Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
14. jún 2008

ja tri roky pomaly, nie je to tu najhorsie 😉 akurat normalny chlieb by sa zistiel v obchodoch 😀 ale vazne, vsade, kde su dobri ludia, sa dobre zije 😵 a ja sa v tejto veci stazovat nemozem, aj ked slovenska rodina mi samozrejme chyba (aj jej ceska cast, aby som niekoho neurazila 😅 )

ja som akurat vcera zakupila oranzove M&M's, ale spomenula som si na ne az po zapase 😀 inak moj muz futbal doteraz ignoroval este viac nez ja, ale uz nas to pomaly chyta 😅

ikke
14. jún 2008

inak niekolko domov tu v okoli ma teraz vycapenu z okna vlajucu turecku vlajku, normalne mi je luto, ze nemam nejaku cesku po ruke... 😎

elly
14. jún 2008

Proc tureckou? 😨

No normalni ceskej chleba a rohlik bych taky obcas vrazdila 😀 😀 ale ja jsem taky spokojena. 😵

elly
14. jún 2008

Hm, mazna dorzil..letime na nakup...

Jinak uz jsi neco koupila ke svatku tatinku 😀

annaola
14. jún 2008

ahojte, ja sice nie som z holandska ale z irska, ale za par tyzdnov sa chystame na navstevu amsterdamu a tak ma velmi potesilo ked som uvidela temu s tymto nazvom. urobila som si zoznam vselijakych moznych muzei a pod. co by sme radi videli, ale mozete mi z vlastnej skusenosti poradit, kde sa pozriet, co stoji za to ,urcite to tam mate niektora dokladne prechodene. dakujem vopred velmi moc.

ikke
14. jún 2008

elly, tunajsia turecka mensina, predsa... 😉
no a svatek tatinku sa u nas neslavi... 😔 zatial... 😉

annaola, ja asi nepomozem, ja amsterdam nemusim 😅 ale van goghovo muzeum urcite stoji za pozretie aj uuuplnym laikom

elly
14. jún 2008

Annaola..zalezi na tom, co mate radi...pokud chcete kulturni pamatky mesta...tak je mozna pro vas prima..nasednout na lod..co projizdi kanalama centra Amsterdamu a tak vam uz reknou hodne veci....

Ikke no ja jsem jen nepochopila, proc turecke vlajky....nevim co slavi a ze by tu turku byla mensina no to asi sotva 😀

ikke
14. jún 2008

elly, no neslavia, a dufaj(me), ze ani zajtra slavit nebudu... 😅 maju to ako obdobu oranzovych vlakociek na kazdom druhom dome teraz... ciste kvoli futbalu 😉

elly
15. jún 2008

Ikke aha....tak to je kvuli fotbalu. No me to nejak pozde zapaluje.. 😀 ja myselal, ze slavi fotbal nl jako tureckyma vlajkama...at zije Inburgering...ale Turecko hraje taky 😅

elly
15. jún 2008

Ikke jak stare mas dite? Holcicku nebo chlapecka? Z tech fotek v albu nejak nemam prehled 😉

aksuram
23. jún 2008

Caute 🙂
dlhsie som tu nebola- mali sme navstevne obdobie takmer 3 tyzdne. Tak som na net akosi uz nemala ani cas ani dostatok sil 😅
U nas je oranzove len to co sa paci Miskovi- teda levikovia z AH su u nas hitom ... najhorsie je ked ideme na bicykli a musim s nim na striedacku davat pusinky levokovi aby mu nebolo smutno 😀
Inak futbal nepozerame... teda ja som videla cast jedneho zapasu ked sme mali v robote taky akoze free futbalovy vecer - ale ja a vacsina kolegyn sme to zrusili a sli sme hrat bowling 😵

i.n.g.a
22. aug 2008

ahojte !!! 🙂 tak aj ja sa pridavam ako buduca mamicka zijuca v NL...Este mesiac a nase dievcatko by malo urobit prve kuk na svet

ekira
28. aug 2008

zdravim buducu maminu ingu 😀 ani som ta podla foto nespoznala az podla mena babetka so zistila ze si to ty....zdravim inak aj dalsie holandanky 😉

aksuram
13. sep 2008

Aj ja zdravim buducu- mozno uz aktualnu maminku 🙂
Kde v NL zijete?
Ekira, INga- vy asi obe mate manzelov holandanou- podla mien deticiek sa mi vidi 😉

i.n.g.a
14. sep 2008

ahojte !!!tak ja stale nic..fnuk..no uz sa neviem dockat..
aksuram,ja byvam so svojou holand.polovickou blizko Nijmegen a ty?
ekira,nechce mi to zobrat inu fotku...uz som vyskusala asi 20 a nic,len tato...ale pockaj,ked sa narodi mala,hodim tam niejaku aktualnejsiu,hihi 😀

ikke
14. sep 2008

inga, hlavne tam hod fotku, na ktorej budes ty, nie iba mala 😉
inga, to si tam niekde ako ekira? ja tiez nie som odtial daleko, kusok od arnhemu 🙂

mishmish
16. sep 2008

Ahojte!

Hned som sa chytla tejto temy, kedze zijem v Holandsku a uvitala by som "mamickovske" kontakty....
Hoci sama mamickou este nie som.... Ale prezivame s manzelom akurat produktivne obdobie....Tak snad coskoro....
PS: zijem momentalne v utrechte, ale niekdy v novembri sa stahujeme do Haagu...

mishmish
16. sep 2008

huhuuuu, je tu niekto???? ☹

an81
17. sep 2008

Ahoj mishmish. Ja byvam v Haagu, mamickou sice este nie som a zatial ani neplanujem byt, pretoze nevieme, ci tu budeme dlhsie ako rok (nechceme nasu situaciu moc komplikovat), ale nikoho tu nepoznam.

aksuram
17. sep 2008

Ahojte,
my byvame blizko Alkmaaru, cca 20 km na sever v malej dedinke Sint.Maartenzee.
Mishmish- drzim palce aby produktivne obdobie malo aj adekvatny produkt 🙂
Akosi zistujem ze v Nl je pomerne dost sloveniek 😀

an81
17. sep 2008

Myslela som, ze uz sem nikto nechodi, ale povedala som si, ze aspon to skusim, mozno si to niekto vsimne a je to tu. 🙂

i.n.g.a
18. sep 2008

ikke,ja byvam asi 9km od ekiry...dokonca som nasla dalsiu slovenku u nas v dedine,to bola veelka nahoda...no a mame tu aj jedneho cecha,ale ten sa nechce kontaktovat so slovakmi ci cechmi 😀 ... je nas v NL vela,i ked sa mi niekedy zda,ze nie dost...aspon nie v mojom okoli,oni su vacsinou vo velkych mestach a ja byvam v malej dedine

aksuram
18. sep 2008

Inga- podobny problem - tiez mam pocit, ze vsetky su v Ams, Haagu a podobne 😉
Ale stretla som sa tu uuuplnou nahodou s jednou kosicankou(aj ja som povodne z Ke) ktora ma babo 8-9mesiacov starsie od mojho drobca a byva cca 1,5km od nas - nahoda je sranda 😀
an81- niekedy mam pocit ze je tato tema "mrtva"aj niekolko mesiacov a potom zazracne ozije 😵

alcapalca
18. sep 2008

ahojte, ako sa mate holandanky? 🙂
ze vraj v Ams.? ani jednu mamicku som tam nespoznala, ked som hladala nejaku cez rozne fora tak vsetky hocikde v NL len nie v Amsteri.
Inac som minule prisla na to ze ja mam doma praveho holandanika, xixi vyrobeny v holandsku

aksuram
19. sep 2008

Alcapalca- asi som to nespravne napisala- nemyslela som len mamicky- ale slovenky vseobecne 😉
Vy ste teraz tu alebo na SK?
Inak my sa mame fajn, od buducej stredy nastupuje Misko do skolky na 2x do tyzdna na doobedie- velmi mu chybaju deticky. A mne je ho trosku luto- on uz velmi pekne komunikuje po slovensky a teraz pride tam a nik mu nebude rozumiet 😅

alcapalca
19. sep 2008

ahoj, napisala si to spravne, to ja som podotkla ze mamicky, lebo sloveniek som spoznala vela v Ams,ale mamicku ani jednu. A vies ako to je so slobodnymi, to uz mali ine zaujmy, chceli sa stretavat po veceroch, a ja som zas nemohla, preto aj ked som mala tam kamosky, velmi mi chybalo ze som sa nstretavala s nejakou maminou slovenkou, ceskou .
Sme este na Sk, pokym maly nebude mat za sebou tie prve ockovania, ratala som ze do oktobra ale natiahne sa to dlhsie
O maleho sa neboj, za par tyzdnov bude lahko chrochtat, bracho dal teraz maleho do skoly, a uz po 2mesiacoch mu nieco ani on nerozumie, a pritom holandsky vie uz par rokov 😀

aksuram
19. sep 2008

Ja sa dako extra nebojim- skor mam taky cudny pocit ... ale v principe sa tesime 😀
A s tymi amsterdancankami mas asi pravdu- ja mam spoluziacku zo strednej v Ams. a uz som tu 2 roky a akosi sa nam za cely ten cas ani len raz nepodarilo stretnut 😒

mishmish
19. sep 2008

Jeej, sa tesim....
Aksuram, aj ja som "originalne" z Kosic.... Prisla som do Holandska pred nieco viac ako rokom spolu s manzelom...
Dnes uz mozem povedat, ze ako tak sme sa usadili...
Hoci sa budeme v priebehu oktobra stahovat do Haagu....
An81, kde v Haagu byvas?
My sa budeme stahovat niekde do lokality Wateringen...Aj so mnou je to podobne - nepoznam tu skoro nikoho. Vynimkou je moja svagrinka, kolegovia, ale to akosi nie je ono.
a uprimne musim povedat, ze akosi som aj stratila kontakt so Slovenskom....nie mojou vinou ☹
A chyba mi tu niekto z domova 🙂
Ak budes mat chut, tak napis do IP... Budem rada....
A hocikto, kto ma chut....
Lebo takto sa budeme asi nahanat 😀 s dennym oneskorenim

alcapalca
19. sep 2008

a na stranky expatu chodite? ja som vlastne vdaka tej stranke nasla vela znamych v NL

aksuram
19. sep 2008

Ja mam teraz tak blbu naladu- snazila som sa najst si neaku letenku za schopnu cenu v priebehu novembra- neskor uz nechcem cestovat, takze na vianoce sme urcite tu ... a som smutna, tak sialene ceny a otrasne spojenia ze to je hroza- nemate niekto daky tajny sposob ako sa dopracovat k rozumnemu spojeniu na SK? Najlepsie do Kosic 😉
Pred 2 rokmi bolo super spojenie cez Ba, za cca 30 min bol dalsi let do Ke ...ale teraz, cez Ba nic, cez Prahu su tie prestupy uplne na hlavu a cez Vieden ma to tiez nelaka- ked si predstavim tie cakanie a manevre s Miskom a bruskom tak som unavena uz teraz 😖