Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

lindussams
29. mar 2010

Caute baby, prepacte ze trosku mimo temy ale nasla som vas nahodne a chcem sa opytat ci niektora nemate v amsterdame malu izbicku na prenajom..alebo ci niekoho nepoznate s volnou izbou. Prave som sa sem prestahovala a ponuky co su na internete su strasne nedoveryhodne tak skusam takto. dakujem, (lindadanciger@seznam.cz).

andreaka11
29. mar 2010

skus sa popytat na expat.sk

miriamp
30. mar 2010

ada,no asi sme mali aj my ist do bojnic,haha.
hej,je tu dost bab z brabantu,aj ja,(zapadne od eindhovenu blizko belg.hranic minidedinka netersel)
ja tu nablizku poznam len jednu slovenku-mamicku,nejako sem nikto nechce prist byvat do tohoto naseho zapadakova.

aksuram
1. apr 2010

Ahojte holandanky ...
strasne daaaaaaaaaaaaaavno som tu nebola- pred rokom sa nam v Amlkmaari narodil nas druhy pokladik, ale odkedy sme sa vratili n a SK akosi nemam vobec cas ... tak aspon teraz prajem Krasne sviatky ... nikdy by som to predtym necakala- ale zvlast teraz na jar mi Holandsko veeelmi chyba ;o)

ikke
2. apr 2010

maruska, aj tebe krasne sviatky! 🙂 vidim, ze si vo februari tiez "porodila", tak gratulujem 😵

zienky, niektora ste tu pisala, ze ste dietatu vybavovali holandsku ID kartu namiesto pasu - nebol s tym problem na SK hraniciach, ze by slovenski colnici mali problem s tym, ze tak male dieta ma "obciansky"? 😅
som prave zistila, ze zapis do NL pasu stoji asi tolko isto ako samostatna ID karta pre dieta a mne maleho do SK pasu aj tak do leta nestihnu zapisat, tak zistujem, co bude najlepsia alternativa cestovneho dokladu... 😉

miriamp
3. apr 2010

prave to iste som sa aj ja chcela spytat. nielsovi som min.rok vybavila pas,lebo som nevedela ze aj id karticka by mozno stacila na cestovanie. cenovy rozdiel je dost, tak teraz dam malej asi tu karticku.

ekira
3. apr 2010

ahoj ikke nas maly (velky) 😀 ma od 6 tyzdnov ID kartu a ziadne problemy neboli.teraz dostal uz 3 kartu.
pekne sviatky vsetkym 🙂

ikke
3. apr 2010

ekira, vdaka za reakciu 🙂
tak super, ale som zvedava, ako bude fotograf fotit toto partyzdnove mlada 😅
ale akurat zistujem, ze id karticka asi neplati v chorvatsku 😖

ekira
3. apr 2010

no fotenie bolo zabavne😉 maly mal dva tyzdne ked ho fotili.drzal ho tato ,pod nim bola biela deka,aby nevideli jeho oblecenie.ano mas pravdu,s tou kartou sa neda vsade vycestovat

endzi30
4. apr 2010

ikke, ja som pisala o tej ID karte 😉 ta karticka plati len do krajin EU 😅

s fotenim sme mali problemy, lebo chceli po nas, aby malo babo otvorene oci a aby same sedelo 😠 😠 no a to sa tazko vysvetluje par tyzdnovemu babatku, ze? 😀 😀

mali tam taku stolicku, ale ta je pre deti, ktore vedia sediet uz...tak ju musel tatko podopierat, ale i tak mala hlavku pokrcenu, no a tie oci to bol najvacsi problem, lebo spala 😀 😀 😀 tak mala kruty budicek 😀 😀

ID karta je platna 5 rokov a zevraj ani nemusis menit fotku (to nechapem, lebo ked budem cestovat s 5-rocnym babom a tam bude mat 2mesacnu fotku, tak snad nebudu problemy hihi

a zatial neboli problemy pri cestovani......dokonca sa na malu ani nepozreli, ci foto sedi

akurat sme museli ist s malou na obecny urad aj s fotkami, ze ci je to fakt ona....ID karta stala cca 41 EUR ak si pamatam (plus minus) 😵 😵

ekira
5. apr 2010

endzi presne ako hovoris karta je platna 5 rokov.a aj amon mal ako skoro 5 rocny fotku babetka 😀 my sme mali statsie ,pred dvoma tyzdnami sme mu vybabovali novu kartu a stala nas necelych 9 euro .tiez som kukala ako puk,a spytala za ze ci je to ta ista karta aku mal pred tim.zlacneli to,tak to je fajn 🙂 dufam,ze uz mate sprchu za sebou 😀 mna moji dvaja chlapi dobre pooblievali 😀

ikke
5. apr 2010

ano, ta karticka by mala stat necelych 9 euro, presne tolko by malo stat aj zapisanie do noveho pasu rodica. zapisanie do stareho pasu je tusim okolo 20 euro... a ak som to spravne pochopila, aj na zapis do pasu NL-rodica potrebujes fotku dietata, lebo oni akoby urobia ID kartu do rodicovho pasu. takze fotku potrebujeme tak ci tak a vlastne samostatna ID karta je lacnejsia.
aha, tu:
http://www.paspoortinformatie.nl/content.jsp?ob...

rybca
18. apr 2010

Ahojte, dlho som tu nebola..🙂 Jar je tu v NL krasna, uz bikujeme na moederfiets..🙂 Co je tu nove? Neobjavil sa niekto zo Spijkenisse?...🙂

henikav1
21. apr 2010

ahojte Holandanky, nechcete sa pridat k nam do temy maminky Benelux?? Holandsko viazne, Benelux tiez, mozno by to bolo zivsie keby sme pisali vsetky spolu, co poviete???
https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/maminky-z-beneluxu/

ikke
22. apr 2010

helinka, ale nas je tu viac 😅 😉

viete o tom, ze v den haagu je slovensky obchod? sme dnes boli na vylete na ambasade a potom doplnit zasoby muky, kofoly, vinei, bb pudingu atd 😝 😀

henikav1
22. apr 2010

Ved ok ikke, to bol len taky moj napad ze zlucit dve temy dokopy, mozno by obidve trosku ozili. Benelux je predsa aj Holandsko, ked u nas su baby z Belgicka aj Luxemburska, ale nevadi, nemusi to byt
Na ten obchodik ak posles adresu, budem rada, moze sa zist. Ja si vacsinou kupujem kofolu, mineralky, aj muku v Prahe ked tam idem, tak jednou cestou, ale to mozem len ked idem autom. Inac vidim ze uz mas babatko, tak blahozelam k drobcekovi, ma kralovske meno 😉

ikke
22. apr 2010

dakujem 🙂 ano, kralovske meno ma 😵 ale ak budem mat niekedy aj dceru, beatrix to nebude 😀
a kludne mozme pisat aj do beneluxu , ja saom tam tusim niekde na zaciatku aj pisala
adresu mozem poslat do IP, alebo si do googlu dajte marika's (nazov obchodu) alebo slovex s tunajsou priponou 😉

henikav1
22. apr 2010

dakujem ikke, pozrela som, je to 181 km od nas, nie je to tak daleko, tak akurat na fajn celodenny vylet

cestovatelkaandrea
29. apr 2010

ahojte, co budete robit zajtra na den kralovnej? ak sa rano skoro zobudime, pojdeme pozriet na ostrov Texel 😉 cez den uz asi potom budu zapchy na dialniciach tak by sme ostali u nas v dedine.

rybca
29. apr 2010

Ahoj, my pojdeme pokukat co a ako v nasom meste a potom este do Bredy a Rozemburgu, ak vyjde cas..🙂 chceme ist na tie trhy co sa v tento den konaju..🙂

ikke
29. apr 2010

my asi ujdeme do nemecka po dobry chlieb 😅 a ak nie, pojdeme pozriet trh u nas v dedine, ak nebude liat ako z krhly...

rybca
30. apr 2010

Ahojte, tak zatial to je riadne uprsane, ale aj tak ideme do centra kuknut

cestovatelkaandrea
3. máj 2010

ahojte, my sme nakoniec nesli nikam. ostali sme u nas v dedine kvoli pocasiu. poobede sme sa boli pobicyklovat s drobcom. strasne sa mu to lubi, tak sa bicyklujeme takmer kazdy den ak sa da 1.5 hodinky.
druhy pokus na vylet je streda, ked je opat sviatok a ja nebudem musiet byt v robote.

baby mam na vas otazku. teda pre tie, co maju starsie deti. kedy ste prihlasovali deti do skoly? mne moji kolegovia hovoria, ze u nas staci pockat kym Damian bude mat dva roky. ale asi hovorili pravdepodobne o protestantskych a reformovanych skolach, kde drobca nechcem dat 😖

tosa
6. máj 2010

Ahojte baby, viete mi poradit kde si mozem ziadat o rodinne pridavky? zili sme dlho v nl ale uz sme 2 roky v talianku, tak mi to vsetko vypadlo. manzel je stale na dutch payroll tak si myslim, ze mame na ne narok. len neviem kde si podat ziadost.. mate s tym pripadne skusenosti? diky a pekny dnicek prajem.

ikke
7. máj 2010

tosa, mozno na SVB (www.svb.nl) - tam sa vybavuje kinderbijslag
a v niektorych pripadoch este na Belastingdienst (www.toeslagen.nl) - nam sa vybavuje kindertoeslag
ale ci aj ked nebyvate v NL, to neviem...

vlastab
8. máj 2010

ahojte ne/maminy,
potrebovala by som poradit ohladom vyplacania davok na sk. mam rocneho syna a dostavam na sk rodicovsky prispevok. od jan.bol zvyseny na tusim 256,-.mam nanho narok pod tou podmienkou ze tu nepracujem.lenze od 1.6.pristupim do priatelovej firmy-vof.(venootschap onder firma) pracovat tam zatial nebudem ide len o formalitu. teraz ale neviem ci to slovenskym uradom ma co vadit aby som nadalej mola dostavat tam rod.prispevok.
ani to neplanujem nahlasit,pretoze myslim ze taka prepojenost medzi hol a sk nieje,aby mi na to prisli.no na druhej strane,vaham.
nemate nahodou podobnu skusenost? povazuje sa na sk takato situacia ako mam ja,ze pracujem?pretoze vlastne ja nepracujem,len si delim zisk,ktory nie vzdy musi byt.
vdaka.pekny vikendik.

rybca
8. máj 2010

vlastab - ja si myslim, ze by to mohli povazovat za zdanitelny prijem a tympadom nemas narok na prispevok, ja som dokonca nemohla mat ani dohodu na 70 eur mesacne.

tosa
8. máj 2010

ahojte baby,
ikke dakujem 🙂 ale teraz ma napadlo, ze mozno si mozem poziadat o rodicovsky na sk, lebo tu nepracujem. to by bolo viac, lebo v nl je to 200 kvartal (?) a vlastab spomyna zo sk 256 mesacne. baby viete mi poradit co vsetko k tomu potrebujem?
diky a pekny vecer.

rybca
8. máj 2010

tosa - ja neviem ci je to kriterium, ale mna sa zakazdym zenska na urade pytala, ci mam este zamestnavatela slovenskeho a ci mame trvaly pobyt na slovensku a tak, neviem ci sa ma len chcela zbavit aby mala menej roboty, alebo co

vlastab
9. máj 2010

tosa - 195,-/kvartal tu v nl dostavas aj ked mas narok na sk na rod.prispevok.to je ako na sk rodinne.a to mozes len raz dostavat bud tam alebo tu. a co k tomu treba aky si dostavala rod.prispevok-nesmies pracovat a dieta musi mat trvaly pobyt na sk.ak je inak nech ma niekto opravi.