Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
17. dec 2015

Hádajte čo som dnes zabila? KOMARA !!!!!!!!!! Tento december je haluzny 😀 😀 😀 😀 😀

mevrouw
17. dec 2015

@leonii aj ja by som sla na sk rodit ale potom by som prd dostala, tak radsej ostavam tu a uvidim ako to prezijem vsetko..teta z kraamzorg bude chodit pomahat tak nejako to pojde. len ta kratka materska ma stve.no ja som tu uz 5 rokov ale aj tak si este na vela veci neviem zvyknut 😀

ervenka
17. dec 2015

@leonii pohoda. Predvcerom tu vcely lietali.
@mevrouw narodenim, resp. porodom sa to len zacne.. Muhaha 😀

leonii
17. dec 2015

@mevrouw no 5 r. to je už celkom pekná doba 😀 J som si podľa mna celkom dobre zvykla 😀 😀 No tá krátka materská to hej, to si neviem predstaviť,ale ked musíš tak musíš 😒

leonii
17. dec 2015

@ervenka no pri tomto teplom počasí sa ani nečudujem, dnes ráno som tuho uvažovala, že si prezlečiem bundu za jesennú tak bolo teplo 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

ikke
17. dec 2015

@mevrouw prd dostanes aj tu - porodne ani matersky ci rodicovsky prispevok tu neexistuje. iba pridavky na deti, co je pomerne smiesna suma aj oproti slovenskej materskej. ale podla mna sa tu rodi prijemnejsie a tiez neplanujem poslat deti do slovenskych skol najblizsich minimalne 15 rokov

mevrouw
17. dec 2015

@ikke ja viem ze porodne tu neexistuje. ale su tu prispevky aj na skolky alebo jaslicky alebo ako to mam nazvat..no ale narozdiel od slovenska zeny tu pracuju namiesto materskej takze maju ovela vyssi prijem a plus smiesny kinderbijslag .a este nejaky kindergebondebuget je .takze vzdy lepsie ako na sk :D lebo nevie kto by na sk zamestnal zenu s malym dietatom.

mevrouw
17. dec 2015

@leonii no ved co ine mi ostava :D nechcem si narobit 10 deti aby som bola doma ako tie potmavsie tety v skafandroch

mevrouw
17. dec 2015

@ervenka co sa zacneeee? :D

leonii
17. dec 2015

@mevrouw že v skafandroch 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mevrouw
17. dec 2015

@leonii no tak v osuskach :D majú okukane praktiky od nasich osadnicok slovenskych..aj tieto su drze arogantne a este k tomu nevedia ani na aute jazdit..nie som rasista inak 😀

leonii
17. dec 2015

@mevrouw ako ani ja nie som rasistka,(mala som kamošky aj slušne cignaočky) ale takéto vtipky mám rada 😀 No ja som zvedava ked náhodu schvália to čo vo švajčiarsku že si musia dať tie šatky dole že čo bude potom 😎 😎 😎 😎 😎

mevrouw
17. dec 2015

@leonii hej aj ja som mala, ale tak su aj biely co su ako z osady takze to si clovek nevyberie :P no ja dufam ze to schvalia, ked oni netoleruju nase bikiny tak preco mi by sme mali tolerovat ich..bohvie kolko petard pod tym nosia 🙄

leonii
17. dec 2015

@mevrouw ako v tomto ti dávam za pravdu,ked ideš na dofču tam tak ani pusu nemožeš dať mm na verejnosti,lebo pomaly v base skončíš tak ja som za to, že ked oni žijú v krajinách kde je to zakázané,alebo teda zakážu,nech sa teda prispôsobia. Ale v jednom to majú fajne nemusia ráno stáť pred skrinou, že čo si oblečú 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 By som bola zvedavá, že ked tak jedia v meste napr. v reštike, že ako to funguje 😀 😀 😀 😀

mevrouw
17. dec 2015

@leonii 😀 😀 😀 😀 😀 moslimky a mnisky to maju rano najlepsie hahah..u nich by si asi ani kadernicka neuzivila...a chcela by som vediet keby my sme utekali ako oni ci by nam kostoly stavali ako my im mesity staviame ako hlúpy...dobre uz sa to tu meni na politiku stop 😀

leonii
17. dec 2015

@mevrouw jj 😀 😀 Idem ja radšej hajkať 😀 😀

mevrouw
17. dec 2015

@leonii veru ja tiez, dnes som si chcela zdriemnut a otvorim oci a uz tma vonku..:D praca s ludmi ma nici..dobru noc

ervenka
17. dec 2015

@leonii @mevrouw no by ste sa cudovali. Uz 3x sa stalo,ze do poradne- prisla moslimska rodina. Velmi tradicne oblecena. Ked sa zavreli dvere, zeny si dali prec tie ruska, aj ten dlhy vrchny odev. A pod tym mali normalne oblecenie. Dokonca mala jedna nohavice. Naposledy mala zena na sebe uplne krasne vysivanu tuniku. Som len tak obdivovala, aby nevidela, resp. som velmi necumela. Vlasy mali tiez upravene. A Muzi normalne pozdravili dr. aj ostatne zeny v konzultacnom. Ziadna nadradenost. 😉 Tot zazitky z nasej malej dediny. Takze nehadzat vsetkych do jedneho vrecka.
@mevrouw cely kolotoc okolo kriviek rastu, vahy, statistika pohybu tvojho ditka. 😀

leonii
17. dec 2015

@ervenka o to som raz videla dokument o jednej moslimke (češke čo prestúpila) a ona tam vravela, že oni sa v súkromí práve že veľmi pekne obliekajú. No samozrejme to neukázali. Ale ked idú do obchodu,alebo do mesta tak čo na vrch nemusia rozmýšlať 😀 😀 😀 😀 Tiež si nemyslým, že podľa pár ľúdí treba posudzovať všetkých. Ja zatiaľ nemám žiadne neg.skúsenosti 😀 😀 Hádam to tak aj ostane 😀 😀 😀 😀 😀

leonii
17. dec 2015

Baby čo máte 5r. deti očkujú sa niekedy teraz? Kamoška zo Sk mi vravela, že jej 5r. syna teraz očkovali, že či aj tu nás to čaká?

ervenka
17. dec 2015

@leonii Tu je trosku iny ocko. kalendar.- 4r. DKTP a potom az 9r. DTP+BMR a potom az v 12r. HPV (uvazuju ze aj chalpci, nie len dievcata.)

leonii
17. dec 2015

@ervenka No tak ked nie Melánia tak možno pôjdu chalani na označkovanie 😀 😀 Díkes 😀

ervenka
17. dec 2015

@leonii vies co, HPV vakciny musia najprv poriadne preskumat. Uz boli hlasene problemy... Navyse s pravach cca 2r. dozadu hovorili, ze toto ockovanie ma byt hlavne kvoli DES hormonu, kt. boli kedysi tehotne holadanky dopovane, aby mali zdrave a silne deti, efekt bol opacny... 😖 Uvidime, kym nasi budu mat 12r. este vela vody pretecie. Ale za mna- HPV nie

mevrouw
18. dec 2015

@ervenka jasne ze nehadzem vsetkych do jedneho vreca..ako uz som vyssie spominala, mala som najkamosku ciganku a tak isto su aj gadzovia niektori ako humusaci takze to zalezi aj od cloveka nie od rasy alebo etnika..ked sme byvali v Rotterdame pod nami bol obchod s ich oblecenim a boli tam naaadherne kusky 😲 aj som si chcela kupit ale asi by na mna divne kukali. 😀 ja mam zial len negativne alebo neutralne skusenosti. ale teraz v dedine vidim zriedka jednu ale aj ked stretnem tak je slusna..asi mestanky su namyslene 😀 joooj ja uz teraz mam stres co budem s malym robit 😀 netusim vobec co ma caka

leonii
18. dec 2015

@mevrouw joj som si spomenula, ked som prišla z porodnice z najstarším a on po nakojení hned nezaspal,ale pozeral a mňa, zrazu taká panika, že čo teraz s ním mám robiť 😀 😀 😀 Ale hneď som si zvykla a aj ty si zvykneš neboj sa 😀

ervenka
18. dec 2015

@mevrouw hihi, vela zalezi aj od osadenstva poradne. my sme mali veeeelmi "prijemnu" dr. Nas drobec bol pohybovo popredu, vzdy nas zvozila, ze to nemoze, ze je este primaly atd. (8apol mes. na kolienkach, 11m. chodenie, 14m. behanie) Aj strasila s ADHD. Ze je priliz maly a robi priliz vela.... A ja takmer slzy. TEraz mame milu dr. spomenula som jej, ze LAura len trochu lozi, sediet nechce sama- podkladat vankuse jej nedavam- a dr. hned ju dala na zem, mlada predviedla celu spartakiadu... Dr. sa len smiala, ze mlada robi vsetko, len nie na 100%. Ale aj to pride. 😀

mevrouw
18. dec 2015

@leonii 😀 😀 😀 😀 😀 si to viem predstavit hehehe, odlozit ako hracku to nemozes 😀 jooj ale tesim sa ale mam strach lebo nikoho tu nemam ziadne kamosky, len kamarati z Sk, ale ti mi asi moc nepomozu hehe, ale dajako uz bude...mam v plane vyhrat jackpot a ostat doma 😀 😀 zatial som vyhrala len 10 eur..ale zaciatky su vzdy tazke haha

mevrouw
18. dec 2015

@ervenka hahhahahaha pekne, ved kazde babo je inak sikovne...strasia s ADHD lebo tu asi kazde druhe dieta ma ADHD...daco maju v ovzdusi 😀 proste mate atletov doma

ervenka
18. dec 2015

@mevrouw ano, kazde ditko je ine, ale su aj krivky rastu, vahy, obvodu hlavicky, ak ditko nie je presne podla priemeru- bububu.. 😀

leonii
18. dec 2015

@mevrouw tak hej začiatky sú tažké to je pravda,ale mi ženy zvládeme všetko nie? 😀 😀 Tak možno ked bude maličké na svete tak sa z nejakou mamičkou zoznámiš v poradni,alebo pri kočikovaní 😀 Joj ja som fest rada kočíkovala, to mi chýba asi najviac 😉 No aj ja sa na ten jackpot chystám a zatial nič ani 1€ tak ,ale dnes som do psieho ho..ka stúpila tak si kúpim asi žreb 😀