Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😡

andreaka11
β€’
4. dec 2010

ja som z NR. a nikde inde na SR som nebyvala,.. aj ked vela ludi si mysli, ze som z inakadial, lebo nerozpravam (nevypravam) NR. πŸ˜€ πŸ˜€ 😝

cestovatelkaandrea
β€’
4. dec 2010

@miriamp tomu sa hovori nahoda. tak ak budete cez vianoce na novej daj vediet, cez konika πŸ˜‰

@ikke ze googlit, a to co je? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ inak co sa tyka korenov tak to ja ich mam aj na vychodnom slovensku, aj na severnom a aj od trencina. takze som miesanina vsetkeho...

baby inak dnes sme boli v Utrechte kupovat listok na Ice vlak do Nemecka. v Amersfoorte (mesto, ktore ma cez 100 tisic obyvatelov) nepredavaju. iba v niektorych mestach je na stanici predajna na medzinarodne vlaky. Normalne som oci valila πŸ˜•, ze preco? do utrechtu sme sa odviezli vlakom a drobcovi sa to strasne lubilo. tak plakal ked sme vysli z vlaku.... vsak jeho to prejde ked bude musiet sediet vo vlaku 6.5 hodiny πŸ˜€

cestovatelkaandrea
β€’
4. dec 2010

@andreaka11 Adi ja s Nitrou nemam nic spolocne ale vypravam namiesto rozpravania πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

miriamp
β€’
4. dec 2010

@cestovatelkaandrea mozno niekedy nabuduce, ktovie.....my zostavame tu. boli sme v oktobri dva tyzdne , a teraz sa nam neda. ale zato nasi maju plany, mozno pridu.

co sa tyka rozpravania, tak u nas sa vyprava. ked sa opytate mojho priatela ako sa povie melk, tak odpovie ze mlyko. (pozn. ale nevypravam az tak tvrdo ako napr.dzedzina,ok?! )

cestovatelkaandrea
β€’
8. dec 2010

@endzi30 Mille vsetko naj naj k jej prvemu rocku co mala vcera. Neskoro pisem, lebo vcera som cely den v robote "oslavovala"

cestovatelkaandrea
β€’
8. dec 2010

@miriamp to je OK. super, ze vasi doma planuju ze by prisli. ja by som sem do NL nasich nedotiahla ani za svet. oni proste musia byt doma na SR.

endzi30
β€’
8. dec 2010

Ahojte πŸ˜‰ Zdravim vsetky zo SR πŸ˜€

dva dni po prilete sme ochoreli obidve 😠 😠 😠 Sme soplave a Milla je z toho uplne na nervy a o spani v noci ani nevravim....nespime vooobec, lebo nemoze dychat a kedze kvapky sa mozu pouzivat len par krat za den, tak je to ohubu πŸ˜– 😠 Ale ona to ma mozno spojene zasa so zubami...aspon sa teda modlim, aby to boli aj zuby, nech tieto bezsenne noci stoja aspon za nieco

Andrejkam dakujeme za blahozelania a posielame pusinky 😡 😡 😡 😡 a cestovatelke andrejke prajeme nnaaaaaaaaapodobne vseeetko naj naj naj hihi πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

Inac skoro sme nepristali v BA, lebo snezilo ako besne, tak sme pol hodku kruzili nad letiskom a vyzeralo to vselijako...kapitan hlasil, ze cakame dokym odhrnu drahu πŸ˜… nastastie sme teda sadli...uz sa mi vlasy zacali stavat od strachu, ze nas poslu zasa niekde do Polska 😠 😠 a odtial busom do BA!

Hned na druhy den sme si pozicali sanky a sli sme von, Milla hned zalomila a spala v sankach dve hodky πŸ˜€ πŸ˜€ Potom sme uz nesli, lebo ju chytili tie sopliky. Ale i tak ten sneh trval len dva dni, uz nie je vonku skoro nic πŸ™„ πŸ™„ To asi preto aby jej nebolo luto, ze nemoze ist von ked je chorucka

papaaaa, bezim, zasa sme hore ...

Andreaka - dufam, ze mate tie zimne gumy πŸ˜…

miriamp
β€’
8. dec 2010

@cestovatelkaandrea + @milla ale ano, vy ste mali vcera narodky, tak vsetko naj naj najlepsie. πŸ™‚
moj drahy ma zajtra, ale az v sobotu sa mu chystam nieco fajnucke upiect.
@cestovatelkaandrea ved som tiez dost cumela, ked nasi povedali ze maju plany , pretoze si ich neviem inak predstavit ako doma v case vianocnom. keby to aspon vyslo. πŸ˜‰
@rybca ako pokracujes s pecenim ? uz sa spajzka zaplna ? ja som iba medovnicky zatial robila, snad vydrzia aspon do vianoc πŸ˜€ , lebo do nich chodia velke mysi. 😎
a ta nasa truba truba, raz vytiahne aj na maximum, inokedy nie, ale este to risknem.

rybca
β€’
9. dec 2010

@miriamp ale kde, zatial som spravila len grilazku a madarske rezy, no ale z tych rezov budem muset urobit este aspon jednu davku, bo z 2,7 kila uz polovica nie je..πŸ™‚)) v pondelok mam tu skusku z Inburgering cursus, tak sa stresujem, ale potom sa do pecenia pustim vsetkymi desiatimi...πŸ™‚ uz sa tesim..πŸ™‚ hlavne na zdobenie, mam vela predstav, ale ci budu aj ruky posluchat, tak to je otazne..πŸ™‚)) si to predstavujem ake krasne to bude, ale nakoniec to zase bude len nejaka patlanica..πŸ™‚

andreaka11
β€’
10. dec 2010

@endzi30 tak uz je po snehu??? to si ma veru nepotesila.. uz aj tu je po snehu. v sobotu sme si spravili plany, ze sa pojdeme v nedelu sankovat. vecer este nadherne snezilo, no a ked sme sa rano zobudili, tak uz prsalo ☹ πŸ™„ tak sme trcali doma. ale nastastie bol koopzondag v eindhovene. v nedelu mame party, skoda, ze tu nebudete.. ako dopadla ta vasa oslava? milla si pochutnala na torte? 😨 urcite si vsetky prsty pooblizovala a aj do vlasov utrela πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
dufam, ze pocasie bude dobre a aj podmienky na cestach budu super. inak sa zblaznim z dvoch placucich deti. ale mame plany. kupila som dvd. jan ma taky maly dvd prehravac, tak ho dame na sedacku a budeme ich takto oblbovat 😡 😡 snad to vyjde.
@cestovatelkaandrea takze aj ty si oslavovala? aj ked neskoro, tak aj tebe prajem stastne a vesele narodeniny πŸ˜‰
@endzi30 neboj, urcite to budu zuby. ved to je uz tradicia, ze si ich rastie na sr 😝 πŸ˜€ πŸ˜€

endzi30
β€’
11. dec 2010

@miriamp - dakujeme 😡 😡

@andreaka11 - aduuuusik, dnes nakydalo snehu jak v Tatraaach πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ namiesto fuuukania balonikov som lopatovala vonku sneh z chodnika a to dost dlho, potom aj okolo aut...vrrr....a ked som uz chcela ist dnu, tak kuknem na chodnik a ten zasa zasnezeny 😠 😠 😠 😠 dnu som isla ako snehulaaaaaaaak πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

oslava dopadla super, Milla uz spi, respektive zasa place (mama sa ju snazi ucicikat) πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

torticka bola skvela, jednu sme dali objednat a druhu som len tak narychlo zbuchala, ovocnu, keby bolo nahodou malo πŸ˜€ πŸ˜€ pockaj, ved pozrem nejake foto a pridam sem πŸ˜‰

nno veru skoda, ze nebudeme na oslave...to by bolo super vidiet vsetkych troch sa patlat v torte πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

jaaaa ti neviem, ci su to zuby, vzdy ked sa smeje tak sa jej snazim pozriet do pusy (pre Jana = do UST) πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a nist tam nevidim noveho πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

utekam, bo som utahana ako pes...o rok zasa πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

endzi30
β€’
11. dec 2010

tak tu su foto a kedze ja mam na tvari masku, tak sa odvazim sem dat aj moju foto πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

a Mille som dala okostovat z torty a moooooooooc jej smakovala, ale dala som jej len par lyziciek πŸ˜… πŸ˜€

endzi30
β€’
12. dec 2010

tak hlaaasim, ze co som vcera krrrrrvopotne odlopatovala tonu snehu vonku, tak dnes je viete co vonku???? 😠 😠 😠 😠 😠 samaaaa traaaaaaaava a beton....po snehu ani stopy 😠 😠 😠 πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

a sa mi zda, ze Mille predsa idu tie zuby, obe dolne stolicky πŸ˜… πŸ˜… πŸ˜€

andreaka11
β€’
12. dec 2010

@endzi30 nadhera. aku krasnu tortu mala. my budeme mat taku kremovo ovocnu. ziadny obrazok ☹ ale aspon nam jej niie je luto rozkrajat ju πŸ˜€ πŸ˜€ my mame dnes party. uz sme im dali aj narodeninove darceky, nech ich vsetky podostavaju v jeden den. nech si nezvykaju, ze budu dostavat v decembri darceky kazdy tyzden 😝 πŸ˜€ πŸ˜€
by the way, si pekna maska πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
tak ja uz letim, o chvilu pridu hostia a ja som stale v zajogurtovanych teplakoch....
je este sanca, ze sa stretneme na sr, keby nahodou nepoletite 😝 a pridam aj ja taku narodeninovu fotku

endzi30
β€’
12. dec 2010

takze dnes mate den D? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ tak si to uzite πŸ™‚ πŸ™‚ πŸ™‚

kraaaaaasne fotky....pozeram, ze krpci boli uuuplne besni za tymi balonmi πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a v trhani darcekovych papierov su tiez jednotky πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
a baloniky ste fukali vy? netoci sa ti hlava? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

ani nestras s tym, ze nepoletime, lebo letim naspat so svagrinou a krsniatkom a bracho ide autom, cize to by bol des keby sme neleteli 😠

potom Andy napis, ze kedy sa vraciate spat do NL, aby som vedela, kde sa nachadzate πŸ™‚

posielame pusinky nasim twinkacom 😡

endzi30
β€’
14. dec 2010

@andreaka11 - andy, no ako dopadla oslava? πŸ˜‰ 😡

andreaka11
β€’
14. dec 2010

@endzi30 supeeeer. deti este dnes dospavaju opicu πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ pod nohami sa nam stale pletu balony. je mi ic luto prasknut, ved tolko roboty s tym bolo nafukat ich. mimochodom, som ich pumpovala. keby ich fukam, tak mam pery ako angelina jolie, alebo ako kapor πŸ˜€ πŸ˜€ dostali vela darcekov, tak asi nejake zabalime a dame pod stromcek πŸ˜• 😡
tuto noc thomas celu prespal 😡 juhuuuuuuu, ale vobec sme sa dlho netesili. lisa spustila a nie a nie prestat. dali sme jej mlieko, nepomohlo, tak som ju vzala k namm do postele, no tam sa jej tak pacilo, ze nie a nie spat. tak som ju zobrala naspat do postielky. po dlhooooooooooom placi konecne zaspala... πŸ˜’
a john s vami neleti? ja sa uz neviem dockat, kedy pojdeme, aby sme vyskusali sanky πŸ˜€
dufam, ze ste uz obidve zdrave!!!!!

endzi30
β€’
14. dec 2010

no som si myslela, ze tvoje pluca by tolku robotu asi nezvladli...tooolko baloonov πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a jasne, ze ich nechaj dokym same nevyfucia....nam tu tiez po obyvacke poletuje asi 6ks πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ale my mame tie s heliom, cize Milla na ne nedosiahne πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
a jeden taky balon padol za obet, tak sa zo mna stala Smoulinka πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ty kaper πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ veru, to je celkom dobry napad niektore darecky zabalit az pod stromcek πŸ˜€ πŸ˜€

tak to zavidim, ze Thomas sa umudril, mohol by to naucit Millu, my stale vstavame min. 6-7x za noc 😠 😠
zdrave sme este nie uplne, ja som uz ok, len pokasliavam a Milla ma stale sople...ale tie su uz urcite z tych stoliciek πŸ™„ a plus uz dva dni nalozi pekny naklad do kazdulinkej plienky...to je tiez z tych zubov πŸ˜€ πŸ˜€ jaaa neviem, kde sa to v nej bere πŸ˜€ πŸ˜€

inac tomu pocasiu tu isto iste sibe....tak zasa nasnezilo a dnes je to fuc 😠 😠 a tento tyzden ma byt stale pod nulou, dokonca v noci hlasili -20C πŸ˜• πŸ˜•

tak dufam, ze sa vam aspon jeden den vydari so sniezikom, nech sa mali povozia na sankach, lebo to je fakt zazitok...pre rodicov tusim este vacsi πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

john je uz doma, ten letel naspat 08.12., ja idem teraz v nedelu 19.12. aj so svagrinou a krsniatkom a bracho pride autom πŸ˜…

utekam, Milla je hladnaaaaaa πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

andreaka11
β€’
16. dec 2010

@endzi30 dakujem za spravu. babatakam som odovzdala, sa potesili πŸ˜€ teda uz to nie su babatka ☹
lise sa zase zarumeneli lica, tak som skusila zubky a... πŸ˜• 😨 prerezala sa jej noha stolicky!! 😡 som rada, ze to zvladla bez akychkolvek horuciek πŸ˜€ tthomas sa zase v noci buddil. raz na krmenie a pottom som ho vzala k nam do postele. aspon ze sa tolko nemrvi ako lisa πŸ˜€ a da sa pri nom spat.
este sme sa nezacali balit. zajtra to nejak musime zvladnut. dufam, ze cesty odhrabali a nic nebude mrznut. celkom sa toho bojim πŸ˜– o kolkej odlietate?

endzi30
β€’
16. dec 2010

@andreaka11 - jeeeeeeej, tak Lisa ma tiez stolicku? 😡 😡 😡 😡 tak to ste super zvladli...to mas super, ze jej len jedna vysla...nam vzdy idu naraz po dve 😠 😠 a stolicky rastu na dva krat, najprv ta cast k dasnu a potom ta blizsie k jazyku, tak este mozno bude mat dlhsie licka cervene πŸ˜…

teda to fakt, uz nemame babatka πŸ˜’ som sice unavena ako hovado, ale to je take krasne, ked sa k tebe tulia a objimaju ta a pusinkuju....cim budu vacsie, tym bude toho menej a frrrrnk, uz sa budu stahovat z domu a zenit a vydavat πŸ˜… musime si to uzivat teraz 😡 😡 😡

o kolkej vyrazate vecer? neboj, cesty budu odhrabane...len aby vam nesnezilo po ceste...a mrzne asi vsade teraz...tu je momentalne -12 😠

my odchadzame v nedelu rano πŸ˜… tiez musime pobalit zasa πŸ˜€ πŸ˜€

andreaka11
β€’
17. dec 2010

nech jej uz co najskor vyjde. aspon si bude mat na co sadnut k vianocnemu stolu πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
o tom ako som unavena, ti ani nebudem pisat. vcera som pozerala film - sex v meste - kravina - a thomas zacal tak plakat, tak cez reklamu som si ho zobrala k sebe do obyvacky. a tak pekne na mne sedel a pomali zaspaval, tak jan ho zobral do postielky. no ako ho ulozil, tak zacal plakat a nie a nie utisit. tak potom ako skoncil film, tak sme si ho zobrali do postele. a ani tam nie a nie zaspat. mrvil sa, vsetko chytal, hryzol do paplona a smial sa, tak jan uz nazureny ho vzal spat do postielky, ze zostane tam nech sa deje, co sa deje. no a tam zase toooolko plakal, zobudil aj lisu a spolu plakali a potom sa spolu smiali a zase plakali, tak som ho zase zobrala do druhej izby, ako tak ucicikala a potom som ho vzala k nam do postele. a konecne bolo ticho. do 4.30. to som mu dala mlieko, moc nechcel, a tak som ho zobrala do postielky, kde zaspal.... juuuuuuj, to bola noc. dnes asi zalahnem o osmej s babatkami.
ale ako pises, potom rano sa tak krasne pritulia a usmeju, tak na tu noc hned zabudnem 😡
odchadzame zajtra (v sobotu) okolo 4tej rannej. skoda, ze nedokazem spat v aute... uz som zacala balit, spravila maly velky zoznam veci, na ktore nemozem zabudnut. dufam, ze darceky pre janciho nezabudnem πŸ˜• to by bolo 😨
takze sa na sr nestretneme. iba v pripade ak nepoletite πŸ˜€

miriamp
β€’
17. dec 2010

@andreaka11 mate to veru pestre so spanim, ci vlastne nespanim. u nas pojem neznamy byt hore ked treba spat, obidvaja chodia okolo 20.30 - 21 spat. a az do rana, to jesti do 7-8 . a ak v noci niektori buntosi, sup k nam do postele, a spi sa dalej. a zuby, nejako si ani jeden nestazuju, tak tieto zubne trampoty nemame.
stastnu cestu na sk, @endzi naspat do nl .hlavne nech su cesty ok.

my cakame zajtra nasich, budu vianocovat tu. aj kaprov som objednala , kolaciky napiekla, to sa zas bude priberat............

andreaka11
β€’
17. dec 2010

@miriamp no ved ani my sme nevedeli co je to v noci vstavat.... a potom sme sa stretli s @endzi30 + Milla a vsetko sa zmenilo. asi milla povedala thomasovi, ze ked sa v noci zobudi a zacne plakat, tak mamina ho nakrmi a ked bude stale plakat, tak si ho zoberie k sebe do postele πŸ˜• no a odvtedy to tak je..... ale od zajtra sa to zmeni. bude k nemu babka chodit πŸ˜€ πŸ˜€ dobre som to vymyslela, cooooooo??? 😡 😡 😡
juuuuj, ako tak pozeram, tak o 4 hodiny vstavam. no a este niekde medzi k thomasovi. a este som sa ponukla, ze prve kilometre odsoferujem ja.......... πŸ˜• tak idem do hajan.
urccite sa tu este ukazem, ak by nahodou nie, tak vam vsetkym zelam stastne a vesele vianoce a vela zdravia a stastia do noveho roku!!!!! 😡 😡

ikke
β€’
18. dec 2010

@endzi30 vy idete zajtra lietadlom ci autom? ak lietadlom, myslis, ze poletime? πŸ˜…

endzi30
β€’
18. dec 2010

@ikke - Ikke, pokial nebude snezit ako besne, alebo mrholit s naslednym zamrzanim, tak letiet by nemal byt problem....max. nejake meskanie 😡 ja sa tiez modlim, aby bolo pocasie normalne πŸ˜… hej hej, my ideme lietadlom tiez πŸ˜‰

@miriamp - jeeej Miri, tak to zavidime, ze vasi drobci nebuntosia πŸ˜… my sme tu na SK ako z divych vajec 😠 😠 ja neviem ci je to zmena prostredia, plno novych tvari, plus ten sopel a zuby πŸ˜… πŸ˜…
urcite sa tesis na maminku a tata, ze? tak si uzite sviatky 😡 😡

@andreaka11 - andy, tak dufam, ze ste dorazili uz, lebo po tej smske to vyzeralo, ze dojdete domov az 23.12. πŸ˜• πŸ˜• tie zacpy su vsade teraz....no proste sneh to cele pokafral 😠 😠 ale aspon sa mali mozu saaankovat....tak to rychlo vyuzite, lebo na vianoce ma byt slapkanica uz πŸ˜’
...tak thomas opat santil v noci??? a jaaaa ti daaaam, ze to mate take odvtedy, co poznate nas πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
aaaalebo zeby? πŸ˜€ πŸ˜€ noo waaaay πŸ˜€ πŸ˜€

ja som si tiez naivne myslela, ze babka bude vstavat k Mille v noci...ale E E E E E πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Milla nas vsetkych cez den tak zmorduje, ze v noci padame na huby vsetci a ono babka by aj vstavala k nej, ale to uz nemozem po nej chciet, lebo fakt cez den sa jej moc venuje...akurat, ked Milla soplila a zuby jej sli, tak sme sa striedali...lebo to jeden clovek nezvladne πŸ˜’
a najhorsie je, ze tento dom nie je prisposobeny na rocne dieta, preto to bolo aj take narocne, stale len: nechaj to, nechod tam, zavri to, vypluj to, nekus to.....no proste moooc nebezpecnych veci okolo, sufliky plne hovadin, skrinky lahko otvaratelne atd atd...ved uvidis sama u vasich πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€πŸ˜€ πŸ˜€
a vsetko sa vam zmestilo do auta?? my teraz balime bracha, vyraza asi o polnoci autom, chudak ide sam, dufam, ze pride v poriadku πŸ˜• ved ist v noci, v snehu, nevyspaty a bez spolusediaceho, co by ho trosku rozptyloval....mmmm...asi mu budem vyzvanat stale πŸ˜…

ked pridete, tak daj vediet...zdravim draheho aj kinderka 😡 😡

endzi30
β€’
18. dec 2010

a babka ma piekne vypapkala..som tu pribrala 3kilecka πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

ikke
β€’
18. dec 2010

@endzi30 no na schiphole je riadny chaos, tak som zvedava... 😝

ikke
β€’
20. dec 2010

@endzi30 tak nam sa vcera podarilo s meskanim len 1h 😡
dufam, ze aj vy v pohode...
http://www.sme.sk/c/5692033/z-bruselu-sa-nebude...

endzi30
β€’
21. dec 2010

@ikke - super ze ste dorazili 😡

my sme tiez prisli v poriadku πŸ˜‰ ziadne meskanie, este sme aj skor prileteli....snehu bolo sice nakydaneho, ale v ten den nesnezilo, ani nemrholilo, ani hmla moc nebola, takze v pohode...
akurat ked sme prileteli, tak zacalo taaaaaak strasne snezit, ze bohvie, ci ostatne lety leteli nacas a ci vobec 😨

bracho prisiel autom, asi hodinku po nas...on vyrazal z domu o 1:00 a prisiel o 16:00...nastastie nemal zapchy ako Andreaka πŸ™„

rybca
β€’
23. dec 2010