Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

jarunice
13. jan 2012

@ekira dík za link, asi se tam zajedu časem i mrknout a udělat zásoby 🙂

jarunice
13. jan 2012

@evaevika drž se! bude líp! mimi je ještě malinkatý a určo v pořádku!
( já jsem v 7. měsíci sebou praštila o chodník, protože se mi strašně motala hlava a čoveče nikdo mě asi dlouho nezvedl, (asi si mysleli, že jsem opilá, nebo nevim) pak jsem se probrala a odlezla domů. Tak máš ještě dobrý, že máš okolo sebe někoho, kdo ti pomůže.)

ikke
13. jan 2012

@ervenka ale ved do tiramisu sa prave davaju tie lange vingers, nie okruhle piskoty 😅 😉 akurat teda taliani robia original lange vingers s trochu menej cukrom navrchu... a slovenske piskoty su tiez s celym vajcom (inak by neboli take lahke), takze to aj tak mozes dat dietatu az po 1. roku. a cukor nie je uplne najnezdravsia vec, su vacsie sajrajty v jedlach. takym malinkym detom sa tu davaju keksiky urcene pre ten vek, najdes v baby-regale v supermarkete, alebo este soepstengels.
jaj, az som si musela zajst do kuchyne po par lange vingers-ov 😀

miriamp
14. jan 2012

@ervenka jasne ze dlhe piskoty na tiramisu. mne je z toho cukru navrchu zima, brrrr, ale ked su zmaknute a este s bananom, mnam 😉 mrkni v obchode na liga keksy - eerste stap, a potom nasleduju dalsie.

rybca
14. jan 2012

Baby, ako je to tu s predlzenim kontraktu? Ked mam kontrakt do aprila, poslu mi novu zmluvu skor, alebo aspon oznamenie, ze uz so mnou nepocitaju? A ked neposlu, tak jednoducho len uz nepojdem do roboty?

ikke
14. jan 2012

@rybca mm vravi, ze najneskor mesiac pred vyprsanim by ti mali dat vediet, ake maju s tebou plany. ale je to asi skor zvyk, nez ze by to bolo zakonom dane. ale vravi, ze v TNT to teraz moze byt vslijake (robis pre byvaly tnt-post ci niekoho ineho?) aze treba sa opytat sefa, ci s tebou pocitaju alebo ci si mas hladat inu robotu.ale mne sa to este zda skoro, ja by som sa tak o mesiac o to zacala zaujimat...

baby, neviem, ci tu niektora mate rovnake postihnutie ako mm = vegetarianstvo, ale dnes som v natuurwinkel nasla sojove maso (nieco medzi kockami a drtou) ako robi bona vita, treba hladat pod sojabrokken 😅

miriamp
14. jan 2012

@rybca moje skusenosti su take, ak si ta chcu nechat nepovie nikto nic (ibaze sa sama neopytas) a predlzia ti to, a ak ta z akehokolvek dovodu nechcu tak asi dva tyzdne pred koncom oznamia. ale este je skoro, ked tak mesiac pred skoncenim by som sa popytala.
inak po dvoch predlzeniach nasleduje zmluva na neurcity cas 🙂 , alebo dovidenia 😒

ervenka
15. jan 2012

Dovolujem si takto verejne pochvalit naseho 4-mesacneho dropca. Vcera sa prevratil z chrbatika na brusko, a este mu to bolo aj smiesne 😀 A uz 3 tyzdne spinka celuuuuu noc. A to ho nemusim ani oblbnut "pyjama papje". Po mliecku o 9 vecer ho dame do postielky a potom spi do cca 9,00. Velky to chlap 😎

jarunice
15. jan 2012

@ervenka šikula! 🙂 to můžu jen závidět to spaní, Olík mi vstával půl roku v 5 ráno nekompromisně... teď je to lepší, spí do 7h.

vever1
15. jan 2012

@rybca no u nas tak mesiac pred vyprsanim zmluvy povedia ci si ta nechaju alebo nie. no ja som sa pytala uz skor. asi tak 2mesiace dopredu. a aj u nas to tak funguje ze ti zlmuvu bud 2x predlzia a na 3x je to potom uz na neurcito alebo ti povedia ze zbohom 😖 tak drzim palce aby ti zmluvu predlzili a inac ty nei si povinna do ukoncenneho 1 trimestra nic oznamit zamestnavatelovi. tak ja by som na tvojom mieste pockala a ak budes tehu nic nepovedala 😝

@ervenka no tak to vam tisko zavidim. nas zacal spat az po 7m bez zobudenia celu noc a dovtedy to bolo aj 7x v noci co sa budil. potom nam pekne spaval par mesiacov a potom sa to zas pokazilo. ale teraz uz spava od pol 9 do 9 ak samozrejme nejde do skolky takze sa uz pol roka pekne vyspime 😀

bleble
15. jan 2012

Mile maminky z Holandska, mate nejaky tip co chyba na slovenskom trhu? Nejake detske vychytavky, konkretna znacka, kozmetika, hracky - vsetko detske myslim. Zaujalo vas nieco na tolko ze by ste to dopriali aj mamickam na Slovensku? Uvitam info do posty. Dakujem 🙂

cestovatelkaandrea
16. jan 2012

@evaevika ahojky, ako sa mas? uz je dufam lepsie 😅

rybca
16. jan 2012

@ikke
@miriamp
@vever1 dakujem baby za odpoved..🙂 tak ja dufam, ze si ma nechaju, vyhovuje mi to, mozem popritom robit svoje kreacie...🙂

a tu je moja 1. sperkovnica so zrkadlom...🙂

evaevika
17. jan 2012

@cestovatelkaandrea Ahojkaj konecne som sa dnes dostala na internet lebo stale nieco a nemala som cas ani sem kuknut.No ja sa citim uz lepsie.Zajtra je posledny den tomu vsetkemu.Babka bude mat pohreb tak sa to uz skonci lebo bolo treba vela veci kolo toho vybavovat a tu to maju vsetko dake divne.Ale uz budem aj rada ze bude vsetko na poriadku lebo to bolo dost vycerpavajuce vsetko.Bude nam velmi chybat ale myslim ze je uz teras urcite stastna ze je v nebicku.A ty sa mi mas ako?Co mi mas nove?

evaevika
17. jan 2012

@jarunice Ahojkaj dakujem za podporu.Ako sa mas?

evaevika
17. jan 2012

@vever1 ahoj dakujem ti.A vy sa mi mate ako?Malinky uz je zdravucky?

cestovatelkaandrea
18. jan 2012

@evaevika ahoj, ja dost unaveno😅 drobec nam vcera ochorel. celu noc teplotoval a strasne vela kasle. dnes manzel volal doktorke, kvoli tomu. tak ma vraj chripku. co je najhorsie, uz to lezie aj na mna. cele doobedie ma trasie a skrabe v hrdle. takze poobede budem s nim asi v posteli aj ja.
dufam, ze to dnes zvladnes v pohode. Moc sa nestresuj, radsej viacej oddychuj, teraz to potrebujes.

cestovatelkaandrea
18. jan 2012

@jarunice ak si pamatam dobre, tak si mala mat skusku z nemciny. Ako to dopadlo?

alcula
18. jan 2012

ahojte ne/maminy v Holandsku, ktore nakupujete v C1000 🙂 zbieram nalepky futbalistov, rada pochangujem 🙂

zajaciq
19. jan 2012

ahojte.
@rybca pisala si prednedavnom, ze ako si si nasla pracu v Holandsku, tak si upovedomila UPSVaR a nadalej ti ale posielaju RP , kedze mas trvaly pobyt doma. Ako je to mozne ? Ja mam uz jeden pohovor za sebou, zajtra ma caka dalsi.. mozno zacnem aj ja pracovat, ale ako pocitame, tak pocitame, zatial sa mi to vobec neoplati, pretoze tiez tu zatial registrovana na socialke nie som, nemam sofi nummer ani zdravotnu..co ale budu prve odo mna chciet. Na Slovensku mi to zatial plati stat, tu by som uz bola v minuse min 100 eur na zdravotnej minus 190 RP.. tak neviem, co si mam o tom mysliet. Kazdy povie, ze narok na RP konci ak sa zo Slovenska odstahujes. Zda sa mi to nespravodlive, ved praca ako praca, preco by sme mali byt diskriminovane voci zenam, ktore si najdu pracu na SLovensku 😕
@cestovatelkaandrea gratulujem k tehotenstvu 😵
@alcula ak tam zajdeme a daju mi nejake nalepky, tak ti ich rada poslem 🙂

cestovatelkaandrea
19. jan 2012

@alcula no keby som to bola vedela, ze ich niekto zbiera, tak ich netrham a nehadzem do kosa. pre buduce budem vediet. 😉

cestovatelkaandrea
19. jan 2012

@zajaciq dik, ako sa inak mate, dlho si tu nebola. Inak zaciatkom decembra sme boli s rodinou v Den Haagu a parkovali sme na P+R v Rijswijku (dufam, ze som to dobre napisala) tak som si na teba spomenula

rybca
19. jan 2012

@zajaciq ahoj, u nas sa, tym ze pracujem a Mati chodi do PSZ a k opas, financna situacia tiez zhorsila, ale zase mame v tom aj vela pozitiv, hlavne to, ze Mati viac rozprava a ja uz nie som len doma, uz mi z toho preskakovalo, zarbim menej ako dame za skolu a opas, ale este sme neziadali o kompenzaciu z belastingu, takze sa to trosku zlepsi, sme si povedali, ze peniaze nie su vsetko, vyzijeme, takze to neriesime...🙂 clovek si musi urcit priority....🙂

zajaciq
19. jan 2012

@rybca jo, ja som preto s malou dnes bola v takom materskom centre - coffee and kind, kde je s inymi detmi. vcera mi aj sefka skolky povedala,ze na jej vek je na tom super , tak sa tesim aj vela rozprava ale detiska jej veru chybaju. verim, ze kolektiv dietatu rozsiri obzory. my si pozerame prispevky na skolku cez www.blueumbrella.nl no a bez statnej pomoci si to ani neviem predstavit dat 1600eur za pat dni v tyzdni (alebo 950 za 3 dni) za skolku to je uplneze astronomicka cena.
aaa, teda ako je to s tym RP ? budes ho musiet vraciat ci ti ho ponechaju do 3 rokov vzhladom na trvaly pobyt na SK ? Lebo ten sa nemeni ani nam..

@cestovatelkaandrea neviem co je P+R resp kde to je hehe nevadi. mame sa dobre, dakujem. trosku som si potrebovala zvyknut po vianociach na holandsko, ale uz sme opat zabehani. pred tyzdnom sme boli este v marseille vybavit nejake papiere, dufam, ze sa mi podari zapisat sa do BIG registra cim skor a potom nas do leta caka dalsie stahovanie a mesiac v madride haha kto by ma chcel zamestnat, ked stale niekam lietame 😅
a vazne zvazujem ci vziat tu pracu pre deti after-school na poobedia v tej skolke ... nechce sa mi ale uz doplnat vzdelanie a robit si pedagogicke child care kurzy a prvej pomoci, atd 😖

rybca
19. jan 2012

@zajaciq tak to ti asi poviem az v juni, ked pojdeme na sk, zatial posielaju aj napriek mojmu upozorneniu, cez net sa neviem dopatrat ci im to prislo a volat im nebudem, ale v juni si pojdem po potvrdenie o zavazkoch voci nim, tak sa dozviem, ci im budem muset vracat prasule alebo nie, ale ako vravim, stale mame trvale bydlisko na SK zahlasene a pracujem len na ciastocny, menej nez polovicny uvazok

zajaciq
19. jan 2012

@rybca prave som volala do UPSVaR, tak nie prave najmilsi pan mi povedal, ze narok na slovensky RP zanika zacatim prace v inom clenskom state a o RP si mame ziadat tam. Som mu vysvetlila, ze RP v Holandsku napr. nie je a tym padom, ci by bol priznany naspat zo Slovenska..tak ze to sa "posudzuje", nevedel ako sa vola.. grrrr. myslim, ze je to diskriminacia, pretoze pracujuca zena na Slovensku RP tiez pobera a taktiez zena, ktora rodi v state, kde sa napriklad niektore davky (pri narodeni dietata) nevyplacaju, moze si o to poziadat na Slovensku, ak ma dieta sk prislusnost tiez. 😔

andreaka11
19. jan 2012

a to im musite oznamit, ze ste zamestnane v zahranici? ako na to pridu, ved dan platite v holandsku, ci? ja, ako mamicka dvojiciek, mam narok na viac z rp, tak som volala jednej pani a ta mi povedala, aby som si o to neziadala, lebo mi mozu zrusit to, co dostavam a zo sr tak potom nedostanem nic. na vasom mieste by som bola ticho a nic im neoznamovala.

cestovatelkaandrea
19. jan 2012

@zajaciq P+R je park and ride. parkovisko odkial dostanes aj listok do centra. mate tam jedno velke. tak sme tam parkovali auto, a do centra sme isli elektrickou 😉 a kam sa planujete stahovat okrem toho Madridu. do inej casti Hoandska?

cestovatelkaandrea
19. jan 2012

@andreaka11 len aby nahodou na to neprisli, ze nerobia niekde inde. 😀

@rybca
@zajaciq inak my dostavame tiez prispevok na drobca tu v NL. kazde tri mesiace. a vychadza to cca 60 euro na mesiac. Ak myslite toto tak je to aj tu. Ma na to narok aj manzel alebo partner ak vy nerobite. Lebo on je zivitel rodiny. Len musi zdokladovat, ze on je otcom vasho dietata.

andreaka11
19. jan 2012

@cestovatelkaandrea mysim, ze nemaju sa o tom ako dozvediet, iba ak by to niekto nabonzoval. (ja mam na mysli tych 190 eur mesacne) tie, co ty spominas, tak to dostavame iba tu v nl