Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

lily1983
24. apr 2017

Ahojte🙂 Žienky viete mi poradiť tému kde by som sa vedela spýtať ohladom rodinných prídavkov z Holandska? Alebo ak nepoznáte tu na MK takú tému, môžem sa tu spýtať?

ajana1
24. apr 2017

@lily1983 jedine co tu dostanes je kinderbijslag (teda myslim ze sa to takto vola) cca 200 eur za 3 mesiace a ak ste rodina s nizkym prijmom tak este sa da vybavit jeden prispevok ale ten neviem ako sa vola a na to treba naozaj velmi nizky prijem.

fadama
24. apr 2017

ten druhy sa vola kindertoeslag ale fakt musite mat nízky príjem, lebo oni ti ho síce dajú ked o to poziadas ale potom budes im to musiet vsetko vracat.

monika_k
24. apr 2017

Zienky, mozno niektora budete vediet... aspon dufam ze hej..... Chcela by som si otvorit salon a viem ze potrebujem tento papier..... co to je vlastne a ako sa k nemu dostat??? prosim poradte mi v tomto ... popripade kde sa obratit aby mi vedeli pomoct?

fadama
24. apr 2017

@monika_k Tak v tomto ti ja neporadím ale kde si chces ten salón otvorit ?

monika_k
24. apr 2017

@fadama v Haagu.... viem, ze asi potrebujem akreditaciu aspon na Svk to tak je a tu bude zrejme to iste... len ci mozno nebude stacit papier prelozeny zo SVK

fadama
24. apr 2017

@monika_k no to som si mohla mysliet ze v Haagu vsetci len tam chcú. A co bude vsetko v tom salóne ?, prisla by som.

monika_k
24. apr 2017

@fadama no ja ti byvam preto nieco blizko..... chcem tetovat obocko pod znackou Phibrows a neskor vypln vrasok neinvazivne..najprv ale kopec papierov ma caka. ty kde zijes?

fadama
24. apr 2017

@monika_k jááááj........ tak tetovanie obocia ja ze kaderníctvo ci manikúra a pod. tak na tetovanie ma asi nikto nedostane mám malý prah bolesti.
Ja som z Helmondu ale do Haagu zvykneme chodit.. 🙂

ikke
24. apr 2017

@monika_k asi GGD Haaglanden kontaktuj, ak to nevydavaju oni (teda Ministerstvo zdravotnictva, ale ziadat asi treba u GGD), tak by mali vediet poradit. Tu su uradnici zvycajne ochotnejsi nez na SK 😉

monika_k
24. apr 2017

@ikke ale nevies nahodou ci bude musiet robit ak nejake testy? lebo po holandsky vela toho nenakecamˇ 😒

ikke
24. apr 2017

@monika_k to neviem. ale skus napisat alebo zavolat do GGD, ak nie holandsky, najlepsie anglicky, pripadne mozno aj nemecky tam niekto bude vediet...

ikke
24. apr 2017

@monika_k
tak citam, ze musis podat ziadost o povolenie na vasom prislusnom GGD. Povolenia sa vydavaju na zaklade inspekcie, teda musis asi ukazat, kde a s cim budes pracovat. papier o nejakom kurze v tejto oblasti urcite pomoze, ale nikde nevidim, ze by bol podmienkou. ale zas nemam cas to velmi dopodrobna studovat. pozri tu
http://www.ondernemersplein.nl/regel/vergunning...
http://www.rivm.nl/Onderwerpen/L/Landelijk_Cent...
http://www.veiligtatoeerenenpiercen.nl/

monika_k
25. apr 2017

@ikke dakujem velmi pekne za pomoc... idem to skusit pohladat

lily1983
25. apr 2017

@ajana1 Ďakujem, a ja len to prve chcem požiadať. Je to trochu iná situácia. Niesom v holnadsku. Je tam môj ex, otec mojej dcéry a včera som sa dozvedela , že mi môžu vyplácať vyrovnávaciu dávku na rodinné prídavky. Neviem sa dopátrať k žiadosti. Už som aj svb stránku prelustrovala, viem po anglicky trochu, keďze som už toto riešila z rakuska a nemecka..ale bolo to dávnejšie..len tú žiadosť by som potrebovala a to poštou? alebo elektronicky? ďakujem😉

ervenka
25. apr 2017

@lily1983 http://europa.eu/youreurope/citizens/family/chi... mas tam linky, treba rozklikat. Najjednoduchsie je si poziadat elektronicky. digid.

lily1983
26. apr 2017

😉 Ďakujem pekne.no len elektronicky budú brať do úvahy dokumenty, ktoré budú prekladané a overené? ..že či im nevadí, že nemajú v ruke overenú kópiu? a oni akceptujú aj nemčinu alebo skôr anj? Lebo mám niektoré v nj a niektoré v anj..čo som už predtým potrebovala v minulosti, tak by som to znovu nedávala do anj ak im stačí nj.. a bol by to mix, niečo v anj a niečo v nj..
a ešte jedna otázka ak by si mi vedela povedať: otec dcéry pracuje pre agentúru a tá mu dáva zmluvu vždy na nejaké obdobie..napr. od 5.1.2017 do 28.12.2017 ale medzičas...? 😒
alebo myslíš, že oni to vyrátajú z odvodov? tam to vidia tie prerušenia na sociálnych odvodoch podla BSN čísla?
Ďakujem pekne 🙂

ervenka
26. apr 2017

@lily1983 na vsetko sa treba spytat priamo uradov... Ak som nieco vybavovala, vsetky dokumenty mohli byt "stare" max 6 mesiacov.

leonii
19. máj 2017

Baby ideme si po pasy do Hagu a cestou domov by sme sa chceli zastaviť v Kinderdijk, pozrieť na mlyny. Oplatí sa mi tam íst na cca 1hod? Viacej času asi nebude.

fadama
19. máj 2017

@leonii a NÁHODOU NEJDETE DO SLOV.OBCHODU V HAAGU ?

leonii
19. máj 2017

@fadama neviem, dala by som si Milu,ale sa bojím, že ked tam vleziem tak vykúpim všetky sladkosti 😀 😀

ikke
19. máj 2017

@leonii tak da sa tam poprechadzat popri tom kanali pomedzi mlyny, na viac asi cas nebudete mat... pozri vstupne a premysli, ci vam to za to stoji

leonii
19. máj 2017

@ikke no videla som 6,50€. A nedáš typ na niečo iné po ceste domov? MM dnes vravel, nech dačo navrhnem, že ked pôjdeme domov tak by sme sa mohli niekde zastaviť na čumindu a mna len tie mlyny napadli 😀 😀

ikke
19. máj 2017

@leonii centrum haagu ste uz videli? alebo k moru. alebo mozno este kvitnu tulipany(?), tak prejazd popri poliach okolo lisse a noordwijkerhout (ak si dobre pamatam), alebo rotterdamsky pristav...

fadama
19. máj 2017

@leonii 😀😀😀

ikke
19. máj 2017

@leonii alebo napr. spacirka po delfte je tiez fajn...

leonii
19. máj 2017

@ikke no centrum sme nevideli, ideme poza centrum aby sme sa vyhli zápcham,ale more by bolo fajn Melánia by sa potešila 😀 Popozerám ešte na tie tulipány možno dačo objavím 😀 keby, že je to na celý deň tak by to bolo iné,ale kedže len na hodinku tak je to horšie ☹

leonii
19. máj 2017

@ikke Asi som to našla zaujalo ma to mólo DePier ak by išlo aj to koleso tak to by bolo super 😀 Uvidím čo na to povie mm

barbora111
19. máj 2017

@leonii ja vám môžem odporučiť k moru chodíme tam cez víkend je tam pekne a aj pre deti super👍

ikke
19. máj 2017

@leonii no tak ak ste v schevenngene (haagu) este neboli na plazi, tak to je skoro povinna jazda 😀 len sa prioblecte, na holandskych plazach strasne fuka a pocitovo je tak o minimalne 5 stupnov chladnejsie nez inde! v scheveningene je aj akvarium sealife, ale tam som nikdy nebola...