Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

miriamp
3. mar 2009

vdaka vam.snad to dopadne vsetko vyborne.

dnes bol "oficialny den",no nic sa nedeje,prinajhorsom este 2 tyzdne,tak ma aj dnes utesovali na poradni.
a je stale vysoko,vobec neklesa.

papa

ncora
4. mar 2009

Ahojte aj ja som mamicka a niekedy v marci idem spat do DEn Haagu. Doma som len porodila. Ak je tu niejaka mamicka z Den Haagu tak sa mi ohlas.....dakujem..

aksuram
4. mar 2009

Inga- ja som s malym cestovala velakrat sama, kym som ho len kojila bolo to idealne, ked uz zacali prikrmy tak zacali problemy. S dvoma si momentalne trufam- snad som sa neprecenila 😅
A dakujem za zelanie- snad sa coskoro splni.
Miriamp- nestras ze ty este 2 tyzdne- ja si neviem predstavit zeby som mala 2 tyzdne prenasat- ja to uz nezvladam. Ale je pravda ze maly je uz strasne nizko, az sa mi zle chodi, nohy prekrizit nemozem ani nahodou 🙄

Ncora- ja som trochu severnejsie- ale urcite dake mamicky z SK v Haagu su 😉

i.n.g.a
5. mar 2009

Ahojte !!!

ncora - Skus stranku www.expat.satyr.nl. Tam je vela ludi a je to triedene aj podla regionov.My sme sa tak nasli s ekirou.

aksuram - Ja to poznam,ked som mala malu tak nizko a ona nie a nie prist na svet.No ja som sa uz nevedela dockat.Ja som ani sediet nevedela a navyse mi tlacila na nerv.

ncora
5. mar 2009

Ahojte ako sa mate vsetky mamicky v Holandsku? My sme este doma na SK pockame na ockovanie a ideme za tatkon do Den Haagu. Nepoznam tam ziadnu mamicku tak ak sa tu niejaka najde budem kada ak sa mi ozve. Myslim ze je dobre mat spriaznenu dusu. Pekny den... ncora@azet.sk

stenlinka.p
5. mar 2009

Zdrvim vsetky maminky v NL. Chcem poprosit o radu ako postupovat pri erkeningu. S priatelom cakame babatko a nie sme zosobaseni. Na gemeente odomna vyzaduju doklad z krajskeho uradu na Slovensku, kt. hovori o tom, ze nie som vydata. Predpokladam, ze mi ho vydaju aj u nas na matrike. Citala som aj clanok na expate o tom ako postupovat ale zakon sa koncom minuleho roka zmenil. Teraz vyzaduju slovensky doklad! Nechce sa mi verit, ze neexistuje aj ina alternativa. Ved trieskat sa z NL na SK v pokrocilom stadiu tehotenstva len kvoli papieru sa mi zda pritiahnute za vlasy! Velmi pekne Vas prosim o radu. Dakujem. Mail: stenlinka.p@azet.sk

tosa
5. mar 2009

Stelinka skus zavolat na konzulat, tento papier sa uz nevydava, ale robi sa to formou cestneho prehlasenia, ktore mozes podpisat tam. Zavolaj co to bude stacit. A gratulujem k tehu 🙂

janinka25
6. mar 2009

ahojte, tak nejak sa nam ochladilo, už som sa tesila že prisla jar, a zas mame skarede počasie. ☹ chcem sa spytat tie, ktore viete po holandsky, prosim vas ako sa vola tehotensky test, ktory sa môže robit este pred menstruaciou? neviem či su vsetky testy až po vynechani menstruacie, a po anglicky nemaju napisane. dakujem

stenlinka.p
7. mar 2009

Pre tosa: Ved prave, aj ja som si myslela, ze ten papier sa uz nevydava ale pracovnicka gemeente ma zfukla aj s mojim cestnym prehlasenim ☹ 5. 11. 2008 sa zakon zmenil a doklad z SK je ze vraj teraz nutny! Neuveritelne... Nevies kde zohnat cislo na konzulat? Skusim zavolat este tam. A dakujem za radu. Pa... pekny vikend 🙂

i.n.g.a
7. mar 2009

Skus toto.Ja som tam volala uz viackrat,su mili a poradia. http://www.mzv.sk/haag

i.n.g.a
7. mar 2009

Inak ja som k svadbe tiez potrebovala akysi papier,co sa uz na SK nevydaval a na gemeente ma presviedcali,ze ano.Ze oni to maju tak zadane,ze sa to u nas vydava.Tak som behala hore dole SK-NL jak sprosta,az nakoniec mi praskli nervy a riadne som im tam "vysvetlila",ze uz to nevydavaju.Niekedy sa im musis tvrdo postavit.

stenlinka.p
8. mar 2009

Dakujem i.n.g.a., zajtra tam zavolam. Ja som sa dost snazila vysvetlit jej, ze ten papier uz u nas nevydavaju ale ona to ma v pocitaci, tak to je a basta! Ma tam dobre nepotrhalo od nervoch

miriamp
9. mar 2009

aksuram - uz sa nieco u vas deje?u nas stale nic,ten nas je lenivy vykuknut na svet.ma este presne jeden tyzden,
potom uz mu musia dopomoct.ani len dole do panvy sa mu nechce.aj sestra ma predbehla,bola 2 tyzdne po mne vypocitana,a aj skoro vsetky zenske z tehot.kurzu co boli po mne uz sa vytesuju svojim ratolestiam.

pekny zaciatok tyzdna vsetkym.

aksuram
11. mar 2009

Miriamp- nas je tiez daky pohodak ... ale uz je v panve usadeny dost davno a dost hlboko- len dalej sa mu akosi nechce ... drzim palce aby si to VAs poklad co najskor rozmyslel a nemuseli mu niako pomhat- a mozno uz sa aj rozhybal 😉

i.n.g.a
12. mar 2009

Baby,tak co?Este sa ani jednemu nechce na svet? 😵

aksuram
13. mar 2009

Inga- no nas drobec sa zda daky flegmatik ... akosi sa mu nechcem nic ine iba do mna kopat 😀

miriamp
16. mar 2009

tak ja som sa v stredu 22.30 stala mamou,porod strasnejsi asi nemohol byt,ale kedze vsetko je ok,tak na vsetko som zabudla.o 02.00 vytiekla pl.voda,bol uz klesnuty,tak som mohla zostat doma a cakat ako to pojde dalej.po chvili zacali aj kontrakcie,ale po 10 hodinach bolestiach bolo iba min.otvorenie,tak som musela ist do nemocnice a tam sa to potom rozbehlo gel,infuzka,bolesti a bolesti...............ked som si vypytala epiduralku uz to bolo zevraj neskoro,tak bez.no a potom sa konecne ukazal 4 kilovy valibuk NIELS.

aksuram-nech to i vam vsetko dobre dopadne a snad budes mat lahsi porod.

a pekny den este vsetkym.

aksuram
16. mar 2009

Miriam P= BLAHOZELAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM.... dakujem, ze mne zelas lahsi priebeh... s Miskom to u nas bolo podobne, ale tu v nemocnici ako zhodnotili ze sa neotvaram dostatocne rychlo a navrhli oxytocin tak hned s tym navrhovali aj EPI- tak sa cudujem, ze teba nechali sa trapit 😠
Inak ja som tu EPI najprv odmietala- ale ryyyychlo som s dala povedat 😉

Este raz drzim palce aby ste sa cim skor dali doporiadku a uzivali si drobceka 😵

miriamp
16. mar 2009

aksuram- dakujem dakujem dakujem , no ono to je tak,ja som sama najprv epi nechcela,ale keby som vedela co ma caka,tak chcem isto.

drzim palce.
papa

henikav1
16. mar 2009

ahoj miriam, mozem otazku? ste v holandsku, alebo vo flamskej casti belgicka?

henikav1
16. mar 2009

teraz vidim, ze ty mas 5 dnoveho drobceka, srdecne blahozelam

miriamp
16. mar 2009

henikav1-ahoj a dakujem za gratulaciu.
my byvame v holandsku kusok pri belg.hr. a vy?

henikav1
16. mar 2009

my v brusseli, preto som sa pytala, lebo mas v pase noord-brabant

i.n.g.a
17. mar 2009

miriamp - GRATULUJEM !!!!!!!!! Niels-ovi prajem krasny a stastny vstup do zivota !!!A len to naj, naj, najlepsie !!!

Uz to mas za sebou.Ja som mala tiez jeden z tych tazsich porodov.Najprv som nechcela nic,ani epidural.A nakoniec som mala epidural,spinal a narkozu(operovali ma este druhy krat).Ale uz je to zabudnute.

i.n.g.a
17. mar 2009

Aj som zabudla napisat.My uz mame druhy zubok !!!Uz to nieje ten bezzuby usmev 😀

foefjes
17. mar 2009

Jej Inga gratulujem k 2.zubku!!!
Ako sa vam dari?
Ja som uz 2 tyzdne nachladnuta-ledva dycham. A nie a nie prestat. To je hroza! Sem tam mi vybehne aj teplota ale kedze nemozem nic okrem paralenu tak sa to takto natahuje.
Citala som ako ti bolo fajn doma. Jeeeeeeeeej aj ja chcem. Dufam ze dostanem este dovolenku pokial mozem lietat. 😀
Papa

ekira
17. mar 2009

ahojte
miriamp gratulujem k syncekovi 🙂 zelam vela zdravicka a hlavne mliecka
to je krasne pocasie som bola cele predpoludnie vonku aj s malym sme si pobehali a zahrali fudbal a teraz chrni aj jeho sestricka je tu ta mi zaspala na gauci tak mam troska kludu chytila ma mania pecenia chleba uz druhy den pecem a vytesujem sa
inga ako sa mavas ?
aksuram aj tebe zelam lahky porod mozno to uz mas aj za sebou 😵 pekny dnicek vsetkym

aksuram
18. mar 2009

Ahojte maminy....
Poslusne sa hlasim uz opat z domu aj sa Samuelom Lukom v naruci :lol:
Vcera o 23,30 mi odtiekla voda, potom nastupili kontrakcie ktore sa dopracovali do brutalnych rozmerov a maly sa o 5,05 narodil asi na tretiu kontrakciu- vdaka uuuuzasnej midwife som sa nenatrhla aj napriek vahe nasho valibuka 4040g a este aj rucicku si drzal pri hlavicke-takze som mala co tlacit 😉
Ale uz je to zanami a obaja sme ok.Este edna vec- tatino bol uzasny- bez neho by som tie kontrakcie neviem ako zvladala :D
Zatial papa 8)

ekira
18. mar 2009

aksuram tak uz to mas zasebou...takze gratulujem a nech ste zdravy 😵 tak to si mala celkom rychli porod gratulujem.....ale mas to uz za sebou a to je hlavne 🙂 inak paradna vaha
ja som tiez nebola natrhnuta co ma velmi tesilo ,po 15 hodinach som anie neverila ze sa moze take cosik stat 😀 😀 😀 tak nech misko poslucha maminu aby mohla pekne odychovat....a ze pozdravujeme tatina,v tomto su povacsine velmi dobry ....muza som mala na nocnej ked dosli prve kontarkcie ,takze tiez toho moc nepospal tak ako ja ...ale bol mi pravou rukou a to velmi ceni 😉
pekny dnik 😉

miriamp
19. mar 2009

aksuram - gratulujem k syncekovi,hlavne nech ste vsetci zdravi.takze existuju aj kratke porody.hmmmmm.
vas valibuk o par gramikov tazsi ako ten nas.
ja som musela mat nastrih,lebo uz musel rychlo von.ale uz davno vsetko prebolene a zabudnute,uz si len uzivam.
a cest vsetkym takymto oteckom,bez nich by to bolo pre nas ovela tazsie.
papa