Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

miriamp
1. feb 2012

@rybca @cestovatelkaandrea ja som toho isteho nazoru, rovno by som domace porody zakazala. domace prostredie a pohoda to hej, no necakane zvraty je vec druha 😒

baby, neviete niektora ci tu niekde dostat nieco ako slovenske acidko ? alebo aspon nieco ine ako karnemelk ?

ikke
1. feb 2012

@miriamp iba karnemelk alebo raz som tu mala take cosi huste, co bolo ale zas hustejsie nez acidko...

cestovatelkaandrea
2. feb 2012

@miriamp aj ja take mliecko zhanam. Acidko mam rada a teraz v tehu by mi take sialene chutilo. Klasicky karnemelk mi moc nechuti.

cestovatelkaandrea
2. feb 2012

@rybca no ved to, keby Damianovi neklesol tep pocas kontrakcii este pred tlacenim, tak rodim doma. A potom pri tlaceni sa zasekol a nemohol sa posunut dalej. Keby sa to stalo doma, tak neviem, co by bolo dnes. Preto dakujem Bohu, ze porodna baba ma hned zbalila, este pred vytlacanim, lebo jej nelubilo ako mu klesol tep. Samozrejme, ze to bolo zapricinene silnymi kontrakciami a ja som ich nestihala poriadne predychavat. V nemocnici sa to potom upravilo ale pri vytlacani sa zasekol a opat mu klesal tep. Potom mi museli pomoct s vakuovou pumpou. Preto som rozhodnuta ist druhe babo rodit do nemocnice, lebo nikdy nevies. Ak vsetko pojde hladko tak som po 6 hodinach po porode doma.

rybca
2. feb 2012

@cestovatelkaandrea tak ja hadam na zaklade prveho porodu budem mat hned odporucanu nemocnicu, ak sa teda vobec k tomu dostaneme, teraz mi zase brali krv na progesteron, este ma cakaju ine vysetrenia kym mi nasadia tabletky, vsetko to strasne dlho trva, o chvilu budem mat 34 a po 35 by som uz nerada bola tehotna...:(

zajaciq
2. feb 2012

@ervenka http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi-... podla tohto "chabeho" testu mam 9 bodov co sa tyka znizenej cinnosti. nuz ale az tak sa na kvalitu zivota nestazujem, zacnem to najskor riesit dietou a ked sa mi raz potvrdi, ze ju mam znizenu, tak sa obratim na cinsku medicinu alebo ajurverdu 🙂 stacilo mi 2-3 mesiace HAK a som videla co to s mojim telom narobilo.. ja nie som velmi zastanca klasickej mediciny, ktora riesi len dosledok choroby - symptomy - a nejde po pricine. 😕

ervenka
2. feb 2012

@zajaciq Mne zobrali krv- hormony stitnej su uplne opacne ako maju byt... A vlastne od porodu sa nemozem akosi pozbierat. Ja verim "bielej medicine" a aj tie nebielej... No a od vcera ma zase pali v podpazusi, prechadza mi to az na prsnik- takze asi zase pojdem ku nasemu doktori. Pri prvom pohovore u neho som sa ho spytala, aky ma nazor na bylinky, lieky neliekove a vobec veci okolo mediciny. Povedal, ze ked je alternativa, tak sa jej nebrani. To sa mi paci a plne mu doverujem. Moja sesternica zomrela ked mala 19r, jej rodicia sa az priliz spoliehali na alternativu, nakoniec mali aj problemy, lebo mala len 39kg ked zomrela, takze asi tak. Najvacsi trest pre nich je fakt, ze si zabili vlastne dieta, ked ju odmietli hospitalizovat. Co sa tyka azijskej mediciny- podla niektorych ludi,kt. sa zaoberaju alternativ. liecenim- ludia by sa v prvom rade mali liecit tym, co je v ich DNA- my sme zo stred. eu, a mali by sme hladat vo svojich vlastnych eu zahradkach.

vever1
2. feb 2012

@rybca @cestovatelkaandrea
no baby aj ja ci chcem ci nechcem, budem musiet rodit v nemke. kedze ja som na konci tehu mala preklamsiu a bola som hospitalizovana a vyvolavali mi porod, musim byt pod dohladom lekarov cele moje tehu. (teda ak este nejake niekedy bude)
ja na jednej strane chapem preco zeny chu rodit doma, ale ja by som to asi tiez neriskovala. nikdy nevies co sa pocas porodu moze stat a ak to nestihnes do nemky tak si to budes vycitat cely zivot 😖

cestovatelkaandrea
2. feb 2012

@rybca no dufam, ze vam to co najskor vyjde a s liekmi sa vam to podari. viem si predstavit ake to musi byt pre teba, tak dlho cakat.

cestovatelkaandrea
2. feb 2012

@vever1 neboj urcite by sa vam to s pomocou lekarov podarilo. V tvojom pripade je to uplne bez diskusie. S preklamsiou sa netreba zahravat. Dufam, ze ti nieco take nehrozi aj pri druhom tehu.

rybca
2. feb 2012

@cestovatelkaandrea jednak cakanie a po druhe, ked budem brat tabletky, bohvie ako to dopadne s vajickami, Laci si uz teraz robi srandy, ze mozno sa nam podaria dvojicky, mozno aj trojicky, ako nic v zlom, ale ked dam bokom ten uzasny pocit drzat babatko v rukach, tak ma neskutocne desi pomyslenie na dvoj, ci trojnasobok, mam pocit, ze to by som nezvladla...🙂))))))))))))))))) vsak uz nie som fyzicky najmladsia, uz aj to osobne pohodlie mi chyba...🙂))) mozno je to len terajsi pocit z vycarpaneho organizmu urazmi a vyrozou, ale aj tak..🙂))

rybca
2. feb 2012

@vever1 ja som zase 2 tyzdne prenasala. k tomu vysoky tlak na ortutovom tlakomery a po vyvolavacke som sa prestala otvarat,

cestovatelkaandrea
2. feb 2012

@rybca ja ta uplne chapem 😉 tiez mam podobny nazor na dvojicky alebo trojicky ako ty. hlavne ked by mi tu s nimi nemal kto pomoct iba manzel. Ale ak by to tak bolo, hlavne nech (je) su zdrave. Ja sa nejako zmacknem.

ikke
2. feb 2012

ja sice pojdem do nemocnice, lebo tiez som nemala uplne hladky porod, ale kamaratka z tehucvicenia mala zas plan ist do nemocky rodit, no prisla k nej porodna baba, ked mala podla instrukcii kontrakcie co 5 min. pozrela ju zvnutra a ze 9cm otvorenie, ze ci naozaj chce ist este teraz do spitalu 😅 tak ze a reku nie, ostanu doma.
mat taky prvy porod, kludne rodim doma aj dalsie 😉

ervenka
2. feb 2012

Mam jednu otazku- Mozem chodit teraz v takejto zime s malym von, vsak? Boli sme aj dnes, riadne obaja zababuseni. Moja NL svokra sa skoro udusila kavou, ked som jej to povedala... Ale ked je tak krasne- ved to sa ani neda, zostat doma. 😀

ikke
2. feb 2012

@ervenka jasne, teda predpokladam, ze nechodite na niekolkohodinove vylety 😅 povedz jej, ze na slovensku byva takato zima celu zimu, ci to by si nemala pol roka vychadzat s dietatom z domu? 😀 ved nemas doma novorodenca 😉

ervenka
2. feb 2012

@ikke ;) Chodime len na take kratke a vacsinou je to do obchodu a domov- cca 30-40minut. My mame uz velkeho, 5 mesacneho chlapa... 😎

ervenka
2. feb 2012

@miriamp Mne chutia tie ochutene karnemelk yomilk, alebo tak akosi sa to pise, potom este jumbo jogurty v litrovom baleni- to mi pripada nieco medzi klasickym kyslim mliekom a riadnym jogurtom...

vever1
3. feb 2012

@ikke dobre rychly porod 😀 ja som maleho porodila do 6 hodin takze sa tiez nestazujem 😀 ale to bolo aj kvoli leikom co mi napichali, oxitocin ci ako sa to vla a zacali rano ze s najmensou davkou a ze budu postupne pridavat a za hodinu ked sa nic nedialo tak mi pridali trosku via a ja v priebehu 5 minut dostala kontrakcie kazde 3 minuty a do 6 hodin bol maly na svete, ja si ani neviem predstavit ake by to bolo keby ma to chytilo doma 😝 inac ja som isla normalne na kontrolu a doniesla som rano moc k verloskundige a mala som tam bielkoviny a zmerala tlak a vysoky 😖 a dovtedy som ho mala stale ukazkovy. a aj ma strasne hlava zacala boliet, tak ze aby sme isli domov po tasku lebo ze mam preklamsiu a musim do nemky nech ma maju pod kontrolou ale tam sa to len zhorsovalo, tam mi vecer oznamili ze rano mi pustia vodu a ja som sa musela v noci pripravit na to ze na druhy den uz budem mamou 😝 a to som mala este 2tt do porodu 😝 ale kedze mi v noci bolo priserne zle ze som myslela ze sa rana nedozijem a nemohla som rodit kym ma nestabilizovali 😖 tak som rano aj rada bola ze uz to bude za mnou 😉

@cestovatelkaandrea no ja mam sancu to dostat opat. ak si to uz raz mala tak je tam vzdy sanca ze to dostanes znovu 😖 preto musim byt cele druhe tehu pod kontrolou nemocnice 😖 no ale mam dve kamosky jedna dostala preklamsiu uz v 20tt pri prvej dcere, a ju dokazali udrzat az do 32tt, mala fakt stastie lebo bola na tom velmi zle 😖 a potom pri druhom tehu bolo vsetko OK a druha kamoska ta mala zas HELP syndrom to je nejhorsie co moze byt, a tiez ju zachranili v hodine 12 ked jej uz pecen zlyhavala 😖 a pri druhom dietatku uz bolo tiez vsetko OK. tak dufam ze aj u mna to tak bude 😉

cestovatelkaandrea
3. feb 2012

@ervenka jasne ze mozes, len sa teplo oblecte a hlavne nieco nepremokave 😉

cestovatelkaandrea
3. feb 2012

@vever1 treba dufat, ze vsetko bude v poriadku 😉

minea
3. feb 2012

Poradíte mi prosím, jaký tuk koupit, když je v receptu Hera? 😅
Dlouho jsem vás nečetla a koukám, že jsou tu nové těhulky, to je úžasná zpráva! Tak ať je vše, jak má být a užívejte si to!

ikke
3. feb 2012

@minea ja davam obycajne maslo, kludne aj to najlacnejsie (napr. zaanse hoeve). tunajsie margariny na pecenie mi nechutia, na heru chutovo nedosahuju ani zdaleka 😖

cestovatelkaandrea
3. feb 2012

@minea presne ako pise @ikke. ja tiez margariny neopouzivam, lebo su podla mna strasne tazke. tiez davam do pecenia maslo. ja kupujem v Jumbovi to najlacnejsie 😅 ale semtam pouzijem aj maslo z Lidla.

minea
3. feb 2012

Díky za tip. 🙂

vever1
5. feb 2012

@cestovatelkaandrea mohla by si mi poradit? kd robis obycajnu okruhlu tortu a obtahujes marcipanom alebo fondantom tak pouzivas tu vec na vyhladenie? (neviem si teraz spomenut akos a to vola) a ked ano kde si si to kupila tu v nL alebo na SK? a som rozmyslala ze urobim okruhlu tortu an na vrch urobim malu lodku. len tu musim tiez najskor z piskoty vyrezat. tak to asi v jeden den budem muiset vsetko robit ze? uf uz iba 4tt do narodenin a ja stale neviem presne ako to chcem, uz vidim ze budem zas chaosit 😖

cestovatelkaandrea
5. feb 2012

@vever1 vies co ja pouzivam na vyhladenie? Klasicku tortovu rovnu naberacku, co som dostala od kamosky ako svadobny dar. Je v tvare trojuholnika a je cela z plastu a dobre sa nou hladka torta. Urcite by som si vyhladovatko nekupila. Ked sme boli doma na SR a nemali sme nic pri sebe, tak sme tortu jednoducho hladkali rukami a potom svokra zobrala take natieratko na krem a tym dohladzovala. Ja som terazv NL sokojna s tou naberackou na torty. Nemusis to robit v jeden den. Ja si v jeden den upeciem korpus, v druhy den plnim a potahujem. Popripade este treti den dorabam ozdoby na tortu. Mas nejaky obrazok, co by si asi chcela?

minea
5. feb 2012

Ještě se zeptám, kam se dá jet na hory, nebo spíš nějaké kopečky, na týden, sáňkovat s dětmi. Myslím něco bližšího než Alpy, nejsou nějaké lokality v Německu? Kam jezdí Holanďani, nevíte?

jaajaa
5. feb 2012

@minea Holandani jezdi lyžiovat do Winterberg v Německu, je to blízko Dorttmund. 😉

vever1
6. feb 2012

@cestovatelkaandrea vidis to ma ani nenapadlo. Dobry tip. aspon nemusim na take somariny peniaze minat 😝 mam v plane urobit okruhlu tortu a obtiahnut ju modrym fondantom (500g dufam ze bude stacit lebo viac ani nemam xixixi) no a potom na vrch by som spravila lodku a bud tam nieco apisat lebo som este stale nezohnala sviecku s 2 😖 ako minuly rok som vsetky ci;sla nasla len 1 nie a teraz zas vsetky okrem 2. to ako keby v nasom okoli sa v tomto obdobi pred dvoma rokmi vela deti narodilo 😝 a asi to tak aj urobim ze 3 dni dopredu zacnem aby som to nacas mala, elbo pri jeho 1 narodeninach sme toru potahovali v den oslavy a potom sme chaosili 😖