Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

jarunice
22. sep 2011

super, děkuji všem za cenné informace 🙂 nějak to tedy začnu s tou čekací dobou řešit možná už teď, protože bych od jeho 2let ho do školky chtěla dát aspoň na pár dní a našla si půl úvazku, i kdyby nějaký úklid..
jinak jsem tu docela zklamaná, což mi moc nedošlo, že když tady ta mateřská je úplně minimální, tak že tu ani ty maminky nebudou sedět na pískovištich atd. takže jsem tu sama samotinká na všech hracích plochách, které jsem zatím objevila, sem tam se objeví už větší děti na kolech, ale bez maminek, tak snad se někdy seznámím..

jarunice
22. sep 2011

nebo jestli tady přeci jen nějaká mami je z Amsterodamu, tak pisněte...ať mám s kým chodit na kafíčko..😀

palinkova87
23. sep 2011

@vever1 ach jo tí naši drobci.. no dneska sa teší, lebo tu je volný piatok 🙂 ale som rada, že to aj tak vyšlo lebo máme soplíky.. ;) vidno,že začal chodit do školy hihiiiiiiii🙂 počujte baby,ale so soplíkami ho nesmiem pustit do školy a či áno? lebo včera som si všimla, že jedna mamička usoplene dievča,ale uplne, že na nej bolo vidno,že je chorá viedla do školy.. je to normálne tu? abo len niektoré mamičky sú tu šiši a je im je to jedno, že dieta sa trápi? 😕

palinkova87
23. sep 2011

@jarunice no aj ja idem riešit. . lebo tiež chcem íst robit 😀 ešte, že si sa pýtala.. 🙂 nemusela som sa ja hihiiiiiiiiiiii 😀 😝

palinkova87
23. sep 2011

babule chcem sa vás opýtat neviete nejakú stránku kde možem stahovat rozpravky malému??? lebo ako kukam tak ho celkom aj zaujimajú hlavne tie čo je ako Doona.. tie také čo učia deti čo je čo.. 😉 ak o nejakej stranke viete tak by som bola velmi rada... 😀

cestovatelkaandrea
23. sep 2011

@palinkova87 Zuzi tu chodia deti do skoly a aj do skolky oblepene aj okolo celej hlavy soplami 😠 dokonca do skolky mozu ist az kym nemaju teplotu nad 38.5°C. Takze predpokladam, ze aj v skole to tak nejak bude. Tu nie su tak opatrni ako na SR. Na to si budes musiet asi zvyknut. 😖
Inak co sa tyka rozpravok www. rozpravky.tv tam ich je straaaasne vela.

Bambule zajtra ideme opat na Texel. Mame tu maminu, tak tam ideme kuknut na dva dni. Mozno motyka vystreli a uvidime aj tulene. 😀

cestovatelkaandrea
23. sep 2011

@jarunice praveze ked zeny robia, tak vacsinou iba 2-3 dni, ked uz maju deti. Takze doma su. Len nechodia s detmi moc von na ihriska. Vacsinou su doma a deti sa hraju vonku na ihrisku same. Len s babatkami chodia po vonku, co som si vsimla na kavu alebo na obed do restiky. A samozrejme nakupy, to je asi vsade rovnake. Tam ich vidiet aj so starsimi detmi. Ale na ihriskach je ich pomenej. Skor v soboty vidavam tatinkov s detmi hrat sa na ihriskach.

palinkova87
23. sep 2011

@cestovatelkaandrea ja som myslela, ale holandské rozprávky 😉

cestovatelkaandrea
23. sep 2011

@palinkova87 jaj tak to ti neporadim, lebo my kupujeme len DVD s holandskymi rozpravkami alebo sem tam pustim rozpravku z TV. Tam ich je dost.

cestovatelkaandrea
23. sep 2011

@miriamp Mirka prva hodina zvladnuta. Kravy prezili a som taka nadsena, ze sa uz tesim na dalsiu hodinu. Mam takeho velmi pokojneho instruktora, ktory to berie velmi easy. A vyhovuje mi aj to, ze je to starsi pan okolo 55 takze som fakt spokojna. Takze som rada, ze moj strach zo soferovania po strasnej skusenosti na SR opadol 🙂

miriamp
23. sep 2011

@palinkova87 zappelin na ned3 je pekne vysielanie pre najmensich. u nas to fici cez tyzden. mame aj zopar slov. dvd ktore radi pozeraju.
@cestovatelkaandrea blahozelam k prvej jazde 🙂 ja chcem ist bud. tyzden na kondicnu jazdu, prip. na dve, so zameranim sa na jazdu po dialnici, prechadzanim do pruhov, predbiehanim.....(najradsej by som vsetky zrkadla poodtrhala na autach)..... uz teraz mam tremu z toho, ze budem mat tremu 😢 ale snad mi to pomoze a sa nejako otukam

jarunice
23. sep 2011

@cestovatelkaandrea držím pěsti v tom šoférování, já už mám tedy řidičák 13 let a řídím docela dobře, ale tady se fakt bojím a asi taky nejsem zvyklá, nebo jestli je to tím amstrdamem a tím šíleným zmatkem s cyklistama jak si přejíždí různě přes pruhy, jsem z toho zmatená.. tak doufám, že tam máš klidnější provoz 🙂

Dneska jsem měla takovou světlejší chvilku, když mi malej přinesl - poprvé mi utrhl sedmikrásku 🙂 tak jsem se musela dojetím zasmát 🙂

vever1
24. sep 2011

@palinkova87 no cestovatelka ti dobre napisala. tu chodia deti do skoly a skolky este aj ked kiahne maju 😠 😠 😠 😠 tiez som nebola velmi nadsena lebo akonahle maly nastupil do jasli tak ochorel a vkuse mu nieco bolo, a to ja som poctivo s nim zostavala doma brala si volno v robote alebo dala k svokrovcom aby sa z toho dostal a nenakazil druhe deti a ked som ho dala znova do jasli o 2 dni bol zas nachcipany lebo vkuse tam soplave deti su 😠 😠 😠 😠 ale nastastie uz je to lepsie 😉
@cestovatelkaandrea no takgratulujem k 1 jazde. ja som sa tu tiez bala jazdit ale som si uz zvykla a nemenila by som, len napriklad amsterdam tam by som si este stale netrufla 😝

cestovatelkaandrea
25. sep 2011

@miriamp neboj Mirka zvladnes 😉 ked ja taky strachopud zo soferovania som si sadla za volant?? tak to ty uz musis zvladnut lavou zadnou 😉 😎
@jarunice no nastastie u nas je ta doprava omnoho kludnejsia. ale hned vedla je 100-tisicove mesto a vraj pojdeme na nejaku 5 jazdu uz aj tam, tak sa tesim 😖 ale tak zvladnem aj to. Inak super, ze ti drobec nosi kvetinky, ja to mam strasne rada, ked je ten nas taky pozorny. Strasne je to mile od deti.
@vever1 tak Amsterdam je fakt pre pokrocilych soferov. to co tam niekedy vidim v centre, to je ina doprava ako vsade inde. 😝

vever1
25. sep 2011

baby viete mi poradit? nas maly ma alergicke reakcie ma komare. ☹ niekedy nic, len male ustipnuie a niekedy mu to tak strasne napuchne ☹ ☹ ☹ teraz napriklad ma opuchnute uska a to ma na tvari asi 6 dalsich stipancov a tie mu vobec nanapuchli. vobec nechapem preco neiktore hej aniektore nie 😒 dr nam poradila azaron ale to mu prd zabera, to je len na svrbenie, skusali sme aj vodu s octom ale obklady u neho nehrozia, proste nedovoli, jedine co vydrzi asi minutu :( aj fenistil mam ale tiez nejaku zmenu nebadam. nepoznate este nieco?

rybca
25. sep 2011

@vever1 Ahoj, ja by som jednoznacne skusila octanovu mast. Ale mam ju zo SK, tu neviem ci nieco take maju. Takze ak ti nema kto poslat postou, tak si skus v lekarni pytat nieco so zlozkou Aluminium Acetotartrate. Poslala by som ti aj ja, ale uz mam vsetky (teda 2) otvorene. Ja sa casto popalim pri cinovani a aj na popaleniny je to uplne super.

rybca
25. sep 2011

@cestovatelkaandrea gratulujem k prvej jazde...🙂

idris
26. sep 2011

Ahojte kočky tak som tu znova my s mm plánujeme ísť do Holandska za prácou tak by som sa chcela spýtať či máte skúsenosti alebo ste počuli ako je to s prácou v sklade.???? V piatok by sme chceli ísť na slovensku do agentúry ktorá sprostredkováva prácu. Ako je to v Holandsku s jazykom využíva sa viacej Angličtina alebo Nemčina ??? Alebo odporúčate mi zakúpiť si Holandčinu pre samoukov aby som aspoň niečo vedela....Angličtinu viem plynule a nemčinu možno začiatočník.... . som rada že ste sa bavili o škôlkach keďže chceme obaja pracovať tak to malá musí ísť do škôlky a ona je môj cecok ... .Bože ja mám také bobky keďže manžel chce ísť prvý a on nikdy nebol v zahraničí pracovať a doma sa nejaví nejako priebojný 😅 😅 😅 😅

cestovatelkaandrea
26. sep 2011

@vever1 fuu, tak to potom mate riadne reakcie. nemoze to byt kombinacia stipanec + slnko? Damian niekedy ked je postipany a este ho do toho slnko chyti, tak ma nenormalne reakcie. Nam velmi dobre zabral ten Azaron. Mozno by vam mohla pomoct Calendula krem na stipance. Su to homeopatika. To pomaha aj pri alergickych reakciach, ktore teda Sven asi ma. Aj ta odstanova mast by mala pomoct ale tak tu ja doma nemam. Mam pocit, ze sa da kupit aj tu, lebo mi sme uz raz doma nieco take smradlave mali od holandskeho lekara. No netvrdim to na 100%.

cestovatelkaandrea
26. sep 2011

@idris ahoj, no ako je to s pracou v skladoch neviem, ale ak nieco take ponuka slovenska agentura, tak to skuste zobrat. Neskusali ste s manzelom hladat pracu v obore, co ste vystudovali? Mozno by sa vam zadarilo. Co sa tyka jazyka tak s anglictinou v pohode na zaciatok vystacis. Holandstinu by som sa ucila tu v Holandsku, v jednom z vecernych kurzov v mieste kde budete byvat. Kludne si mozes kupit knizku pre samoukov a naucit sa zakladne frazy, za to nic nedas 😉

idris
26. sep 2011

@cestovatelkaandrea tak mm je potravinár a ja hoteliérstvo ale u nás je doležite na začiatok skonbinovať tak aby bol niekto s malou lebo tak ako ste písali do škôlky sa nedá len tak dostať ... A keďže neviem v ktorom meste budeme tak musím počakať cez agentúru sa mi to zdá jednoduché a istejšie ako na päsť keby sme bez malej tak neriešim a ideme len tak ale teraz v tom musím mať systém. A v tej agentúre je aj ponuka kurzov holandčiny ,ma odrádza drahé ubytovanie a to necelých 100 € za osobu na týždeň a to s niekym na izbe. Ale je možnosť po mesiaci si nájsť vlastné ubytovanie, tak by som sa Ťa chcela spýtať koľko vychádza v priemere ubytovanie za 1izbový byt alebo niečo podobné . Tuším Ty si mi písala že sa dá získať aj od štátu ale na to sa dlho čaká... .

ikke
26. sep 2011

@vever1 tiez radim octanovu mast, je urcite silnejsia a ucinnejsia nez octova voda,z vlastnej skusenosti... ak nezozenies alebo naozaj nic nezabera, skus sa v lekarni spytat na tabletky alebo prasok na alergie, nieco ako je na slovensku dithiaden, alebo tu lieky na sennu nadchu (hooikoorts); len neviem, ci to mozu aj deti do 2 rokov, vsade pisu davkovanie az od 2 rokov. preto sa spytaj v lekarni 😉

ikke
26. sep 2011

@vever1 heh, teraz som nasla to spravne slovo - spytaj sa v lekarni na antihistaminika pre deti do 2 rokov, snad ti nieco poradia 😉

vever1
26. sep 2011

dakujem baby. skusim kuknut este na tu calendulu. a neviem ci to je aj kombinacia so slnkom. je to o to zvlastnejsie ze to nema vsade take reakcie, ak je predsa niekto alergicky tka ocakavas ze na kazde ustipnutie bude mat rovnaku reakciu 😒 neizeby som chcela aby mal napuchnutu celu tvar ale je to dost cudne ze mu to napuchlo len na tych uskach :/

vever1
26. sep 2011

@ikke dakujem popytam sa 😉 a na vianoce pride brasko tak poviem mamine nech mi tu ostanovu mast kupi 😉

cestovatelkaandrea
26. sep 2011

@idris vsak skuste na zaciatok kludne aj cez slovensku agenturu. za to nic nedas. Aspon sa rozkukate, ci tu chcete byt alebo nie. Nie kazdemu Holandsko vyhovuje. Mozno v hotelierstve by si sa ako recepcna zamestnala, ale musela by si sa naucit aj po holandsky.
Co sa tyka ubytovania, tak 100 euro na tyzden nie je moc. Hlavne na zaciatok, ked nevies, kde co a ako. My platime mesacne 680 euro za dvojizbovy byt. Mozno by sa vam podarilo si najst v mieste prace najom aj okolo 500 euro na mesiac s manzelom. To by bolo super. Co sa tyka najmu je to velmi rozne. Pohybuje sa to od nejakych 450-1300 euro za byt mesacne. Zalezi hlavne od mesta. Napr. u nas su najmy aj za 700 alebo videla som aj za 1200 za byt, takze je to velmi rozdielne. Samozrejme, ze mozes dostat aj socialny byt od mesta ale na ten sa dlho caka a musis splnat podmienky na zaradenie do socialneho bytu. Tie ale takto z hlavy neviem. Mozno mesto do ktoreho by ste sa prestahovali ma aj svoje byty na prenajom a tie tiez ponuka lacnejsie na prenajom. To by ste si museli overit ale s radnicou daneho mesta.

miriamp
26. sep 2011

@rybca dobry tip ta octanova mast na stipance 🙂
nasa mala to nie prave najlepsie znasa, ale take extremne to nie je. vsimla som si ale, ze velmi dlho trva kym jej uplne vymiznu. hned si pisem do zoznamu veci co si mam priniest z dovolenky 😉
inak raz som ju isla tu v lekarni kupovat fotrovi ked tu bol a mal narazene koleno, no bud ju nemaju/nepoznaju alebo sme sa nepochopili. ale som si to ani dopredu nenastudovala, ucinne latky a tak....iba som vysvetlila naco to my na sk pouzivame, ako to "nevonia....a tak.....

@cestovatelkaandrea mala som dnes jazdu po dialnici, islo to celkom ok, a chcem este v stredu ist. ........akurat 5 min. pred koncom si instruktorka zapalila cigaretu, tak som cumela a nechapala...... ani sa len neopytala, ci mi to nevadi......

cestovatelkaandrea
27. sep 2011

@miriamp keby toto mne urobil instruktor, tak zastavim a vystupim z auta. ja fajcenie v aute neznasam 😝 ale super, ze ti to islo dobre. aj ja idem v stredu znova jazdit, tak budeme uradovat obe na cestach 😉
Kedy vlastne idete na SR?

jarunice
27. sep 2011

@vever1 na ty štípance, nevím jestli si zkoušela Fenistil gel k potírání není tak účinný jako kapky, ale ty jsou v čr nevim jak SK na předpis, ale rozhodně mi vždy zabraly na štípance i když se malý osypal a pak ještě je výborná mast od firmy JUST - je to švýcarská přírodní kosmetika a dělají to většinou lidi, něco jako avon nevo oriflame, tak od JUSTu šalvějová mast.

@idris no držím pěsti 🙂 já jsem tady týden v Amsterdamu a prožívám kulturní šok a zatím ani nijak nadšená nejsem... ale asi si musim na pár věcí zvyknout.. k těm učebnicím - to je na houby, protože nevím jak SK ale v češtině jsou dva ušmudlané slovníčky s konverzací na dovolenou, bez gramatiky a pak existuje jedno obrovské veledílo česko-holanský slovník a naopak, ale to je jen slovník asi 10 cm široký, ale bohužel žádná učebnice pro samouky není! Takže jestli některá z Vás umíte už perfektně, tak dejte tu učebnici dohromady ;) budu první kdo si jí koupí! a ještě k tomu jazyku, nevim jak jinde, ale v Amsterdamu s angličtinou všude.

Napadlo mě jak tady řešíme ty léky, říkal mi známý, že když budu chtít něco z lékarny, tak mi to jen tak neprodají, že musím být zaregistrovaná a chodit si jen do té jedné zaregistrované..?

rybca
27. sep 2011

@jarunice ahoj, je jedna ucebnica holandstiny, mne ju sestra kupila na Karlovej univerzite. Ale ako som teraz kukala, tak ju maju i inde. Daj si na ceskom googli vyhladat Ucebnice nizozemstiny. Taka oranzova je. Ale nie je pre samoukov a je to z nej aj citit. Ja som taka, ze potrebujem vsetko polopatisticky s prikladmi. Takze moc mi nepomohla. Su k nej aj 2 CD.