je gelijk mee". pre istotu sa spytaj, neboj, nebudes za blbu 😉

rybca
5. okt 2015

@leonii aj u nas to tak robime, decka bereme hned po skole a rozvazame domov

leonii
5. okt 2015

@rybca
@ikke
Díkes 😀 😀

ervenka
5. okt 2015

@cestovatelkaandrea 😝 naklonuj.
@rybca specialne pre teba by boli trirohy pirohy.
@leonii http://nl.aliexpress.com/item/Learning-Curve-di... takto by mala vyzerat. Ide hlavne o zlatu korunku na komine. Je dolezite, aby nebol komin cierny. Dlhy pribeh... 😉

leonii
5. okt 2015

@ervenka jáááj aká zlatá 😀 😀 Popozerám že čo u nás ponúkajú 😀 😀 Ako ked zlatý komín tak zlatý to je jasné predsa 😀 😎 😀 😎 😉 🙂

ervenka
5. okt 2015

@leonii 😀 pravidelne musim hovorit cast pribehu ako "uspavanku" diesel10 nahana Lady a Thomasa a ako nakoniec Diesel10 spadne na lod. Taka mila uspavanka. To len zasveteni vedia @cestovatelkaandrea , a moja mama- "co ho strasis". Ked on to rad. 😉

cestovatelkaandrea
5. okt 2015

@ervenka poznam tento pribeh. nasi to poznaju tiez. Kilco vie vierohodne napodobnit diesla 10

ervenka
7. okt 2015

@cestovatelkaandrea ozaj, tento vikend je Thomas weekend na rtl8. Mali by dat aj novy pribeh, na kt. sme boli v kine. Tak pozerajte.

rybca
8. okt 2015

Dievcata, co kupit tu v NL, aby som mohla spravit odfarbene flaky na tricku?

ikke
8. okt 2015

@rybca su to naozaj odfarbene flaky, alebo su to flaky od bublifuku? naozaj odfarbene flaky asi iba zafarbit, farby dylon alebo teraz ma aj hema farby na textil

rybca
8. okt 2015

@ikke nie, ja chcem odfarbit, na SVK by som si kupila peroxid 8% a bolo by, ale tu som zatial nasla len 3%, ten mame, skusila som a nestaci

ervenka
8. okt 2015

@rybca skusala si davat cistiaci gel? videla som kedysi davno ako mama hodila trocko do vedra, dala gel. 😉

rybca
8. okt 2015

@ervenka wanish? som chcela skor vodovejsie, nech sa to spravi take rozpite

ikke
8. okt 2015

@rybca ahaa, tak bleek - dikke alebo dunne, podla toho, ako silno to chces odfarbovat. dikke pripadne mozes zriedit, ak mas a chces iba slabo odfarbovat. najdes v supermarkete pri wc geloch 😅
to je vlastne chlor

ervenka
8. okt 2015

@rybca nie wanish, myslela som bleek, alebo bleech.

rybca
8. okt 2015

@ikke
@ervenka ok, kuknem zajtra v nasom Jumbe, dakujem..🙂 aj ked teraz mi Laci povedal, ze to neskusam na dobrom kusku, lebo to skusam na jeho starom pracovnom obleceni a to je specialne upravovane proti kdecomu, tak musim skusit na starom tricku.🙂

mevrouw
8. okt 2015

Dobrý večer prajem 🙂 mamičky otázka na vás 😀 kraamzorg trvá prvý tyzden po porode a asi 4 alebo 8 hodin denne? to je asi prvá otázka a tá druhá je potrebné tých 8 hodín? teraz mi to príde ako dlho ale potom to možno ocením. ak máte skúsenosti poteším sa každému názoru 🙂

ikke
8. okt 2015

@mevrouw u mna boli prve 3 dni po porode 8 hodin a dalsich 5 dni kazdy den menej, posledny den len 3 hodiny (celkovo je nejakych asi 48 hodin preplacanych poistovnou). je to fajn, hlavne ak k tebe nepride mama alebo svokra na vypomoc. oni aj upracu, operu, urobia jedlo (u mna nevarili), pomozu s pripadnymi dalsimi detmi, obsluzia navstevy,... nasincovi to mozno pride trochu zvlastne, aj ja som si pri prvom trochu zvykala na myslienku cudzieho cloveka v dome, ale pri druhom som sa nechala bezostysne obskakovat 😀 😉
niekedy v 7. mesiaci k tebe asi pride teta z kraamzorg dohodnut tvoje poziadavky a predstavy, vtedy sa mozes aj dohodnut, ze chces tych hodin menej. pocula som aj o takych, co to uplne odmietli, akurat neviem, ako to bolo potom so zdravotnymi kontrolami, ktore bezne tiez robi kraamzorg...

ervenka
8. okt 2015

@mevrouw vsetko zalezi od tvojej zdravotnej poistovne. Na kolko si mas narok atd.. pozri si v zmluve. Ja som mala po kazdom porode prve 3 dni 8 hodin a potom dalsie dni menej a menej.poistovna CZ. A bola som rada,ze 8 hodin.Vlastne, po tomto druhom prvy den tu bola od 10 do 8 vecer. Takze dlhsie ako 8. A bola som veeeelmi rada. Vsetko zavisi ako sa dohodnes priamo s kraamzorg, ked ku vam pride. 😉

ervenka
8. okt 2015

@ikke nas husik je praktijk s 3 dr. jedna dr. z nich ma atestaciu v gyn. a ze ona chodi, ak zena odmietne oficialny kraamzorg.

mevrouw
8. okt 2015

@ikke ano presne ako píšeš :D príde mi to zvláštne že bude u nás niekto 8 hodín a čo tu bude robiť :D kedže u nás je normálne, že v nemocnici po porode ukazu max ako sa babo kupe alebo prebaluje a majte sa krasne a ked daco pride mama, teta, svokra čo ja viem kto.. tak mam este asi tyzden aby som sa tam zaregistrovala a co som čitala na stranke poistovne tak tam je suma nejakych 4 eura na hodinu len teraz uz neviem ci to mam preplatene ale asi skor ze to musim doplatit ja. dakujem pekne za odpoved 😉

mevrouw
8. okt 2015

@ervenka no ja mam bewuzt a eigen bijdrage na 10 dni je 4,15 na hodinu.

ervenka
8. okt 2015

@mevrouw ja som doplacala 178e. Ale nelutujem, lebo tato kraamzorg tu robila vsetko a aj navyse. Napr. sa hrala so synatorom. A pri tom, ta s ktorou som mala pohovor mi hovorila,ze kraamzorg nie je povinna sa hrat s druhym dietatom. Takze ono to zalezi aj od ochoty, dohode atd.
eigen bijdrage- doplacas.

mevrouw
8. okt 2015

ano viem čo to znamena len som myslela že všetky poistovne to preplacaju ale tak zjavne len určitu čast. ale tak nevadí ak je to velka pomoc tak to nie je velka suma 🙂 a hlavne ked tu nemam nikoho z rodiny a prve len na ceste 😅

ikke
8. okt 2015

@mevrouw ja som mala vtedy pripoistenie na vyssi balik sluzieb, v ktorom tusim bol aj vyssi prispevok na kraamzorg. ale uz si to presne nepamatam, kazdopadne je dobre sa pozriet, ci by sa ti napr. na buduci rok neoplatilo dat si vyssi balik sluzieb v poistovni. to mozes menit do konca kalendarneho roku 😉

ervenka
9. okt 2015

@ikke od 1.1. 2015 sa kraamzorg zmenila. ze urcita cast je podla zakona zena povinna si preplatit. V 2011 som nic neplatila- poistka ta ista, a v 2015 ano. Inak, stale im to v parlamente neda pokoj aby kraamzorg bola vynata zo zakladneho balika.

vivien_holandsko
9. okt 2015

Ahojte kočky. Študujem v Rotterdame a rada by som sa venovala detičkám formou au pair alebo akoukoľvek výpomocou v domácnosti. Hovorím plynule anglicky, som skúsený šofér a mám skúsenosti s deťmi. V prípade akýchkoľvek bližších informácií ma neváhajte kontaktovať. S dochádzaním do okolia Rotterdamu nieje problém 🙂

mevrouw
9. okt 2015

@ikke
@ervenka už som pozerala aj ine poistovne a vsade bol nejaky priplatok takze je to asi jedno . nie ze je tu taka kratka materska, clovek musi rozmyslat kam da dieta aby to nebolo drahe a este takto chcu ´´pomahat ´´