Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
14. jún 2014

Nakoniec som pre klud s nou predsa len zasla. Nastastie vsetko ok.
@janinka25 no ja som svenovi aj prilbu kupila ale nikdy ju nemal lebo rical ako tur. A emma bola teraz na biku len 4x ja som doteraz velmi nebicyklovala s detmi lebo mam len jednu sedacku v predu a moj muzo ma druhu na jeho bicykli. Takze vacsinou autom chodime lebo sven sa este nevie bicyklovat. Iba na odrazadle chodi. Ale teraz je teplo a sven chodi uz do skoly tak mam len jedno tak uz konecne chcem zacat. Aspon budem mat pohyb. Ale najskor jej kupim prilbu lebo uz taky pad nechcem riskovat :-/
@cestovatelkaandrea uf to nezavidim, ze si musela s nimi zurovat. Ja to tak nemam rada ked nas sused oslavuje. Lebo tie jeho oslavy su velmi hlucne a trvaju vacsinou do 5. Ak mame my oslavu tak u nas len do polnoci ide hudba a aj to nie na plne pecky a o 2 uz vacsinou vsetko pospratane a ideme spat. Tak dufam ze dnes dospis 😉 ja som pred vcerom konecne zas noc mala ze som spala uplne do rana. Ani jedno dieta ma nezobudilo 🙂 zial takych noci mam v poslednej dobe veeeelmi malo :-/

cestovatelkaandrea
16. jún 2014

@ervenka no dik za radu. hodim rec s najvyssim doma a ak to bude stale rovnake ked dame nalepku nazad, tak potom to poriesim tak ako pises.

cestovatelkaandrea
16. jún 2014

@vever1 nedospala som 😀 ale ako rozbyta som padla do postele v sobotu uz o pol jedenastej 😀 😀 no a vcera poobede som si pospala 1.5 hodinky. tata robil tata den detom a ja som spala 😀 a taka som bola dnes rano uz dobre vyspata, ze som o siestej uz cvicila dole 45 minut.
Inak tie nevyspate noci poznam. sice je to uz teraz lepsie, lebo Kilco je hore iba 2-3 krat za noc ale aj tak. Dnes bude spat prvy krat s velkym brachom v ich izbe. Kupili sme im poschodovu postel, tak Damian bude hore a Kilian bude dole. Ale vidim to tak, ze okolo druhej sa prestahujem do detskej izby a dospim tam uz do rana 😀

bondga
17. jún 2014

ahojte su tu aj nejake mamicky z Rotterdamu??

janinka25
18. jún 2014

ahojte kedy začinaju letne vypredaje? 🙂 lebo u nas som si včera vsimla, ze maju v nejakych obchodoch na letne veci, čo sa mi zda skoro či?

leonii
18. jún 2014

@janinka25 Tak ja sob bola včera v HM,CA a Takko a mali kopec zliav ja som chalanom tričká nakúpila za dobré ceny takže podľa mna je už čas ísť do obchodov 😀 😀

janinka25
18. jún 2014

🙂 potesila si ma velmi. takze zajtra nabehneme aj ked s 2 detmi neviem ako nakupim, ale hadam ich nejak spracujem 🙂

ajana1
18. jún 2014

@janinka25 mango ma tiez vypredaje (treba si predsa tiez urobit radost) ale cakam este kedy Zara da zlavy. Inak ja nakupujem pre maleho veci z nextu na nextdirect.com a kolko krat vyjdu este lacnejsie ako hm a co ma vyhodu ze postovne je zdarma 🙂

janinka25
18. jún 2014

@ajana1 joj baby, taka som navnadena, ze by som isla aj hned teraz 🙂 ja som tiez pozerala next akurat predvčerom, ale sa bojim ked môjmu synovi musim kupovat velkosti na 6 rokov pomaly uz a pri tom ma 4 roky, nechcem velmi riskovat.

janinka25
18. jún 2014

a este od kedy sa plati za vlak pre dieta? uz som sa raz pytala, ja som nasla na nete ze od 6 rokov az.

ajana1
18. jún 2014

@janinka25 praveze v Nexte maju o nieco vacsie vecicky a zas ak aj kupis o nieco vacsie vzdy to moze neskor vynosit A vyjdu ta tu lacnejsie ako na Slovensku 🙂

ajana1
18. jún 2014
janinka25
18. jún 2014

😅 takze uz by sme platili pokutu keby nas chytili🙂 asi sme dochodili uz vlakom, sa nam opati viac na aute

@ajana1 idem pozriet ten next. potom mam ake kupovat ked su vačšie? ma 121cm tak mam pozerat 122? a velkostne to bude na ake? ty mas akeho stareho syna?

janinka25
18. jún 2014

@ajana1 to som pozerala, ale ked si to dam do prekladača tak sa z toho nevyznam. na den sa ako mysli? ja platim 2,40 jednu cestu vlakom ked idem naspat tak 4,80. dieta to ma ako 2,50 jedna cesta? a dalsich 2,50 naspat?

ajana1
18. jún 2014

@janinka25 to je karticka na cely den. a mam iba maleho chlapa 4 mesacneho aj ked uz vahovo je na 6tich 🙂 nuz a pre istotu by som vzala este o cislo vacsie lebo tie deti velu rychlo rastu. Aj ked ja co som kupovala pyzamka bolo napisane do 4,5 kil a nosil ich do 6 uplne v pohode

leonii
18. jún 2014

No tak aj mi už máme za sebou prvú návštevu pohotovosti,teda mm. Staršieho doviezli krívajuceho z oslavy narodenín tak drahý išiel s ním,lebo by si musel vziat zajtra dovolenku aby mohol ist k dr. Naštastie len vyvrtnutý členok.Nič neplatil dôjde nám domov nejaká faktúra či deti to maju zadarmo? A mm si nevedel spomenúť ani na meno nášho dr. no jaký sme to mi rodičia 😀 😀

janinka25
19. jún 2014

@leonii my sme nič neplatili, ale ked som bola vtedy s mladsim tak mal 1r a 5mesiacov asi, ale prisla nam faktura, lebo ja v tom strese som povedala zly datum, ked sa ma pytali kedy sa narodil ja som si nevedela spomenut 🙂 a povedala som nie 10. ale 5. takze kedze ho nevedeli najst v systeme s tym zlym datumom tak nam vystavili fakturu na vyse 80 euri a to len za lepenie pery. ale potom sa to opravilo a bolo to v pohode nič sme neplatili.

leonii
19. jún 2014

@janinka25 Ta to je dobre hádam ani mi nič nebudeme platit. No nám zas uviedli zlý dátum narodenia v preukazoch,ešte že prišli po 2x,lebo zlý dátum je len na jednej z dvoch ale už 3mes. čakáme na nové preukazy poistencov a stále nič.

janinka25
20. jún 2014

@leonii no tie poistovne si davaju načas. zajtra vyrazam na nakupy rano taaak sa tesim, dufam,ze niečo nakupim. 🙂

leonii
20. jún 2014

@janinka25 Tak ti prajem dobré nákupy aj ja by som ešte šla ale čakám na výplatu a ideme na sk takže musíme troška pošetriť nech si to tam poriadne užijeme 😀

janinka25
20. jún 2014

@leonii diky my sa vraciame uz na slovensko takze este musim vyuzit taketo vypredaje, lebo na slovensku to uz bude take, ze aj ja budem musiet čakat na vyplatu a uskromnovat sa.

leonii
20. jún 2014

Baby kt. ste sa prisťahovali z detmi do Holandska aj u Vás sú taký milý a spoločenský rodičia v škole? Lebo hneď na začiatku bol starší pozvaný na oslavu narodenín,mladší na hranie ku spolužiakovi a nie je v podstate týždeň aby niekto nebol u nás alebo moji u niekoho. Je to milé kôli chlapcom,lebo oni sú štastný a radi chodia ku kamarátom,len také niečo zo SK nepoznám. Moji chodia do malej školy z každeho ročníka len jedna trieda. Tak neviem či sa tu nejako dohodli alebo je to také všade.Len ma to zaujíma 😀

rybca
20. jún 2014

@leonii aj u nas je to tak, len jednej maminke asi nie sme pochuti, ale to bude asi nejaka horenoska (stavaju samostatny dom nedaleko), horsie na tom je to, ze jej synacik sa nalepil na Matovho najlepsieho kamarata, stale ho k sebe vola, ale Mato nemoze ist, lebo ze len jeden (aj ked minuly tyzden isli 2 chlapci k nim), Mato mi potom doma place, no drama, ale ostatni su fajn...🙂

leonii
20. jún 2014

@rybca no tak to je super, sme v takej malej dedinke každy sa tu zdravý a ja neviem jak raz helou raz chut dag či jak sa to píše no mam v tom chaos ja už naštartovana že dedkovi slušne a on mi povie helou a ja teraz jak mu mam povedať? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale tak som s nimi zatial spokojná tak hádam to tak aj ostane 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janinka25
20. jún 2014

@leonii my sme vo vačšom meste, ale aj tu sa zdravia vsetci, este som sa nestretla s takym človekom, ktory by presiel popri mne a nepozdravil sa alebo neusmial. ja sa zdravim hellou, alebo halo - to mam z nemecka, s tym "chut dag" som sa nestretla, ze by sa mi niekto pozdravil. mne to skôr znie ako chuj dag 😀

janinka25
20. jún 2014

minule som sa stretla cestou s uplne neznamou mamičkou tak sme sa rozpravali, deti boli skoro rovnako stare tak to bola sou z angličtiny neviem ani jedno slovičko, teda neučila som sa len ked muz rozprava tak som niečo pochytila, a z nemčiny niečo viem ale dorozumeli sme sa 😀

leonii
20. jún 2014

@janinka25 juj tak tie hovory tak to je ina sranda ja viem troška po nemecky,anglicky asi 2 slová a holandsky sa učím z pc. Takže dajak pletiem po nemecky do toho 1-2 slovíčka čo som sa naučila a ked neviem ani ja ani ona čo chceme tak mávneme rukou a je to 😀 😀 😀 😀 😀 Najlepšie je to ked niekto príde k nám ja mám prekladač už navolený a kážem im písať,alebo zavolat mm ked je to dôležité.Ale cez telefon niekedy ani on nerozumie ked rýchlo rozprávajú 😝 😝 😝 😝 Teraz sme boli pozvaný na grilovačku no poviem úprimne takto dlho som ticho nebola už roky,ale som aj niečo rozumela a o týžden bude jedna párty za pomoc pri stahovaní aj u nás tak uvidíme aká bude komunikácia 😀 lebo su tam holandania,gréci,poliaci,madari no ina zmes 😀

ikke
20. jún 2014

@leonii tu sa vo vseobecnosti ovela viac tyka - dokonca aj nadriadenym, takze uplne v pohode "halou" aj na susedov-dochodcov 😉
a hranie u spoluziakov je tu zjavne znacne rozsirene, u nas uz zo skoly vychadzaju deti v dvojiciach az trojiciach 😅 tento tyzden sme mali 2x navstevu tu a 1x bol u spoluziacky, vcera sme mali iny program a dnes s placom vysiel zo skoly, ze si nenasiel nikoho na hranie 😅

leonii
20. jún 2014

@ikke No to tykanie to mi aj mm povedal,aj ked mne je blbe dekovi povedat helou,ale to bude asi take najjednoduchšie. No mladší ma kamaráta a to sa pravidelne každú stredu menia raz u nich raz u nás.Najskor som mala stres že sa mam cudziemu dietatu venovať,ale oni si zalezu do izby,zapnu pc zjedia čo im položím na stôl a potom ich ženiem vonku,aby mamičky nepovedali že len sa tu chodia na pc hrať. Tak sa aspoň viacej naučia reč a nebudu mať problémy v škole 😀

ervenka
20. jún 2014

Ked nerobim zdravim- haaiiiii a tykam (starsich susedov som sa spytala, ked som sa pristahovala k mm 😀 A ked robim, tak goedemiddag a zasadne dospelakom vykam.
Vcera vecer+noc mal drobec 39.5 a od nedele prvy krat spal s nami. Idu mu posledne stolicky- 2 naraz, tak chuda trpi. Ale cez den je uplna pohoda, len vecer bol zaujimavy. Ucitelka v skolke povedala, ze sa uplne normalne choval, dokonca viac zjedol ovocia ako obycajne.
Ideme uz o 16dni na SVK, lebo mm sef sa zatal, a nepovolil v septembri dovolenkum, aj ked nahlasil uz pred mesiacom. Sef je priklad,ze aj muzi maju svoje dni, tyzdne... musim napisat email mojej sefke- sorry, drobna zmena a rovno poziadam aj o Vianocnu dovolenku. Sup sup, vybavovat, chystat, prat, zehlit, upratovat... 😉