Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
18. aug 2017

@nika218 mno, nic varene nedavam. Nema si to kde ohriat, ucitelka je chlieb spolu s detmi v triede. v nasej skole maju prestavku na ovocie- davam ovocie podla toho co Daniel chce (jablko, banan, hrozno, jahody atd.) a potom o 12hod. prestavku na obed= rozumej suchy obed. jeden krajcek chleba salama, syr, jeden krajcek chleba s nutelou/ appelstroop. podla toho ako si mlady pan povie. Videla som, ze deti mali aj papriku na pruzky nakrajanu, male baby uhorky... Ak by si skutocne nevedela, spytaj sa ucitelky. Ozaj, nezabudni kupit pitnu flasu, ktora nepreteka, najlepsie viac kusov. Daniovi som musela kupit hadam aj 4 flase behom roka. Bud pretekali= potopa v tazke, alebo ten plast nevydrzal a pukli= sup do kosa

ajana1
18. aug 2017

@nika218 nas sice do skoly este nechodi ale urcite mu budem davat aj rozne wrapy, mini rezne a rozmyslam aj nad termo obedarom a budem davat klasicke teple obedy nakolko je na ne zvyknuty. Pripadne nejaky couscous salat alebo cestoviny na studeno.

nika218
18. aug 2017

@ajana1 ved aj nase deti su zvyknute na teple obedy aj s polievkou... Myslim ze deti si zvyknu rychlo len ja sa neviem s tym vnutorne vyrovnat. Ale tak ostava mi sa len prisposobit...

@ervenka
A este prosim tado flasky dietatu davas vodu ci v skole im tam davaju vodu do flasky? A aj doplnaju ked dieta vodu vypije?
A nahradne oblecenie ste v com nechavali?
Diki... 😀 Mam z toho normalne stres. Hlavne ze sa mala tesi...😍

ervenka
18. aug 2017

@nika218 davam vodu. V skole ucitelky doplnali. Nahradne oblecko ziadne. Nemal nehody. Viem ze aj v triede mali erarne cistne oblecenie. Telesna sa cvici v spodnom pradle. Cvicky sme kupili v kruidvate. S bielou podrazkou. Tie zostavaju v skole.
Tie obedare- deti mali tasky mimo triedy. Neviem ako by skola reagovala, keby zmizol. Na toto sa treba spytat priamo skoly. Alebo ditko doviest na obed domov. Len treba byt naspat nacas v skole.

nika218
18. aug 2017

@ervenka nam nekazali cvicky...ani nespomynali telesnu...
Muz hovori ze az od vyssieho stupna bude telesna...

ervenka
18. aug 2017

@nika218 mno v nasej skole je telesna od grp. 0

ikke
18. aug 2017

@nika218 a do kolkej bude tvoje dieta v skole? najlepsie je nieco jednoduche na obed, lebo casto to je aj tak, ze ked deti dohedia, mozu sa ist hrat. ak maju v obedari kompletny obed, nezvysi im cas na hru. ja odporucam hlavne pri malych detoch napr. len 1 krajec chleba s niecim co ma rad, k tomu nieco na pitie. ak je v skole napr. ako nasi do 14:00, kludne sa o pol tretej moze doma najest tepleho obecu 😉

ervenka
18. aug 2017

@ikke no to ano. ak su deti kratsie v skole 1 chlebik staci. Nas je od 8,45 do 15,30. Preto 2 chleby. Ale obcas nezjedol (ked nezjedol korku, tak mu nedali koekje, na to som sa ozvala, ze deti nie su na vojne, korku nie je povinny zjest, nech mu len pekne koekje daju, grts. moeder van kind) , obcas si vypytal Dora koekjes, alebo melkkoekje alebo len 2 appelstroop chlebiky, ako chcel... 🍏

nika218
19. aug 2017

@ikke
@ervenka mala bude 3x do tyzdna do 15.30, 1x 14.30 a 1x 12.30. Budem jej davat 2 chlebiky. A to davate tie chlebiky do tych obedarikov alebo iba do potrav.folie? Ovocie do obedarika asi nie? Tym padom ma 2 obedare ci obed a desiatu narvete do jedneho? Pitam sa ako blbec len je to vsetko pre mna nove...
A s ktorymi flaskami na pitie mate dobru skusenost ze netecu? A kde ste ich kupili. Dik. Mala ma so slamkou od Aventu zo SR.

ikke
19. aug 2017

dve krabicky-jednu na ovocie a jednu na chlieb. flaska holandska od rosti mepal, ta nam jedina netecie. alebo od klean kanteen planujem, ale tam je len jedna, co netecie a tu treba sroubovat, tak tu by som asi uplne malym detom nedavala, aj ked u nas ucitelky s tymto v pohode pomozu.

ervenka
19. aug 2017

@nika218 2 obedariky. ved to nie je velke. Napr. da sa kupit speci na banan/ jablko v tvare daneho ovocia. napr. http://www.mankinnovation.com/portfolio_page/he... obedariky ma napr. hema alebo kruidvat. len by som nekupovala tento styl- https://www.bol.com/nl/p/cars-broodtrommel-met-...

nika218
21. aug 2017

@ervenka dakujem pekne...
@ikke

leonii
21. aug 2017

Tak dnes konecne dvaja isli do skoly. A zajtra po prvy krat aj stredoskolak.

ikke
21. aug 2017

@leonii a mama ma prazdniny 😀
my este tyzden 😫

leonii
21. aug 2017

@ikke jj si to užívam troška 😀 😀 Ale tak týžden to je hneď 😀 😀 😀

leonii
2. sep 2017

Baby máme v garáži myš 🐭 chcem ju chytiť,ale nie zabiť. Klasicke pasce som videla v Blokkeri,ale také na odchyt nie. Nevie niektorá? Nechcem E-shop.

ikke
2. sep 2017

@leonii v discuse a podobnych obchodoch s vecami pre zvierata maju taku klietku, kde sa da navnada a ked myska dojde, dvierka sa zavru. pri praxise v zutphene je taky obchod tusim, alebo discus pri mlyne vo vordene. alebo u nas v sope 😁 skoda, ze si to nevedela vo stvrtok...

leonii
2. sep 2017

@ikke juj vidíš a to ma nenapadlo sa tam pozrieť a to bol mm v piatok po granule ☹ Pôjdeme zajtra Praxis poobzerať 😀 Ako ja som si nebola istá,lebo Adam vravel, že videl jašteričku ,ale dnes na mna drzo myš pozerala 🐷 Dúfam, že je len jedna ☹

ikke
2. sep 2017

@leonii no neviem ci priamo v praxise, mozno ano. ale myslela som ten obchod co je vlavo, ked stojis na tom velkom parkovisku celom k praxisu 😉

leonii
2. sep 2017

@ikke aha Welkoop tak teda vbehneme tam 😀 😀

nika_bk
2. sep 2017

Baby mate typ na dobry online shop na znackove oblecenie? Dakujem

ajana1
3. sep 2017

@nika_bk zalezi ake znacky ale vacsinu najdes na Zalando

nika_bk
3. sep 2017

@ajana1 dakujem

ikke
3. sep 2017

@nika_bk pripadne este wehkamp.nl a stranky prislusnych znaciek...

nika_bk
3. sep 2017

@ikke dakujem

lily1983
4. sep 2017

Ahojte. Ste tu aj maminky čo žijete na SVK a beriete z holandska rodinne? Ak ano koľko trvá kým nabehnu? a chodi papier pri schválení prv a potom peniaze? alebo sučasne? Aku máte skusenosť? Ďakujem

leonii
7. sep 2017

Teoretická otázka. Aký je postih, ak teda nejaký je ked niekto dáva do konvy na plast papier? 😲😎

nika218
7. sep 2017

@leonii hrdelny trest 🙂...
Nam nechcu komunalny zobrat a nevieme preco. Ci tym ze to dole davame v nasich vraciach, nie tych holandskych. Alebo tym ze muz kukanadobu nenosi dole a odpad je vo vreciach....

fadama
7. sep 2017

Zeny prosím o prelozenie.

Hoera !
Geslaagd

Dakujem.

ikke
7. sep 2017

@fadama huraaa, uspel som na skuske/skoncil som skolu