Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

andreaka11
30. máj 2011

@ikke to koleso s krizom predavaju v prenatale. a ten swimtrainer si len pochvalujem, lebo deti tak lezia na vode a ked kopu nohami, tak plavvaju dopredu. to je jjeden kus a je to bezpecne. my sme to mali, ked deti mali polrok. volne si v tom plavali a thomas v tom dokonca aj zaspal. len chodit s tym je obtiazne.

ikke
31. máj 2011

@andreaka11 zaspal? 😀
vdaka! pozriem ten prenatal a zvazim teda este aj ten swimtrainer 😵

andreaka11
31. máj 2011

@ikke hej hej, zaspal a tak doplaval tak k brehu s mojou pomocou, samozrejme 😀

cestovatelkaandrea
1. jún 2011

@andreaka11 to je super Adi, ze sa ti vie drobec tak uvolnit v kolese, ze zaspi. nas drobec mal vzdy oci ako sova a kukal naokolo, ze co sa to deje. a ked ho vlna trocha nadvihla v mori, uz bolo po kupani. on ma vodu rad, len dovtedy pokial sa nesmykne alebo ho nieco neospliecha. minule leto tolko behal po plazi u nas v dedine... nevedel prestat a zrazu, bum a bol ponoreny vo vode. to si mala vidiet ako trielil z vody von... a potom ho tam nedostal uz nikto.

vever1
1. jún 2011

@ikke ja som dnes bola u nas v Heme a maju take koleso s krizom ako hladas. tak kukni u vas 😉 Stoji to 5 euro
tu je link
http://www.hema.nl/nl-nl/winkel/baby/badkleding...
ale velmi ten kriz nevidno.

ikke
1. jún 2011

@vever1 fiha, vdaka, to maju nejaku novinku 😵 doteraz som videla iba klasicke kolesa jip&janneke bez kriza 😅

vever1
1. jún 2011

@ikke no to asi hej 😀 ja som bola dnes dost prekvapena, lebo take koleso som tu v nl este nevidela. 🙂 a hned som si na teba spomenula ze take nieco hladas 😀

ikke
1. jún 2011

@vever1 uz ho mame doma 😀

vever1
2. jún 2011

@ikke 😀 😀 😀 😀 tak vela zabavy 😀

jarunice
4. jún 2011

ahoj holky, přítel mi před tydnem rekl, ze ma dobrou nabidku prace v Amsterdamu, a ze se tam stehujeme nejpozdeji od zari... tak bych byla vdecna za jakekoliv informace jak se tam zije, pac nevim vůbec nic, co s detmi, za kolik se tam zije - kolik stoji plenky, mliko, a potraviny vůbec, jestli se mam aspon predzasobit, jestli treba mate nejake zkusenosti s destkym plavanim a za kolik, to chodim pravidelne v Brne a malymu se moc libi, tak bych rada pokracovala, jak to taky treba resite s destkym doktorem, jak to funguje s pojistovnama, kolik se tam treba plati za hlidani deti, jak se tam domluvim s anglictinou, pripadne jestli a za kolik se daji sehnat kurzy ty podivny reci, nebo jestli mate info kolik tam stoji sluzby -treba pedikura, nebo jestli mate neajke uzitecne odkazy na nejake stranky co se budou hodit, sem s nimi.. a jestli jste nektera z Amstru tak se velmi rada seznamim v zari osobne 🙂 diky moc vsem za prispevky a info.

slavkah
5. jún 2011

@jarunice ahoj, doporucuji ti nasleduji stranky na foru tam najdes hodne informaci http://www.tsjechie.net/ staci zadat do vyhledavace co te zajima

jarunice
5. jún 2011

@slavkah ahoj, jj díky, na tech uz se snazim par dni neco vylovit z fora, ale zatim s tam nejak bloudim 🙂, hlavne s tou holandstinou zapasim, to nejde prelouskat, a prekladac do cestiny to prelozi taky zvlastne..no snad se mi povede se skamaradit.. a odkud konkretne si slavkah? Mame skoro stejne stare synacky 🙂

jarunice
5. jún 2011

@slavkah aha uz to vidim, asi ten Ulft, ze?

jarunice
5. jún 2011

nasla jsem tady na foru odkaz na HEMA nakupak, a musim rict, ze spustu veci se tam da poridit fakt levneji nez v cesku...tak super..

vever1
5. jún 2011

@jarunice pokukaj si u vas nejake kurzy NL budes to mat jednosuchsie ked sem prides a budes aspon niecomu rozumiet. s anglictinou sa tu dohovoris vsade. Holandana su dost na jazyky 😀 Neviem ako je to v amsterdame ale tam kde byvam ja tak s tebou kazdy porozprava po anglicky ale su radi ked sa snazis hovorit holandsky, holandania si to velmi cenia 😉
co sa kurzov plavania tyka, tak to asi teiz zavisi kde su, u nas je to 5euro za dospeleho a dieta 3 😉 plienky, mlieko a potraviny su priblizne rovnako drahe ako na SK (neviem ako je to v CZ) niekedy sa mi zda ze tu je dost veci lacnejsich 😉
no a co sa dr tyka, tak tu chodis len k vseobecnemu dr aj s detickami a az ked on ti nemoze pomoct tak ta odporuci detskemu dr. trochu iny system ako na Sk 😉

jarunice
5. jún 2011

@vever1 ahoj, OK, díky za rady, zkusím se na kurzy podívat i když o prazdninách to bude asi slabší :( no ale pár lekcí by se asi hodilo. S tím doktorem je to zvláštní.. u ten všeobecný doktor teda muze byt stejny pro mne i pro malyho? Nechodi se tam pravidelne jen jakoze do poradny - zvazit, zmerit dite atd? On jeste vlastne do tech dvou let ma chodit prubezne na dalsi ockovani, to je vse u jednoho dr., jo? jeste se chci zeptat, kdyz si necham svoji pojistovnu tady v cr a budu mit jen cestovni (stejne se asi kazdy 3 mesice podivat zpet do CR) a hlavne jsem jeste na matersky, tak to za mne plati stat, ale můzu prihlasit jen dite na NL pojistovnu? a za kolik? a treba konkrotne to povinne ockovani hradite, nebo ho proplaci pojistovny? Tady v CR je to totiz různe, ale vetsinou neco plati pojistovna a neco jeste doplacim treba 15-20e.

Jeste se chci zeptat na ty kurzy plavání, vever1 to myslíš jako fakt kurz plavání pro kojence a batolata, kde je třeba 5-10 dětiček pod vedenim instruktorky se potápí atd.? Hlavne je to za supr cenu, pokud nemyslis jen vstup na plavecak, protoze ja tady v Brne platim za jednu lekci=45 min. 20e (500Kč)

vever1
6. jún 2011

@jarunice no vseobecny doktor je na vsetko. ak mas dietatko chore tak ides k nemu. no a co sa tyka poradni a ockovania na to tu mame consultatiebureau. tam ti dietatko meraju, vazia a dostane aj ockovanie. Ale neviem ako to je potom s poistovnou ked si poistena v CR. lebo ja ked som sem prisla tak ma moj priatel hned dal poistit k nemu. to ti musia poradit ine babule, ktore su poistene mimo NL.
a s plavanim, neviem ja sa uz chystam dlho len som este nebola tak neviem kolko deticiek tam je, a tiez to asi zalezi od toho kde chodis.
Yu je materska len 16tt takze neviem co je pre teba vyhodnejsie, ci byt poistena v CR alebo sa dat poistit sem. Neda sa to zisit cez ambasadu?

ikke
6. jún 2011

@jarunice HEMA ma vyborne a hlavne kvalitne oblecenie pre deti a zakladne oblecenie pre dospelych (bavlnene spodne pradlo, jednofarebne tricka a tak). a fakt dost lacne. co sa potravin tyka, podla mna je blbost sa predzasobovat, ved asi tu nebudete zit na konzervach...? 😅 najviac do penazenky aj tak ide najom a pripadne zdravotne poistenie, a na to sa predzasobit neda. z potravin zas ovocie a zelenina su myslim trochu drahsie. pozri si potraviny napr. tu a porovnaj...:
http://webwinkel.ah.nl/index.jsp?menu_option=home (klikaj hore tie modre policka a potom o kusok nizsie na skupiny potravin)

co sa amsterdamu tyka, myslim, ze tam sa takmer hovori viac anglicky nez holandsky :-P uz som tam sice dlhsie nebola, ale naposledy sa mi viackrat stalo, ze som si v obchode pytala nieco po holandsky a predavacka sa so mnou aj tak rozpravala anglicky...

vseobecny doktor (alebo skor rodinny doktor) je jeden pre celu rodinu, od prababky az po babatko. deti do 4 rokov chodia navyse do poradne "Consultatiebureau" a tam sa vacsinou aj ockuje. a plus napr. zeny, ked su tehotne, chodia k porodnym babam 😅 ale s poistenim tiez neporadim, ja som od zaciatku poistena len tu. ale myslim @rybca ? je poistena na slovensku tak mozno poradi ako je to potom s dietatom a poradnou a tak...

miriamp
6. jún 2011

HEMA ma kvalitne oblecenie, a dobre ceny, no ta ich rookworst medzi regalmi s oblecenim mi dodnes nevonia 😠 asi aj preto to nebol nikdy moj oblubeny obchod, az odkedy mam deti tam chodim castejsie.
pre zmenu v niektorych inych hema-obchodakoch maju tie spekacky uz pri vchode hned vedla kozmetickeho tovaru........

ikke
6. jún 2011

@miriamp u nas mavaJU rookworst tusim iba cezvikend a ked je akcia, nastastie 😀

vever1
6. jún 2011

xi xi xi u nas nastastie rookworst tiez nie stale v obchode 😝
a aj ja tam pre maleho kupujem oblecenie 😀 😀 😀 a rada chodim aj do H&M, tiez dobre ceny a pekne veci maju pre deticky. 😉

brez
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarunice
6. jún 2011

@ikke ahoj, díky moc za info a odkaz, potraviny, tam vyjdou fakt stejně, jo a tím předzásobením - jsem se asi spatne vyjadrila(o konzervách fakt nebudeme 😉 , spis jsem mela na mysli Nutrilon a detske kase atd. jestli tam neni nejak moc drahy, ale jsem nadsena, protoze Nutrilon je o dost levnejsi !! 😀 a jeste to muzou privezt az do domu, uzasny!!! a z jakýho masa vyrábí ty rookworst? asi to nebude vaše nejoblibenejsi jidlo, co? 🙂

a jeste dotaz na ceny sluzeb, kolik tam treba nechate za kadernika, nebo pedikuru? a jinak dekuju vsem za vsechny informace, aspon se tam nebudu tak bat 🙂

cestovatelkaandrea
7. jún 2011

@jarunice no tak taky kadernik pyta u nas od 23 eur za strihanie zien. ked si zozenies niekoho, kto by ti prisiel domov cez nejakych znamych v Holandsku tak to moze byt okolo 10-15 eur za strihanie. Raz som sa odvazila a dala si tu urobit aj melir a stalo ma to nejakych 60 eur 😝 kvalitu nekomentujem. Zatial som tu nenasla dobreho kadernika. Takze sa chodim davata strihat a premelirovat viacfarebnym melirom vzdy na SR za nejakych 30 euro. A potom aj vysledok je velmi dobry. Manzel mal stastie a nasiel dobreho panskeho kadernika tu v NL a vzdy ho to stoji 20 euro. Drobca sme tu dali strihat asi trikrat. Do dvoch rokov to stalo nejakych 8-10 euro a od dvoch rokov hore to stoji 13 euro. Kvalita velmi zla. A ani sa nedivim, ked drobec pri tom vzdy plakal a mrvil sa. Nakoniec sme kupili noznice na strihanie a strihame drobca doma bez placu pri rozpravke.
Pedikura je dost draha. U nas stoji cca 25-30 eur. Cistenie tvare s masazou zacina sumou 45 eur. Naposledy som bola na hodinovom cisteni s masazou tvare a ruk a ta sranda ma stala 65 eur. Takze co sa tyka takehoto druhu sluzieb tak je to o dost drahsie. Mozno depilacia voskom nie je taka draha v porovnani so Slovenskom ale aj od toho som uz upustila a radsej som si kupila epilator. Depilacia ma vzdy vysla nohy + obocie do 25 eur.
Mozno vo velkych mestach to bude lacnejsie aj ked myslim ze o vela nie.

slavkah
7. jún 2011

@jarunice ahoj, ty stranky jdou nastavit i v cestine, je tam hodne temat co se tyka pojisteni, deti, doktoru ....
Sluzby jsou asi tak jedine co je tu drahe a co si nechavam do CR - kadernik, kosmetika, ....

jarunice
7. jún 2011

@cestovatelkaandrea ahojky, díky za info, tak na strojek na malýho asi taky pořídíme, jeste to na strihani neni, ta sranda nas jeste ceka za par mesicu 🙂 jinak ty ceny jsou teda dost desivy, skoro premyslim, jestli si nedelat kurz na pedikuru, protoze na manikuru uz mam i kdyz jsem se tim nikdy nezivila, ale zivnostak na to mam - mohl by to byt na matersky zajimavy privydelek. Kazdopadne nez odjedu, tak si dojdu ke kadernikovi urcitze 😎
S epilatorem te obdivuju, ja ho dostala pred lety k vanocum a udelala jsem jeden pokus, strasne jsem jecela bolesti a vratila se ke starym dobrym ziletkam 🙂

Mate nejaka zkusenosti s zivnosti? co by to obnaselo, kdybych tam nechtela byt uplne vydrzovana pritelkyne..Platil by tam cesky certifikat? aby mohli vydat zrejme nejake holanske opravneni k zivnosti? nevite? a pripadne jak je to tam s danema?

cestovatelkaandrea
7. jún 2011

@jarunice tak co sa tyka zivnosti by ti mozno vedela poradit @rybca ale ona sa nam akosi vyparila za posledne dni 😉 takze ked bude opat spat tak sa od nej nieco dozvies.

Mimochodom, ten epilator je v pohode 😉 da sa pouzivat pod sprchou, takze to boli omnoho menej.

ikke
7. jún 2011

@rybca alebo mozno este niektora ina z vas pisala, ze doma nieco vyraba? poznate handmadeshop.nl ? alebo poznate este nejaku inu NL stranku s rucne robenymi vecami od roznych vyrobcov (nieco ako marktplaats, ale iba pre rucne robene veci)? 😉

rybca
8. jún 2011

Ahojte, tak som sa opat nasla...🙂)))) mame rozrobeny zachod a venovala som sa kreativite..🙂 takze som vas trosku zanedbala.

Citala som, ze vychvalujete oblecko HEMA, tak ja som tam kupila len 3 body natelniky, sa mi zdali super, ale vsetky zacali pustat ocka. Ja holdujem HaM, ale hneva ma, ze pre chlapcov maju mensi vyber ako pre dievcata.

@jarunice co sa tyka zivnosti ti toho este vela nepoviem, ale co som zatial nasla, ak som spravne pochopila, tak do 10000 eur mas oslobodene od dane. Viac informacii hadam ziska priatel od kolegu, jeho zena vyraba kozmetiku. Ja som prave objavila Hobbymarkety, buduci tyzden idem kuknut do Riderkeerku, lebo zatial som nikde nenasla, ze kto tam moze predavat. Ja chcem zatial bez zivnosti, kym mam rodicovsky na SK. Ale si myslim, ze so zivnostou to tu nie je zle, je vela ludi, co tu podnikaju. Vsak len kolko je tu opatrovateliek deti. A v com chces podnikat? Urcite maju aj nejake viazane zivnosti, ale neviem ake a co s tym tvojim certifikatom. Na co je? Ja mam certifikat a skolu na uctovnictvo, ale s tym tu asi tazko pochodim..🙂)))

@ikke ja som pred par dnami objavila Metdehand.nl , uz tam aj nejake veci mam.

rybca
8. jún 2011

@jarunice este som nasla otazku ohladne poistenia - tak ja som stale poistena na SK, ale Matko je pripoisteny s priatelom a co sa tyka CB, tak sa tam ani velmi nezaujimali o poistenie, pri prvom kontakte mal Matko este SK poistenie s europskym preukazom. v CB si ani nepytaju karticky, len Groene boekje..🙂