Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
13. júl 2011

xi xi xi som to teraz zabila. si necitam co pisete tak potom to aj tak vyzera 😝 😝 😝 12-13kg nie su samozrejme male deticky, teda vsak viete ako to myslim 😝 😝 😝

ikke
13. júl 2011

dnes je kraaasny den, co? 13. oktober ako vysity... 😝

cestovatelkaandrea
13. júl 2011

@ikke a takychto oktobrov ma byt este dalsie dva tyzdne pozehnane 😝 akurat v piatok ma byt vraj slnecno, tak sa chystame, ze niekam ujdeme.
Prehovaram manzela nech ideme na Vlieland na dva dni.. tak uvidime.

cestovatelkaandrea
13. júl 2011

@vever1 ved to, ono niekedy sa netreba slepo pozerat len do tabuliek. ked su rodicia mali, tak dieta asi obor nebude...aj nas drobec mal taku vahu k tej vyske ako pises, ked bol malinky. ibaze v jeho pripade to bolo, ked mal osem alebo devat mesiacov. ale tak nas drobec je dlhy po tatovi, len je chudsi na tu svoju vysku ale stale v norme. vsak vsetko co poje aj hned vybeha, takze sa ani nedivim, ze nie je faldovy. ked pozeram na fotky mna a manzela ked sme boli mali, tak sme boli len taki pavucikovia-rukati a nohati a len pupik malicky 😀 u mna bonus velke lica 😀

cestovatelkaandrea
13. júl 2011

@rybca ale ze aku peknu fotku si si dala do pasu 😉 zlati ste tam obaja 🙂

rybca
13. júl 2011

@vever1 podla mna by mali brat do uvahy vsetko, aj miery pri narodeni, aj rodicov, ja som bola vzdy najmensia z triedy a teraz mam cez 160cm, co nie je najmenej, a aj to, ze asi jednorazovy vykyv este nic neznamena, no nic, uz to neriesim, Mati je uplne normalny, uz to nebudem riesit.
@ikke ja som uz pred dovolenkou povedala, ze uz je po lete...🙂 netesi ma to, ale co uz, neovplyvnim to..🙂

@cestovatelkaandrea dakujeme, aspon vidno, ako nam bolo na dovolenke dobre..🙂

rybca
13. júl 2011

baby, cvicne som zadala Matkove miery do grafu v Groene boekje a hadajte co mi vyslo, opat uplny priemer, z toho mi vychadza, ze graf v knizke a graf v zdravotnej dokumentacii nie su zhodne, uz sa tesim ako si to v septembri budeme vysvetlovat

andreaka11
13. júl 2011

ved aj my sme boli na dovolenke v maji a odvtedy mam pocit, ze je po lete a o chvilu budu vianoce....
z tych konzultacii si ja nerobim velku hlavu, ti su len tabulkovi a urcite ju pouzivaju uz niekolko storoci. ved podla tej nasej konzultantky to aj tak vyzera.... ideme tam, lebo musime a je. nikdy nam v nicom nejak nepomohli, len nas znervoznovali a strasili, ze lisa ma problemy s klbikmi, tak sme hned isli za doktorom, ten povedal, ze vsetko je ok, ale pre istotu nas poslal do nemocnce, aby sme sa nebali. tam nam povedali po sone, ze vsetko je ok. a ked sme opat isli na konzultacie, tak zase prehlasila, ze klbiky nie su v poriadku ze si je 100 % ista.. no a odvtedy ich pocuvame uchom dnu a hned von.... z tych vsetkych doktoriek a sestriciek len jedna je normalna a jedina vie anglicky.. pozrie do grafu, zisti, ze thomas je pod priemerom, pozrie na thomasa, potom na jana a povie, ze thomas bue vzdy taky, lebo ma byt pokom. 😀 😀 takze baby, nerobte si z nich velku hlavu 😀 😀

ikke
14. júl 2011

baby, neviete, ci teraz niekde predavaju take tie celodenne listky na vlak so zlavou?(mava to hema, kruidvat,blokker a pod.) neviete, ci je niekde teraz taka akcia?

vever1
14. júl 2011

@rybca no vidis tak klud 😀
@andreaka11 no nas je uplne pod priemerom xi xi xi ale zas u nas nic nehovoria, len ze je vsetko v poriadku a ze rastie pekne podla krivky a aj pribera a ze je malicky lebo aj my sme malicky takze ja sa nevzrusujem, eln mi niekedy vadi ked si ho mylia s 10M dietatkom 😖 a inac mna tiez dost vystresovali lebo sven sa neplazil a ani nesvornozkoval ked mal 11M tak nas poslali za fyzio a ta s nim nic nerobila, elbo sa jej bal a o 2tt sam sa zacla plazit a teraz uz aj pekne stvornozkuje a krasne chodi aj ekd stale len za jednu rucku, elob on taky bojko co sa sam neodvazi 😝 😝 ale to am zas mama znervoznuje, ze uz mal davno chodit sam 🙄 🙄 🙄 podla nej by mali vsetky deti chodit v 9M

cestovatelkaandrea
14. júl 2011

@ikke nevidela som to a veru aj nam by sa to dost siklo. isli by sme potom na Vlieland bez auta a to by bolo uplne super.

cestovatelkaandrea
14. júl 2011

@vever1 no vidis a nam povedala dokina na poradni, ze sediet ma dieta do nejakych 9M, lozit okolo 11M a nejneskor zacat chodit do 18M a ak toto nesplna tak az potom na vysetrenie do nemocky ci je vsetko ok. co CB to iny nazor 😝

vever1
15. júl 2011

@cestovatelkaandrea no to mas pravdu. co CB to iny nazor. 😝 nas napriklad do toho 11 1/2 sa kotulal po celej izbe a dostal sa tam kam chcel, a uz sa na nohy staval, takze my sme si mysleli, ze on ani lozit nebude ako jeho tato a hned zacne chodit, nakoniec nas prekvapil a zacal sa plazit ako vojak 😝 a po schodoch to uz vyliezol ako rocny a pritom len 2tt lozil, a chodi pekne uz strasne dlho len za jeden prst ale odvazit sa sam ani za svet a pritom ked si neuvedomi ze ho nedrzim tak aj sam stoji a aj 2 krocky sam urobi, ale akonahle vie tak uz sedi na zadku 😝 😝 😝 ale to moja mam hned ze uz mal davno chodit a ze ked prideme na SK tak ho to naucia, ona si neuvedomuje ze on uz chodi len sa boji sam chodit a ten strach ho musi proste sameho prejst. tak som zvedava ako ho nauci nebat sa 😝 😝 😝
mne len strasne vadi ze niektori su strasne mudri a stresuju potom mamicky 🙄 a to ked sa len plazil tak ta tetka z fyzio nas zas stresovala ze mozno ma nejaku poruchu lebo pouzival len lavu nohu a vsetko robi len lavou rukou. no a ked sa naucil stvornozkovat tak uz obe nohy pouziva ale ruku nie, ale ocko je lavak tak sa ani necudujem. len ta tetka proste musela nieco najst aby mohla nieco do jeho karty napisat 🙄 🙄 🙄

cestovatelkaandrea
15. júl 2011

@vever1 ja si myslim, ze je vsetko OK tak ako ma byt. drobec je lavak po tatovi (asi) tak je logicke, ze uprednostnuje lavu ruku. ono treba asi vela filtrovat, co povedia na poradni

cestovatelkaandrea
15. júl 2011

Bambule bola niektora z vas na Vlielande alebo Terschellingu? My sa tam chystame, ak sa pocasie umudri, tak zbieram info, co kde je dobre vidiet.

rybca
15. júl 2011

@vever1 prosim ta, moje otec, Matko bol este len v kociku, mal asi 2 mesiace a uz hlasal, ze akonahle zacne sediet, tak s nim zacal za ruky hodit a tak, no straaaaaaaaasne mudry, a Mati sam zacal chodit, mal rok aj par dni..🙂 dal si utierku okolo krku, ako boxer uterak pocas prestavok v zapase a vybral sa k dveram..🙂 kazde zdrave dieta zacne skor ci neskor chodit a su pripady kedy ani nestvornozkovali a rovno sa postavili

rybca
15. júl 2011

@cestovatelkaandrea ja teda ee, len som vcera isla po dialnici okolo odbocky tam..🙂 hned som si na vas spomenula..🙂

cestovatelkaandrea
15. júl 2011

@rybca a kdeze si sa vcera tulala? ved tie ostrovy su hore na severe = zapadofriske ostrovy
to poznas, my sme taki zbludili holandania s manzelom 😀

vever1
15. júl 2011

@cestovatelkaandrea moja kamoska bola v Terschellingu a videla som fotky tak tam pekne bolo 😀 😀 😀
a aj ja si myslim ze je vsetko v poriadku 😀 a lavaci su napriklad velmi inteligentni ludia 😀 😀 😀

@rybca joj niekedy ti nasi rodicia 🙄 ja uz radsej pocuvam jednym uchom dnu a druhym von a prejdem vzdy na inu temu 😝

rybca
15. júl 2011

@cestovatelkaandrea no som bola v Amsterdame na letisku..🙂 a po ceste bola na navesti taka znacka s pandrlacikom pod stromom a ze Vliesland..🙂 tak to je asi iny ako mas ty na mysli..🙂

ikke
16. júl 2011

@cestovatelkaandrea vlieland je ten na ktory sa da prebrodit z pevniny?
nebola som, chceli sme ist so svagrinami stanovat na texel, ale nas zrusili, ze kompa je draha a ze na vikend sa to neoplati ☹

ikke
16. júl 2011

aha, nie, uz som pogooglila, brodit sa da na terschelling a ameland 😅

cestovatelkaandrea
18. júl 2011

@ikke no tak to sa svagrinky mylia. Vikend na Texel bohato staci. Alebo tri dni, ak by ste tam isli aj v piatok. Vrelo odporucam, fakt krasny ostrov a drobec bol hotovy zo stanu. 35 euro na auto + dve osoby sa im zda vela 😕 😕 😕??? To ma trocha prekvapuje. Ved my ak pojdeme na Vlieland tak budeme platit 44 euro a to pojdeme bez auta. Terschelling s autom stoji 177 euro.

cestovatelkaandrea
18. júl 2011

@rybca Kati no veru iny 😅 a o hodne daleko...

cestovatelkaandrea
18. júl 2011

@vever1 oki dik, ako tak kontrolujem pocasie, tak mozno buduci vikend motyka vystreli a bude sa tam dat ist...

iffie
18. júl 2011

ahoj holandske mamicky, pozeram ze tu mate dlhorocnu diskusiu, pol roka som uz aj ja mamickou zijucou v Zaandame, predtym 7 rokov v Amsterdame. zije niektora z vas poblizku?

cestovatelkaandrea
19. júl 2011

@iffie no ja to mam od teba cca 50 min. to je dost 😒

cestovatelkaandrea
19. júl 2011

@lucka527 Lucka ako sa mate? Uz je lepsie? Dlho si sa neozvala.

andreaka11
19. júl 2011

@cestovatelkaandrea 50 minut nie je vela. ved tolko cestujeme s @endzi30 jedna za druhou 😀 😀

cestovatelkaandrea
19. júl 2011

@andreaka11 Adi ty a Andy to je laska na prvy pohlad 😉 takze vy kvoli sebe taku cestu merate bez problemov. ja budem rada, ak sa konecne stretnem s Luckou z Utrechtu, ta je od nas cca 30 minut. Nase vikendy vacsinou byvaju riadne natrieskane. Aj ku Katke ideme len ak mame cestu okolo, lebo to je fakt dost 1.5 hodiny od nas. Mozno ty to beries inak, lebo si doma, ale ja som rada cez vikend ked vidim drobca, kedze cez tyzden ho moc nevidim ☹