Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
10. nov 2011

@rybca problem je v tom, ze ideme este s kolegom a jeho autom. dame do neho len damianovu sedacku. keby sme isli samy s nasim tak by sme sa urcite stavili, to vies 😎 a ako ruka? ze bordel ty a Mati..... srandistka 😀 😀

cestovatelkaandrea
10. nov 2011

@eri28 my sme tu uz 3.5 roka s manzelom, narodil sa nam tu aj drobec a tiez neplanujeme navrat na SR.
ako to vyzera s tym ze si mozno tehotna? badas dalsie mozne priznaky?

rybca
10. nov 2011

@cestovatelkaandrea no nakoniec to mam len gekneusd...🙂 pomliazdene, uz som aj videla obraztok, na monitore pri vymene gipsu a je to fakt len povrchove na konci kosti, tak teraz uz to musim len rozcvicit...🙂 no tak Laci je geneticky bordelar a ja tyzden ruku v gipse, tak si predstav ako to u nas asi vyzera...🙂 inac v Sobotu pride do Dordrechtu Sinterklaas, nemate zaujem?....🙂

jarunice
10. nov 2011

@eri28 já jsem tu jenom dva měsíce a žít tu nebudu... zůstávám s přítelem 3 roky, na které má kontrakt. Nějak mi to tady úplně nepřirostlo k srdci to počasí a nedá se tu sehnat hovězí na polívku 😀, nebo rajskou omáčku, bok nebo žebra, polohrubou mouku na buchty, ani ten výchovný systém dětí...a hlavně smutním po příbuzných. Ale hledám místní krásy taky ;)

eri28
11. nov 2011

@jarunice moja ja som z afrika man, moj je z Nigeria, na slovensku nemame ustlane diskrimanacia, a ja to tu milujem. hovedzie jeme casto, ukazem ti neskor, on to kupuje v Afrika obchode, to by si asi nenasla, ale jeme ho casto 😀 😀 😀 😀 😀 😀
uz sa to trapim, stzm cakam vydim to neako dobre a dame stretko a ked nebudem tehu dame aj tak 😀 😀 😀 😀 😀

eri28
11. nov 2011

@cestovatelkaandrea ano moja vcera som uz o tomto case spala unava, naliate prsia a strie, nechuti ciga, nefajcim uz tyzdem velky hlad a smed, bolesti v krizoch, jeden 2 dni strasna bolest, to bolo asi uhniezdovanie, pichanie obcas v prsniku, bolesti v bruchu, hlavne ked som hladna, vecer v posteli toci hlava, a kano som zelena 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , na 3 tyzden mozno tehu mi to staciiii 😀 😀 😀 😀 😀

eri28
11. nov 2011

@cestovatelkaandrea a na sr sorry ani zadarmo a moj ja cernoch to by som si navarila 😀 😀 😀 😀 😀 😀
milujem holansko kde byvas moja ja v ganzenhoef, smer gasperplas

cestovatelkaandrea
11. nov 2011

@rybca No tak to je super Kati, ze to bolo len pomliazdene. Zlomenina sa hoji svinsky dlho.
My prideme dnes vecer z Roterdamu domov, tak nestiham zajtra nazad. A potom cely vikend drtim na skusku na pondelok. Takze Sinterklaasa pojdeme pozriet u nas v dedine. Aj to neviem, ci len manzel s drobcom, lebo ja sa asi zavriem do spalne s knizkami 😝 😝 😝 😖

cestovatelkaandrea
11. nov 2011

@eri28 my byvame pre amersfoorte, do Adamu to mame tak na 45-60 min autom, ale ja zatial nemam vodicak 😀
NL je fajn, su tu aj pekne veci a aj take ktore ma stale vytacaju. Ale to asi nezmenim. Tiez mi ako @jarunice chyba rodina, ale tak s tym asi uz nic nenarobim. Snazim sa s rodinou byt v kontakte najviac cez Skype. Nastastie moja mama aj aj druha mama (svokra) su velke cestovatelky, tak rady chodia za nami aj na mesiac.

eri28
11. nov 2011

@cestovatelkaandrea ja mam rodinne problemy trosku rodina nechyba 😀 😀 😀 😀 😀

rybca
11. nov 2011

@cestovatelkaandrea jasne, chapem...🙂 my to este tiez nemame iste, mame aj dost roboty doma...🙂

@eri28 my tu tiez ostavame, sme tu 2 roky, teda ja s Matim, Laci je 3 roky, nie ze by nam nechybala rodina, alebo potraviny, ci ine, ale clovek si zvykne, nas presvedcila financna situacia, ktora je 3x lepsia ako na sk,
@jarunice mozno si tu este kratko...🙂 nam tiez trvalo kym sme nasli tie spravne obchody...🙂 varime vsetko na co mame chut, prevazne slovenske, rajsku omacku my kupujeme v Lidli, medzi dzusmi, normalne na nej vidno, ze su to pasirovane paradajky, vcera sme dokonca objavili v Aldi maly rajsky pretlak...🙂 polohrubu muku a praskovy cukor som si doviezla z sk, ale co mozem, robim z bakmeelu, alebo normalnej nl muky, a peciem dost doma, aj rozky a ine pecivo, teraz sme skusili celozrnnu muku a je super, aj knedle, buchty robim a dokonca aj chlieb zo zmesi z Lidlu, na pocasie ja moc nekukam, bo ani na sk to posledne roky nie je eno nuno, a hlavne to neovplyvnim no a rodina, snazia sa aspon raz rocne kazdy prist, okrem brata, ale tak on je zaneprazdneny podnikatel...🙂 no a na sk by to asi tiez nebolo omnoho lepsie, bo kazdy je v inom meste, dokonca od buduceho skolskeho roku budem mat obe sestry v Prahe,...🙂 a ked porovnam ludske povahy vo vseobecnosti tu a v BA, tak Spijkenisse vyhrava...🙂 ale zase nemysli si, ze sa mi lahko odchadzalo, nevedela som si predstavit zivot bez maminky a robotu som mala stalu (uz 8 rokov), dobre platenu a bavila ma, a len tento mesiac som tam dala vypoved a este stale ma obcas prepadne nostalgia a smutok, ale tak je to o zivotnych rozhodnutiach...🙂 kazdy mame ine priority a potreby..🙂 ale som sa rozpisala...🙂 a to som len chcela v podstate napisat, ze aj pokial by si tu ostala, tak sa daju najst pozitiva...🙂

eri28
11. nov 2011

@rybca mas svatu pravdu prachy su prachy a maminu mam na skape zavesenu no problem 😀 😀 😀

rybca
11. nov 2011

@eri28 nevravim, ze su hlavne, ale bohuzial, su potrebne pre zivot...🙂 a ked si chce clovek zachovat urcity standard...🙂 a to nie sme bohaci, myslim, ze taky priemer

eri28
11. nov 2011

@rybca svata pravda

alcula
13. nov 2011

ahojte maminy z Holandska 🙂
neviete mi niektora nahodou poradit kde by som mohla kupit buginu, ale tak v okoli Maastrichtu? zatial som nenasla nic take, ani len obchod, kde predavaju kociky. Potrebovala by som to len na taky rychly prevoz, a hlavne nech je to lahke, a nezaberie vela miesta.

rybca
13. nov 2011

@alcula skus www.marktplaats.nl , daj si lokalitu do 5 ci 10 km a urcite si nieco vyberies

alcula
14. nov 2011

dakujem rybca 🙂 skusim pohladat.

jarunice
14. nov 2011

@rybca jj, asi je to pravda, že jsem tu moc krátce, necelý dva měsíce.. prvních 14 dní jsem myslela, že hned odjedu, ale bylo tou změnou všeho a s dítětem na krku, to bylo těžší..pak jsem si s ním zavedla nějaký stereotyp, který mi vyhovuje, našla místa na procházky(kde je to míň posr...od pejsků), našla jsem dokonce jedno zastřešený dětský hřiště, kde si můžou děti hrát, když prší atd..,taky je tam máte? to se mi fakt líbí. Je to asi jenom o zvyku. Pořád mám tendence to srovnávat ve všem možným a často vyhrává CZ...no snad to za chvíli NL něčim dožene...vsázím na ZOO, která je tu jedna z největších v Evropě, tak si v lednu chystám koupit roční permanentku za 70euro a budem chodit na zvířátka..V Brně teda zoo stála pěkně za houby 🙂

@eri28 taky s rodičema a ségrou vyvolávám přes skype, ale nějak to není ono. Ségra čeká v dubnu dvojčata, tak mě trochu mrzí, že jí třeba nepomůžu.. no jinak tuhle neděli odjíždím do CZ do půlky ledna, musim tam dodělat VŠ, jinak mě už z toho trefí, studuju už 100 let 😀 , tak jak se vrátim, tak dáme sraz ;) nebo, nechcete přijet v pátek večer na drink? no a k tomu těhu, proč si vlastně nekoupíš test? a uvidíš hned...fungujou už od 7. dne těhu...aspoň mě teda zafungoval, když jsem byla podobně nedočkavá jako ty ;)

jarunice
14. nov 2011

@cestovatelkaandrea hm, to trošku závidím, moje máma je taky obrovská cestovatelka, ale po svých dovolených 😀 a ta druhá bábi, ta je zas starší 65let a manžel 78let a starají se o slepou mámu s cukrovkou, tak to nemají lehký, tak ty určitě nedojedou..no a ségra je těhotná a pak se třema dětma se asi pár let nikam daleko nepoharcuje..

eri28
15. nov 2011

@jarunice dakujem drzim palec ve skole, ja mam asi iny problem s tehu v piatok idem k dokimu moc tomu nerozumiem, v sobotu som bola na amc bolesti velke, a lekari tvrdia, ze sa mi zopakovalo to co minuly mesiac, a ze tehu nemozem byt v pravo mam neake problemy robili laparku minuly mesiac a dali mi na 3 mesiace antikoncepciu, mojho skor trafilo, chceme mimi tak behame po lekaroch, ale chodim aj do prace nie je vela casu,
uvidim mat 5 dni do menzes naliate a trochu bolave prsia, ale uz netestujem, nikdy 😀 😀 😀 😀 😀 😀
opytam sa mojho ja by som rada prisla, preco nie aj tak tu poznam malo ludi a potom je tu neak smutno 😉 🙂

eri28
15. nov 2011

@jarunice inac ajja ten skype milujem 😀

cestovatelkaandrea
15. nov 2011

@jarunice no to mas tazsie. moja mama rada pride na dovolenku ku nam, inde ju to ani netaha. strasne jej chyba drobec. preto aj my chodime casto na SR na dovolenku a nie k moru a tak. sice si robime take male vylety ale vzdy je z toho predlzeny vikend. akurat tento rok sme boli na tyzden v GB.
teraz ku nam pride mamina so sestrou na moju 30-tku 😀 😀 tak budeme oslavovat v decembri 😀 😀
drzim palce v skole, nech to dorobis a mas od toho pokoj.

@miriamp, @rybca, @vever1, @erique12 Ja som vcera uspesne spravila Teoreticku skusku z vodicaku, tak uz mi ostava len pojazdit zvysok hodin a hura na prakticku skusku zo soferovania.

erique12
15. nov 2011

@cestovatelkaandrea
gratulujem a drzim palce na jazdecku skusku 🙂

cestovatelkaandrea
15. nov 2011

@erique12 dik, ale bola by si prekvapena kolko vela ludi vyletelo. uspesnost menej ako 20%. strasna bieda a pritom to nebolo tazke, len bolo treba precitat celu knizku z teorie.

erique12
15. nov 2011

@cestovatelkaandrea
aj ja uz chcem jazdit sama viacej, napr.vo stvrtok chcem ist na jogu lebo bikom je to uz daleko (sme sa prestahovali) a som 6tt pred porodom....a je kosa vonku... v podstate poznam cestu tam autom len to parkovanie v meste!!! 😠

zajaciq
15. nov 2011

@eri28 ahoj a vitaj

@erique12 ako sa ma brusko, o chvilku vytuzena materska ?

moje dieta je nejake zaplakane, nechce sa vyzliekat ani obliekat, ocne zuby nam este nevysli, neviem co je taka precitlivela, hlavne, ze uz nemavame mokre gatky, sa z toho hrozne tesim 😵 aj vonku chodime cikavat k stromom a zatial nas nikto nepristihol 😀
a praca furt nic, rozmyslam, ze sa zaregistrujem na socialke v belgicku 🙂

a sintklaasa sme este nestretli ani v haagu ani v rijswijku ani v delfte, kde sa skryyyyva? 😀

vever1
15. nov 2011

@cestovatelkaandrea tak gratulujem 😀 😀 😀 a no to vies holandania nejak tu teoreticku cast velmi radi na viac krat robia 😝 😝
@erique12 jeeeeeej to uz sa ti krati 😀 😀 😀
@zajaciq no sinta ma rozpis a kazdy den je niekde inde. skus si kuknut na nete kedy ma prist tam u vas. U nas uz bol vo vedlajsej dedine 😝

cestovatelkaandrea
15. nov 2011

@erique12 neboj aj to casom zvladnes. ja sa to tiez teraz ucim v autoskole. ritkou zaparkujem v pohode,len z predu mam este zly odhad 😀

erique12
15. nov 2011

@zajaciq
@vever1
ahoj, noo uz som riadne zagulatena 🙂 zajtra uz mam posledny den robote, hurrraaaaaa 🙂

eri28
15. nov 2011

@zajaciq ahojjjjjjjj 😉