Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ajana1
15. mar 2017

@indu ak ovladas aj anglictinu problem mat nebudes. V Maastrichte by si mala byt schopna si najst pracu Len s nemcinou nakolko je tam trochu ina situacia ako vo zvysku krajiny. Prinajhorsom chod zo zaciatku na kurz holandstiny alebo sa nauc poriadne anglictinu. Ja robim tiez v medzinarodnej firme kde vela ludi ani po Holandsky nerozprava 😉

indu
15. mar 2017

@ajana1 ďakujem za odpoveď si veľmi zlatá, som rada, že tam je to s nemčinou lepšie. Tak hor sa na jazyky 🙂 super ešte raz ďakujem

ervenka
15. mar 2017

@nika218 no ale pozor, ak niekto odide dlhodobo- treba sa spytat priamo v zdrav. poistovni na SVK ze po akej dobe, treba sa odhlasit zo zdravotnej na SVK a prihlasit sa v state kde clovek posobi. Tie europske karticky a neviem este co- 1, lekar na mieste nemusi ale vobec uznat- zacvakas, a spatne vybavujes preplacanie= treba si zase pozriet uplne znenie podmienok 2, mozu byt platne len na akutne stavy. Mozno rodiny vojakov su v inej situacii, ale viem, ze za normalnych okolnosti sa treba odhlasit. 2poistenia v ramci eu nie su povolene, moze byt pokuta. KEd uz zacne ona robit v NL, tak vsetko odvadza tu.

ervenka
15. mar 2017

@indu popozeraj do call centra, obcas hladaju ludi s jazykovymi kombinaciami. Ale je to narocna, stresova praca.

nika218
16. mar 2017

@ervenka zistovala som to. V nasom pripade je to ine. Nakolko nasi mm su plateni SR. On je nositel poistenia pre nas vsetkych. Este sa aj prepoistit musime do jeho ZP kde je poisteny mm. A my mame aj cestovne poistenia na celu dobu dobu vsetci keby nieco. Diki

fadama
19. mar 2017

Zeny kde si robite danove priznanie alebo kto vam stým pomáha ?
Dakujem

ikke
19. mar 2017

@fadama cez internet sami. uz je tam (skoro) vsetko predvyplnene danovakmi

fadama
19. mar 2017

@ikke A na akej stránke?

ikke
19. mar 2017

@fadama www.belastingdienst.nl
neposlali ti papier, ze si mas vyplnit danove priznanie?
a potrebujes k tomu elektronicky podpis = DigiD

fadama
19. mar 2017

@ikke jáj tak to holandsky to ja neviem, nie neposlali mi ziaden papier.
DigiD mám

ervenka
20. mar 2017

@ikke @fadama od minuleho roka uz belasting nie je povinny poslat list s vyzvou na spravenie danoveho, ani poslat list s vyrozumenim kolko clovek dostane/zaplati danovemu. vsetko je to online.

ikke
20. mar 2017

@ervenka mne poslali aj list, aj mm. ale tak mozno novopriselcom uz nic neposielaju...

ikke
20. mar 2017

inak kedysi tiez nic neposielali, to az posledne roky. asi vramci "setrenia" papierom 🙄

fadama
20. mar 2017

@ervenka
@ikke Ja som tu uz pár rokov a nikdy ziadny papier mi neposlali.

A neviete mi niekoho poradit kto by mi stým vedel pomoct ?

ervenka
20. mar 2017

Mne posielaju kazdy druhy rok. 😉 Min. nic ale tento rok som dostala.

@fadama osobne nikoho nepoznam. Ale poradila by som ti hladat niekoho oficialneho, nie kamarata z ulice, lebo on za nic nenesie zodpovednost. Musis googlit, mne sa zda, ze belasting robi pomoc ludom s danovim, ale za kolko, kde a kto to uz neviem.
https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/...
https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/...

fadama
20. mar 2017

@ervenka Dakujem pekne. 🙂

fadama
27. mar 2017

Viete prosím vás co znamená- Gaat u samenwonen ?
Dakujem

nika218
27. mar 2017

@fadama mne to ujo google prekladac prelozil ako: IST SPOLU
🙂

fadama
27. mar 2017

@nika218 no ved aj mne to tak google prolozil za to sa pýtam niekoho kto vie holandsky co to je naozaj, lebo to tam nesedi......

ikke
27. mar 2017

@fadama "idete spolu byvat?"

fadama
27. mar 2017

@ikke Zdá sa mi to dost divná otázka ked si vyplnujem bývanie na prenájom. "idete spolu bývat " ? No ak myslia moje dieta tak asi ze samozrejme, alebo tomu nechápem ?

ikke
27. mar 2017

@fadama v tom pripade sa pytaju, ci ides byvat s partnerom, teda ci hladas byvanie spolu s partnerom

fadama
27. mar 2017

@ikke Aha dakujem ti velmi pekne za odpoved.❤

fadama
4. apr 2017

Ahojte, nájde sa tu dobrá dusa ktorá mi prelozí do holandstiny tento text ?

Momentálne bývam v dome ktory mi zabezpeciil zamestnávatel a kedze koncim v zamestnani a idem do iného zamestnania v ktorom mi nevedia zabezpecit bývanie, prosím o urgentné pridelenie domu.

Prosim ak viete mi to prelozit ( nie Google) budem vam velmi vdacna a poslem 5 srdiecok..❤🙏

erique12
16. apr 2017

Ahojte mali u vas deti roodvonk?
Ako sa to liecilo? Na hol. Stranke pisu ze nic, na slovensku penicilin a karantena (sarkach). Ideme v piatok na sk a maly ma roodvonk

ajana1
16. apr 2017

@erique12 v knizke z CB je ze sa musi ku lekarovi po penicilin takze asi najlepsie zavolat a vybavit antibiotika

fadama
16. apr 2017

@erique12 moj syn to mal tiez utekali sme k dr, prezreli ho a poslali domov po tyzdni sa mu to rozsirovalo tak sme isli znova nastastie tam ten nás dr. nebol zastupovala ho zena dr. a ta ho aspon prezrela komplet a predpisala antibiotiká.
Do dnes má draplavu kozu na nohe . bolo to asi pred 4mi rokmi☹☹

ajana1
16. apr 2017
erique12
16. apr 2017

@fadama
@ajana1
Dakujem a pojdeme po atb😬

fadama
20. apr 2017

zbiera niektorá nálepky z Albert H. do restaurácie ? Mam cca 10ks ak by niektorá chcela.