Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

andreaka11
11. júl 2011

no tak ten moj chlap este asi bryndzove halusky ani nevidel, ale raz bol niekde pri terchovej u dodavatela a ten ho zobral do restiky a objednal mu typicke slovenske jedlo... bola to nejaka krvavnicka.... ked to prekrojil, tak akoby narazil na tepnu, len krv sa z tadial valila. tak odvtedy nechce vidiet ziadne typicke slovenske jedlo..... 😀 😀 😀
vazne ti neviem povedat kolko kusov. dones 5. ved ked to oni nezjedia, tak budem mat co chrumat pred telkou 😀 😀 skoda len, ze neprides predtym, ako my ideme na dovolenku, aby som udrzala lisu nejak ticho....

cestovatelkaandrea
11. júl 2011

@andreaka11 Adi a vy idete kedy na SR?

andreaka11
11. júl 2011

@cestovatelkaandrea vobec netusime. o dva tyzdne ma jan dovolenku, ale nic nemame rezervovane ☹ ☹ chceli by sme do talianska, ale tie dobre campingy su plne... ak nic nenajdeme, tak asi pojdeme na sr aj s karavanom a niekde v tatrach sa zlozime.

miriamp
11. júl 2011

zacina stafeta dovoleniek, my budeme tymi poslednymi az koncom septembra 😢 😢

cestovatelkaandrea
11. júl 2011

@andreaka11 Adi ja by som tie tatry brala skor. ale tak ja som maniak na hory 😀
@miriamp Mirka a vy idete na SR alebo niekam k moru?

miriamp
11. júl 2011

@cestovatelkaandrea ada k moru nie, to nie je absolutne nic pre nas. 😎 nieto este tam cela rodinka letiet, tahat kufre a malych ..... pre nas je uplne idealne ist autom na sk, absolvujeme povinne navstevy rodin a kamaratok. je to unavne, zaberie to vela casu, a kedze maly na obed spavaju, treba vsetko planovat, takze mame radsej ked navstevy pridu tam k nam k nasim. ale pojdeme na niekolko dni smer tatry, nejake vyletiky, a cas rychlo prejde. 😖 vy idete tiez na sk, vsak? odtial este niekam, ci iba tam ?

andreaka11
11. júl 2011

ja som z tych,co radi spoznavaju nove miesta. parkrat uz sme boli s jancim v tatrach.. ja som este v taliansku nebola a rada by som tam isla. hlavne kvoli peknemu pocasiu, co v tatrach nie je nikdy zarucene a deti by nam rozobrali cely karavan, keby maju ostat tam. a bazeny tiez neprichadzaju do uvahy, lebo lisa sa v nich dost boji, ze sa posmykne. ale na plazi sa jej velmi paci hrat sa s pieskom a vodou. tak chceme, aby boli vsetci spokojni. mozno nakoniec zakotvime v spanieslku... boh vie. isli by sme tam cez millau, - okolie je velmi krasne, nieco ako sulovske skaly/hory? len vo vacsom. karavan uz mame pred domom, uz len tu dovolenku... ved napisem neskor, ked nieco najdeme, kam pojdeme 😉

vever1
11. júl 2011

@endzi30 jeeeeeej tak citam ze aj ty v tilburgu byvas. baby ja uz tu byvam tak dlho a az teraz zistujem ze v mojom okoli su slovenky 😀 😀 😀 😀
a my tiez ideme na SK. 18 odchadzame do ciech na par dni a potom na 2tt na Sk. tiez bryndzu nakupime, lebo moj zboznuje bryndzaky 😀 😀 😀

vever1
11. júl 2011

@cestovatelkaandrea
@andreaka11 my ideme do Ceskeho Svajciarska a potom ideme do Zuberca. No a posledny tt u nasich absovovat povinnen navstevy a aby si nasi aspon maleho trosku uzili 😉 a my chceme ist tiez do Talianska na buduci rok, len to ked poviem nasim ze na buduci rok v lete na SK neprideme tak bude ohen na streche 😖

andreaka11
11. júl 2011

@vever1 tak nech aj oni pridu do talianska. my sme to tak vyriesili minuly rok. sme im nasli apartman blizko nasho campingu. 😀

miriamp
11. júl 2011

@andreaka11 , @vever1 baby, ked ja sama vych. sk ani dobre nepoznam. a moj drahy tam bol iba raz so mnou, a celkovo nepozna sk. no a vobec tam neprist to nam veru neda ☹ , lebo my na sk celkovo casto nechodime, a ani oni sem velmi. ale ked deti povyrastu, isto pojdeme aj niekde inam. 🙂 , no viem uz teraz ze to nebude dovolenka zon-zee-strand, take nemusime. 😖

rybca
11. júl 2011

Tak sme sa vratili z dovolenky - Belgicko - Stavelot, uzasne prostredie, priroda, hry, muzea, vrelo doporucujem....🙂)))

@endzi30 @ikke no tak to je dobre, ale oni su asi taki od malicka, tak su doktorky zvyknute, len Mato bol doteraz na uplnom priemere, ale v tomto mi je jej nazor u pr..., lebo ja ho vidim kazdy den a je uplne normalny....🙂

@cestovatelkaandrea ale vsak Mati rozprava, najprv krici Mama Mama a ked sa ozvem, ze Prosim, tak spusti tu svoju hatlaninu, rozprava vela, ale nerozumiet mu, teda ja mu rozumiem, ale niekedy ani nie, no vsak uvidime co bude...🙂 ja som do troch rokov vobec nerozpravala, tak je to mozno dedicne.
@endzi30 moja maminka prave vo stvrtok doleti z BA do AMS s CSA za 170 eur tam aj spat, to nie je az tak vela, ono ked si postriehnes, tak sa da celkom lacno letiet cez nich...🙂
@andreaka11 aj u nas je dost domov napredaj a celkom dobra ticha lokalita.....🙂
@vever1 tak to aj nas stale zapina lampy a hovori im Sieti - akoze svieti....darmu ho hned opravim, ze Lampa svieti...🙂
@endzi30 my potrebujeme dvierka kovove medzi kachlicky, rozmer 20x20 cm, tu a ani v BE to nedostat.....🙂))))))

a k tomu mlieku, my davame rano umele 240 ml a vecer kravske/kozie cerstve, nie trvanlive tiez tak podobne ako UM, ako sa uleje, +-, a na to doktorka nic nepovedala, a este zbasti cez den jogurt a nejaky ten syr. Ako sa vlastne prejavuje to zatazenie ladvin?

cestovatelkaandrea
12. júl 2011

@miriamp Mirka poznam, tu navstevu SR, my to mame take iste 😉 Ja tiez more moc nemusim, mne skor hory chybaju, tak sa snazime ist tam. Ideme tiez len na SR koncom augusta a zaciatkom semptembra. Strasnem chceme ist s drobcom k jeho narodeninam do Bojnic na zamok a do ZOO, potom kvoli sebe asi do Sulovskych skal (tie ja vyslovene milujem) a ak sa podari tak mozno na nejake 3-4 dni do Tatier alebo Slovenskeho Raja. Mozno by sme aj do nejakej jaskyne s drobcom vbehli. Ale len do takej, kde nie je strasne prevysenie, lebo to ja chytam zavrate a neviem ako by reagoval drobec. Ked sme boli na Morave v Macoche tak som skoro odpadla. Najprv nejakych 500 schodov hore a potom dole a na lodkach popod jaskynu. Som sa na tej lodke skoro dovracala. 😝 ale inak musim uznat, ze fakt nadhera. Ale aj v Cechach je kopec peknych veci na pozretie, tak uvidime, co vsetko naplanujeme. Uz nechcem sediet doma a cakat na navstevy, potom pridem len nastvana z dovolenky, ze som nic ine nerobila len navstevy vitala...

cestovatelkaandrea
12. júl 2011

@andreaka11 Adi asi to bude tym menom ale aj ja som taka. Inak Taliansko je krasna krajina. Videla som tam aj hory aj more, fakt je co pozerat. A ked vbehnes do supermarketu a uvidis ten vyber jedal, tak sa nebudes chciet odtial vratit...

cestovatelkaandrea
12. júl 2011

@vever1 Svajciarko ti zavidim. Vzdy ked sme isli cez tuto krajinu do Talianska na lyzovacku len som tichucko pozerala z okna auta von. Naaadhera, tie hory... ja sa tam asi prestahujem 😀 😀 😀
Inak s tou dovolenkou v Taliansku by som to spravila presne ako Ada pisala. My sme tak boli so svokrovcami na Korzike pred dvoma rokmi. 😉

cestovatelkaandrea
12. júl 2011

@miriamp Mirka ani ja dobre nepoznam vychodne SR ale da sa vela veci najst na nete. My sme si tak naplanovali raz cestu po jaskyniach a zamkoch na vychodnom Slovensku na tri dni. Strasne sa mi to lubilo a rada na to spominam.

cestovatelkaandrea
12. júl 2011

@rybca Katka tak dufam, ze ste si oddychli.
Inak ja som nepovedala, ze Matko nerozprava. Myslela som len to, ze sa mu rozviaze jazyk, tak ze mu budes rozumiet co hovori. A ti poviem, niekedy by som radsej Damianovi nerozumela, lebo to jeho "do riti" rad pouziva ked je nahnevany. Znova to zopakoval, ked sme rano isli do skolky a zistil, ze jeho havko na spanie je este hore na poschodi v posteli. Pozrel na mna a povedal "do riti, havko je hore"

cestovatelkaandrea
12. júl 2011

@rybca to zatazenie ladvin sa vraj prejavuje tym, ze dieta zacne nepravidelne cikat a bude mat take navaly, ze zrazu vycika vela. a potom zase dlho nic. vraj nebude schopne ukontrolovat kedy ma ist cikat. no a moze to viest az k problemom s ladvinami ako napr. zlyhavanie ladvin a pod. ale ja jednoducho neverim tomu, ze pol litra mliecnych produktov denne robi taketo problemy. v inych krajinach maju ine limity tak nechapem preco v NL su ine maniere...

rybca
12. júl 2011

@cestovatelkaandrea no oddychli..🙂 tak ako sa da pri malom dietati oddychovat...takze len ked spi...🙂 ale videli sme toho hodne....🙂

no vsak ja dufam, ze sa to do septembra pohne, aby sme nemuseli k tomu logopedovi

tiez si myslim, ze tolko mliecnych vyrobkov, co Mati zkonzumuje mu nemoze ublizit, vsak to cikanie moze byt ovplyvnene aj obycajnym pitim a pri tak malych detoch aj tak nezistis, ci to ukontrolovanie cikania je sposobene ladvinami alebo len tym, ze sa prilis pohruzil do hry a zabudol

mne skor doktorka prizvukovala, ze sa ma davat polotucne mlieko, pritom na SK davaju plnotucne, aj budem davat dalej plnotucne, vsak tuk je potrebny na nervy, ci?

andreaka11
12. júl 2011

@miriamp ale nesmies vynechat tu najhlavnejsiu atrakciu LUNIK 9!!!! 😀 😀

ikke
12. júl 2011

@rybca ja som sa posledne v CB tiez pytala, ze ked kravske mlieko, ze ake mu mam davat, dr. povedala, ze take ako pijeme my. ked som sa spytala, ze ci nie plnotucne, vravela, ze ak by mal riedku stolicu, mam dat plnotucne, ale ak bude normalna, kludne mozem davat polotucne. a este tucnejsim detom sa zvykne tu odporucat vyslovene polotucne, nie plnotucne. inak, v CB vedia, ze ty davas plnotucne mlieko? ci si na zaklade toho nevymysleli, ze je matyas tucny... 😒

vever1
12. júl 2011

@cestovatelkaandrea no aj my sme povedali ze sa do svajciarska prestahujeme. Kamoska tam byva fakt suprovo. Hned pri jazere, ked maju chut tak sa okupu, maju blizko hory, nadherna krajina 😀 len strasne draha 😠
no a u nas sa neda ze navrhni nasim nech pridu do talianksa. To nepoznate mojho oca, ten nechodi nikde 😠 Bol raz v NL a to len preto ze som mu kupila letenku a napisala velmi dlhy list, co ho obmakcilo. A to som bola v Nl len rok a ked sa maly narodil tak bola tu len mama a brasko a teraz kjed mal v marci rok tak tiez len oni dvaja 😖 JA uz teraz pocuvam staznosti, ze mame prist na Sk na 3tt a nie sa tulat kade tade 😖 oni proste nechapu ze chceme byt aj samy a nie len 24hodin s nasimi a chceme mat aj trosku pocit ze mame dovolenku, ze si oddychneme a nie ze po 3tt u nasich pridem domov uplne unavena 😖
A my ideme v Cechach do Ceskeho svajciarska. Som zvedava. Boli sme tam uz aj v Ceskom raji ale nasmu slovenskemu sa nevyrovna 😝 a na Sk zboznujem Tatry a malu a velku Fatru a samozrejme aj sulovske skaly su super a raj tiez 😀 😀 je sranda ze kym som zila na Sk tak som skoro nikde nebola a odkedy mam holanda tak sme uz tolko krasnych miest na Sk navstivili 😀 😀

a k tym mliecnym vyrobkom. To pol litra denne je fakt normalne. ja by som sa fakt s tymi ladvinami netrapilaa. Ved len tu v NL maju davku 300ml. Vsade inde je normalne 500ml. Tak kaslite nato 😉

miriamp
12. júl 2011

@andreaka11 ale jasneeee, ze nezabudneme, ved to je "must see,
co nikde siroko-daleko nemaju . 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
12. júl 2011

@rybca tak aspon, ze ste videli vela noveho, ked ste si uz moc neoddychli. A kde ste byvali?
co sa tyka mlieka ja davam plnotucne Damianovi. Ma 15kg a 98-99 cm, takze akurat. Nezda sa mi, ze by musel ist na polotucne, ved ked je bez plienky tak mu ani ritulu nevidno 😀

cestovatelkaandrea
12. júl 2011

@vever1 no vidis a ja som si myslela, ze idete do Svajciarska do nejakej casti, kde sa aj "mluvi cesky". Tiez poznam ludi, co tam zili a niektori ziju a velmi sa im tam lubi(lo). Vraj sluzby su tam drahe, ale ostatne sa da v pohode zvladnut. Sama to neviem posudit,lebo som tadial vzdy len prechadzala. Ale raz si musime naplanovat dovolenku aj tam.
Vidim ze mas taky isty problem s ocom ako ja s tym mojim. ten moj bol v NL ked sa drobec narodil a teraz sem ide po troch rokoch na dva tyzdne. A to dufam, ze svoje rozhodnutie nezmeni. Rada by som totizto rodicov zobrala na Texel alebo na Vlieland.
Inak ked si bola na SR, tak si asi nemala potrebu pozerat SR hory, lebo boli blizko. Teraz ked si v NL a pozeras na tie rovne polia, tak mas asi deficit. Ja to mam tiez. Sem tam hovorim manzelovi, ze keby tu boli este aj hory tak by bolo vsetko super.

miriamp
12. júl 2011

@cestovatelkaandrea ada, a damiana ste ako naucili kakat bez plienky? daj nejaku radu. my tym prave prechadzame, a nejde to. curanie ide super, vypyta sa, alebo si sam stiahne gate a si sadne, ale ked musi na velku zacne behat ako splaseny , chyta sa za prdelku a ze - aaau aaau . to znamena ze to uz na ceste ☹ lenze nechce ist ani na wecko a ani na serbel, neda sa mi ani chytit a ho tam posadit, zadrziava, mozno ho potom aj brucho pobolieva. vymyslame vselijake hracie metody , no nic. proste - ba neee, ba neee , psssss (prikyvne hlavou) a to omiela dokola. ma z toho stresy, chudak . tak potom mu dam plienku, zalezie kdesi do rohu a je. mozno to chce este cas, ale bolo by idealne teraz v lete sa zbavit plienok. a uz iba na spanie mu davat. 😖

rybca
12. júl 2011

@ikke no ona sa len do grafu kukala, takze asi to nebolo podla toho mlieka
@cestovatelkaandrea dnes som Matka merala, vazila a ma 13,7 kg a 89cm presne (krasne stal pri zarubni) myslim, ze je tak akurat...🙂 byvali sme v landal domain long pre - vygoogli, aby to nepovazovali za reklamu...🙂 mali sme obyvacku s kuchynskou linkou a spalnu, spali sme secia na manzelskej, tak sme sa aj bali, ci nebude doma protestovat proti spaniu vo vlastnej posteli, ale nebol ziadny problem, jedine negativum bolo, ze na nas vkus boli prilis makke madrace, inac to nemalo chybu..🙂

cestovatelkaandrea
13. júl 2011

@miriamp Mirka aj my prave prechadzame procesom ucenia sa na serblik. A fakt je to tazke. Drobec sa cikat nepyta sam od seba zakazdym. Iba ked sme v kostole, alebo niekde na navsteve u niekoho. Niekedy povie, ze chce cikat, ked uz trocha cikne do slipkov. Takze v tomto sme aj my este len na zaciatku. Ja davam Damiana cikat kazdych 45 minut, ked sme doma, niekedy sa vypyta sam ale to je zatial pomenej. S kakanim sme to mali presne take ako vy, ani za zivy svet na serbel. Normalne len vypytal plienku a do par minut bolo po robote. Ale zrazu sa to v nom v jeden den zlomilo a vzdy ked sa mu chce kakat, tak trocha ujde najprv do slipkov a potom sa vypyta na serblik. Nie je to bohvieco prat okakane slipky, ale aj to je krok dalej, lebo sa vypyta ked uz zacina kakat. V tomto ti asi moc neporadim ale co pocuvam, tak vela deti ma s kakanim blok. Mozno by si ho mohla zobrat so sebou na WCko ked sa mu bude chciet kakat a ist akoze aj ty na velky zachod kakat. Niektorym detom sa lubi kakat do velkeho zachoda, tak mozno to by zabralo. Kamaratom pomaha lepenie nalepok na velky papier na stene, za kazde vykakanie sa do serblika. Aj nad tym uvazujem, ze kupim lepky auticiek z rozpravky Cars a tak ho namotivujem.

cestovatelkaandrea
13. júl 2011

@rybca oki Katka kuknem Landal poznam, maju pekne ponuky 🙂 a tou vahou a vyskou Matka sa netrap, je fakt akurat 😉 teta zle merala. By ma zaujimalo,co by potom povedala doktorka na poradni na deti, ktore su u nas v skolke. maju ledva jeden rok a ich vaha je okolo 12-13kg?

vever1
13. júl 2011

@cestovatelkaandrea @rybca vas potesim nas ma 16M a este len 8.5kg a 75cm, takze su este aj mensie deticky ako u vas v skolke andrejka 😝 ale podla CB je nas maly presne taky ako ma byt. vaha zodpoveda vyske, a ani my dvaja nie sme vysoky a to holandsky chlapi su vysoky ale moj je taky smurf 😝 takze nema byt ani po kom vysoky a podla tych kriviek este nie sme najmensi 😝 😝 😝 dokonca su vraj aj mensie deticky v jeho veku 😝