Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
2. júl 2016

@ervenka OK 😉

mevrouw
3. júl 2016

Mamicky, ma tu niektora z vas skusenosti s 3 mesacnym babom, ktore islo do jasliciek? Ako to zvladalo a podobne. 🙂

leonii
4. júl 2016

Baby malých detičiek kde kúpim najlacnejšie podbradníky?

ikke
4. júl 2016

@leonii zeeman a wibra myslim...

leonii
4. júl 2016

@ikke Díkes 😀

cestovatelkaandrea
5. júl 2016

@mevrouw ja. obaja sli ked mali 10-12tyzdnov. zvladli to dost dobre. pili odstriekane mliecko prvych 6m a potom sme isli so skolkou pomaly na prikrmy. spavali tiez dobre, len boli chorlavejsi prve dva roky. hlavne starsi. mladsi ani tak nie.

mevrouw
5. júl 2016

@cestovatelkaandrea ja mam z toho paniku lebo zachvilu mam ist do prace a zda sa mi to dost skoro, ci z toho dieta nebude mat sok..sla som len do obchodu a ked som sa vratila velky rev, tak mi ho priatel dal a prestal plakat. 😖 a to ma ist na 3 dni a kazdy den okolo 9 hodin. a mohla si prvy den trochu pozorovat ako sa spravaju ci su ok?

cestovatelkaandrea
5. júl 2016

@mevrouw kazda skolka ma tzv zvykacie dni. pred tym ako nastupis do prace tak si vypytaj tieto 3 dni. 1 den babo cca 2-3 hodiny v skolke, 2 den 4-5 hodin v skole a 3 den 6-8 hod v skolke. mozes potom hocikedy prist a pozriet alebo zavolat, ze ako to ide. ja som sa pozerala ako drobca krmia a ako ho davaju spat.

mevrouw
5. júl 2016

@cestovatelkaandrea aha to takto funguje to je fajn. tie dni to si mam vypytat z prace? ci pred nastupom do jasli su tie 3 dni. o mesiac uz ma ist a ja som z toho na nervy 😅

cestovatelkaandrea
5. júl 2016

@mevrouw musis sa dohodnut so skolkou pred tym ako ty nastupis nazad do prace a on pojde na pravidelnych 9 hod do skolky.

mevrouw
5. júl 2016

@cestovatelkaandrea aha, super dakujem pekne 🙂

ervenka
13. júl 2016

Dnes sme boli v CB, laura ma 11,1kg/77,3cm. mladunka asistentka hned, ze kolko coho je, ze jej davame vela, treba menej, inak bude neskor priliz tucna. Naozaj povedala,ze te dik. bla bla bla. a zase ze ci som z Polska. Do ritky, naco som potom vypisovala papiere,ze som z SVK. NEdala si ani namahu precitat. A ze sa musime dobre rozhodnut pre 1 materinsky jazyk, inak bude mat Laura taal achterstand. Co cert nechel, mali sme aj dnes stretko s logopedickou. Ta sa nestacila cudovat... :P

Ak by ste mali zbytocny cas, mohli by ste mi napisat aky mali pomer cm/kg vase detvaky v 15m.? LEn tak pre zaujimavost.

ikke
13. júl 2016

@ervenka toto fakt neviem odkial slecinka ma, mne to uz skoro pripada ako nejaka vasa lokalna skola co ich uci taketo sprostosyi. mna tu bzdy pochvslili za yo, ze s detmi rozpravam.mojim rodnym jazykom. a na mojich detoch to je aj poznat, treti jazyk - anglictina sa na ne lepi ako muchy na med 😀

rozmery mojivh deti nebiem ci mam vobec pisat kedze boli skor opacny extrem. a tiez nas za to nikto nikdy nezvozil... mala v 14m 78cm a 9,84 kg. maly 83cm a 12,4 kg

leonii
13. júl 2016

@ervenka joj to čo je za trubku ☹ Z mierami ti neporadím,ale mi sme tu stihli len tú poslednú poradnu z Melániou a teda bola dosť nad ich tabuľky a pred mesiacom mali v škole meranie a váženie a už je v norme a tam aj porovnavali tie posledne výsledky z najnovšími. Ako ja som to nikdy neriešila ani na sk,lebo Melánia je prosto vyšia a tašia ako jej rovesníci a to aj chlapcov prevyšuje ale nie je obezna len je prosto taka mega žena 😀 😀 Dva ni pred pázdninami bola na oslave u spolužiaka a až na pozvánke som sa dozvedela, že oslavuje 7r. a teda je od Melánie o 1,5r.starší a je o polku hlavy nižší. Takže tak 😀 😀 😀

ervenka
13. júl 2016

@ikke Daniel narata do 20, podakuje a tak po eng.Daniel mal v 15m. 9,8 kg/75cm. Logopedicka povedala,ze by bolo na case spravit pre nich z CB kurz aby skludnili hormon. MM nelenil a napisal CB pozdravny email. aj som sa zasmiala, ked ta asistentka navrhla,ze spravi extra afspraak pre Lauru, ked bude mat 18m. aby skontrolovali vyvoj jej jazyka. hmmm, co chcu od 18m. dietata? Ze bude spievat holandsku hymnu a recitovat ustavu? NA to mi tiez dala logopedicka letak. 😝

janinka25
16. júl 2016

@indu ahoj my sme boli v Brunssume pred 2 rokmi. Nas nechodil do skôlky, hlavne kvôli tomu, ze na tej zakladni to bolo drahe. neviem ake mas stare deti, ale ak su vekovo na skôlku tak môžu chodit aj do holandskej. kde budete byvat?

indu
16. júl 2016

Ahoj, veľmi pekne ďakujem, že si napísala. My máme ísť do Brunssum a deti budú mať 5 a 3 roky. Čo sme si pozerali tak školné na medzinárodných školách aj na základni je veľmi vysoké no myslela som, že štát prispieva podľa nejakého zákona na vzdelávanie. Môžem sa spýtať vy ste tam boli ako vojaci alebo nie?

indu
16. júl 2016

@janinka25 Ahoj, veľmi pekne ďakujem, že si napísala. My máme ísť do Brunssum a deti budú mať 5 a 3 roky. Čo sme si pozerali tak školné na medzinárodných školách aj na základni je veľmi vysoké no myslela som, že štát prispieva podľa nejakého zákona na vzdelávanie. Môžem sa spýtať vy ste tam boli ako vojaci alebo nie?

janinka25
17. júl 2016

@indu ano samozrejme ako vojaci.no my sme sa tomu vyhli imali sme male deti.deti vijakov chodili do maastrichtu.akedy idete?

janinka25
17. júl 2016

@janinka25 neviem ci prispieva armada asi nie. Vsetko si platili sami.starsi uz asi pojde do skoly

ervenka
9. aug 2016

V kruidvate maju akciu- ku 2 produktom DVD gratis. http://folder.kruidvat.nl/kruidvat-folder-8-t-m... Tak som si konecne zaobstarala Titanic. dvoj-dvd incl. vystrihnute sceny a bonusy. My heart goes on... 😀 😀 😀

ervenka
10. aug 2016

Este jeden tip- http://www.centerparcs.nl/nl-nl/waanzinnige-woe... specialne zlavy IBA v stredu pre center parcs. Takze ak dnes nie, o tyzden dalsia sanca. 😀

nika218
13. aug 2016

@indu
@janinka25 baby ja som volala do ba, babam co maju nastarosti platy a prispevky ked ide vojak do struktur. Hovorili mi ze prispevok na skolku nevyplacaju. Vidim to s tou skolkou v nasom pripade blede...:(. Velmi sme chceli dat deti do skolky no asi by sme robili len na skolne...

nika218
13. aug 2016

@indu a nebol uz tvoj muz na skoleni ohladne struktur? Moj mm ma ist v novembri a odchadzame v februari 2017...

janinka25
13. aug 2016

@nika218 vsak som pisala, ani skolopovinným detom armada nepreplaca ak preplaca tak minimum, ja som preto mala deti doma, chodili v nemecku tam to bolo o trochu lacnejsie, ale ta zakladna je strasne draha. skus v NL normalnu skôlku, mozno to bude lacnejsie.

janinka25
13. aug 2016

@nika218 prečo az vo februari, mi sme o2x dchadzali do struktur v july a manzel nastupoval k augustu.pozeram, ze si tiez zvolen 🙂

indu
14. aug 2016

@nika218 Na školení ešte nebol my by sme tam mali ísť až v októbri - novembri. A čo sa týka školného tak je pravda, že preplácajú až keď dieťa nastupuje do zš a je potrebné si pozrieť zákon o cestovných náhradách.

nika218
14. aug 2016

@janinka25 tak vychadza rotacia... aj sa riesilo ci sa to neposunie na august ale nakoniec to ostalo na februar. My sme chceli aby sa deti naucili anglicky. Bol by to urcite dobry zaklad. A kedze tam ideme na kratko tak sme neriesili holandske skolky nakolko sa tam rozprava holandsky. A predsa anglictina sa im zide .... vsak uvidime ako to nakoniec bude..

nika218
14. aug 2016

@indu tak mozno nasi muzi budu mat rovnaky termin skolenia...

janinka25
14. aug 2016

@nika218 mozno je nejaka cisto anglicka.vsetci holandania roxpravaju anglicky.je to ich druhy jazyk im sa v telke filmi neprekladaju maju len s nl titulkami.