Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

nika218
23. sep 2017

@ikke no len my sme speci pripad. Nl poistovna nase vykony rovno rekakturuje sk poistovni. Ale to za plombu a preventivku platis u zubara priamo? Dik za info 😚

indu
23. sep 2017

@nika218 preventivky si musíte robiť na Slovensku

nika218
23. sep 2017

@indu to vieme. Aj doklad o preventivke mame...🙂

ikke
23. sep 2017

@nika218 nam chodi sek, kedysi chodil priamo od lekara, teraz chodi z takej firmy, s ktorou ma lekar zmluvu na tieto veci

fadama
23. sep 2017

@ikke Ahoj, dakujem no vyriesilo sa to samo, zub prestal boliet 😀

nika218
23. sep 2017

@ikke a oni ti v ambulancii vedia hned povedat kolko to bude?

ikke
23. sep 2017

@nika218 no asi ti vedia, dokonca sa to da tusim zhruba aj vygooglit... teda vedia ti povedat kolko to je ak poistovna nic nepreplati

nika218
23. sep 2017

@ikke dik 😘

ervenka
23. sep 2017

@nika218 cca priblizne https://www.tandarts.nl/tandartstarieven/2017 je tam prehlad aj na 2018.

nika218
24. sep 2017

@ervenka dakujem... 🙂 tie ceny mi pridu velmi podobne na Slovensku...

fadama
24. sep 2017

Baby neviete nahodou ako pouzivat Canesten krém ?
Kupila som si krem je v tom aplikator, na slov.stranke som pozerala ako ho pouzit a tam pisu ze len tenku vrstvu na povrch, popripade pouzit aplikatot v pripade tabletky.
Tak teraz neviem ako pouzit ho mam ci len na povrh alebo ako.

Dakujem za kazdu radu.

nika218
24. sep 2017

@fadama ja som si dala do aplikatora tabletku a vlozila kam patri a jemne zvonka natrela. PS: treba liecit aj chlapa. Lebo jemu nic nemusi byt a je bacilonosic...🙂

fadama
24. sep 2017

@nika218 lenze tam tabletka nebola ja som kúpila krem a k tomu boli 6 aplikatorov.
Ako bacilonosic ???? 😨

nika218
24. sep 2017

@fadama no tak do toho aplikatora daj krem...a vloz vsak vies kam...
http://www.liekinfo.sk/liek-canesten-1-vaginaln...

A co sa tyka toho chlapa. Mne gynekolog vzdy kazal preliecit aj chlapa lebo ty ho pocas styku mozes nakazit. Jemu nic nemusi byt no ty sa preliecis a pocas styku ta nakazi... a takto si to mozte donekonecna odovzdavat...🙂

fadama
24. sep 2017

Tak budeme bez par dni
......😀😀

petronela230
24. sep 2017

Ahojte planujeme sa s manzelom a dietatom vratit spat do nl( bola blbost sa vratit na sk) mam tu otvoreny kozmeticky salo. Zvazujem ci predat alebo ponechat resp prestahovat pristroje...mali.by ste zaujem o mikrodermabraziu,skinscruubber, depilaciu,obocie 3d mihalnice da sa tam popri praci tymto si privyrobit samozrejme za normalne ceny hlavnr preto lebo ma to bavi alebo sa.mam na to vykadit a nechat to doma:D krasny vikend prajem;)

fadama
5. okt 2017

Baby prosim zas o pomoc, chcela by som muzovi kupit kartu na to aby mohol chytat cely rok ryby.
No neviem to ja na internete nájst, pozerala som na stranke VIS pas 2018 alebo vispas. nl a k nicomu som sa nedostala. Iba mi to ukazalo kde to mozem ist kupit ale to by musel íst on a ja to chcem ako darcek cize to chcem kupit tu kartu cez internet.

Dakujem.

lenkanl
5. okt 2017

Baby, neviem, ci to niektora vyuzivate, ja dost casto. Konci Wizzair linka Eindhoven - Brno 😢

fadama
5. okt 2017

@lenkanl A preco ? akurat som ju chcela vyuzit na druhy rok

lenkanl
5. okt 2017

@fadama Tiez nepochopim, vzdy plne lety 😕 Vraj casom by mal lietat Ryanair Eindhoven - Praha, ale to je pre mna nezaujimave. Uz som dolietala ☹

fadama
5. okt 2017

@lenkanl Preco nezaujimave ? A do Budapesti ti nevyhovuje ?

lenkanl
5. okt 2017

@fadama Bohuzial nie, Praha aj Budapest su moc daleko ked mam cestovat s babom

fadama
5. okt 2017

Tak teraz ako budes cestovat na Slovensko ?

ikke
5. okt 2017

ved eindhoven praha linka uz davno je, ci uz zas nie je? no skoda, leteli sme nou akurat 1 alebo 2x
easyjet ma (dufam, ze ste stale) Amsterdam-Vieden

ikke
5. okt 2017

@fadama pozeram, ze vispas 2017 je platny iba do 31. decembra 2017, oplati sa vam to?
ja tomu rozumiem tak, ze ak chce seriozne rybarcit, mal by byt clenom miestneho spolku rybarov. potom dostane ten pas automaticky.
alebo si moze (alebo aj ty prenho asi) kupit pas online alebo v obchodoch s rybarskymi potrebami alebo aj v niektorych obchodoch s potrebami pre zvierata, taky docasny, platny 1 mesiac, z ktoreho nejaku cast musi poslat na ten rybarsky spolok/zvaz a ti mu do 15 pracovnych dni poslu ten "ozajstny"pas.
alebo potom je este nejaky ze maly pas (kleine vispas) a tam nemusi byt clenom spolku, ale moze lovit len s jednou udicou a iba v niektorych vodach

fadama
5. okt 2017

@ikke no len ja chcem vis pas 2018 lebo to planujem ako dar na vianoce a neviem to nikde nájst.

ikke
5. okt 2017

@fadama tu http://www.sportvisserijnederland.nl/actueel/ni...
pisu, ze vispas2017 sa da(l) online kupit od zaciatku decembra
takze asi mas este cas.

petronela230
5. okt 2017

@lenkanl cez transaviu ste neskusali z rotterdamu letiet? Ale tusim len vieden praha tiez

fadama
5. okt 2017

@ikke Aha tak az v decembri sa bude dat kupit ? tak to potom mam naozaj cas, dakujem.

ervenka
6. okt 2017

@petronela230 my lietame s transaviou Rotterdam- vieden. Pred tym austria alebo KLM Skoda ze skyeurope v 2009 dolietali.

Inak na Ryanair by som sa velmi nespoliehala.