Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
13. apr 2011

@ikke a tak na L.A. nemame chut....(rozumej financie..🙂))))
a to si po akej dobe robila tu skusku a po akej dobe ides na to HBO?..🙂))))

@lucka527 ja som 20 km pod Rotterdamom..:(

lucka527
13. apr 2011

@rybca rotterdam od utrechtu 70 km 😒

lucka527
13. apr 2011

chcem sa spytat ci je mozne ze nam za 4 mesiace prisiel z ENECA nedoplatok 1380 eur a pritom mesacne platime 220?myslim ze to je strasne vela mame 4 izbovy byt jedna izba odstavena uplne v kychyni tiez nic v spalni tak 2 hodinky do dna sme kurili a obyvacka tiez neisla vkuse tak ja nechapem preco taky obrovsky nedoplatok co myslite?

cestovatelkaandrea
13. apr 2011

@ikke no ja mam tiez take divoke ciele, ze by som si tu mozno doktorat urobila... ale tak to uvidime, urcite to bude neskor, teraz by som sa musela rozkrajat. a este sa musim aj v holandstine zdokonalit.

cestovatelkaandrea
13. apr 2011

@rybca oki hodim sem link zajtra a pokukas a dohodneme sa 😉

ikke
13. apr 2011

@lucka527 , to je strasne vela, my mame nuon a ak sme mali nedoplatok, maximalne tak do vysky 1 mesacneho poplatku, cize do 200 eur. myslim dokonca (ale neviem isto, nieco sami mari), ze ak by vam nabiehal takyto vysoky nedoplatok, musia vas vopred upozornit, ze vysoko prekracujete spotrebu. nie je to ze 1380 za cele tie 4 mesiace, bez zaloh? ale aj tak by to bolo velmi vela...

@rybca, rok som chodila na kurz ako denny student (cize nejakych 20h/tyzden), na skusky som isla po dalsom roku a pol, to bolo niekedy v juli 2008 ak sa nemylim 😉

rybca
13. apr 2011

@ikke a to si robila skusky A2 pre obcianstvo, alebo NT2 / statnu skusku? ja som chodila len 6 h tyzdenne, ale od septembra by som chcela nejaky normalny kurz holandstiny, nie ako ten inburgering, ale zalezi to aj na tom ako mi zoberu maleho do PSZ.

cestovatelkaandrea
14. apr 2011

@rybca tu mas ten link na tu tortu http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=128 pokukaj a zhodnot ci sa ti da nieco take vycarovat 😉 uz teraz si myslim, ze budeme mat problem s krajanim, lebo drobec ju bude chciet zachranit a mat nastalo 😀 😀 😀
@lucka527 mne sa zda ten nedoplatok strasne vysoky. urcite by som to skonzultovala s Enecom. za co vlastne tolko doplacate. Ci je to elektrika alebo plyn. Prekontrolovala by som merace, ci to sedi s tym co vam eneco uvadza v nedoplatku. Aj to co mesacne platite sa mi zda strasne vela. Ved my sme tolko platili ked sme byvali v obrovskom dome. Aky stary je ten byt, v ktorom byvate? Je mozne ze ma vysoky odber ak je fakt tak dost stary. Urcite to s nimi prekonzultujte, lebo takto to vyzera ako keby si varila od rana do vecera a svietila doma ako vo Vegas.

andreaka11
14. apr 2011

@lucka527 tak pytala som sa priatela, ze ci je mozne mat taky vysoky nedoplatok. povedal, ze nie. ak mate na najomnej zmluve udaje, kolko ukazoval merak, ked ste sa nastahovali, tak to by bolo super. urcite rodina, co tam byvala pred vami vytvorila tento nedoplatok a oni by ho mali podla zakona vyplatit. tak ak to mate v tej zmluve, tak napisat do eneca, pripadne si zaobsttarat pravnika.. jedna priatelova znama mala presne takyto problem a vyriesilo sa to. drzim palce!!!!!!!

ekira
14. apr 2011

nam doslo pred dvoma mesiacmi od RWE,ze mame doplatit za 3 mesiace 7000 euro 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rybca
14. apr 2011

@cestovatelkaandrea vyzera to super, aj vysledok, aj postup, takze min. tyzden pred oslavovou mi potvrd objednavku, parizsky krem je super, mnam a korpusy normalka..🙂

cestovatelkaandrea
14. apr 2011

@rybca no tu objednavku ti mozem potvrdit uz aj teraz 😉 Ale pripomeniem este raz neskor 😉 len je tam jedna chybicka na tej torte a Damian si to vsimol. Ukazovala som mu obrazok tej torty a on mi povedal, ze to nie je Thomas ale Edward. Ja som mu neverila a stale som mu opakovala, ze je to Thomas. Po chvili sa uz asi riadna nastval a zvreskol "kijk" a prstikom ukazoval na ciselko vlacika. A fakt mal pravdu, lebo Thomas ma jednotku a Edward ma dvojku. Tak potom ked budes robit tu tortu tak namiesto tej dvojky tam prosim ta urob jednotku 😀 Niekedy zasnem ake detaily si drobec vsima a to cislovky este nepozna 😀
Inak ked pojdeme z vyletu z Anglicka domov, tak pojdeme okolo Roterdamu. Sme mohli s manzelom a drobcom nachvilu vypnut motor a zahrat sa u vas niekde na prelieskach 😉 Vylet mame naplanovany od 25-30 aprila. Takze 30 aprila pojdeme okolo vas. Ak by ste boli doma volni, tak sme mohli nachvilu nechat drobcov pohrat vonku. Teda ak nemate nejake ine plany na kralovnine narodeniny 😀 😉

cestovatelkaandrea
14. apr 2011

@ekira a co ste potom robili? ste to len zaplatili alebo ste to nejako riesili?

ekira
14. apr 2011

@cestovatelkaandrea nie neplatilo s anic,najprv sme volali do RWE .museli sme odfotit merac aj s novinami,na ktorych bol presne taky isty datum,kedy sme aj volali do rwe.a poslat mailom.no boli to soky fakt.a pritom nam v novembri vratili 300 euro 😕
inak aj moja suseda pece torty-marcipanove a vynikajuce .mnami uz sa neviem dockat soboty 😝 😀

rybca
14. apr 2011

@cestovatelkaandrea aha, no my tie vlaciky nekukame, takze som si myslela, ze to je pocet rokov....🙂)))) ale zapisujem si.....🙂 na Koningensdag sme chceli ist niekam, len neviem uz kam..🙂 ale uvidime, aj podla pocasia, mozno sa to bude dat i sklbit..🙂 bola by som rada, keby sme sa stretli, deti sa mozu zahrat aj u nas, mame pieskovisko, smyklavku a domcek na dvore..🙂)))

cestovatelkaandrea
14. apr 2011

@ekira no aspon, ze sa to u vas objasnilo. my mame teraz tiez zaujimavu situaciu. minuly rok sme zabudli nahlasit VITENS (dodavatel vody) kolko sme minuli vody za rok a oni to automaticky vyratali podla predchadzajucich rokov alebo podla osob v domacnosti. tak sme to zaplatili. no a tento rok sme im isli poslat cez net namerane hodnoty z meraca a ono to nechcelo na ich stranke zobrat, lebo je to nizsie cislo ako ocakavali. oni nam minuly rok vyratali taky velky ubytok vody, ze tento rok to vyzera ako keby sme doma vodu vobec nepouzivali. nakoniec sme tam ten udaj nechali s tym, ze nezodpoveda ich predpokladu. tak som zvedava co sa udeje. ci nas nejako budu kontaktovat alebo co. uz mesiac sa neozyvaju odvtedy, tak si hovorim, ze nas asi maju v nejakom specialnom subore 😀

cestovatelkaandrea
14. apr 2011

@rybca to je v poho, este sa dohodneme co podnikneme. ja ti zajtra poslem v IP nase mob. cislo. normalne mam mobil doma ako budik. Takze je jasne, ze vlastne cislo neviem 😀 😀 ale na vylet ho bereme so sebou.

ikke
14. apr 2011

@rybca robila som NT2 statnice, programma II. 😉

palinkova87
15. apr 2011

@lucka527 juj ☹ ani ja neni som poblíž tiež by som chcela už s niekzm von.. ☹ tiež mi je tu samej smutno... a hrabe mi stále s malým doma..

lucka527
15. apr 2011

@palinkova87 a ty kde byvas?

palinkova87
15. apr 2011

@lucka527 veghel .. tiež je to ku Tebe 70km ☹

palinkova87
15. apr 2011

baby a niekto blízko Veghlu nie ste???

ekira
15. apr 2011

@palinkova87 ja byvam v GRAVE je to asi pol hodinka autom od veghel

rybca
15. apr 2011

@ikke no tak to je super..🙂) ja dufam, ze ked pojde maly do PSZ, ze sa mi podari chodit na nieco take intenzivne, ci uz budem pracovat ako zamestnanec, alebo zivnostnik, budem to potrebovat, neznasam, ked mam v hlave kopec myslienok a neviem ich povedat. niekedy mi je z toho az do placu...🙂 a ako sa hodnoti na tej NT2 skuske? tiez su nejake minimalne percenta?

ikke
15. apr 2011

@rybca skuska ma 4 casti- pisanie, citanie, pocuvanie, rozpravanie (to posledne hovoris so sluchadlami do PC), kazdu cast musis urobit na aspon 500 bodov a potom si uspela. mozes robit aj kazdu cast zvlast, mozes aj ist robit vsetky 4 naraz a ak niektoru nespravis, zopakujes iba tu jednu cast. kazda cast stoji asi 27.50 euro, takze financne je to celkom ok 😉
viac je tu
http://www.expertisecentrumnt2.nl/staat/staat2008/

palinkova87
15. apr 2011

@ekira jééééééééé super tak to sa možme niekedy aj stretnut, hm?? 🙂)))

cestovatelkaandrea
15. apr 2011

@ikke moja rumunska kolegina ide na tu skusku teraz v juny 😉 ma level B2. Tak som zvedava ako sa jej bude darit. Uci sa na tu skusku dva roky.

ikke
15. apr 2011

@cestovatelkaandrea dufam, ze sa uci holandcinu 2 roky, nie ze 2 roky len na tu skusku... 😅

rybca
15. apr 2011

@ikke ja by som sa nedivila, keby sa aj na tu skusku ucila 2 roky, ja som uplny jazykovy antitalent a holandstina je neskutocne tazka v tom, ze nema takmer ziadne regule a kopec slov, ktore sa vo vetach hovoria, ale neprekladaju sa..🙂 a ten slovosled, no ani nehovorim...🙂 ludia mi sice rozumeju, ale nie je to holandstina...🙂

ikke
16. apr 2011

@rybca e-e,holandcina je uplne logicky jazyk, to francuzstina je jazyk bez pravidiel 😀 podla mna sa takmer vsetko v holandcine da rovnocenne prelozit do slovenciny, akurat slovosled je trochu poprehadzovany, na to si treba zvyknut. ja som si tiez asi tak domojich 23 rokov myslela, ze som jazykovy antitalent, potom som sa rozrozpravala v anglictine, no a holandcina mi fakt pride uplne logicka 😅 ale mozno som divna, lebo holandania sa ma casto pytaju, ze "holandcina je tazka, vsak?" a ja reku "ani nie..." 😀