Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

andreaka11
13. sep 2011

@palinkova87 my sme kupovali kocik v babydump. neviem, ako su cenovo, lebo my sme hladali pre dvojky 😉 ale maju tam vzdy akciu, ze ak si kupis kocik, tak dostanes vajicko zadarmo (samozrejme to najlacnejsie a ked chcces ine, tak len doplatis)

rybca
13. sep 2011

@cestovatelkaandrea no paradne torty....🙂 masinky boli tiez z marcipanu?...🙂 ok, vsak uvidime ci vobec niekto nieco kupi.

rybca
13. sep 2011

@palinkova87 no chcela som za to vsetko 200,-, ale vedeli by sme sa dohodnut, pridam teda aj detailnejsie fotky

rybca
13. sep 2011

@palinkova87 inac vsetok textil je odnimatelny a pratelny, ma len 11 kil a vprace sa i do maleho kufra ako ma napriklad Matiz, ta krabicka je Car Kit, pas na uchytenie dietatka vo vanicke, ked ho nechces/nemozes mat vo vajicku

ikke
13. sep 2011

@palinkova87 my sme kupovali kocik cez marktplaats.nl , teutoniu fun system za 150euro uplne komplet, este aj vajicko nam k tomu pribalili 😀 samozrejme secondhand, ale povedzme si uprimne, tieto kociky su stavane na viac nez 1 dieta 😉 handry kupujem prevazne v hema, obcas zeeman alebo c&a, h&m a prenatal. wibra sa mi moc neosvedcila. z hema mame aj vanicku, prebalovaci vankus, vankus na kojenie a pod.

ikke
13. sep 2011

inak pp pliko p3 je tiez fajn kocik 😵

palinkova87
13. sep 2011

@ikke ved jasné ja to aj tak rátam 🙂 ja som hladala aj tam.. no,ale také lacné jak henten som tam nikde nenašla.. ešte by som musela dat plus na benzín čo sa mi vobec neoplatí..

miriamp
13. sep 2011

@cestovatelkaandrea to vam teda vyslo super pocasie. ja budem spokojna ak nebude prsat a silny vietor, aby sme nemuseli stale vnutri trcat. mozmo cestu o tyzden odlozime, mom. vybavujeme novu opatrovatelku pre deti, lebo nas gastouder - svokra bud skonci, alebo bude menej varovat. radi by sme to do odchodu chceli mat vybavene. jasle v okolitych dedinach maju samozrejme cakacie listiny, takze by sme chceli aby k nam nejaka pani prisla. v piatok sa pride jedna predstavit, tak uvidime ako si navzajom "sadneme".
inak torticky sa vam podarili, oslavenec sa isto velmi potesil. som nevedela ze aj ty si taka sikula ako rybca 😉

@palinkova87 marktplaats je idealny, my sme tak uz co-to kupili aj predali, aj zadarmo darovali.
a stale mame povalu plnu 😠 ......... mozes prist na nakup 😎

cestovatelkaandrea
13. sep 2011

@andreaka11 Adi dik 😀 Damian este vcera vecer v postielke hovoril, ze ich nesmiem spapat, ze mufiny musia ist na party do skolky. Srandovne su tie deti niekedy. Aj rano hned ako sme vosli do skolky, tak vsetkym hovoril, ze to su kolaciky na party 😀 😀

cestovatelkaandrea
13. sep 2011

@miriamp och Mirka tak to ti nezavidim. taketo vybavovacky nemam rada. my teraz akurat uz vybavujeme skolu pre drobca. a samozrejme nieco ako druzinu po skole, kedze ja robim do piatej kazdy den 😅
Tak dufam, ze najdete nejaku dobru opatrovatelku, na ktoru sa mozete spolahnut.

cestovatelkaandrea
13. sep 2011

@rybca vlaciky boli kovove Kati. na to som si netrufla. zatial len 2D, neskor 3D 😀 ale uz mam v robote od kolegov objednavky na torty 😀

palinkova87
13. sep 2011

@cestovatelkaandrea my už máme školu vybavenu 🙂 práve dneska sme tam boli.. 😉 takže od pondelka začíname.., a super je to, že to mám len 5min. cesty pešooooooooooooo 😀 😀 😀
@miriamp čo také máš ?? 😀 😀 😀 😀

palinkova87
13. sep 2011

@rybca no tak mm povedal, že teda kúpime nový

alcula
13. sep 2011

Ahoojte, boli ste niektora pozriet mlyny v Kinderdijk? da sa tam ist aj kocikom? Planujeme si tam vylet niektory pekny vikend, teda ak este taky bude. Dufam, ze ano.

alcula
13. sep 2011

aaaa zacala som sa ucit holandstinu.. to je hroza, som len pri 1.lekcii, ale z tych vela samohlasok nakope som uplne domotana, ako sa co vyslovuje... vraj je to trochu podone s nemcinou, ale nemcinu som sa neucila, iba anglinu. Ucim sa zatial sama doma, kurz mi zacina v januari. Zatial som sa chcela aspon co to naucit, pretoze mala mi zacne chodit do PSZ od oktobra. Ake slova by som ju mala predtym naucit okrem IK MOET PLASSEN? 🙂 poradte

cestovatelkaandrea
14. sep 2011

@palinkova87 Zuzi tak to je super. A uz sa drobec tesi, ze pojde do skoly?

cestovatelkaandrea
14. sep 2011

@alcula ja som bola v Kinderdijku. Je tam krasne. Jasne ze sa tam da chodit s kocikom. Poprechadzat sa tam da vonku v pohode, len ked pojdete kuknut do mlyna tak sa asi prestriedate pri kocari. Aby som ta namotivovala tak tu mas par fotiek. My sme tam boli s drobcom ked mal asi tak 8-9 mesiacov.

Co sa tyka ucenia sa do PSZ, tak sa nestresuj. Deti sa velmi rychlo ucia. Ale take zaklady ako vypytat si nieco alebo podakovat, povedat prepac by si ju mohla naucit.

palinkova87
14. sep 2011

pána boha baby takéto už nikdy nechcem zažit ako ma dneska nastrašili.. som aj revela no boli sme na tom ctg, no a ono to nevie zaregistrovat srdiečko babatka, ked je nepravidelné.. potom ma zobral doktor ktorí o tom nevedel, že mi máme nepravidelné bitie srdiečka, tak potom zavolal moju doktorku tá mu to vysvetlila,ale aj tak poslali faxom či je to v poriadku.. no tých 10min. pre mna bola večnosť kým som sa dozvedela, že je to všetko ok ešte teraz mi je zle..

@cestovatelkaandrea mno hej teší uvidíme ako to bude,ked príde z tej školky hehe 😀

alcula
14. sep 2011

dakujem cestovatelaandrea za foto, kraaaasnee.. tak uz sa tesim, dufam, ze sa tam skoro dostaneme. 🙂

cestovatelkaandrea
14. sep 2011

@alcula som rada, ze som pomohla. Urcite sa tam oplati ist pozriet 😉

@palinkova87 baba jedna, nehres... 🤐 V kazdom pripade je dobre, ze sa vsetko vyjasnilo po rozhovore s tvojou doktorkou. A hlavne klud 😉

palinkova87
14. sep 2011

@cestovatelkaandrea no mojka neviem,či by si si nezahrešila aj ty keby sa ti stalo také niečo ako mne minulý rok,ked mi zomrelo dievčatko... ked na tých pásoch tiež zistili, že jej nebije srdiečko.. ale tu to bolo len o tom,že ten pás nezareaguje,ked je nepravidelne bitie srdiečka..

cestovatelkaandrea
15. sep 2011

@palinkova87 tak to mi je luto co sa ti stalo minuly rok. a som rada, ze teraz to bolo len kvoli tomu co si pisala 🙂 ako casto teraz musis chodit na kontrolu, kvoli srdiecku? inak ja nehresim, mne len to moje slavne "do riti" a slovnik tomu podobny ujde 😉

palinkova87
15. sep 2011

@cestovatelkaandrea no teraz ideme chodit koli srdiečku na kontroly každý pondelok a štvrtok, ale naštastie ja mám prístroj kupený na počúvanie srdiečka, takže ja ho kontrolujem.. ja mám stohoto tehotenstva velmi velký strach a som už na všetičko opatrná...no ja si aj zahreším,ked sa mi niečo nepodarí,ale zase pred malým nie to si dávam velikánsky pozor. 😉

cestovatelkaandrea
15. sep 2011

@palinkova87 a ked si kontrolujes doma srdiecko tiez to pocujes, ze srdiecko bije nepravidelne? inak super, ze si to takto mozes pocuvat 😉

palinkova87
15. sep 2011

@cestovatelkaandrea jj počujem, že bije inak ☹ ale tak hadam to už bude okik.. a nezhorší sa to...

palinkova87
15. sep 2011

babuleeeeeeeeeeeeeee pomoooooooooooooc prave som sa vratila z obchodov a nič sa mi nepááááááááči 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 ach jááááááááááááj... ja už umrem z mojich nálad.. 😢 😢 😢 😢

tosa
15. sep 2011

@miriamp ahoj miriam, presne tak, ale neromanticke 🙂 hlavne ked ma clovek male deti... ale zvykli sme si. jedlo je tu super a skoro stale dobre pocasie, to mi bude najviac chybat.. ale aj sa uz tesim 'domov' a hlavne na slobodu na bicykli (tu neexistuje cestovny poriadok na mestsku dopravu! neprehanam 😀 chodia si ako chcu
ja som teraz zvedava ako funguje vsetko pre decka v nl, tak snad pokecame, ked prideme, stahovat by sme sa mali zaciatkom oktobra a nemozem najst skolku :(
@rybca krasne vitraze mas, drzim palce paste nech sa ti to rozbehne, moja svagrina na sk robi tiez
baby bru nocku

cestovatelkaandrea
16. sep 2011

@tosa a ja som si myslela, ze zivot v Taliansku je hotova romantika a pohodicka. Krasne pocasie, dobra strava a ze ludia su pohodovejsi. Ale asi sa mylim. Podla toho co pises, je tam asi riadny stres 😒 Ja tie ich Alpy totizto milujem a este aj ten obrovsky vyber jedla v obchodoch 😕

cestovatelkaandrea
16. sep 2011

@miriamp Mirka uz som sa dala na vodicak. Buduci piatok mam prvu jazdu 😀 tak som zvedava kolko krav v poli padne ako prva obet 🤐

miriamp
16. sep 2011

@cestovatelkaandrea ano ada, no super. drzim palce. vsak tvoj ucitel/ka vsetky potencionalne obete bude ratovat 😀 😀 ja chcem tentokrat ked pojdeme na sk nabrat odvahu a viac soferovat, uvidim podla okolnosti.