Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

iffie
29. sep 2011

@cestovatelkaandrea no, brazdili sme, krizom krazom, na Texely sme boli tiez, stoji to tam za to v jeseni! pozicali sme si bicykle a presli to cele dokola, okolie Amsterdamu, myslim vsetky tie dedinky, aj Zaanse Schaans, je stonasobne krajsie ako AMsterdam samotny, to je moj nazor, hlavne z bicyklovej sedacky 🙂 tak az vy budete mat niekedy cestu do nasich koncin, daj vediet 🙂

cestovatelkaandrea
30. sep 2011

@erique12 no tak to som aj ja zvedava ako budem parkovat 😀

cestovatelkaandrea
30. sep 2011

@iffie jasne ozveme sa, urcite tam ku vam zavitame castejsie mozno buduci rok na jar, alebo mozno este tento rok niekedy koncom oktobra alebo v novembri.

erique12
1. okt 2011

@jarunice
ahoj, prave som si precitala ten prispevok o H... no strasne, fakt, aj my mame dve macky, ale oni doma to nerobia, macku proste nezadrzis, a mame za domom take pieskovisko a raz som jedneho videla tam kadit... hned som mu flinkla, ale nepomohlo.... zrejme sa aj ja s tym teraz stretnem, a tiez ani nebudeme moct mat doma pieskovisko, lebo ved cela ulica ma macky a nase budu prve tam kadit.... :(

😕

ikke
2. okt 2011

@erique12 treba mat zatvaracie pieskovisko, alebo take so sietkou- to je este lepsie, aj sa vetra, aj tam macky nelezu, lebo by sa tam zamotali 😉 ja mam prave preto dost odpor k verejnym pieskoviskam tu v okoli, tiez maciek kopu, nezakryte a este som nevidela, ze by tam vymienali piesok 😝

rybca
2. okt 2011

@erique12 k nam tiez prisli parkrat macky na navstevu, ale stacilo vypustit Dharmu (nas kokrspaniel) na dvor a uz je pokoj....🙂

palinkova87
2. okt 2011

babule neviete,či sa dá niekto zohnat ku dietatu? ked to na mna príde??? Lebo muž musí byt so mnou pri porode, bo ja nemám dokonalé znalosti jazyka ani anglického a on so mnou chodí aj na kontroly. a z SK nepríde nikto nám pomoct.. 😔

andreaka11
2. okt 2011

@palinkova87 a niekto z muzovej rodiny? neboj, v nemocnici nebudes dlho. ak budes rodit vecer, tak ta nechaju prenocovat a ked cez den, tak ta po par hodinach poslu domov. a tam ti pride na par dni pomoc. iba ak by si isla cisarskym, tak si ta tam par dni nechaju. a neboj, oni ta nebudu zatazovat vela otazkami a ked ti budu hovorit tlac, tak to pochopis 😀
ale je super tam mat partnera/muza, je to vazne pomoc, citis, ze v tom nie si sama 😉

cestovatelkaandrea
3. okt 2011

@palinkova87 Zuzi ja si myslim, ze Tobino by mohol byt aj v nemocnici kym ty neporodis. Nie priamo na izbe s tebou ale urcite tam maju nejaku miestnost, kde sa deti mozu hrat kym maminy rodia. Potom by ho len tatino zobral. Treba sa popytat lekara ked pojdes na kontrolu. Ak by to neslo, urcite sa da zaopstarat opatrovatelka na tych par hodin, kym neporodis. S tym by ti tiez mohol poradit lekar, na koho a kde sa mate obratit. A mozno by vam mohli pomoct manzelovi kolegovia z prace alebo vasi susedia. Keby si bola blizsie, tak ti Tobiho postrazim aj ja, ale tak co uz ked si daleko. Alebo nejaka dobra mamina z MK, co byva blizko vas 😉 by ti tiez mohla pomoct.

cestovatelkaandrea
3. okt 2011

@andreaka11 Adi uz ste boli na SR nie? Ako bolo ak ste tam boli? Hlavne asi riadne teplo 😎 😀

erique12
3. okt 2011

@cestovatelkaandrea

ahoj, vcera sa mi uz celkom dobre podarilo zaparkovat pred domom, cuvanim zadkom a predkom k ulici, je to vyhodnejsie, lebo potom nemusim cuvat pri vyjazde....
🙂

inak ked idem parkovat pri najaze predkom, stale to jaksik neodhadnem, kedy to vytocit.... cize je dobre ked mam aj 2 parkovacie miesta volne vedla seba 😀 😀

cestovatelkaandrea
3. okt 2011

@erique12 ahoj, no aj my to tak mame s parkovanim, lepsie je si nacuvat a potom pri vyjazde ides rovno 😎 .
Je to super, ze ti to ide lepsie. ja mam teraz dalsiu jazdu opat v stredu. Ale netusim, ci pojdem jazdit. Som chora a ledva sedim v kancli na riti. Boli sme v sobotu na Texeli a hodinu sme chodili bosi po vatoch a tak to zanechalo nasledky. Zarezervovali sme si totiz miesto na lodi, ktorou ides kuknut tulene a potom v mori chodis po vatoch, ked je hladina mora nizsia a ty tam mozes mocit nohy v tom speci blate.

andreaka11
3. okt 2011

@cestovatelkaandrea my sme prisli teraz v sobotu. bolo super, ale kratko. pocasie bolo uzasne, ani tuto v lete take nebolo 😀 deti sa vyblaznili vonku. este by som zostala, nakolko janci ma stale vela roboty po veceroch. ale pozerali sme letenky a su dost drahe. ja sama s detmi by som nemohla letiet, takze by musel niekto so mnou a to by vyslo draho ☹

cestovatelkaandrea
3. okt 2011

@andreaka11 a na kolko ste boli vlastne. my sme boli na SR 10 dni a tiez mi to nenormalne rychlo uslo. potom mamina prisla s nami sem a bola tu tri tyzdne. a to uslo ani neviem ako. vcera sme ju vyprevadili na bus a uz by mala byt doma.
Si to viem zivo predstavit ako letis sama s dvojickami 😖 to by bolo fakt narocne. Zvlast teraz ked uz ti vedia odbehnut kade tade.

andreaka11
3. okt 2011

@cestovatelkaandrea nemyslim si, ze by to bol moc velky problem s nimi letiet sama, ale nie je to povolene. myslim, ze dokonca ani letenku si nemozem objednat pre jedneho dospeleho a dve deti pod 2 roky. a pred objednanim letenky tam musim zavolat a oznamit im to.... no strasne vela okolo toho.
my sme boli na tyzden. na sr sme prisli v sobotu a odisli sme v sobotu.

palinkova87
3. okt 2011

babule preložite mi toto???

Morgen is het 4 oktober dierendag als. U kind een dierenknuffel mee naar school wil nemen mag dat!

rybca
3. okt 2011

@palinkova87 Ja si myslim, ze tam je: Zajtra, 4.oktober je Den zvierat. Vase dieta si moze doniest zvieracieho plysaka.
@cestovatelkaandrea dieta do 2 rokoch sedi na kolenach dospelemu a je priputane specialnym pasom o pas dospeleho, takze sama by to ani technicky nezvladla s dvojickami...🙂

palinkova87
3. okt 2011

@rybca daaaaaaaaakujem-))))))))))))))))))))))) bo daj si to do googlu čo ti to preložííí 😀 dilinovia

erique12
4. okt 2011

@cestovatelkaandrea
ahoj, drzim palce, a skore uzdravenie!

tak ja este stale robim, samozrejme, ved 4-6 tyzdnov pred terminom sa moze ist na matersku.
ale uz je toho fakt dost na mna.... 😢

cestovatelkaandrea
4. okt 2011

@andreaka11 vidis, tak toto som vobec nevedela. potom chapem, ze musite byt dvaja.
@rybca Kati ako ide vyroba vytraze a sperkov? Ja teraz robim marcipanovy kolac pre svagra na jeho narodeniny. Kedze to musi prezit cestu autom, tak som nemohla robit klasicku tortu, lebo krem by odisiel. Tak som spravila babovku a tu som potiahla. Este ju musim dnes a zajtra dozdobit po veceroch, a potom sem hodim foto 🙂

cestovatelkaandrea
4. okt 2011

@erique12 no nech ti to rychlo udje v robote. neboj potom si trocha oddychnes pred porodom 😉
pre mna bolo najhorsie sediet v praci tak od 30 tyzdna az do 34 tyzdna tehotenstva. strasne ma boleli krize a kazdu chvilu som musela chodit, lebo sa to nedalo vydrzat.

erique12
4. okt 2011

@cestovatelkaandrea
isla si na matersku 6 tyzdnov pred porodom?

cestovatelkaandrea
4. okt 2011

@erique12 presne tak a kedze drobec sa narodil takmer o dva tyzdne neskor, tak som bola pred porodom doma 8 tyzdnov

erique12
4. okt 2011

@cestovatelkaandrea
aj ja chcem ist 6 tyzdnov pred porodom..
a potom si teda zostala 8 tyzdnov po porode,ci?
ja idem este na ouderschapsverlof, cize je to viacmenej jedno..

rybca
4. okt 2011

@cestovatelkaandrea no skoda, ze si skor nenapisala, mam super recept na americku cokoladovu tortu, bez kremu, s cukinou, je fakt bohovska a to potom ju len omazem cokoladovym maslom, aby mi drzal fondan...🙂 s vitrazou mi ide dobre, pripravujem halloweenske kreacie, prave pracujem na lampe Dom veselych duchov....🙂

cestovatelkaandrea
4. okt 2011

@erique12 nie, po porode je zo zakona dane, ze musis ostat doma 10 tyzdnov. takze moja materska bola nakoniec 18 tyzdnov vdaka prenasaniu.

cestovatelkaandrea
4. okt 2011

@rybca Kati a to maslo by prezilo cestu autom tak cca 6-7 hodin? Vsak hod sem recept, mozem skusit nabuduce. Cukinove kolace mam aj ja velmi rada. Najlepsie je, ze ani nevies, ze je tam cukina 😀 Svagor je babovkovy, tak aj preto som sa pre take rozhodla.
Lampa Dom veselych duchov? No tak ked to budes mat hotove, tak to hod sem, som zvedava.

erique12
4. okt 2011

@cestovatelkaandrea
no fajn, takze ak by sa toto aj mne podarilo, tak sa mi materska automaticky predlzuje..
a musela si ist tych 9 tyzdnov, ci si sa tak rozhodla? vraj sa musi, ak su na to zdravotne dovody..
ja nemam teraz, ale chcem, lebo som uz teraz znicena, nieto este 4t pred porodom!

cestovatelkaandrea
4. okt 2011

@erique12 ja som isla 6 tyzdnov pred porodom na matersku po rozhovore s porodnou asistentkou. Ked som bola po tridsiatom tyzdni tehotenstva u nej na kontrole, tak sa ma opytala, ze kedy planujem ist na matersku. Povedala som jej ze 6 tyzdnov pred porodom. Ona mi povedala, ze je to dobre rozhondutie, vraj kazdej mame tak odporuca aby isla skor aby si este trocha oddychla pred porodom. Niekedy idu zeny na matersku vraj 4 tyzdne pred porodom a su moc unavene a aj pri porode je to vraj vidiet. Ja to posudit nemozem, nerodim ine zeny. Ale fakt je, ze ked som nakoniec kvoli prenasaniu drobca ostala doma 8 tyzdnov pred porodom, tak som si dost oddychla a porobila som velmi vela veci pred porodom a nebola som ani taka unavena. A hlavne ma prestali boliet krize 😀

palinkova87
4. okt 2011

ahojte babule tak mne idú vyvolávat pôrod v 38týždni.. nabudúci týžden sa bude dohadovat termin ktorý deň