Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😡

miriamp
β€’
29. jΓΊn 2011

@palinkova87 tak je, tu najradsej pocas celeho tehotenstva taketo vysetrenia nerobia, iba ak naozaj treba.

nam na poradni naposledy povedali, ze sa sami mame dohodnut so zubarom, kedy mame po prvy krat prist. bud. tyzden som objednana tak sa planujem spytat na to.

inak my sme mom. odmietli ist s malym na logopediu, pretoze mam to pripada smiesne skoro. ved ma iba 2r a 3 mes. z toho mala slov a zvukov zvieratiek co povedat vie, pred cudzou pani/panom absolutne nic nepovie, nieto este s nou kecat tou jeho recou, aby posudili, preco este nerozprava viac. πŸ™‚

rybca
β€’
30. jΓΊn 2011

@ikke tak ja si to s Matkov neviem predstavit...πŸ™‚ on by im to tam hned vsetko poprezeral, porozoberal...πŸ™‚

@miriamp no tak tento problem riesime aj my teraz, dali nam papier so slovami a v septembri ideme na kontrolu, ci pokrocil v rozpravani, co na tom, ze Mati je trojjazicne dieta a to ani nehovorim o tom, ze "mila" pani doktorka podla grafu zhodnotila, ze je tucny - 13 kg a nepresnych 86,5 cm, nestal rovno pri merani, a ze pouzila slovo autizmus, len neviem v akom kontexte, lebo som jej vobec nerozumela, ale nabuduce ide aj Laci a povie jej, co si o jej zaveroch myslime, krava jedna, velka odbornicka, sa cudovala, ze Mati place a neda jej kuknut do oci, ale to, ze mu predtym ohmatavala pipika, na to asi zabudla, no proste posledna navsteva v CB bola katastrofa

cestovatelkaandrea
β€’
30. jΓΊn 2011

@rybca Kati Matko vobec nie je tucny. By som bola povedala, ze je este chudsi od Damian. A ani malicky nie je. Matko je taky ako kazde ine dieta co vidim. Ani chudy ani tucny, jednoducho taky akurat. Mna sa tiez doktorka na poradni pytala, ci Damian rozprava, lebo tam bol ticho. Ked sme vysli z ordinacie a obliekali sme sa, tak som ju zavolala, nech sa pozrie na neho v cakarni. Tam mlel ako mlyncek a potom si zapisala, ze hovori vela... πŸ˜€ Ale teraz na kontrole v 2.9 mesiacoch mlel ako mlyncek uz aj vo vnutri a rozpraval sa s nou po holandsky. Ale v tomto ma asi Damian trocha vyhodu, lebo on je v skolke 5 dni v tyzdni.

cestovatelkaandrea
β€’
30. jΓΊn 2011

@miriamp a @rybca baby nedalo mi to a dost som rozmyslala nad tymi vasimi drobcami. Par typov na rozviazanie jazycka drobcom:
https://www.starostlivostodieta.sk/clanok-k-vyv...
http://www.komunikacia.estranky.sk/stranka/vyvi...
http://korzar.sme.sk/c/4717798/vyvin-reci-u-naj...

speci pre Katku http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=predsudk...

Mirka ak Niels hovori iba zopar slov a napodobnuje zvieratka je to mozno v jeho veku malo. Ja ale osobne Nielsa nepoznam, takze len konstatujem z toho co si napisala. Je vela typov ako rozviazat jazyk drobcom. Nam pomaha citanie kniziek, riekanky, pesnicky, vela dialogov, neustale opisovanie veci a cinnosti co robim.... dnes Damian ovlada viac ako 1000 slov. Ked mal dva roky tvoril vety s 2-4 slovami. Dnes povie vetu s 5 a viac slovami. A hned za nou povie dalsiu. Dost mu pomaha aj pozeranie rozpravok v jeho veku. Napriklad par dni dozadu citoval vety z rozpravky co videl. Vecer v posteli povedal: "Maminka zajtra pojdeme hladat Skautovych rodicov. Stratil sa ked bola burka." A proste podobne vety. Niekedy je ako take male radio.
Som sa na nete docitala, ze je dobre riesit rok pred nastupom do skoly logopeda, ak dieta nerobi pokroky v reci.

rybca
β€’
30. jΓΊn 2011

@cestovatelkaandrea pekne clanky, ale nie su nas pripad, Matko rozprava, niekedy aj viac, nez by mi bolo mile, ale svojou recou a ked od neho chcem aby nieco po mne zopakoval (v suvislosti so situaciou), tak len prikyvne, alebo sa zacne smiat, niekedy sa ho spytam, ze kedy zacne rozpravat po slovensky, aby som mu rozumela, tak len odpovie hlbokym hlasom NEEEEEEEEEJ...πŸ™‚ vzhladom na to, ze je trojjazycny a ja osobne som zacala rozpravat az v 3 rokoch si myslim, ze do tych 3 rokov mame skutocne cas, tak ako sa aj pisalo v jednom z tych clankov, je pravda, ze niekedy Mati len ukaze co chce, ale vtedy sa najprv tvarim, ze neviem co chce, potom sa hp spytam, ze coi chce to a to a nakoniec mu poviem v jeho osobe ako to ma povedat, no a len sa na mna smeje a prikyvuje hlavou, aj ked si citame a kukame knizky mu opisujem co je tam, pytam sa ho na obrazok a zase len prikyvuje, alebo ukaze prstom alebo odpovie v tej svojej reci, ja dufam, ze ho uz co najskor vezmu do PSZ, a bude nuteny komunikovat aj s niekym inym nez len so mnou, potom sa to hadam rozbehne

miriamp
β€’
1. jΓΊl 2011

@cestovatelkaandrea diky ada za snahu πŸ™‚ , vas damian je teda poriadny sikulak. ja sa uz tesim ked niels bude kecat, ale jednoducho mu to trva dlhsie. mozno som nedodala uplne info, on vela rozprava takou jeho hatlaninou, rozprava ked nieco vidi co ho zaujme, ked nieco chce, mirke vela rozprava, protestuje, ked sa ho opytam ako bolo v PSZ, alebo u babky tak akoby opisoval co vsetko tam robil, ..... prave tu je mamka a ta mu hovori "brblacko. okrem tohoto niekolko slov cisto zrozumitelmych, zvuky zvieratiek a ine zvuky. rozhodli sme sa to preto mom. neriesit. ine by bolo keby toto vsetko nevedel, to by uz svietila cervena ☹
aj s nim vela citam, rozpravam a opisujem rozne veci, pozera oblubene rozpravky, 4 dni v tyzdni su u svokrovcov a tam maju vsetok cas iba pre nich dvoch, viac ako my doma, takze pozornosti sa mu ujde az az.

@rybca vsak uvidis, ako to pojde dalej. ja na CB chodim rada iba ked mame ist sestricke, co tam je doktorka, tak tu nejako nemusim. my sme mali min. tyzden ist na poradnu po 3 mesiacoch, ale sme to zrusili s tym ze to nepovazujeme za nutne. potom nam volala ta nasa pani dr., ked im to z centraly terminov oznamili , ze u nich to je standard preposlat taketo deti na logopediu. no ale aby sme hocikedy prisli, ked budeme mysliet ze to predsa treba. takze to mom. nechame tak, a nemame vobec z toho zly pocit. πŸ˜‰

cestovatelkaandrea
β€’
1. jΓΊl 2011

@rybca no aj ja by som asi pockala s logopedom (ak bude vobec potrebny) do troch rokov. ved v 2 rokoch a 9 mesiacoch je dalsia prehliadka u doktora na poradni a potom uvidis. mozno sa Matkovi tak rozviaze jazyk, ze budes chciet aby bol niekedy ticho. My sme postrehli strasne velku zmenu po tom ako sme boli na SR cez vianoce. To mal Damian 2 roky a 3 mesiace. Odvtedy mele a mele a mele.... on si sam rozprava pre seba aj ked zaspava. to co vtedy pocujem πŸ˜… .... az sa divim, co vsetko mu ide hlavou. Ked som bola na poradni tak doktorka vravela ze ani tri jazyky by nemali byt problem, pokial v rodine kazdy hovori na neho iba jednym jazykom. Vraj dieta dokaze pomylit, ked na neho hovoris dvoma jazykmi. Potom nevie, ktory ma pri tebe pouzit. Vraj aspon do troch rokov by sme sa mali drzat tohto pravidla a ked je dieta uz starsie tak potom vie prepinat medzi jazykmi. Ale tak to u vas nie je problem. Inak vraj miesanie slovicok z jednotlivych jazykov je uplne bezna vec aj do siestich rokov. Damian vdaka tomu mixovaniu uci deti v skolke slovensky πŸ˜€ πŸ˜€

@miriamp tak potom to je uplne ine, ked Niels komunikuje vela. Ono to mozno fakt do tych troch rokov nejako trva ak maju deti dva jazyky.

Inak nova hlaska od Damiana. Ked bola burka pred dvoma dnami tak povedal: "Do riti, burka prisla." Vzhladom k tomu, ze my doma nenadavame, len to do riti nam sem tam ujde, je zaujimave, ze to Damian rychlo odpozoroval. A dokonca vie aj kedy ho ma pouzit

endzi30
β€’
1. jΓΊl 2011

@cestovatelkaandrea πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ tak som sa zasmiala....zlaty je maly πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
to aby som sa zacala krotit s tym mojim slovnikom πŸ˜… πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

andreaka11
β€’
3. jΓΊl 2011

@endzi30 este stale fotis? 😲 od tych bleskov budes taka oziarena 😎
kedy pridete? my sme cez vikend mali letne upratovannie, tak si zober okuliare, lebo sa to tu vsetko bliska πŸ˜‰

endzi30
β€’
3. jΓΊl 2011

@andreaka11 - andus...no to ano...vies ani mi nehovor...uz nevladzem, chodim spavat o 1:00 😠 😠 tak si vies predstavit aka som prijemna a mila a usmievava cely den πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ no jak zdochlina πŸ˜’ ale musim to porobit, lebo uz o tyzden ficime prec...

tak u vas sa bliiisti vsetko? no u nas prave naopak ☹ vyse tyzdna som sa nicoho nedotkla, po celej obyvacke mam skatule, preto som ani nemohla prist, ani vas som nevolala, bo tu je bordeeel a hlavne tie krabice...Milla je ako v raji...lebo su pootvarane..teraz mi vsetko miesa...no des πŸ˜… keby si dosla len ty, tak ok, ale vies si predstavit 3 besne deti vyhadzujuce veci zo skatul? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
ale akurat som ti chcela vecer (teda ako pozeram na hodiny, tak az rano) pisat, ze ci sa nestretneme v Ikei u vas v utorok. musim ist i tak do prenatalu vymenit veci, alebo pytat spat peniaze, lebo mama kupila Mille nieco a je jej to male πŸ˜… πŸ˜€ πŸ˜€ zajtra mam na plane upratat polku domu (cely naraz nezvladam pri Mille, ale ved to poznas).
no daj mi vediet, ci dorazite do tej Ikei πŸ˜€

@rybca - akurat ma napadlo, si pisala, ze doktorka tvoja bola zhrozena, ze tvoj maly ma nadvahu s jeho 13kg πŸ˜• πŸ˜• .......tak to potom ja nechcem vediet, co povedia naaaaaaam, moja mala ma 12,5kg a je vyse o pol roka mladsia od tvojho πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ mozno vydaju nejaku knizku o obeznych slovenskych detoch zijucich v NL πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

miriamp
β€’
4. jΓΊl 2011

jeeee @endzi30 ty odchadzas na dlhsie ked balis krabice ? vsak nauc Millu balit a nie vybalovat πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
budete to mat raz dva.........

endzi30
β€’
4. jΓΊl 2011

@miriamp - Miri nieeee πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ len predavam veci, ktore uz Milla nevyuzije je tu teda toho dost πŸ˜•
No a to je problem...naucit deti balit a nie vybalovat πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ aaale keby som ju kazdy den nechala na poste pri balikoch, tak by sa to mozno rychlo naucila πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

cestovatelkaandrea
β€’
4. jΓΊl 2011

@endzi30 Andy a vy sa stahujete alebo ako Mirka pise, budete len dlhsie prec? Inak to balenie ti nezavidim 😝 nas to caka o rok, zbalit cely byt a sup ho do noveho domu πŸ˜€ πŸ˜€

endzi30
β€’
4. jΓΊl 2011

@cestovatelkaandrea - akurat sme pisali prispevky v rovnaky cas πŸ™‚
no a balenie celeho domu nas tiez caka, neviem kedy, ale budeme sa musiet stahovat πŸ™„ uz teraz sa mi vlasy stavaju dupkom 😠 πŸ˜€ πŸ˜€ hlavne ked budem mat takeho pomocnika ako Milaa πŸ˜€ πŸ˜€

cestovatelkaandrea
β€’
4. jΓΊl 2011

@endzi30 no aj ja sa na to tesim. ja preto budem balit, ked bude Damian spat a po veceroch to za nejaky tyzden pobalim.

andreaka11
β€’
4. jΓΊl 2011

@endzi30 adusik, neviem, ci sa stretneme, lebo thomas sopli, kasle a kycha ☹ ☹ ale tiez by som potrebovala do ikei.... a to uz o tyzden ides???? ja ti asi tie vylety na sk zatrhnem!!!!! ved sa tu zblaznim.... a co, uz sa ti aj podarilo nieco predat? πŸ˜•

inak baby, aj u nas padlo rozhodnutie odstahovat sa z tejto dediny, nevieme kedy a kam...... tak odkladajte pre nas krabice!!!!! πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

endzi30
β€’
4. jΓΊl 2011

@andreaka11 - hmm...a kde to chytil blondacek? πŸ˜’ Lisa je ok? no ja musim davat pozor, aby Milla nieco nechytila, lebo to by bol zasa v lietadle masaker πŸ˜–
Ale v Ikei sa mozeme stretnut ak chces, tam sa snad nebudu bozkavat ako tu u nas doma πŸ˜€ πŸ˜€ Budeme drzat odstup od nich πŸ˜€ πŸ˜€ Kedy by ti to vyhovovalo? Rano okolo 11, ci az poobede 14.-15....mne je jedno, bud dam Millu spat doma, alebo sa ju budem snazit uspat v kociku πŸ˜…

Ved aj mne bude smutno, vzdy ked som na SK, tak chcem ist zasa naspat sem a opacne πŸ˜…

A hej podarilo sa mi, asi 18 veci z 30 som predala. A to som mala v plane aj oblecenie a tehu veci pofotit, ale nie je cas πŸ™‚

endzi30
β€’
4. jΓΊl 2011

@cestovatelkaandrea - andy a kedy ti chodi maly spavat vecer? mne teraz nejako Milla strajkuje aj so zaspavanim a posledne dni zaspava medzi 21.00-22.00 😠

utekam, lebo za Millou sa siri nebezpecny zaaapach πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

ikke
β€’
4. jΓΊl 2011

@endzi30 cssss, si nenamyslaj, ze mas najtazsie dieta v holandsku πŸ˜€ moj ma s oblecenim (ale bez topanok) rovnych 13kg a to je zas este mladsi od tvojej πŸ˜… a do vysky moze mat okolo tych 85-86cm tipujem, lebo oblecenie c. 86 mu je uz ltt. podla tabulky je este stale uplne v norme.

inak ked tu tak citam rozne vase stories z CB a od verloskundige, zacinam mat pocit, ze tu u nas je nejaka osvietenecka zona πŸ˜… dufam, ze nezmenim nazor po buducej navsteve CB, kedze albertovi sa jazycek rozvazuje veeelmi pomaly... πŸ˜‰

ekira
β€’
4. jΓΊl 2011

@andreaka11 oproti nam je dom na predaj πŸ˜€

miriamp
β€’
4. jΓΊl 2011

nejake masalne stahovanie, ci co πŸ˜€ πŸ˜€ hmmm , aj u nas je vela domov na predaj, ale kto by sa stahoval z kaluze do blata, ze πŸ˜… πŸ˜…

@endzi30 kolko casu travis na sk a v nl ? to mas supis, ze sa ti da tak casto chodit. normalne ti zavidim 😒

endzi30
β€’
4. jΓΊl 2011

@ikke - πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ tak tiez mate krasnu vahu πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ale vy mate aspon chalanov, ti mozu byt velkiiii, ale co ta moja buchta πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
Milla tiez dlho nic nekecla a poviem Vam, vzdy ked pride babka, alebo idem do SR, vzdy sa jej tak rozviaze jazyk, aj ked samozrejme to nie su plne zrozumitelne slova (len ja jej rozumiem), niektore ale zasa ano.
Hned na druhy den ako vidi babku, hned nove slova a pritom ja s nou tiez len slovensky rozpravam...tak neviem, ci potrebuju aj od inych pocut, alebo co πŸ˜•
Mna sa naposledy, ked sme boli na CB navsteve (v 18mesiacoch), tak sa ma pytali, ci Milla povie aspon 3slova (okrem mama,papa) a nic sme ani nemuseli predvadzat...ved nie kazde dieta zacne rozpravat na povel a uz toboz nie pred cudzim 😠
Ikke? kolko davas mlieka este drobcovi? riadis sa NL odporucaniami, ci SK?

@miriamp - Miri, no keby som makala ako ty v praci, tak ver tomu, ze na SK by som sla raz za rok πŸ˜… Kedze ja nerobim, tak chodim domov, cca 1x za 2-3 mesiace na cca 2 tyzdne. Je to ale financne dost narocne, kedze platim letenky a plus miniem plnu nadrz len na cestu na a z letiska 😠 😠 Ale zasa robim to aj kvoli malej pokial je to v nasich moznostiach πŸ˜…
Inac baby, mozno neviete, ale teraz letim do BA s CSA, lietaju priamo z BRU (Zaventemu), nie ako Ryanair poonedeny...Teraz zacali lietat, takze mali perfektne ceny a plus ja mozem mat batozinu do 23kg a aj mala do 10kg, kdezto s Ryanairom len 15kg a Milla ani sacok o priemere 1x1cm!!!
Aha...a lietaju priamo do BA aj z Amsterdamu (co by mi bolo mozno lepsie), ale tam su letenky podstatne drahsie, kedze Amsterdam je velmi drahe letisko, co sa poplatkov tyka, tak to musial odrzkadlit na cene leteniek.

andreaka11
β€’
4. jΓΊl 2011

no tak ked sme boli mi na CB min. pondelok, tak sa pytala, ci deti vedia nieco povedat, tak tomas vie hes (na muchy, vtakov) tak uznala, ze vie par slov, no a lisa ukazala na hodiny, ze ti-ta a tiez to uznala za slovo. a ze slovo je aj bum... inak ja neviem s tou vahou, asi to je podelene podla regionov, lebo moji maju thomas 11 rovnych a lisa ma par gramov viac a okolo 85 cm a sme presne v priemere... tak neviem.
mne tiez uz neskorsie chodia spavat. medzi 8-9. vacsinou po spravach ich davame do postielok. tuto noc prespali celu!!!!! o 6.30 sme ich zobudili na mlieko a spali do 10.10 - to som ich potom uz isla zobudit.... ale to asi preto, lebo thomas sa neciti dobre.

@endzi30 tak neeviem, ci prideme, to ti dam este vediet vecer... vyhovovalo by mi to skor o tej 11tej. no neviem, ako ich ale udrzime od seba. to vies, milla je uplny blazon do thomasa, ved vkuse leze za nim do kocika ;) inak gratulujem k predaju tolkych veci!!! a za tu cenu, co uvadzas, ci nieco off?

@ekira vsade je vela domov na predaj, ale mame ako taku predstavu. chceli by sme vrijstand πŸ™‚ a nie moc daleko od janovej prace a od endzi30 πŸ˜€ πŸ˜€

endzi30
β€’
4. jΓΊl 2011

@andreaka11 - no vidis to, aj si mi zabudla povedat ako ste dopadli na CB πŸ˜… tak krpci uz tolko dobehli v tych kilach? πŸ˜• πŸ˜• ved vyzeraju na 9kg obaja a ten moj miselin vyzera na 15kg a ma menej....a aj ked chytim na ruky tvojich, tak su ako pierka, a Milla straaasne tazka mi pripada..a vidis, len kilo rozdiel 😨 Ale ona ked je na rukach, tak ona sa ta ani nechyti, je ako handrova babika, tak asi preto πŸ˜€

tak medzi 8-9 je este fajn cas...ale uz o tej 10 ma ide rozhodit, ked este robi stojky v posteli...ale pritom ona by aj chcela spat, ale nevie ako....ja mam tiez problemy so spanim, tak to ma asi po mne...tazko zaspavam a nemoze ani mucha bzuknut πŸ˜€ πŸ˜€

hihi, no do thomasa je blazon, len by ho otlkala 😠 😠 πŸ˜…

k tomu predaju, no davam povacsinou nizsie ceny ako maju ostatni, plus nejaky darcek a ludia sa ozvu, cenu som znizila asi 2x o trosku, ked vzali viac veci naraz, alebo pri jednej veci, co som vedela, ze ju musim znizit, lebo je mala sanca ze to niekto kupi...a ako som pisala, mna tlaci velmi cas, takze nemozem cakat a treba to dat fuc πŸ˜€

a vy sa prestahujete blizko k nam a my sa odstahujeme zasa bohvie kam 😠 😠
@ekira - aj my tu mame vela domov na predaj...tych je asi vsade vela πŸ˜€ πŸ˜€ takze kludne sem tiez mozete niekto prist πŸ™‚

cestovatelkaandrea
β€’
4. jΓΊl 2011

@endzi30 Andy aj my mame taky problem. Damian zaspava okolo 21.30, niekedy lezi v posteli a sam pre seba si rozprava vselijake rozpravky a spieva pesnicky. Potom je to aj o 22.30.
Ale nemusim byt pri nom, takze sa to da. S balenim to asi ani nebude taky problem. v byte nemame vela toho nakupeneho. Len s gaucom a prackou co sme kupili v january a jedalenskym stolom a stolickami sa mozno trocha narobime.
Ale inak v pohode. Ked sme sli do podnajmu, tak sme si povedali, ze vela nabytku kupovat nebudeme, lebo potom sa neprestahujeme.

endzi30
β€’
4. jΓΊl 2011

tak hlasim polka domu je cista...tecie zo mna a este asi trosku nieco dole porobim 😝 ale Milla mi tu veelice pomaha, hlavne si miluje maaacat ruky v kybli, ked umyvam zem 😠 😠 πŸ˜€

cestovatelkaandrea
β€’
4. jΓΊl 2011

inak my sa budeme stahovat len v ramci nasej dediny. z podnajmu do svojho. robotu mame dobru a vsetky moznosti co sa tyka skoly a kruzkov su tiez ok, tak nejdeme prec. uz len pockat kym nam ten dom postavia πŸ˜€

cestovatelkaandrea
β€’
4. jΓΊl 2011

@miriamp
@endzi30 Mirka aj ja zavidim Andy, ze moze chodit domov castejsie. V poslednej dobe mi zacina viac chybat rodina. Normalne sa prvy krat tesim na SR ako male dieta πŸ˜… zvlastne nie?

endzi30
β€’
4. jΓΊl 2011

@cestovatelkaandrea - jaaaaaaj, ako ti zavidim...tak to mas super, ze ti maly zaspava sam...keby som tak mohla Millu nechat, tak nech zaspi aj o tej 22.30, ale hlavne ze zaspi sama πŸ˜‰
ja som ju zle naucila, proste moja chyba, mat este jedno babo, tak taku chybu uz nespravim...proste predtym zaspavala na mlieku, len som ju prelozila, a teraz zaspava, ze ju hladkam, skrabkam a prd z toho...a ked odidem, tak plac najvacsi...ale niekedy odidem aj napriek placu, lebo ja uz mam nervy, tak sa radsej na minutu idem nadychnut mimo izby a ked sa vratim tak vacsinou zaspi do chvilky...predtym som skusala aj ju nechat vyplakat, ale skoro vzdy sa mi pokakala, tak asi mala z toho stresy, tak som s tym prestala πŸ˜’
tak ci tak, ale bude musiet prist k tomu, ze bude musiet zaspavat sama, lebo uz nam chyba naozaj velmi malicko k tomu, aby vyliezla z postielky, dnes keby som na nu nezhukla, tak sa prekoti 😠 no a tym padom budem musiet tu jednu bocnicu odstranit a to uz bude ine kafe so zaspavanim...proste zdrhne πŸ˜”
ved uvidim ako bude...dam vam vediet πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

a dobre ste spravili, ze ste nekupovali vela veci....aj my ked sme sa prvy krat stahovali, tak sme mali len najpotrebnejsi nabytok a i tak toho bolo habadej....takze si neviem predstavit,co bude teraz πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

endzi30
β€’
4. jΓΊl 2011

@cestovatelkaandrea - jaaaj tak to mate uplne ze najsamlepsie πŸ˜‰ stahovat sa do svojho a este k tomu do uuuplne novucickeho...no aleluuuja...super fakt πŸ˜‰

a presne ako pises, aj mne chyba rodina a necitim sa tu stale ako doma...ale ked som na SK tak zasa mi je smutno za NL, ale je mi smutno len za mojim drahym a @andreaka11 a jej stuplami, lebo to su vlastne jedine osoby, s ktorymi som najviac....za nicim inym mi smutno nie je πŸ˜• asi blbe, co? neviem, ci sa tu vlastne budem dakedy citit ako doma