Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

erique12
4. okt 2011

@cestovatelkaandrea
dobre si sa rozhodla, aj ja si myslim!
ved ako nehrozi, ze do 36 tyzdna sa terigat tymi vlakmi, uz teraz mam dost.. musim ale poriesit menej roboty, takto sa to fak neda...
tak ja mam termin 28.12. a vypocitala mi na hr ze od 1.12.na matersku,ked 4tzydne...vsak to nie je ani tych 20 pracovnych dni, coby mal byt mesiac,4 tyzdne, ale uz sa nejdem nad tym rozculovat..
mne to tu pripada ako tovaren....

co si takeho stihla porobit? ja som si nakupila latky, tak sa chystam sit. okrem toho sa ideme stahovat, tak aj to bude dobre, ze budem mat cas sa tam usadit a nachystat 🙂

jedna kamoska ma odhovara, ze to budes doma, nebudes vediet,co robit, a stale budes mysliet na ten hrozny porod... ale povedz, ze to nebolo take hrozne?? 🙂

rybca
4. okt 2011

@erique12 ja som isla tiez 6 tyzdnov pred porodom na matersku a 2 tyzdne som prenasala, takze dokopy 8 tyzdnov, ale celkom mi to ubehlo, ja som este robila nejake nakupy, obcas som sla do prace skontrolovat ci je vsetko v poriadku, raz do tyzdna na kontrolu do BA, no nenudila som sa, len posledny tyzden uz som bola nervozna, ze porod neprichadza

jarunice
4. okt 2011

@palinkova87 Ahoj, a odkud že to jsi?kdyby z Amstr. tak by jsme se mohli domluvit.... Jinak Ti přeju hodně štěstí u porodu, ať to máš rychle za sebou 😉

palinkova87
5. okt 2011

@jarunice ahojky neni som z Amsterdamu,ale Veghel.. 🙂

ale prehovorila som moju mamču🙂 a teda by mala príst aj mm mama...ale tá dačo vymýšla, že sa majú prestriedat.. a to ja nechcem, lebo na jednu maminu tu toho bude jeden týžden vela, udržiavat poriadok (po mojom mm 😀 ) chodit s malým do školy a ešte mne pomáhať.. a ešte zo svokrou? čo tu ja budem robit??? ako neni zlá,ale neviem si predstavit v kuse ju tu mat.. 😕

erique12
5. okt 2011

@rybca
ahooj, ty si chodila do Blavy na kontroly? dobre citam? jaj nevedela som, ze si isla na sk, ci?
no super, a potom si este mala dlhsie volno, ci ako sa tu robi, ze po 3 mesiacoch spat do roboty?
ja sa chystam sit, selektovat fotky, robit foto-albumy, co som "nestihla" za tie roky, lebo teraz pride milion novych a chcem to mat pekne vytlacene v albumoch, malinkej chcem tiez robit album 🙂
aj ja si myslim, ze sa nudit nebudem, vsak v dome sa najde vzdy nieco na robote 🙂

cestovatelkaandrea
5. okt 2011

@erique12 tych 6 tyzdnov ti ujde ako voda. jednak bude pred vianocami, takze budes moct v klude chystat vsetko na vianoce a potom ako pises sit aj stahovat. kam sa planujete stahovat?
ja som si stihla poprerabat vsetko pre babatko, poprat veci, popresivat, co bolo treba. cely byt dat do poriadku, tak ze bolo vsetko upratane, dozariadovat, lebo sme sa pred porodom tiez stahovali. dost som kukala aj OH v Cine, a citala, ucila sa holandstinu, a taktiez chodila von, s manzelom na bike alebo len tak spala, ked som bola unavena. Na porom som myslela az posledny tyzden, ked som prenasala viac ako 7 dni a uz som z toho zacinala byt nervozna.

cestovatelkaandrea
5. okt 2011

@palinkova87 no vidis Zuzi, nakoniec tam budes mat maminu 😉 citam, ze mas planovany porod na buduci tyzden. tak vela stastia nech je to vsetko rychlo za tebou a nech sa mozes tesit z druheho chlapceka 😉 ako sa teraz citis?

erique12
5. okt 2011

@cestovatelkaandrea
aj ja si myslim, ze mi to ubehne ako voda, urcite mi to pojde (aspon podla pocitu) 100x rychlejsie ako v robote, uz na to fakt nemam nervy, vsetko ma rozculuje, hlavne to otravne cestovanie, ruch, atd.
ideme sa stahovat v ramci meste ale do noveho domu. takze aj vy ste to takto pred porodom? verloskundige no ze toto prave nie je najvhodnejsie obdobie, ze zeny sa chcu uz "hniezdit" ale este nic nie je hotove.... cely oktober sa bude totiz prerabat, zaciatok novembra stahovat... noo akurat tak dost, ze budem mat cas sa "uhniezdiet" za tych 6 tyzdnov 🙂

co si posila? 🙂

cestovatelkaandrea
5. okt 2011

@erique12 uvidis ujde to ako voda a zrazu budes mat doma taky malicky uzlicek. my sme sa stahovali v juny a od polovice jula som bola doma. A tak som vsetko doma preorganizovala, popresuvala, si pamatam, ze som aj okna umyvala pred porodom a ludia z ulice na mna kukali ci som normalna. ale tak my mame doma znizene okna, takze stolicku nebolo treba 😀 ved @rybca by vedela povedat ake okna mame 😀

ja som len popresivala drobcovi veci. niektore pekne veci mi dala sestra po jej drobcovi, tak to co bolo treba som popresivala. a co som bola prekvapena niektore nove veci, ked som ich oprala, tak som ich musela pozasivat, lebo sa rozprarali v pracke. ja sice viem ako sa masina pouziva, ale moc k tomu nemam vztah. skor rada vysivam. drobcovi som tak vysila anjelika do izby, nam styri malinke obrazky holandskych veternych mlynov v kazdom rocnom obdbobi.
aj teraz planujem, ked bude zima, ze by som opat nieco pekne drobcovi vysila do izby.
strasne mam rada tieto rucne prace, normalne by som sa dala aj na hrnciarinu alebo by som robila tifanny ako Katka ale v tom nasom prditkovom byte sa to neda. no musim este pockat.

vcera som akurat dorobila tortu pre svagra, tak ju dnes vecer hadam odfotim.

palinkova87
5. okt 2011

@cestovatelkaandrea Aďka koník dáva o týžden skor..nabudúci týžden som 37týžden v tedy sa ide v utorok dohadovat termín porodu.. a 38týžden by som mala rodit.. no cítim sa zvláštne😨))

erique12
5. okt 2011

@cestovatelkaandrea
jeej tak to je pekne, tesi ma, ze sa sa este aj v dnesnej dobe vieme najst vo vysivani, siti, strikovani, hackovani, uz mi to fakt zacalo chybat, lebo je to take uazne kreativne, hned vidis vysledok a mozes sa z neho tesit..
pozriem tie vysivky, ci ich nemas v blogu? ja som uz usila plienky pre male, lebo sa chystam latkovat..
a este mam nakupene latky na vankuse, nebicko do kolisky a postielky, aj zavinovacku chcem skusit usit, a nejake srdiecka alebo zvieratka vysiace a este mi treba zavesy posit som zistila, ze latku potrebujem 🙂
nooooo sak ja mam tolko roboty jak na kostole!! 😀 xixi

rybca
5. okt 2011

@erique12 ja som vtedy este zila na SK, este som na SK materskej, az ked mal Mati 6 mesiacov som sa prestahovala sem a ano, @cestovatelkaandrea ma super okna, ze sa netreba stverat po rebrikoch, to nie ako tie nase, roboty a pohybu je okolo nich neurekom a o tyzden su uz, s prepacenim, osrate od much, zaprasene a v tom curance od dazda, a to ze sa otvaraju dovon je este vacsia ostara...🙂

cestovatelkaandrea
5. okt 2011

@palinkova87 Zuzi vidis, tak to som nevedela, lebo na konika som sa prihlasila ked uz bol drobec na svete. Daj potom vediet, na kedy ti to vychadza. Budem na vas mysliet.

cestovatelkaandrea
5. okt 2011

@erique12 joj no v albume mam len vylet do Thomas landu a fotky z Vlielandu. Domace prace musim pofotit a dat sem do temy. Ked dnes pofotim tu tortu, tak pocvakam aj tie obrazky 😀
a ze sa budes nudit pred porodom, no co citam, tak veru nie. ty budes inak sit. Vsak daj fotky do diskusie z toho co si uz posila. Mozno ak budeme cakat druhe budem mat inspiracie. Inak mna vzdy tieto rucne prace bavili. A teraz som objavila aj krasy robenia marcipanovych tort, tak som do toho blazon. Uz sa tesim, ked si budem sebe robit na narodky opat tortu 😀

cestovatelkaandrea
5. okt 2011

@rybca ja som si ani nevsimla, ze sa vam otvaraju smerom von. to ich potom na poschodi ako umyvas. mas tu rucku taku dlhu ako mnohi holandania, ze z prizemia umyvaju okna na poschodi? Alebo robis gymnastiku na poschodi.
Odkedy bude ku vam chodit tetula za Matkom kvoli holandstine?

zajaciq
5. okt 2011

ahojte, len chcem reagovat na " hrozny porod" co napisala @erique12
fakt neviem, ze co to mas za kamosky, ja nemam takuto ani jednu. asi ze sa prirodzene selektujeme od ostatnych inak zmyslajucich ako my 😎 no ale co som chcela, porod je unikatny zazitok pre zenu, neviem, ja som sa tesila, vobec som sa nicoho nebala, bola som pripravena rodit klasicky a ani iny porod som si nepripustala. samozrejme bez epi a inych srand. bolesti ano boli velke, plus ked mi pichol oxytocin na urychlenie,tak to bol zahul, ale porodila som dokopy s bolestami za 4-5 hodin, ked nepocitam nocne 10 minutove kontrakcie. a to som prvorodicka a hradzu mi takmer (1 steh) nenastrihol, pretoze som pouzivala balonik epi-no a mala som ju krasne makku a elasticku. a to som rodila a prezila cele tehotenstvo ako slobodna matka... a dieta som mala do 2 hodin pri sebe rooming-in od zaciatku (aj na tom posratom slovensku sa to da) a dojcim doteraz 🙂 porod je krasny zazitok, treba sa vsak na neho trosku pripravit (zas nie privelmi, lebo potom veci velmi intelektualizujes a nenechas priestor pudom a emociam, ktore ta najlepsie navedu na tu spravnu vlnu). toz, dufam,ze moj zazitok je dobrou protihodnotou voci " hroznemu porodu" 😀
a rada sa stretnem, ale ked ti pracujes, tak neviem vobec kedy... 😝

erique12
5. okt 2011

@cestovatelkaandrea
mnaam milujem marcipan 🙂
mam zatial len tie plienky posite, ale akonahle sa prestahujeme a ja budem na materskej, tak idem do toho 🙂
alebo ked budem mat volno najblizsie. teraz robim skoro na fulltime a ked pridem z roboty, idem si lahnut... 😖

erique12
5. okt 2011

@zajaciq
pekne si to napisala, a to nielen kamosky ale vsade aj tu na konikovi citam, ze je to strasne..
ale mas pravdu, ved je to predsa prirodzene pre nas zeny, preto ja chodim na tehotensku jogu, tam nam to takto pekne hovoria. mame verit vlastnemu telu a prirode. lebo ludia chcu vsetko kontrolovat a riadit.
ja praveze tiez nechcem epiduralku, dost som o tom citala, a aj napriek tomu,ze hovoria, ze je to bezpecne, predsa len si to nemyslim, je to zasah latok do organizmu a aj do dietata...
tu sa ide do nemocky aj tak na poslednu chvilu, cize doma si mozem dat vanu, hojdat sa na lopte, masaze, atd. v nemocke pokial bude vsetko ok po porode mozem ist po par hodinach domov...
pravdupovediac, nevedela som si to predstavit ale teraz uz ano a dokonca som rada, nechcelo by sa mi tam zostavat 4 dni ako na sk.. predsa len domace prostreie je najlepsie. a este pride ta pestunka, co pomoze a poukazuje a bude to vsetko pekne doma v klude 🙂

presne do toho stadia sa chcem dostat, tesit sa na porod 🙂
dakujem za pekny prispevok..
p.s.na materskej by som mala byt od polky novembra alebo sa mozeme aj predtym stretnut, napr.tento piatok mam volno, aj buduci tyzden v stredu 🙂

jarunice
5. okt 2011

@erique12 nějak tady nerozumím těm domácím porodům, četla jsem, že je to tu normální, že se narodí min.30% dětí doma. Já Tě rozhodně nechci stresovat, ale nebojíš se že bude jakákoliv malá komplikace a v nemocnici přece jenom mají přístroje, nástroje,... nedovedu si to nějak představit, to jako přijde jen jedna porodní asistentka a hotovo? nebo jak to tady funguje? Já jsem po porodu byla 4 dny v nemocnici(jako klasicky všichni) a byla jsem ráda, že si nemusim vařit, prostě nic, byla jsem ráda, že ležim, asi bych tady dobrovolně - po relativně dobré zkušenosti z Brna - rodit nechtěla. Já jsem dost po porodu krvácela a odcházely ze mě strašný věci ještě další týden, nedovedu si představit, že by mě po pár hodinách sbalili uzlíček s věcma, dali dítě a mazej... Tak aspoň v tomhle to budeš mít dobrý, že se nebudeš muset nikam přemisťovat.

erique12
5. okt 2011

@jarunice
ahoj, tak ja nechcem rodit doma, ale tu v holandsku je to tak, ze do porodnice ides az ked su kontrakcie kazdu minutu. a po porode, ak je vsetko v poriadku, tak po par hodinach domov, ale uz sme boli pouceni, ze asi 80% sa nieco vyskytne, ze potom si nechaju nejaky dlhsi cas - aky, tak to asi zavisi, co to je..
a 4 dni ak bude vsetko v poradku, tak sa tam nemozem predsa nanutit, ved jednak je to drahe, musis sama zaplatit pobyt v nemocke a aj potrebuju miesto na nove porody.. rodi sa na izbe totiz.
a potom pride kraamzorg, ktora bude aj tyzden u teba a pomoze s varenim, prebalovanim, kojenim (ukaze ako treba) upratovanim, atd. a este bude aj moj muz doma prve tyzdne, cize sa nebojim byt doma 🙂

cestovatelkaandrea
5. okt 2011

@erique12 my sme chceli s manzelom aby sa drobec narodil doma. aj to uz vyzeralo tak, ze to tak bude ale ked som uz bola otvorena na 7 cm tak drobcovi klesol tep, tak ma porodna baba spolu s porodnou sestrou zobrali do nemocnice a tam som dorodila. moj porod bol tiez jeden krasny zazitok. samotny porod netrval viac ako 30 minut co je nenormalne rychle na to, ze som rodila prvy krat a kontrakcie som mala asi tak 13 hod. prirovnala by som to k silnej menstruacnej bolesti alebo hnacke ibaze, nemozes tlacit 😀 ale nie je to nic strasne, ako sa niekedy docitas. treba hlavne vediet spravne dychat a aj kontrakcie vtedy inak vnimas. taktiez mi dost pomahala doma tepla sprcha a potom uz aj napusteny bazenik s teplou vodou. ja viem, ze porod nemusi prebehnut jednoducho ale takych pripadov je menej, takze take kamosky co ti namiesto dodania odvahy nazenu strach, by som kopla do riti...
inak ostavat v nemocnici 4 alebo viac dni ked netreba nevidim ako super vyhru. predsa len ked si doma, mas svoje pohodlie, klud. pride kraamzorg, ktora ti dost pomoze a poobede manzel (priatel). mne osobne sa tato myslienka dost lubi, drobceka som mala cely cas v nemocnici pri sebe od momentu ako sa narodil, iba ked som sa isla po porode osprchovat, tak bol s nim manzel. a potom prva noc doma s nim, ani spat som nemohla, co sme sa na neho s manzelom stale pozerali.

erique12
5. okt 2011

@cestovatelkaandrea
woow, dalsi pekny prispevok o porode, juj to sa tesim 🙂 uz som si zacala nahovorat, ze je to tazky stredovek! 😀
noo isto to bude uzasne, pozerat na toho maleho anjelika 🙂 jooj....
aj ja chcem davat vanu teplu, fitloptu, atd.
tak pri kontrakciach sa dycha hlboko do brucha, hlavne dlhy vydych a pri tlaceni vyssie, hlava zaklonena, ze?
tlacit sa ma az nakonci ale ten nutkavy pocit na tlacenie pride uz skor, ze? a este ze pri vychadzani hlavicky netlacit, lebo sa natrhne hradza... no ale hadam mi to verloskundige povie! (este aj tu masaz hradze od zaciatku materskej idem robit, hahaha)
a ani epiduralku si nemala? vraj tu ani tak lahko nedavaju 🙂

a hej, idem ich kopnut do riti!!!! 😀 😀

rybca
5. okt 2011

@zajaciq najprv napisem, ze nic v zlom, kazdy mame svoju skusenost a tiez nebudem pisat, ci je porod super, ci otrasny zazitok, je to tak, ze kazda zena si to musi na zaklade svojej skusenosti vyhodnotit sama, ty si rodila 4-5 hodin, to by bolo super asi pre kazdu a ze si to zvladla ako slobodna matka, klobuk dolu, bola som na to tiez sama az do 6. mesiaca Matkovho, lebo priatel uź bol tu v NL, ale porod som nemala taky jednoduchy ako ty, po 2 tyzdnoch prenasania som isla do nemocky, mala som aj vysoky tlak, v piatok vecer mi dali cipok na zmaknutie krcka, celu noc som prechodila v bolestiach, v sobotu rano na skusku s oxitocinom, tiez bolesti, v sobotu vecer 2. cipok, zase cela noc prechodena v bolestiach, v nedelu doobeda som sa otvorila na 3 cm a potom uz ani tuk, takze nakoniec som o siedmej vecer porodila cisarskym, prezila som si bolesti bez epi a dokonca i s epi, lokalnu anestezu a aj celkovu, nehodnotim to ako super porod, alebo zly porod, nezamyslam sa nad tym, som rada, ze vsetko dobre dopadlo, porod neberiem ako zazitok, ale ako nutnost k tomu, aby sme mali babatko,

zajaciq
5. okt 2011

@rybca no mozno prave preto si zazila taky porod aky si zazila, ked porod beries ako " nutnost". pred chvilou tu pisala nejaka mamicka, ze by bolesti pripisala k silnej menstruacnej bolesti ci hnacke, myslim, ze @cestovatelkaandrea .

Tak ja som mala MASAKER bolesti, v zivote som nieco tak silne nezazila, mam za sebou zlomeniny a vselijake mensie popaleniny, bolesti zubov ako kazdy.., atd . Myslela som, ze zomriem, mala som chut vrazdit kazdeho dookola aj toho votrelca v bruchu, co mi nedal dychat ani minutu, pretoze tie sproste vyvolavacky co som dostala, zaberali megastrasne (zaplateny porod). Fitloptu som nemohla.. tak strasne som trpela sediac na nej. Uz viem, ze si nedam v zivote nic pichnut na urychlenie, ziaden hormon oxytocin, proste nic a zavidim mamam v Holandsku, ze mozu rodit doma a dostavat masaze a byt vo vani. Ja som sa otvorila z 3 na 10 v priebehu 3 hodin, pre to aj take extra silne bolesti, zvycajne to trva aj niekolko dni (niektore mamy su uz otvorene posledny mesiac na 3-4). doktor bol skuseny, zaplateny, dohodnuty ,vedel co robil a chcela som rychly porod. Samotna druha doba porodna prebehla za 20 minut, na trikrat som malu vytlacila, ved to uz nie je ziadna robota oproti tym kontrakciam. Na Slovensku by som urcite rodit nesla bez dohodnuteho porodnika vopred, aby som nedopadla napodobne,ze rodim 2 dni a nic (som zasadne proti uplatkom a toto mi doslo az v den porodu, prestala som rozmyslat a dala mu do ruky obalku, islo predsa o moje dieta, vsetka hanba opadla a som nakoniec rada).

Asi som prilis realny clovek a ratala som proste,ze to bude boliet. Neodradilo ma to vsak a nemienim strasit ine mamicky tymi mojimi hroznymi bolestami 🙂 sak hned jak sa narodila, som na vsetko zabudla. A ten nastrih som mala kvoli pupocnej snure okolo krku, tiez to nebol porod bez komplikacii, zlyhavali ozvy....ale to je uplne bezne, ja to tak beriem. Takisto mala dostavala infuziu do hlavy pre istu odchylku a co ja viem dva mesiace krvave bradavky... no sak skoro kazdy ma nejake komplikacie.
Ja chcem buduce mamicky povzbudzovat , s porodom (ak dopadol nie najlepsie) je treba sa vysporiadat. nielen na nas to moze zanechat traumu, ale v prvom rade na dietati (to uz hovori moje psychologicke ja hihi)

no ale tato tema nie je o tom, nech si kazdy rodi ako chce. 😵 😉 🙂

rybca
5. okt 2011

@zajaciq no este napis, ze to bolo za trest....🙂 to je take kratkozrake, porod sa neriadi tym, co si clovek mysli, prave prednedavnom porodila kamaratka, ktora si tehotenstvo uzivala plnymi duskami, neskutocne sa tesila na porod ako taky, tiez to brala ako zazitok, a... tiez skoncila na sale s cisarskym rezom lebo po doma samovolne odtecenej vode sa vobec neotvarala, alebo zeby to bolo tym nepodplatenym porodnikom? no teraz si nie som celkom ista...
To, ze budes pisat, ze je porod super zazitok, ziadnu rozumnu zenu neuspokoji. Je potrebne napisat bielu ale aj ciernu stranku "zazitku", inac sa mamicka pri prvych bolestiach, ci inych neocakavanych skutocnostiach vystrasi, ze co sa deje, ked jej predsa vsetci vraveli a pisali ake je to SUPER. Tot moje laicke psychologicke ja.

Prepacte zeny, ze som sa trosku rozohnila, ale nemam rada zavadzanie, treba veci vidiet realne, tak ako su, pre mna su dolezite fakty a napriek tomu dokazem mysliet pozitivne. Neinformovanost patri minulosti.

rybca
5. okt 2011

@cestovatelkaandrea na poschodi umyvam len zvnutra a Laci ich obcas zvonka ospricne hadicou, ale asi 2x do roka chodia taky pajkovia umyvat vrchne okna, len na to som este Laciho nenahovorila, lebo to stoji peniazky...🙂

jarunice
5. okt 2011

@erique12 no jen ti dám mojí osobní radu ze zkušenosti, to dýchání jak píšeš je fakt asi to nejdůležitější spolu s tlačením, já to měla blbý, protože jsem to v těch bolestech úplně vzdala a chtěla umřít, ale byla jsem pěkně blbá, protože kdybych zatlačila pořádně, tak to na 3kontrakce mohlo být za mnou, ale mě se nechtělo do té bolesti ještě tlačit a zbytečně sem si to prodloužila o dalších 40 minut na křesle, protože malej neměl kyslík, já taky ne, tak mě nechali ať si další čas pěkně prodýchám.. Takže si na mě vzpomeň a pořádně zatlač a nevzdávej to, bude to rychlejší! 😉 Pak už je moc krásný, když Ti ten malinkatej křeček přistane na břiše...Hrozně jsem se těšila, až ho uvidím jak bude vypadat 🙂 Pravda, že 2. den byl hezčí, trochu se těm novorozeňatum srovná hlavička 🙂 Skoro bych si to vyměnila, ten malinkatej králíček je fakt nejlepší 🙂 je lehoučkej, hodně spí a je krásnej. Teď už ten můj drak přes den nespí, nenechá mě pořádně ani uvařit a je docela náročný ho zabavit...ale asi budeš mít holansdskou "krátkou" mateřskou, tak to je možná v některých ohledech lepší.

jarunice
5. okt 2011

@zajaciq já si myslím, že je to fakt žena od ženy a porod od porodu... ty bys rodila doma, já ne (bála bych se, že se něco stane a do nemocnice bude pozdě, nebo nevím), ty bys brala vanu a sprchu, já tedy ne, pač se mi dělalo ve vaně hrozně špatně a nemohla jsem být ve vodorovné poloze...prostě nějak si to každá protrpíme, každopádně to většinou netrvá věčnost, a ten jeden den bolesti za tu radost na celý život rozhodně stojí 😉

palinkova87
6. okt 2011

heh.. baby vy mi dávate🙂 ja sa snažím nemysliet na tie bolesti,len na to čo ma čaká po tom🙂 a ked toto čítam jajáááj.. zase si pretrpiet.. xixi 🙂 ale však nejak rozdýcham a dúfam,že to bude lepšie ked tam bude aj priatel nie? baby počujte a ked budem mat pichnutú tú vyvolávačku možem sa aj prechádzat, bo mne prechádzky medzi tým velmi pomáhali, a sprcha je tu tiež?????

ekira
6. okt 2011

ja som tiez mala rodit doma,vsetko nachystane,ako ma byt.zobudila som sa o 12 v noci,bolesti v krizoch.myslela som ze je to polohou,akou som zaspala.bola som sama doma,muz bol na nocnej.o pol 2 som uz volala muzovi a o 2 dorazil domov.volal porodnu asistentku,michochodom uplne ina zenska.prezrela ma a povedala ze som na 9 cm otvorena ze mozem tlacit.ja som nechapaala,ze to moze tak rychlo ist a povedala ze mozem tlacit.ja na nu kukam,ze ved to nejde.znova ma prezrela a ze""ups z 9 cm sa stali zrazu 3"" v tom momente sme ju poslali kade lahsie a dosla ina pani,okolo 50 rokov.ta ma osprisla a bola celu noc pri mne.o 8 hodine sa nedialo nic,tak sme museli ist do nemocnice.o 10 dosiel za mnou pan doktor,a po dvoch hodinach tlacenia bol amon na svete 🙂 nemuseli ma ani nastrihovat a ani zasivat po porode som bola tak fit,ze som zoskocila z postele,otvorila tasku a vytiahla papuce.vsetci na mna pozerali ze kam sa chystam?kde asi,za synom 😀 az po par hodinach to vsetko na mna doslo,unavena ubolena....v nemocnici sme zostali 5 dni,amon mal infekciu.