Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

mevrouw
19. jan 2016

@1001jaja1001 ci som odvazna ti poviem ked na to pride..odmietam vsetkz informacie ci to boli, ako to prebieha, nechcem ziadne videa ani nic 😀 no kedze neviem ake vsemozne testy sa na sk robia, tak ti neviem povedat..viem len tolko ze tu mi nedali vypit ziadnu sladku tekutinu z ktorej som sa mala pogrcat 😀 ani nerobia vnutorne vysetrenia..zaklad, krv echo tlak vaha a poloha bejby..ak nie su dobre vysledky z krvi alebo z echa posielaju na dalsie vysetrenia..ale ja mam nastastie vsetko ako z knihy (klop,klop,klop)
@ervenka tak to bola riadna asistentka ked sa starala aj o vasu penazenku a mienku 😀 mne vysvetlili vsetko o DS a ze kde kedy a kolko ma to bude stat ale ze nie je to potrebne iba ak by som chcela. ale pytala som sa za toxoplazmozu ci to musim zvlast ist na krv ci ako..tak to zase ze ci som jedla surove maso..vravim nie ale mame zajaca aj macky vonku zijuce a ze to nevadi pokial sa nehram s bobkami 😀 tak ale aj tak som chcela na tie testy ist a ona ze to musime zvlast vyziadat ale ze to nie je potrebne..ta fasa budem cakat co sa narodi 🙄

ervenka
19. jan 2016

@mevrouw mna sladka tekutina neminula. 2x a na ex. Sestricka v nemocnici mi pri kazdom tehu povedala,ze si zasluzim medailu. Skusila si opytat sa huisartsa na testy na toxoplazmozu? JA som riesila kiahne, ci som mala ci nie, lebo v karte som zaznam nemala... A podla krvi som mala. Dala mi nasa dr. papier na rozbor krvi bez vela reci.. Mozno mame vynimocne ochotnych dr's 😉

mevrouw
19. jan 2016

@ervenka fakt? tu ti to dali vypit? a mne preco nie? :-O nie pri huiske som nebola..ale tak priznaky nemam ziadne tak snad som ok..od detstva som sa hravala s tulavymi mackami a kazdy v rodine mal macky, psy tak mozno som to uz aj davno mala :D nooo je mi to az divne ze sa tak o nas staraju 😀

ervenka
19. jan 2016

@mevrouw lebo som mala indikaciu- moja mama mala tehu cukrovku pri mne a ja som si dovolila pri prvom tehu pribrat 10kg/trimester.= 28kg celkovo... A pri druhom ze dieta je velke,po dozrenie na cukrovku, ale beeee beee nepotvrdilo sa...

mevrouw
19. jan 2016

@ervenka jaj taaak, uf tak to si pekne kilecka nabrala...to polovica mojej vahy :D noo ked bolo dieta velke tak asi skor z toho ze si zdravo jedla a malo vela vitaminov nie?:D nemam rada ked strasia ludi

ervenka
19. jan 2016

@mevrouw no nikto nevie. A pri druhom mi bolo naozaj velmi zle, a vo vyssom tehu mi nechutilo ani jest a od 34tt co tyden to +2kg. tralala zase okolo +28 kg... Daniel mal 3690g a Laura 3830g

mevrouw
19. jan 2016

@ervenka wuaw tak to su pekne cisla..ale tak to zalezi aj od cloveka..ja mozem zjest aj slona a mam kil s topankami...teraz som za 6 mesaicov pribrala 7 kil ale na nohach zadku nic...a to jem 8 krat denne :D ale hlavne je ze su zdraví

leonii
19. jan 2016

Baby nevideli ste niekde drevené bedničky. Nechcem nové,ale použité, že v akom obchode by som mala pohľadať? Okrem kringloopoch v našich nič nemajú 😎 😒

ervenka
19. jan 2016

@leonii klasicke? podla toho na co ich potrebujes. Hornbach, alebo praxis? leenbakker...

1001jaja1001
19. jan 2016

@ervenka
No uvidime, ako sa rozhodnem. Ak ostanem v NL budem asi riesit Kraamhotel. Ten nemocnicny pristup mi pride velmi chladny. Po mojej operacii som ich prosiiiikala, aby som aspon 1 noc mohla ostat, pretoze som dostala panicky zachvat po prebudeni na pooperacke 😅 a mala som fest bolesti, aj tak ma doslova zbalili a vyhodili 😒

leonii
19. jan 2016

@ervenka no také tie čo sa sk používali na zeleninu,chcem ich na terasu na stolík. No pozerala som práve Praxis,ale za 8€ to nie je ma moje tvorenie dobrá cena 😀 😀

ervenka
19. jan 2016

@leonii tak skus pozriet v Jumbovi, ci nemaju mandarinky/pomarance v bednickach.. 😉

leonii
19. jan 2016

@ervenka ahaa no vidíš tam bežne nechodím,ale pôjdem pozrieť,lebo u nás len krabice použivajú 😒 😀 😀

ervenka
19. jan 2016

@leonii http://www.jumbo.com/jumbo-mandarijnen-kistje-2... jumbo malo dokonca aj online. Ale uz nedostupne. Tak smer obchod. Mozno AH. Pred Vianocami boli vsade.. 😉

leonii
20. jan 2016

Vraždáááááááááááááááááááááá 😠 😠 😠 😠 Ked budete počuť, že slovenka zabila pubertálneho syna tak to bude o mne. Asi si kúpim nejaké lieky na nervy a bud ich dám sebe a mm,alebo Jankovi 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖

1001jaja1001
20. jan 2016

@ervenka aj to to je dobra moznost, hlavne blizko mna... Ale skor som premyslala nad Kraamhotelom v Utrechte, lebo je tak super detska klinika, kde operovali srdiecko choreho synovceka a pacil sa mi pristup a vlastne cely priebeh... A ty si vlastne kde rodila? Bola si spokojna?

ervenka
20. jan 2016

@1001jaja1001 rodila som v Tilburgu- st. Elizabeth ZH. Oba vyvolavane- Daniel uz nemal ziadnu plod. vodu a pri LAure som si sama vyziadala,lebo som uz nevladala. Samotny porod, pohoda. Nerobili problem ani s Epi. A pri Danielovi zostala PA aj ked sa jej uz sluzba skoncila. Aj sa rozlucila, ale ked prisla naspat- aaa ked vidim ako ste daleko, dobojujem to s vami... PRi Laure som mala asistentku z Irska. Velmi silny prizvuk. Smiala sa, ked som si spievala pri kontrakciach- Depeche Mode alebo U2 alebo INXS... Takze samotne porody pohoda. 😉

ervenka
20. jan 2016

@leonii "hlavne,ze nie je chory..." co take vkonala puberta? 😎

leonii
20. jan 2016

@ervenka to je pravda 😀 😀 No puberta vykonala to, že mu neumožnuje si pripustit vlastnú chybu a to aj ked mu to dokážem. Ráno si hľadal rukavice, že on ich dal na 100% na radiator,ale neboli tam, celý dom sme prahľadali,nakoniec boli v taškách na mojom baiku. Tak mu vravím, vidíš, nechal si ich tam a on nie,lebo on ich určite dal na radiator a tak reku ja som mu ich tam neodniesla ani nikto iný. No ani tak to nie je pravda on ich dal na radiator a ako sa dostali do garaže tak to on nevie a koniec. Ja už vytočená mu vravím,aby si vzal druhé a on nie, že on si tie zamrznute vezme lebo že som mu len dovolia si vziať druhé. Tak už teda som riadne zvýšila hlas a "prikázala" mu vziať tie druhé suché. Nakoniec som ho poslala do školy dopredu,lebo on ked je nahnevaný je schopný ešte aj na baiku ist tak blísko aby narokom narazil do brata a vinu zvalí na brata,lebo ved nevidí, že brzdí 😠 😠 😠 😠 😖 😖 😖 😖 Ako je toho veľa,ale v poslednej dobe si vydobýja svoje názory ( čo chápem) ale nepripúšta iné 😖 😠 😖 😠 No vidím to dnes na zákaz všetkého okrem dýchania 😀

michelle22
20. jan 2016

Ahojte baby, chcem sa opytat ci chodite niektora s detickami do slovenskej skolky? haag/amstelveen vdaka

ajana1
20. jan 2016

@michella22 my chodime do amstelveen

mevrouw
20. jan 2016

ja som citala o tej skolke v haagu ale ze to je len nejake 2 hodinky a v urcite dni ci ako?

ajana1
20. jan 2016

raz do mesiaca na 2 hodinky. s tym ze hodina zacina aktivitami pri stole, potom si deticky spievaju a tancuju (v nasom pripade skor rodicia) a potom je zas aktivita pri stole a volna hra. Podla mna tie dve hodiny su dost dlhe nakolko zvlast mensie deti sa nevedia tak dlho sustredit. My vzdy odideme trochu skor ked vidim ze moj synator uz zacina mat dost.

1001jaja1001
20. jan 2016

@ervenka tak super, konečne počujem niečo pozitívnejšie 😊

ervenka
20. jan 2016

@leonii maminka, mam pre vas 2 spravy- dobra sprava- vas syn je zdravy. Zle sprava je,ze mu z usi sycia hormony. Opakujte si, ked je najhorsie, ze aj on bude mat jedneho dna deti a pravdepodobne budu ako on. Tot skolsky poradca a napisal to do "posudku" spoluziakovi na gympli. 😀 😀 😀 Myslim,ze sa ti hodi uz teraz. 😀 😀 😀 Co tak to dat na sport- fuci alebo nieco, kde si vybyte baterky?

leonii
20. jan 2016

@ervenka no teda povzbudivé slová 😀 😀 😀 Ale tak ja to tak beriem,lebo inak by ma už odviezli 😎 😎 😎 😎 😎 😎 No ako hej bude mať svoje kt. mu to vrátia,ale ak sa to berie tak, tak ja by som si zaslúžila ukážkové dieťa,lebo ja som bola bezproblemova, žiadna extra puberta 😀 No,ale tak zas nemôžeme mať všetko dokonalé 😀 Chodí na scauting a na fucík odmieta 😖 😖

ervenka
20. jan 2016

@leonii tak je potom po svojom otcovi. 😉

leonii
20. jan 2016

@ervenka no to moja babka vždy tvrdila,že všetko dobre je po matke a zlé po otcovi 😀 😀 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 Zrejme mala pravdu, spomeniem to mm, že o na to povie 😎 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😉 😉 😉

mevrouw
21. jan 2016

Dobre ranko, chcem sa spytat ci je ouderschapverlof neplateny. ak je neplateny v com je jeho podstata okrem toho ze sedim doma bez akehokolvek prijmu? 😀