Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
28. jún 2017

@fadama mno, vcera som isla do obchodu, vyberam bicykel, stojim pred branou, chystam sa otvorit, a v tom pocujem suseda, ako dost nahlas a nasrato hovori synovi- PReco stale o skole hovoris negativne, to tam fakt nemate nieco, co sa ti paci? Ked budes takto negativny, nikto ta nebude mat rad, budes bez kamaratov. Tak ma napadlo, no co ak ma synator pravdu? Akoze je lepsie zavriet oci, usi, usta a tvarit sa ako je totu bezchybne, vsetci vyrehotani, ved Nl je krajina, kde padaju pecene holuby do taniera, no problema. 😉 Idem spat. Zajtra robim od 8,00= vstavam o 5,30.

fadama
28. jún 2017

@ervenka no ziadna krajina nie je bezchybna a tato sikana je asi na celom svete.

Tak dobrú noc. 😴

michelle22
28. jún 2017

@andreaa1981 ahoj, aj my byvame v Haagu, Statenkwartier. Mame 2 deti- Bianka 3,5r a Daniel 4 mesiace.radi sa zoznamime 😉

andreaa1981
29. jún 2017

@michelle22 ahoj super napisem ti spravu

fadama
2. júl 2017

Prosím vás nemá niekto detskú krupicovú kasu ?
Alebo ak viete mi zohnat. Tak kupim.
Dakujem

ikke
3. júl 2017

@fadama krupicu bezne kupis v supermarkete, ci potrebujes specialne slovensku?

fadama
3. júl 2017

@ikke tak specielne slovensku nepotrebujem ale tato je dobrá, pouzívas ju ? No super tak idem aj tak do obchodu skusim to tam pohladat.
Dakujem

ikke
3. júl 2017

@fadama ano pouzivam. len teda ak budes varit klasicku krupicu a nechces v nej mat hrudky, musis ju dat do mlieka este kym je studene/vlazne a potom miesat cely cas...

ervenka
3. júl 2017

@fadama da sa kupit aj hotova krupicova kasa. V tegliku. U nas je pri jogurtoch. Chuti velmi podobne, len je trochu sladka. 😉

fadama
3. júl 2017

@ikke Tak varím aj nasu slov.krupicu este kym je vlazne tak to tam sypem a miesam az do pozadovaného zhustnutia.
No uvidim ci to najdem aj v nasom obchode,🙂

fadama
3. júl 2017

@ervenka A vies mi povedat ako sa to volá ?

fadama
3. júl 2017

@ikke tak nakoniec som ju nasla v obchode síce nie taky obal ako si ukázala ale je na nom napisane gries meel. A uz je aj vyskúsaná a je super. Dakujem 🙂

ikke
3. júl 2017

@fadama to hotove sa vola griesmeelpap a je to samozrejme studene a holandania si na to davaju bud cervenu ovocnu omacku (z takych malych flasiek, co maju v polici pri mukach a pudingoch) alebo obycajny ovocny sirup 😁 iny kraj, iny mrav

zenuska11
3. júl 2017

Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako ste postupovali tu pri prvej návšteve gynekologickej ambulancie, museli ste ísť k svojmu lekárovi, ktorý vypísal papier a poslal Vás s ním do nemocnice, alebo mate svojho gynekológa? Radšej by som šla ku gynekologičke, viete nejakú milú odporučiť, s ktorou máte osobnú skúsenosť? Mesto Den Haag, ďakujem😊

fadama
3. júl 2017

@ikke heh viem aké flasticky myslís my ich tiez kupujeme na palacinky.🙂

ikke
3. júl 2017

@zenuska11 tu sa ku gynekologovi chodi iba ak mas problemy. a musi ta k nemu poslat huisarts (vseobecny lekar). inak bezne vysetrenia robi huisarts, ak si tehotna, tak verloskundige.

kayla_gombosova
16. júl 2017

Ahojte maminky. Onedlho máme termín. Akonáhle sa dcérka narodi, priateľ odchádza do holandska. Do troch mesiacov by sme chceli prísť za ním. Viete niekto čo všetko mi treba vybaviť k pobytu, ako si vybaviť zdravotné poistenie aby som s maloumohla chodiť na kontroly, ci mám nárok na nejaké príspevky alebo mi ostávajú tie slovenské. Kde by som sa mala ja nahlásiť. Ci je možnosť poberať nejaký prispevok na bývanie ked priateľ bude pracovať. Kedy môžem ísť pracovať a takéto veci. Dosť by mi toto info pomohlo. V podstate by som potrebovala vedieť všetko 😀 tak ak tu je náhodou niekto kto s tým má skúsenosť veľmi by som sa potešila za každé info. ďakujem😘

ervenka
16. júl 2017

@kayla_gombosova Priatel este nebol v nl? Lebo on musi spravit to iste, co caka aj teba. prihlasit sa na adresu, vybavit si cislo socialneho poistenia, ked budes mat to, prihlasit na ku poistovni, najdes v okoli dr. ten ta usmerni co sa tyka starostlivosti. Materska je v Nl 16 tyzdnov- vyska je zavisla od tvojho prijmu, porodne tu nepoznaju. Vyska prispevkov je zavisla od prijmu, o vsetko sa da poziadat online cez danovy urad. A oni radi udaje preveruju, takze odporucam napisat pravdu. Pracovat mozes od kedy chces/ resp. ked budes mat poriesene papiere. Rataj s tym,ze skolky su tu drahe, ak pracujes mas narok na prispevok, ak nepracujes, platis celu skolku sama.

kayla_gombosova
16. júl 2017

@ervenka nie priatel tam ešte nebol. Ja porodím na slovensku a uz poberam materskú zo SVK. Keď pridem do NL a nebudem ešte pracovať iba priateľ a prihlásim sa tam na tu zdravotnú poistku, tak mi zaniká nárok na SVK materskú? Tak isto holandskú materskú nebudem dostávať pretože som tam nikdy nepracovala. Ak pracuje priateľ a ja nie, je možnosť príspevku na škôlku? Sorry za toľko otázok 🙂

ervenka
16. júl 2017

@kayla_gombosova Takze priatel si musi tiez vybavit vsetky papiere... A v podstate pripravit vam byvanie. neviem ake su podmienky poberania svk meterskej. To si musis sama zistit. prispevok na Nl skolku a v podstate vsetky prispevky sa vybavuju cez danovy urad, zavisia od vysky prijmu. ceny skolok su naozaj vysoke. u nas je to 7,25e/hodina ak dieta chodi na cely den. 7,55e/hodina ak dieta chodi len na pol dna.

kayla_gombosova
16. júl 2017

@ervenka no ďakujem aj za takúto pomoc 🙂 neviem nájsť link na ten holandský úrad nevedela by si mi to nejak poslať prosím ta? Dakujem pekné ešte raz

kayla_gombosova
16. júl 2017

@ervenka po anglicky vieme 🙂 ďakujem pekne a prajem pekný večer

fadama
17. júl 2017

baby viete mi poradit ako sa povie po holandsky besnota ? cestujem na Slovensko a potrebujem zaockovat psa proti besnote.

ikke
17. júl 2017

@fadama honds dolheid vravi mm...

ikke
17. júl 2017

teda hondsdolheid presnejsie 😁

fadama
17. júl 2017

@ikke dakujem,nemas stym skusenost ze kolko sa plati a pod.?

lenkanl
17. júl 2017

@fadama tvoj psik musi mat mikrocip a pas. No a teda ako pises povinne ockovania.

fadama
17. júl 2017

@lenkanl cip má aj pas, len neviem ako je to s ockovaním

lenkanl
17. júl 2017

@fadama akurat sme to pozerali s muzom, takze vraj staci hondsdolheid