Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

miriamp
26. feb 2010

ikke - vidno,mate sa k svetu.tak to ma byt.nechces aspon v kratkosti spomenut ako prebehol porod?

mna uz zacinaju obtazovat otazkou- a este nic? vsak to poznate aj vy.

pekny vikend.

endzi30
26. feb 2010

Ikkeeeeeeeeeeeeeeeee, nazdaaaaaar 😵

Malinky je naaadhernyyyy, aky blondaaacek zatial, asi po mamke, ze? 😀 😀 😀
Krasne fotocky....a tusim uz aj s tebou koniiikoval 😀 😀 😀

A sa smejem, my sme mali presne taku istu nemocnicnu capicu 😀 😀 😀

No urcite mas teraz malinko casu, tak sa drzte, a vela zdravicka obom 😉

Miri a ty tu este strasiiiis? 😀 😀 😀 Este hopkas ako srnka? 😀 😀

miriamp
28. feb 2010

endzi - ako srnka ? haha , skor ako slon. alebo teletubies,tak mi hovori priatel.
sice som pribrala len 7 kg za cele teho,ale este som mala veeelmi vela starych kg z predosleho teho (vtedy som pribrala 17 kg),ktore som nemala ani kedy zhodit. cau cau

cestovatelkaandrea
1. mar 2010

mirka neboj pri dvoch detoch pojde vaha rychlo dole 😉

endzi30
2. mar 2010

Miriiii, este nic? 😵 😀 😀

endzi30
4. mar 2010

Miriiii, dnes je uz 4.marca!!!! 😀 😀 ako to s vami vyzeraaaa? 😉

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

Mirka gratulujem k malej Mirke 😉 ako sa citis? bol porod OK?
prajem vela zdravicka a pohody a obdivujem ta. mas dvoch malickych drobcov doma- silna zena 🙂
ja by som to asi nezvladla...

endzi30
5. mar 2010

No huuuuuuuuuraaaaaaaa 😀 😀 😀
Mirka gratulujeme k MiniMirke 😵 😵 .....mate doma krasny parik: chlapceka aj dievcatko 😵 😵
Prajeme vela zdraviiicka a ked si najdes cas, tak napis ako to prebiehalo 😉

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

Andy ja umrem 😀 , az teraz som si vsimla ze Milla presne taky isty datum narodenia ako ja. Len je o par rockov mladsia 😀 😀 😀

endzi30
5. mar 2010

Heeeeeeeeeeeeeeej? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Tak to budeme paaarty robit spolocne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

....no v pieknyyy den si sa narodila hihi 😀 😀 😀

a ja taaaak nemam rada cislo 7....ale teraz uz musim 😀 😀 😀

endzi30
5. mar 2010

ja som chcela aby sa mala narodila 6.12., ale kedze to vychadzalo na nedelu, tak som mala smolu...lebo v nemocke povedali, ze to je vikend, ze mi porod vyvolaju piekne v pondelok 😀 😀

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

No aj moja mama to chcela a mozno by jej to bolo aj vyslo... ale nakoniec som vykukla von az toho 7.12. o 7.30 rano...

no mozme zorganizovat potom nejaku party v decembri 😀 😀 😀

ako si to zvladala s vyvolavackou? mne to tiez hrozilo, ale Damian to stihol dva dni pred nou

endzi30
5. mar 2010

tak aj tvoja mamina ta chcela 6.? 😀 😀 😀 no aaaale ty heeerecka ne a ne 😀 😀 😀

to mas stastie, ze Dami vysiel kedy to on uznal za vhodne 😉 vyvolavacka u mna nastastie zabrala hned (lebo ma strasili, ze to moze zaberat aj 5 dni 😠 )...po vyvolavacke som do 6 hodin porodila, ale zato bolesti som mala ako kobyla 😠 😠 ono tak to vacsinou byva pri nich, ze bolesti su hooodne silnejsie 🙄 😀 😀

aaaaaaale prezili sme to, akurat nas tahali vakuovou pumpou 😠 😠

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

no aj ja si tu pumpu dobre pamatam. hlavne ten hribik na Damianovej hlave, ktory tam mal po porode 😠 😠 ale bolo treba tak ho potiahli 😖
ja som sa tej vyvolavacky bala, lebo ako si pisala, vraj o viac boli...
pekny vikend vsetkym

endzi30
6. mar 2010

Adus...my sme nastastie nemali na hlavke nic...az som sa divila 😕 Ja sa len modlim, aby to nemalo nejake ine nasledky 😖
Inac ked som opisovala ten moj porod slovenskemu gynekologovi, tak sa az za hlavu chytal, ze v mojom pripade mali rozhodne pouzit klieste a nie pumpu 😨 Ze sa divi, ze som tam rodila 😠 Ze on by si tam nenechal liecit vooobec nic....No vtipalek... 😠 😠 Ako keby bolo SLovensko hned za rohom, ze ano!
Tak ci tak, pumpa ci klieste...oboje znie hrozostrasne...ale je to uz za nami 🙂 🙂 Hlavne ze sme zdravi 😉

Inac tomu pocasiu asi piekne svaaaaca....kosa kosa kooooooooooooooooosaaaaaaaa 😠 😠 😠

spalka
6. mar 2010

blahozelam mirke k mirke 😉, drzte sa!

spalka
6. mar 2010

inac, vy baby decembrove sedmickove, mozete zobrat do party aj mojho muza, ten je siedmy december, dokonca rok 77 a moja segra zase piaty december 😀

endzi30
7. mar 2010

Spali, to fakt? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

no doteraz som nikoho takeho nepoznala a teraz hen ho 😀 😀 😀 😀 😀 😀

takze 7.12. bude chlastackaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

spalka
7. mar 2010

no veru, je na ten datum teda dost hrdy 😀 😉

cestovatelkaandrea
8. mar 2010

Miska a ja viem preco ja ten datum hrdy 😉 lebo vtedy sa narodila aj Dara Rolins 😀 😀
moja najlepsia kamaratka sa narodila tiez 7.12. a presne ten isty rok ako, a este aj ta ista nemocnica 😀
takze uz asi tam sme si podebatovali....
obavam sa, ze s Miskou to uz Andy neoslavime. Miska odchadza zachvilu nazad s rodinkou na SR ak sa nemylim.

spalka
9. mar 2010

hahaha, takze dara? no to je ale hviezdny datum 😉
teda ale ze ste sa vobec stretli neskor s tou kamoskou adi 🙂 , ja to mam tiez trosku napratane okolo datumu mojich narodiek, asi boli nejake babyboomy dnesnych tridsiatnikov v marci a decembri 😀
veru, my to tu uz balime, som zvedava, ake to bude doma, rozmyslam co mi odtialto bude chybat, ale na vela veci pridem, az ked tu nebudem...kazdopadne sa zatial tesim, mozno sa mi podari vratit sa dialkovo do skoly a planujeme aj dalsie babo, takze pomoc rodiny bude asi nutna 😉

cestovatelkaandrea
9. mar 2010

Miska aj ja som taka velka planovacka. Druhe dieta by som chcela urcite. Ak by motyka vystrelila tak aj doktorat urobit v NL 😅, popri tom robit 😅
Ani neviem, ci je to realne. Momentalne urcite nie. Najprv musim zdokonalit holandstinu...
To je dobre,ze sa tesim domov na SR. Ja neviem, ci by som chcela ist nazad. Keby som musela ist z NL prec, tak by som asi skusila stastie v inej krajine. Ale to som ja 🙂

spalka
9. mar 2010

waaau, tak to uz su plany, to by som urcite nezvladla, ale ja som tak trochu bufetak 😀
ved aj ja sa toho navratu trocha obavam, ale momentalne nezvladam znova zacinat niekde inde, s malou je to ine

spalka
16. mar 2010

no nic noveho tu nie je? 🙂
ja chodim ako bez duse, muzik je zase na cely tyzden prec v praci, tak gazdujeme s malou same, do odchodu 2 tyzdne a ani nebalim, nemam silu, chut ani naladu 😒, ved sa stahujeme kazdy rok...myslite, ze sa to urobi same? to by bolo prekvapko, ze rano vstanem a vsetko zbalene 😀

miriamp
20. mar 2010

ahojte babeny,dakujeme za gratulacie.mame sa vyborne,zvykame si na denny kolotoc.ked mam uprimne povedat,keby som mala carovny prutik,tak pridam nilskovi 1 rocik.lebo by uz viacej rozumel.a o to by to bolo lahsie a rychlejsie niektore veci.
no mozno iba tento zaciatok je tazsi,tak uvidime.ale inak nebojim sa ani trochu,ze to nejako nebudem stihat.a isto bude coskoro modelka zo mna,lebo co sa ja nabeham.........haha
porod prebehol necakane rychlo,nemozem si stazovat,teda aspon s porovnanim s tym prvym.ale nejake tie fest nekonecne dlhe kontrakcie som si veru uzila,to hej.
chcela som do nemocky,ked sme tam prisli bolo 5 cm,po dvoch hodinach bolo 8,a uz som mohla tlacit,lebo sa inak ani nedalo.a na prvy krat bola vonku.ked som si myslela ze to nevydrzim tu bolest,a hlavne ked som nevedela ako dlho to este moze trvat,tak som popytala o "nieco",no kym sa rozhybali a zhodnotili co je pre mna vhodne v tej chvili,ani to este nezacalo ucinkovat a uz som porodila.bol to nejaky oblbovak-tlmic bolesti cez infuzku,zevraj nieco nove.neskor som sa dozvedela od jednej sestricky,ze som tak trochu pokusny kralik bola,lebo to len zopar zien malo doteraz u nich v nemocke.
museli sme cez noc a dalsi pol den zostat v nem.lebo sa v brusku vykakala,no potom sme uhanali het domov.nielsko sa jej zo zaciatku hambil,nechcel sa vobec na nu pozriet,no teraz sa uz k nej tuli a stale by ju chytal.
pridam coskoro nejake foto do albumu.

pekny vikendik.

spalka- snazite sa otehotniet?som si prave vsimla.alebo to je este stary udaj.......?

spalka
25. mar 2010

mirka, no ty vies ale pekne tlacit 😉, jedenkrat a babo je von 🙂, aj ja sa pamatam, ze som si nieco pytala na bolest a oni ze uz je neskoro a ze mi to ide dobre, tak som si to odfunala a odkricala 😀
nie, nie je to stary udaj ze sa snazime otehotniet, alebo, nebranime sa tomu 😉, ked sa zadari, zadari sa, chceli by sme maly odstup medzi detickami...no nebude uz urcite ako ten vas 😉 ...a mozno aj tie materske jednym supom by som rada, tak ale jeden planuje a nakoniec to moze vypalit uplne inak
tesim sa na fotky tvojich deticiek

andreaka11
28. mar 2010

ahojte baby. som tu, na modrykonik.sk, nova. v holandsku som od decembra 2008 a v decembri 2009 sa nam narodili dvojicky - dievcatko a chlapcek. byvame v noord brabant... no, vela sloveniek tu nie je. asi az dve vratane so mnou 😉 tak ak by ste nahodou o niekom vedeli, napiste!!!!!!! 🙂

miriamp
29. mar 2010

ahoj ada,
vitaj tu medzi nami.jeeee,dvojicky,my sme si velmi priali mat dvojicky.aj preto sme sa dost poponahlali s druhym.
a ono to vyslo.a ako to vsetko stihas dvojmo?
a kde v brabant byvas?
papaa

andreaka11
29. mar 2010

my sme tiez chceli dvojicky. preto sme si v bojniciach na zamku sadli, podla povery, na lavicku, ktora "slubuje"do roka a do dna dvojicky 🙂 ale asi by to mali zmenit na doroka a do mesiaca.. 😀 narodili sa akurat pred sviatkami. takze som najskor mala nurse ako pomoc a ked odisla, tak prisli rodicia a ti mi pomohli. je to dost vycerpavajuce. priatel mi pomahal s nocnym krmenim. som ich kojila, lenze thomas sa asi hanbil a nechcel odo mna pit, tak som mu musela pumpovat do flasky. a po piatich tyzdnoch som prestala kojit, lebo od vycerpania som ochorela a tak sme presli na prasok. a od siestich tyzdnov prespia celu noc 🙂 takze to ako tak zvladam 🙂
byvame v lieshout. je to medzi helmondom a eindhovenom. dedina je slavna pivovarom bavaria 😉 a mame tu dva krasne mlyny 🙂

ikke
29. mar 2010

jeej, v lieshout-e som kedysi bola, pres 11 rokmi 😀 aj v bavarii, som tam vypila moje prve a posledne pivo v zivote
inak z noord brabant je tu viac bab, ale trochu severnejsie 😉