Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

fadama
17. júl 2017

@lenkanl takze to slovo mu mam povedat ? A cena nevies ?

ikke
17. júl 2017

@fadama je netusim, nemam psa 😉

leonii
17. júl 2017

@fadama ako si máš pýtať neviem,ale ja som platila cca pred rokom za besnotu 50€ a potvrdenie na vycestovanie dal zadarmo, to neviem či sa neplatí,či mal len dobrú náladu. Ale ak povieš, že ideš do cudziny tak bude vedieť čo a ako? A ako starý je psík?

fadama
17. júl 2017

@leonii bude mat 2 roky.

leonii
17. júl 2017

@fadama a predtým ste očkovali na sk?

fadama
17. júl 2017

Áno bol ockovany. v r.2016

leonii
17. júl 2017

@fadama tak vezmi teda očkovák a v najhoršom ukáž na vakcinu proti besnote 😀

fadama
17. júl 2017

@leonii ja len neviem ci ho musim ockovat alebo mi staci od neho papier ze je zdravy.

leonii
17. júl 2017

@fadama tak ked ide pes do zahraničia tak musí mat platné očkovanie a proti besnote nesmie byť staršie ako je platnosť pasu a čipu. Ak teda máte pas+čip+platné očkovanie proti besnote po tom čo bol vystavené doklady tak stačí len potvrdenie od veterinára,ale nemalo by byť staršie ako 24hod.

fadama
17. júl 2017

@leonii Aha tak bude dost problem lebo my ideme na Svk o 2 tyzdne a pes ide so známymi az o 2 tyzdne po nás.

leonii
17. júl 2017

@fadama no nám dal dr. dátum podla toho ako sme odchádzali takže stačí si požiadať o iný dátum vystavenia, ved pes je zdravý predsa. U nás to bolo až 3 týždne rozdiel. Si vezmi, že by bol nejaký sviatok,alebo niečo také tak kvôli tomu by určite neotváral ordináciu.

fadama
17. júl 2017

@leonii Aha dakujem to by bol super nápad poziadat ho o nieco také.

leonii
17. júl 2017

@fadama hej nám to dal sam od seba,lebo chcel vediet kedy cestujeme a podla toho dal potvrdenie,podľa mna to tak bežne vet.robia.

fadama
17. júl 2017

@leonii Nó to by bolo super, no uvidím.

Dakujem este raz. 🙂

leonii
17. júl 2017

@fadama nie je zač 😀

namornicka
20. júl 2017

Dievcence vedeli by ste mi poradit nejake veci ohladom cestovania verejnou dopravou v Amsterdame?

fadama
21. júl 2017

Baby neviete nahodou o niekom kto by mi postrazil maleho vychovaného psika na cca 3.5týzdna ?
Alebo niektora z vas ?
Dakujem za odpoved.

tanalienka
27. júl 2017

ahojte dievčatá žijúce v Holandsku. viete mi niektorá poradiť ako sa dá odhlásiť z Gemeente? Manžel tam pracoval aj býval. Teraz už plánuje ostať doma, a chcel by sa odhlásiť tak, aby tam nemusel ísť osobne. Dá sa to?
Budem vďačná za všetky odpovede 🙂

ervenka
27. júl 2017

@tanalienka da sa to aj online. Nech kontaktuje priamo gemeente kde byval, tam mu daju presne info co a ako ma robit.

tanalienka
28. júl 2017

@ervenka dakujem za info. vies o tom nieco viac? s jazykom mame problem, asi by sme sa po telefone nedohovorili. skor som myslela, ci sa to neda odhlasit len niekde na ich stranke.

ervenka
28. júl 2017

@tanalienka Ktoru stranku myslis? co sa pozerala,tak kazde gemeente ma trosku ine podmienky. Ak je problem holandsky jazyk, nech skusi eng.

tanalienka
28. júl 2017

@ervenka ak som spravne pochopila malo by to ist cez stranku daneho mesta. v jednom tlacive co mam doma je www.rotterdam.nl/brondocumenten (to sa ale asi tykalo prihlasenia)

tanalienka
28. júl 2017

@ervenka dakujem 🙂

lily1983
3. aug 2017

Ahojte.ja som podala.žiadosť poštou z svk v maji a už čakam na final.včera som volala na naše socialne ze či už pisali do holandska a ze 14.7. takze docela rychlovka a to od maja mne pisali oni tri krat a ja im dva.teraz neviem ze ak to vyplacaju 1/4 ročne tak nevyplatia nič skor aj ked ide o prvotne rozhodnutie a doplatenie za nejaky cas? Alebo poslu az v sept všetko naraz? Mate niekto skusenost? Ďakujem.

ikke
3. aug 2017

@lily1983 o co ide?

lily1983
3. aug 2017

@ikke Ze ked prvy krat priznaju davky tak vyplacaju ajtak vzdy 1/4 ročne alebo aj inokedy v roku. Chapeme sa?

ikke
3. aug 2017

@lily1983 no ten tvoj prvy prispevok je strasne chaoticky. ide o davky ked si nezamestnana? ci prispevok na deti?
prispevky na deti, tie stvrtrocne, sa vyplacaju vzdy v prvy den stvrtroka po tom, co ti vznikol narok na davku. ak ti maju nieco dodatocne doplatit, je mozne, ze podlu skor, ale nespoliehala by som sa na to.

lily1983
4. aug 2017

@ikke ďakujem za odpoved.. ;)

nika218
18. aug 2017

Ahojte baby, tak nasa mala 4 rocna nastupuje buduci tyzden do medzin.skoly v Utrechte. Bude z nej uz velkacka...🙂
Tesim sa aj sa bojim ako to zmakneme vsetci... verim ze si rychlo zvykne.
No k veci 🙂.
Mozete mi dat tipy co davate detom na obed? Nasa zje chleba jedine so sunkou a uhorkou pripadne paprikou. Ziadne maslo, natierky, syr... Sem tam cisty croasant alebo slaky rozok s lekvarom. Neviem si predstavit ze toto jej budem davat kazdy den na striedacku 2,5 roka..😝
Vsak sa jej to zunuje.
Napr davate aj chlebik vo vajicku? Alebo palacinky? Lievance? Granadir?
Velmi pekne dakujem za kazdy tip...