Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
24. máj 2011

@vever1 jeej, aj ja chcem take drobatko 😵 a to musim mojho slonika (v 14m mal 83cm a 12.4kg) vlacit na 3. poschodie... 😝

vever1
25. máj 2011

@ikke xi xi no to je pekny slonik 😉 ja som rada ze nas je taky drobacik, my ho volame smurf 😝 ved my len teraz prechadzame na velkost 80 🙂 ale nema byt po kom vysoky, lebo ani jeho ocko vysoky nie je. on ma len nieco cez 170 a to je na holandana dost malo xi xi xi ved ked sme s kamosmi tak je tam tiez taky smurf medzi tymi dlhanmi 😝 😝 😝 😝 a inac mojej kamoske sa narodil maly koncom marca a mal 4kg a v 6tt ma uz 6.5kg 😕 to nas mal ked mal 5M. ved to uz nie je ziadne babatko 😝 budu mat co nosit 😝 😝 😝 😝 a chodi ti uz? lebo nas bol dost v tomto pomaly ale uz chodi pekne s autickom po celom dome a niekedy sa mu podari aj za jednu rucku.
no a nas tiez ziadnu polievku nespapa. a pri stole pekne sedi. a my papame aj viac ako pol hodku lebo ho musim stale s niecim zamestnavat inak ho papanie velmi rychlo omrzi 😖

cestovatelkaandrea
25. máj 2011

@rybca Katka tak to u nas nefunguje, ze nasilu. Raz som to urobila a Damian ma skoro ovracal. On ked jednoducho nechce, tak nezje. My mu pustame rozpravku na laptope a on potom papa pekne. Niekedy ani rozpravku netreba, papa pekne sam. Hlavne jogurty a ovocie.
Inak vsetko naj Matkovi a osobne az v sobotu 🙂

@miriamp no Mirka a kedze ako som spominala, ze drobec pozera rozpravku pocas papania, tak je to vzdy bez problemov. Sedi uz s nami pekne za stolom, takze keby chcel ujst, tak nema problem. Jedenie trva takym 15-20 minut. Zalezi od toho co je. Niekedy sa krmi uz aj sam. Potom je z neho take prasiatko. Ale nevadi, hlavne aby sa to naucil.

ikke
25. máj 2011

@vever1 6,5kg mal moj ako trojmesacny, narodil sa 3.3kg. ale ma to mat po kom, mm ma 192cm, ja 172 a v oboch rodinach maju chlapi bezne okolo toho 1,9m 😉
chodi od 13,5m, ale zas takmer nerozprava, navela navela z neho dostaneme "ma-mma". akurat zvieracie zvuky, "kijk" a slovenske "taaaak" z neho ide bez problemov 😀

albert zacal teraz vyraznejsie javit zaujem o jedlo, ked ho musim krmit ja, musi mat on inu zabavu (kocky, pohariky...) a potom bez problemov otvara usta. ale ked mu dam do ruky chlieb, uplne krasne ho zje takmer cely aj s korkou sam 😵 vecera u nas vyzera tak, ze miska, ja jednu lyzicu, ktorou ho krmim, on druhu lyzicu, taku istu, ktorou jedlo utlapkava alebo v nom bagruje a obcas sa pokusi s nou trafit do ust 😀

rybca
25. máj 2011

@cestovatelkaandrea uz sa tesim a pre istotu sa teplo oblecte..🙂))))

ikke
25. máj 2011

videne na dnesnej prechadzke: na terase kaviarne za stolom matka a na kolenach jej sedi jej max. 10-mes.dieta; matka v jednej ruke cigaretu a druhou tlaci (doslova!) do maleho marshmallow so slovami "lekker, he?" 😝 🙄

rybca
25. máj 2011

@ikke a keby mala tretiu ruku, tak by nou este sibrinkovala k tomu lekker...🙂))) boze, to ked vidim, ..🙂 ale tiez ma vytaca ked vidim mlade matky jak kocikuju, v ruke cigareta, no strasne...:(

vever1
25. máj 2011

@ikke 🙄 🙄 🙄 nechapem take zeny 😠 my sme nemali lahku cestu k nasmu malemu a ked vidim taketo tak ma to dokaze dost nahnevat, kamoskyna kamoska dokonca ani neskoncila s fajcenim ked bola tehotna lebo proste naco 🙄 a kolko zien by dalo neviem co za to male nevinne stvorenie a urobili by pre to vsetko a ona chuderka nedokazala pre svoje dieta skoncit s fajcenim 🙄

cestovatelkaandrea
26. máj 2011

@ikke tak ta cigareta ma az tak neprekvapuje. Strasne vela zien tu fajci a pritom maju malicke babatko. A niektore aj pocas tehotenstva. Uz som tu raz na MK pisala, ze mam koleginu, ktora zacala fajcit pocas tehotenstva preto, lebo pocula, ze fajciarkam sa rodia mensie deti. 😝 😝 Jej prve dieta bolo totizto velmi velke, tak sa bala, ze budu musiet aj pri druhom pouzivat vakuovu pumpu. A aj tak jej to fajcenie nepomohlo lebo mala medveda cislo dva. No co si mam mysliet o IQ takejto zeny?
Inak ten masrhmallow to je uz sila aj na mna. By som ju kopla niekam... 20 frikadel by som do nej natlacila, nech sa zobudi, tava jedna.

@vever1 niektore zeny jednoducho stale nevedia pochopit, ze dnes splodit zdrave dieta bez problemov je zazrak. Vela deti sa rodi s alergiami alebo inymi zdravotnymi problemami.... ale niektorym zenam to jednoducho nevysvetlis...
jedna moja kamaratka bola tuha fajciarka. prestala fajcit rok predtym ako otehotnela, lebo male jednoducho planovali. a odvtedy nefajci dodnes. ale su aj take co jednoducho vedeli, ze otehotneju dopredu a aj tak neprestali fajcit a to jednoducho nepochopim.

cestovatelkaandrea
26. máj 2011

@rybca oki nabalime kufor, ved ho mame velky 😀

rybca
27. máj 2011

Prave som dokoncila tortu pre Matyaska..🙂

alegro
28. máj 2011

jeeej..aka krasna torta..vsetko najlepsie....🙂

vever1
28. máj 2011

@rybca jeeeej fakt super torticka. si sikovnica 😀 😀 😀 😀 ja som tiez tento rok 1x robila marcipanovu tortu svenovi na 1 narodeniny. 😀 😀 😀
Matyaskovi vsetko najlepsie k 2 rociku 😀 😀 😀 😀 a krasnu oslavu 😉

rybca
28. máj 2011

@vever1 dakujem...🙂 a ako dopadla? daj fotku...🙂

miriamp
28. máj 2011

@rybca pekna torticka 🙂

ja som potahovanu este nerobila, ale rada si tieto umelecke diela 😉 prezeram na nete. chce to vela casu. ked mali nasi v marci narodky tak som urobila iba taku lentilkovu. a vlastne som aj zaciatocnik co sa tort tyka. 😉

vever1
28. máj 2011

@rybca no bola som spokojna, ale na tvoju sa nechytam 😉
tu je fotka

ikke
28. máj 2011

veru veru, krasne torty, ale co z toho, ked ja mam aj tak najradsej cokoladovu polevu a zvysok rodiny je totalne zavisly na tvarohovej torte podla receptu z AH? 😅

rybca
29. máj 2011

@vever1 ze, nechytas, ja sa nechytam na toto, 3D som este nerobila...🙂 bombova je....🙂

vever1
29. máj 2011

@rybca dakujem za pochvalu 😉 bola to moja 1 torta s marcipanom a vlastne aj 3D. ale nezdalo sa mi to vobec tazke. skor tie tvoje postavicky sa mi zdaju tazke, vyzeraju super. 😀 najlepsie bolo ze sme s mamou neodhadli kolko marcipanu mi treba a tak sme mali malo 😖 tak som to musela vyvalkat na strasne tenky plat, ale vobec mi to nevadilo, aspon nebola velmi sladka 😉 ale ma to celkom chytilo, uz sa tesim na buduci rok aku tortu mu zas upeciem 😝

@ikke no ten moj tiez len o tvarohovej torte snival z krabicky 😝 😝 😝 😝 to holandania sa s tortami velmi zabavat nebudu 😝 😝 😝 no tak som mu raz urobila, ale mne to velmi nechutilo, teda mne vobec nechutia tie ich torty alebo kolace, strasne sladke, vsade sama slahacka, nemaju na nase kolace alebo torty, aj s cokoladou 😉 ale zas ja zatial nemam pre koho piect, lebo moj zje tak ak 1-2 kusky a ostatne si musim zjest sama ..... niezeby mi to vadilo, lebo ja sladke mozem, ale zas treba dbat na liniu 😝 😝 😝 tak jedine peciem ked mame nejake sviatky a viem ze pride viac ludi aby to mal kto pojest a nemusela som to jest sama 😝 😝 😝

ikke
29. máj 2011

@vever1 ja tiez nepeciem z rovnakych dovodov, tymto miestnym cudakom staci 1-2 kusky a na viac ani nepomyslia 😀
ja si zas myslim, ze drviva vacsina slovenskych tort je v porovnani s tunajsimi strasne mastna, samy krem... toto je moja oblubena tvarohova torta, strasne jednoducha a dobra 😵
http://www.ah.nl/recepten/recept?id=83004&rq=kw...

miriamp
29. máj 2011

@vever1 , @ikke ja sa pridavam, tiez nemam pre koho vypekat. zvlastny to narod. 😠 ked nieco spravim a dam svokrovcom niekolko kuskov, daju si po jednom, a zbytok maju este tyzden v chladnicke. ( i ked si vzdy pochvaluju )
a narodeninove party po holandsky ? rozrata sa kolko pride ludi, vydelia dvoma, ze ten a ta isto nebudu chciet a podla toho nakupia. otazka ci chcem este jeden, nehrozi. a to by som si niekedy aj dala 😀 .......tak mi zostane iba chrumkat uhorky a mrkvu........

slavkah
29. máj 2011

tak to ja mam stesti, rodina toho myho je na sladky a kdyz neco upecu tak na me zbude tak ten jeden kousek
🙂 navic tchyne vubec nepece, takze tchan se u nas vzdycky nacpe co se do nej vleze 😀

cestovatelkaandrea
30. máj 2011

@rybca
a ja mozem uz len kontatovat, ze Katkina torta bola aj chutna, nielen pekna na pohlad 🙂 Sikovnica jedna 😉
@vever1
a tvoja 3D torta vyzera tiez velmi dobre. Na to ze je prva, tak sa mi nechce verit, ze tak dobre vyzera. Fakt krasna 😉

ikke
30. máj 2011

baby, kde sa tu da kupit nejake plavacie koleso pre deti od 1 do 3 rokov (zhruba)? vsetko je bud do 11kg alebo od 3 rokov. jedine co som videla bola plavacia vesta, ale ja chcem koleso, idealne aj s takym krizom, aby mi dieta z neho nevypadlo 😅

cestovatelkaandrea
30. máj 2011

@ikke ani to bumpa plavacie koleso nie je na taku vahu? skusim kuknut dnes ked budem v shope nakupovat.

andreaka11
30. máj 2011

@ikke skus pozriet na nete vola sa to swimtrainer. moje deti to maju tiez. je to od 5 mesiacov do 4 rokov. je to vazne super. my sme to kupili v campingovom obchode de wit, ale videla som to aj v intertoys. pridam nejake foto...
http://de.swimtrainer.de/en/shop/en/swimtrainer...

cestovatelkaandrea
30. máj 2011

@ikke no nasla som nieco taketo http://fanpaleis.nl/bumba/zwem-en-zomerartikele...
ale neviem ci je to az take bezpecne

rybca
30. máj 2011

@cestovatelkaandrea dakujem za pochvalu..🙂

@ikke my sme to kupili v klasickom detskom obchode

rybca
30. máj 2011

@ikke este dopisem, nase sa vola The original floaties a je to od 11 do 15 kg a ak by ti to stacilo mat po 11. 7., tak by som ti toto nase predala za symbolicku cenu.

ikke
30. máj 2011

@cestovatelkaandrea
@andreaka11
@rybca
vdaka 🙂 popravde, vsetky tieto som uz videla; ta bumba nema kriz a bojim sa, ze moje teliatko cez to lahko preklzne (este nebol v bazene, tak neviem, aku paniku tam chyti). swimtrainer si neviem celkom predstavit tu vestu co to ma 😅 a floaties sa mi zda mohutne. myslela som nieco take obycajnejsie, akych byvali na slovensku plne obchody, proste klasicke 1-vrstvove koleso s krizom v diere. inac nechapem, preco tie veci hoci su urcene malym detom, maju dizajn ako keby to boli dospelacke zachranne veci (bez obrazkov) 😕 😅
no uvidime, ak nic ine nenajdem, bude to jeden z tychto dvoch 😉