• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Maminky z Holandska, pridajte sa

8. decembra 2016 
@ajana1 nieeeee MT, vo Zvolene je/bola tiez. Pri hlavnej stanici a aj pri dopravnom podniku.
21. apr o 22:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@indu Brunssum- tam je vela vojakov z Portugalska. Aby ste sa este nemuseli ucit po portugalsky... :grinning:
21. apr o 22:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ervenka juj no to by bolo radosti :sweat_smile:
22. apr o 05:23  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v decembri 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ervenka vojaci su u nas na sliaci, na podborovej a este v meste pod zamkom no moj muz tam nerobi achodi na tyzdnovky.. medokys nevyschol :slight_smile:. Mame tu este zopar pramenov :slight_smile:.
22. apr o 05:57  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ervenka presne tam. No mne medokys nikdy nechutil...:slight_smile: a dlho si byvala vo zvolene?
22. apr o 05:58  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@indu tak nas pridete pozriet do ultrechtu :slight_smile:... inac mam stres z jazyk bariery, zo zdravotnictva, z cien skolok a ako sa aklimatizuju nase deti tam a naucia jazyk. Len ja by som chcela angl.skolku. ked uz sa maju ucit nejaky jazyk tak nech ho vyuzuju aj na sr. Myslim v skole :slight_smile:
22. apr o 06:02  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ervenka asi niekomu dosla predstavivost pri vymyslani nazov :wink:
22. apr o 08:34  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v marci 2017 (29. tt)  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nika218 nebyvala, moja mama je zo ZVolena= takmer kazdy vikend som boli vo ZV.
NAdych, vydych. Bude to zmena, ale deti sa skor udomacnia ako velkaci. :wink:
@ajana1 asi je to zlozenim podobne, alebo podobna chut.
22. apr o 13:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte dievčatá v júni sa sťahujeme do Zoetermeeru (blízko Den Haagu) manžel pracuje v NL už cca 8 rokov a máme 13mesač. synčeka tak sme sa rozhodli presťahovať za ním...Bola by som veľmi rada, ak by ste sa mi ozvali zorganizovali by sme kočíkovanie kávičkovanie, prípadne nakupovanie a podobne,,,no proste rada by som našla nejaké kamošky aj s deťmi,,,lebo strašne sa bojím napr. čo sa zdravotníctva týka ako to tam bude všetko prebiehať...jedná sa mi hlavne o pediatra...kľudne keď poznáte nejakého dobrého budem rada ak mi dáte tip... :slight_smile: Ďakujem
23. apr o 16:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@harpisko k pediatrovi tu chodia iba chore deti. vyvin deti sleduju v tzv. Consultatiebureau (CB) a s chripkou a podobnymi chodobami sa chodi k domacemu lekarovi (huisarts). K CB ta zadelia podla bydliska (oni "si ta najdu"- pravdepodobne ta sami skontaktuju ked sa prihlasite k pobytu). Huisartsa si mozte vybrat a zvucajne je jeden pre celu rodinu vratane deti, kojencov aj dochodcov :grinning: :wink:
23. apr o 18:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@harpisko my byvame vo waddinxveene, to budeme skoro susedy :slight_smile: drzim palce v novom prodtredi
23. apr o 18:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nika218 ahoj, rovnaké obavy mám aj ja. Práve sme pozerali ako je tam školné na medzinárodných škôlkach no a 20 000 eur na rok pre jedno dieťa je obrovská suma. Zadarmo majú školné len Američania, Kanaďania a Angličania. A vôbec netuším ako je to so slovenskými vojakmi. Neviete náhodou? Ja som z toho riadne prekvapená a aj smutná.
28. apr o 06:55  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v decembri 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@indu
My dufame ze na zakladni NATO v Ultrechte bude skolka a ze tam to bude prijatejnejsie cenovo. Vobec netusime ako to bude. Ziistite si ci je na zakladni kam idete je skolka resp.ci je vo vasom okoli skolka. Ak nieco zistim viac , dam vediet...
28. apr o 16:04  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nika218 hej toto sme si pozistili, na základni je škôlka ale zadarmo je len pre amerických, anglických a kanadských vojakov, pretože tieto krajiny tú škôlku financujú, tak pre ich vojakov je zadarmo. Ostatní platia školné podľa toho či sú v štruktúrach NATO alebo nie.
28. apr o 17:18  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v decembri 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@indu fu tak to si ma nepotesila. No kedze slovensko je v nato tak sa kolko bude platit?
29. apr o 15:16  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Na znamost sa dava: Kruidvat ma zlavu na Thomasa- vselijake vlaciky za 4,99. tu u nas maju Thomasa, Skif a Salty s piratskou maskou... :wink:
2. máj o 20:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ozaj, keby ste niektora nahodou videli vlacik LADY, tak mi dajte vediet. Dakujem. :grinning:
4. máj o 00:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ervenka pozrem :slight_smile: az mi je luto, ze moje deti tomas vobec nechytil...
4. máj o 08:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@harpisko
ja som tiez poblizko, Delft :slight_smile:
4. máj o 14:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ikke
ano pichnu protitetanovku, mala som dost blby uraz na biku, ze ma brali na pohotovost, odreniny, zlomenu licnu kost, tak mi ju supla do pleca....
4. máj o 14:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ikke no ale vies ako to ide do penazi? :wink: Novy pribeh= kino, alebo DVD, novy kolajnicovy set, nove vlaky... Akurat teraz sme kupili zazrakom za 17,50e na vrijmarkte set hrad De koning van het spoor + maithwait house. Za normalnych okolnosti okolo 80e. + este vychadza raz za 2 mesiace Thomasov casopis. uz je na case aby som isla pracovat. :wink:
6. máj o 19:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
Mamičky, vedela by mi niektorá z vás poradiť ako pripoistiť bábo? klikam klikam ale vyhodi mi len info okienko ale nikde neviem vlozit udaje alebo nieco. :confounded: dakujem
12. máj o 10:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ervenka cicka moja, tuto noc vyrazame smer Misty Eiland. Deti budu riadne prekvapene, ked uvidia, kde sme rano zaparkovali :grinning:
12. máj o 15:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mevrouw myslis zdravotne poistenie? ktora poistovna?
12. máj o 21:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ikke ano zdravotne som myslela ale uz to je vyriesene.musela som tam volat lebo cez internet sa asi nedalo :p
13. máj o 18:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@cestovatelkaandrea ty si cisty provokater. :DDD uzite si to. Er zijn wel stuk of 8. ze werken keihard dag en nacht.... lalala.
13. máj o 19:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ervenka zháňala som ti tu Lady ale vraj ju už nevyrábaju...
13. máj o 22:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cestovatelkaandrea no to take ani nepis... To preco? Ved o nej je minimalne 1 pribeh... Nepoznas niekoho kto by predal? Seria take'n' play. Marktplaats asi, ze?
14. máj o 19:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ervenka taktak...marktplaats. vyhodou moze byt, ze sa to zrejme zmesti do schranky, tak mozes pozerat cele holandsko, lebo postovne nebude drahe :wink:
14. máj o 21:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ikke no mozno ani nie... Ale uvidime... Drobec nebude ani dychat, ked ju dostane na narodky. :grinning:
14. máj o 21:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok