Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

minea
3. aug 2011

@ikke Já to beru jako zkušenost, příště už vím, co od nich čekat. Nechci předělávat místní zdravotní systém, jsem tu host, měnit CB zatím taky nebudu. Ale jak to vypadá, měla jsem zase na rozdíl od jiných štěstí na úžasnou školku, prostě všude je něco 🙂 .

palinkova87
4. aug 2011

@cestovatelkaandrea no ja mám pripoistenie za mna priatel platí 140€ koli tomu,že som tehotná.. no a ja som hlavne potrebovala to trhanie zubu...

cestovatelkaandrea
4. aug 2011

@minea fotky som uz nakopirovala do PC, dnes ich vecer pozmensujem a zajtra ich sa hadam dam. Vlieland je fakt krasny 😉
co sa tyka consultatiebureau, tak raz mas sedenie so sestrickou, raz s doktorkou. vzdy sa to strieda. tato doktora ale nebere krv a nerobi vysetrenia detom ako bezny lekar. ona len skontroluje, ci dieta dobre rastie, pribera, skontroluje klby (podla veku), aj fontanelu, zrak, a ci sa dieta dobre emocionalne vyvija a ci robi aktivity prisluchajuce k danemu veku. nas sa napr. teraz pytala, ci drobec chodi cikat na serblik a pod.
ak zisti, ze dieta neprospieva na vahe, tak ta posle za huisarts na vysetrenie. k pediatrom sa chodi, len ak je dieta dlhodobo chore alebo danu chorobu nevie huiarts vyriesit. napr. my sme mali taky problem, ze drobec dlhodobo hnackoval, tak nas chceli poslat za pediatrom do nemocnice na kompletne vysetrenie. nastastie to preslo a nebolo treba absolvovat tuto navstevu.
fakt ale je, ze tvoja doktorka na poradni ta mala upozornit na to, ze dcerka pravdepodobne neprospieva a mala ta poslat za rodinnym lekarom.
co sa tyka nasej poradne tak som celkom spokojna az na tu historku s mliekom o ktorej som pisala.

cestovatelkaandrea
4. aug 2011

@palinkova87 vies co by som spravila na tvojom mieste? isla by som normalne za zubarom u vas v meste a jednoducho by som sa opytala jeho asistentky pri dohadovani terminu kolko by samotny zakrok stal s poistenim ake mas. za to nic nedas. a aspon nebudes prekvapena, ked uvidis ucet po trhani zuba. alebo to mozes urobit aj cez telefon a nemusis tam ist osobne.

palinkova87
4. aug 2011

@cestovatelkaandrea tak to aj spravím... lebo zase ma to začne boliet tak to už nezastavím a najhoršie je to,že si nemožem dat žiadnu tabletu 😠

cestovatelkaandrea
4. aug 2011

@palinkova87 no paralen 500g kazdych osem hodin by si mohla. ale ci to pomoze na bolest zuba, ked boli ako slak, to neviem. asi bude lepsie ist k zubarovi. mimochodom, ak ti bude zub trhat, tak ti tak ci tak bude musiet asi dat lokalnu anasteziu okolo zuba.

palinkova87
4. aug 2011

@cestovatelkaandrea no bez toho by som si to ani nedala trhat.. to nemusím byt ani tehotná 🙂 ale počula som,že mi bude musiet dat nejakú injekciu aby mi náhodou nevyvolal porod..

cestovatelkaandrea
4. aug 2011

@palinkova87 o takom niecom neviem. ja ked som bola tehotna, tak mi zubar normalne vrtal zub a dentalna hygienicka cistila zuby. nic proti vyvolaniu porodu mi nedavali. ale mozno pri trhani zubov je to ine.

cestovatelkaandrea
5. aug 2011

@minea slubene fotky z Vlielandu 😉

tosa
5. aug 2011

dakujem baby za info.
pekne fotky andrejka. uz sa celkom aj tesim naspat do holandska.
len ta zdravotna starostlivost ma trochu desi... ale zase si zvyknem.. baby pekne leto prajem zatial a ozvem sa ked sa pristahujeme.

rybca
10. aug 2011

Od dnes za mesiac, cize 10. 9., sa uvidime na jarmoku vo Vreeswijk (Openlucht Galerie Vreeswijk). Uz sa tesiiiiiiiiiiiiim....🙂
Vanaf vandaag op een maand, dus 10. 9., we zullen bij jarmaark Vreeswijk (Openlucht Galerie Vreeswijk). Al ik verheuuuuuuug......🙂

vever1
10. aug 2011

ahojte baby, tak my sme uz spat v NL. Bolo super len skoda toho zleho pocasia ☹ ☹ ☹ ale aspon si nasi cele 2tt uzili maleho 😀 😀

vever1
10. aug 2011

@cestovatelkaandrea fotky su nadherne. podla toho tam aj super musi byt. urcite sa tam aj my raz vyberieme 😉

cestovatelkaandrea
10. aug 2011

@rybca Kati a uz sa pripravujes na jarmok? my 10.9. dorazime domov zo SR 😀

@vever1 tak to pocko ti nezavidim. ale aspon si videla rodinu 😉
co sa tyka nasho vyletu, aj mne sa tam velmi lubilo. Hlavne ten klud, jednoducho nieco uzasne.
Rodicov chceme v septembri zobrat na Texel na nejake tri dni. Tak uvidime, ci sa to bude dat, kvoli pocasiu.

rybca
10. aug 2011

@cestovatelkaandrea psychicky...🙂 uz teraz mam zovrety zaludok, horsie ako pred maturitou...🙂 fyzicky zacnem az dnes vecer..🙂 konecne som vcera donutila Laciho upratat moje pracoviste, pravdaze upratat jeho veci...🙂 aby si si nemyslela, ze mi robi otroka..🙂

rybca
10. aug 2011

@cestovatelkaandrea jaj, a dufam, ze sa cestou domov zastavite...🙂 je to do 17.00...:)

miriamp
10. aug 2011

@rybca budes na tom jarmoku vystavovat svoje diela ?

@cestovatelkaandrea vam sa uz dovca na sk blizi, ja budem asi posledna ☹ az koncom septembra
a veru, pekne fotky..... hlavne paradny klud

cestovatelkaandrea
10. aug 2011

@rybca ale neboj, dobre to dopadne. ak vsetko porobis take pekne ako tie nausky a nahrdelnik, co som videla, tak rozpredas behom kratkej chvile vsetko 😉
Vsak ja viem, ze ty doma chlapov netrapis 😉 oni sa ani nedaju 😀 😀 😀
aka bola brokolicova polievka???
Este uvidim, ci sa zastavime. ak si pamatam, tak jarmok je pri utrechte (alebo v utrechte) 😅 ? Tade domov nechodime. Vzdy ideme cez Arnhem, potom okolo Barneveldu a Amersfoortu a sme doma. Ale ak by sme sem dorazili o den skor, tak by som do Utrechtu mozno nasich vytiahla. Mamu som tam vzdy chcela zobrat, lebo Utrecht mam velmi rada.

cestovatelkaandrea
10. aug 2011

@miriamp Mirka a mozno budes mat z nas najkrajsie pocasie na SR 😉 Ja uz odratavam dni, dost mi uz chyba rodina a aj priatelia. A TIE HORY 😅 Len aby mi to tam, moc rychlo neuslo.

rybca
10. aug 2011

@miriamp mam to v plane..🙂 ci to bude na kukanie to nech posudia ludia.🙂 dobry alibizmus, co?...🙂 este nemam nic urobene, len par sperkov, co som uz doteraz porobila, ale hadam sa mi uz podari sa do toho pustit, aspon zopar kuskov, hlavne chcem vidiet ako to na takom jarmoku chodi..🙂

@cestovatelkaandrea polievka bola super, podla mna, Laci len skonstatoval, ze je ina..🙂 ale ked zistil, ze je dnu suncicka, tak si nechal nalozit...🙂 do IP ti napisem ako to skoncilo s tym autom...🙂

cestovatelkaandrea
11. aug 2011

@rybca suncicka robi vela 😀 poznam 😀

vever1
12. aug 2011

@rybca jeeeeej tak ty svoje diela ides vystavovat. a nedas sem nejake fotky? ebo ja zvedava aka si ty sikovna 😀

@cestovatelkaandrea, @miriamp no baby nebojte urcite budete mat lepsie pocasie ako sme my mali 😉 tak siSk pekne uzite. My sme si aspon nasich uzili ked uz sme nikam nemohli chodit, ale vsak nabuduci rok dufam lesie pocasie budeme mat a potom aj co to pochodime 😉

a aku brokolicovu polievocku ste varili? ja robim len obycjnu krmeovu ale ziadna suncicka v nej nie je, ale asi tiez do nej nieco dam lebo ten moj ak niekde nie je maso tak hned okomentuje 😝

rybca
12. aug 2011

@vever1 no jasne, ked budem mat vsetko hotove, tak sem hodin nejaku navnadu...🙂 recept na polievku nech radsej napise @cestovatekaandrea , ja som ju od nej prevzala...🙂

cestovatelkaandrea
12. aug 2011

@vever1 brokolicova polievka: das varit ruzicky brokolice spolu so zemiakmi pokrajanymi na male kocky. vodu osolis (len jemne) a pridas do nej jeden hydinovy bujon. ked brokolica zmakne so zemiakmi, pridas do polievky na kocky nakrajanu sunku a sterilizovanu kukuricu. Ja davam tak pol konzervy. Chvulu to povaris a pridas na koniec jednu kyslu smotanu. ked ti to zovrie spolu so smotanou tak uz len dochutis podla svojej chuti 😀 niekedy davam do polievky aj troska osmahnutej cibule ale moc casto nie, lebo potom by sme prdeli cela rodina aj tri dni.

rybca
12. aug 2011

@cestovatelkaandrea vidis, ja som to robila inac, len ingrediencie ostali a pridala som cesnak, ale chutila rovnako...🙂

vever1
12. aug 2011

@cestovatelkaandrea no vyzera to manm mnam. yrcite vyskusam. dakujem 😀 😀

cestovatelkaandrea
13. aug 2011

@rybca a ty si mala aky postup? vsak mozem vyskusat aj tvoju verziu 😉
@vever1 rado sa stalo, ja rada varim, takze keby nieco som tu 😀

rybca
14. aug 2011

@cestovatelkaandrea ja som rozvarila hlub s 1 strucikom cesnaku, rozmixovala a potom som pridala vodu a ostatne ingrediencie, sol a po uvareni zemiakov som pridala kyslu smotanu, mnaaaaaaaaaaam....🙂

ikke
14. aug 2011

damy, mozem sa spytat, preco mame zmeneny nazov temy? 😕 uslo mi nieco? podla mna je to takto neprehladne...

miriamp
14. aug 2011

@ikke tiez som si vsimla 😒 , presne, je to neprehladne, a trosku diskriminacia pre nemamicky, nie ?!