Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
5. jún 2012

@vever1 vsak uz si lebedim na gauci a cumim do notebooku 😀
musim napisat na planovanie do skolky, aby Damian odhlasili od polovice augusta. musia to tam mat vraj 2 mesiace pred odchodom. no a potom mozem rovno napisat na belasting kvoli prispevku na skolku, ze od polovice augusta uz drobec v skolke nebude. a zaplatit kraamzorg 260euro 😝 😝 😝 co by este nechceli 😀 😀

ervenka
5. jún 2012

@vever1 @cestovatelkaandrea Prave som spat. Prezila som 😀 Najviac bolelo umrtvenie- stipalo palilo, ble. Pokecali sme si s dr. kym zacalo ucinkovat, a potom mi ho lyzivkou vybrala, zvysok pigmentu vypalila a znamienko posle na rozbor do ziekh. Poziadala som ju o to ja, len pre pokoj- takze oni to posielaju, ale treba si o to poziadat, ako nakoniec o vsetko... Ruky studene, spotene. Aj prisli vysledky mojej stitnej zlazy 😒 idem spat na hormony- 6 tyzdnov a potom sa uvidi. Do tretice vsetko naj- mam papiere na mamografiu. Takze pred tym, ako pojdeme na SVK, pekne pobeham po doktoroch. Len mm si nemoze brat uz volno,tak asi pride svokra ku Dankovi, kym mi prsia budu pozerat.

lexxie_holandsko
5. jún 2012

ahoj, tak u nas zase nemoc, Edik ma horecku, rano 38, ted 40, no ale komunikuje, uvidime, jestli to prejde samo. Par dni doma stejne bude.

Andreo, tak to zni docela vazne, mas chapaveho sefa? Neco jako rizikove tehotenstvi tady neznaji? U nas je na tom kazda 3 a nekdy i trochu bezduvodne..Tak se drz a odpocivej

ervenko teda to mate vztahy u vas, to fakt nechapu, ze takhle protezuji nektere vnuky, to by mi asi hodne vadilo. Nastesti u nas to moc neni. Je fakt, ze synovci jsou u tchyne daleko vice, ale bydli bliz, svagrova je rozvedena atd..takze tam duvod je. Jinak rozdily nedelaji. Dobre, ze to znamenko mas za sebou, a ze to poslali. Ono si tady o vsechno musis rict. Ja ted bojuju trochu se zubarem, co mi chce vyrvat moudrak jen proto, ze vedle je zub s kazem. V CR mi zubari rekli, ze to vubec neni nutne, ale tady to delaji, je to asi jednodussi. A koukam, ze tech zdravotnich problemu mas taky dost.

ervenka
5. jún 2012

@lexxie_holandsko no ja som cela rozbita od tehu a porodu. Veeeeelmi pomaly sa vraciam do formy. A to som pred tehu chodila ku dr. len na priehladky- este na SVK... Nikdy mi nic nebolo, takze mi to dost lezie na nervy. Ked jedno odide, druhe pride... 😒

vever1
5. jún 2012

@ervenka ak musis na mamograf v stredu alebo piatok tak aj ja ti maleho mozem postrazit 😉 a veru sa t to nejak vsetko porozhadzovalo, dufam, ze sa das coskoro uplne do poriadku 😉 a to je super ze to poslali na rozbor, aspon budes mat srdiecko na pokoji ze je vsetko OK 😉

@lexxie_holandsko skore uzdravenie malemu 😉

@cestovatelkaandrea no sa dobre cita ze oddychujes, tak len tak dalej. co zavazilo ze si sa predsa porozpravala so sefom? 😝

@ikke a ty kde si ha? sa uz teraz poctivo musis hlasit lebo to uz mas za par :=D

ikke
5. jún 2012

@vever1 jaaaa? nestras 😀
este musime prestavat jednu izbu, premiestnit maleho veci z komody do skrine, vyzdvihnut kocik, deky a dalsich par veci u svagriny, dokupit plienky, pobalit tasku, ... 😅
no ale dnes som si kupila dve nocne kosele, este ich oprat a uz aspon budem mat v com rodit.
a vcera som s trochou stastia bola poslednykrat v skole na najblizsieho vyse roka, aj ked v noci ma chytila strasna depka, lebo som myslela, ze nam nedaju dobru znamku za jeden projekt, ale je tam 6.8 a to staciii 😵 tak este jednu znamku zo vcerajsieho testu, snad sa to aspon na 5.5 podarilo... 🤐

ikke
5. jún 2012

@vever1 hmm, vobec mi nedoslo od teba upozornenie, tebe toto prislo? 😕

rybca
6. jún 2012

Ahojte, ako sa mate? Ako krasne ste uz postupili k vytuzenemu cielu...🙂 U nas to ide od 10tich k 5tim. O 2 tyzdne vyrazame na SVK a prvych 5 dni stravime so svokrovcami, tak dufam, ze to v zdravi prezijem. A v piatok ideme na pohovor do skoly, dufam, ze to dopadne pozitivne a budem si to moct odskrtnut...🙂 Pred tyzdnom sme boli v CB a vsetko je v poriadku, vyska a vaha v presnom sulade, oci ako rys, inteligencia na spravnej urovni, som spokojna...🙂

vever1
6. jún 2012

@ikke prislo prislo. a tebe teraz? no tak mate najvyssi cas aby ste zacali 😝 my ideme v auguste prestavovat nasu spalnu. povodne to boli dve izby ale nasi predchodcovia z toho spravili jednu ale nastastie ponechali dvere a celu tu stenu nezburali len v prostriedku. takze nas caka to zamurovat, odznova vystierkovat steny, polozit novu podlahu, vymalovat a vytapetovat tak som zvedava ako to moj mily spravi lebo to chce samozrejme robit sam aby usetril 😝 hlavne ze nikdy ped ty to nerobil. ale som sa vcera bavila som svokrov, tak svokor ma uz vraj nejake skusensti tak hadam pomoze 😝 ste kupili malemu novu izbu? lebo mi chceme novu postel (ale tu mensiu este nie dospelacku) a novu skrinu a stolik a stolicku a nejaku malu skrinku, som pozerala v ikeii sa mi celkom jedna zostava paci ale moj manzel chce radsej z woonexpres ze lepsia kvalita, no tak uvidime. 😝

@rybca jeeeeeeej tak to ti tisko zavidim ze o 2tt na Sk. my toto leto nepojdeme 😖 mali sme ist povodne v juli ale nechcem sa tam trepat s takym bruchom 😖 tak rozmyslame ze pojdeme v decembri ale este neviem ako bue s krpatou lebo predsa bude mat len 2 mesiace a chceli by sme letiet ale si to s takym malym mimcom neviem predstavit 😖 so svenom sme leteli az ked mal 5mesiacov a sa mi zda ze fotky deti sa daju robit az od 3 mesiacov.

rybca
6. jún 2012

@vever1 my sme davali Matimu robit pas ako mesacnemu tusim a prvykrat som s nim letela asi ked mal 4 mesiace, jeden let bol uplne super, a druhy strach a hroza, takze je to loteria..🙂 ja sa tiez tesim, len tie prve dni mi to kazia..🙂

ikke
6. jún 2012

@vever1 toto dnesne uz doslo, tak to bol asi len vcera nejaky kratky vypadok 😉
maly dostal novu postel uz na jesen, z ikea tu bielu s oveckami, len ja ho stale este minimalne vecer prebalujem na komode 😀 takze komoda je este stale plna jeho oblecenia, tak to musime prestahovat a komoda pojde do druhej izby, ktora bude kombi office a prebalovanie malej, kedze babo chcem aj tak aby spavalo v spalni. len prebalovat druhe dieta v izbe, kde spi prve, nie je moc prakticke 😅
inak my sme alberta fotili ako asi 6-tyzdnoveho, lebo na koninginedag 2010 sme chceli ist na vyleto-nakup do nemecka. teraz budeme fotit mozno este skor, lebo som si zvykla na nakupy v nemeckom DM tak raz za 3 mesiace a to sme teraz boli pred tyzdnom... a niekedy na jesen alebo na vianoce na SK 🙂

vever1
6. jún 2012

@rybca no u nas sven zvladal kazdy let super. jemu sa to paci 😀 ani raz nezaplakal, ostatne deticky plakali pri vzlietani a pristavani a nas nic. ale on je celkovo kludne dietatko tak sa uz pripravujem na babu, lebo vraj tie nie su take kludne 😝 my asi vsetko vynahradi za svena 😝

@ikke no u nas bude mala tiez na zaciatku spavat u nas v izbe, len si to teraz neviem este predstavit lebo ked tu stenu zamurujeme a pride do nasej izby skrina tak veru vela miesta tam na postielku nebude 😖 no budeme musiet nejak prespekulovat. a akej farby ste albertovi postielku kupili? men sa ta s oveckami tiez paci. 😀 my mae bely nabytok a skrinky by som mu chcela biele so zelenymi dvierkami, lebo ma zelenu kvietkovanu tapetu v izbe 😀

a ste ma potesili ze uz v mesiaci mozem fotku robit, to bude zas zabava xixixi ked si obcas pozriem tu svenovu fotku, taky maco na nej je 😀 😀 😀

ikke
6. jún 2012

@vever1 postielku ma bielu, ved s oveckami je len biela 😉 a zvysok izby taky farebny - bielo-oranzovo-cerveno- bledo tyrkysovy 😅

ervenka
6. jún 2012

DAkujem za spravy, povzbudenie. ;)
@vever1 Este uvidime, ako to casovo spravime. Ale dakujem

cestovatelkaandrea
6. jún 2012

@ervenka no tak nech ti liecba dopadne dobre na stitnu a znamienko sa rychlo zahoji. neboj aj mamograf dopadne dobre. mozno len hormony poblbli. 😉

cestovatelkaandrea
6. jún 2012

@vever1 no keby si ma videla ako som sa zmenila za poslendy tyzden, tak aj ty by si ostala doma 😝 vyzeram ako zmokle, vyzdimane kura. tak musim oddychovat. este dnes to musim riesit s personalnym, lebo sa to ma vraj evidovat ako choroba. tak neviem ako dopadnem. tebe to robili ako ked si zrazu z celeho dna musela robit iba pol den?

cestovatelkaandrea
6. jún 2012

@rybca tak si to tam na SR dobre uzite a oddychnite. super, ze Mati dobre dopadol na CB a nech aj skola dobre dopadne. Damian ide od buduceho tyzdna na skusku 5 krat do skoly a od 20. augusta uz na cely tyzden naostro. tak hadam to dopadne dobre. Ked sme tam boli dohodnut skusobne terminy, tak sa spraval ako keby tam chodil uz nejaku dobu 😀 😀

cestovatelkaandrea
6. jún 2012

@ikke pocuj ty si akasi aktivna. nechces trocha tej energie poslat aj mne? by sa to fakt hodilo 😀 😀 😀
inak gratulujem ku skuskam.

vever1
6. jún 2012

@ikke no na nete najdes aj v modrom prevedeni 😀 len priamo v obchode som modru este nevidela 😉

@cestovatelkaandrea no tak to je znamenie ze mas oddychovat. ja som bola tiez na chorej. ako som pisala tak som sa jedneho dna nepostavila z postele a tak som zavolala sefovi nech ma da na choru a tt som sa zbierala a poctivo chdila k fyzio nech ma aspon trochu dokopy da a potom som sa so sefom dohodla ze budem chodit len na pol dna do roboty a to sa stale povazuje za choru, tak som potom musela aj povinne 6tt pred porodom ist na MD co mi najskor bolo luto lebo som dlhsie chcela ostat s malym doma po porode ale nakoniec sa to vyriesilo ze prisiel na svet 2tt skor a tak som predsa mala tych 12tt 😀 😀 😀 a teraz to chcem urobit tak ze nastupim az v januari a budem prvych 6tt chodit len 2x do tt a to eln v pondelok a utorok a potom budem mat dlhy 5dnovy vikend 😀 😀 😀 lebo svokrovci idu na 6tt na dovolenku ako kazdy rok a kedze od juna nam svena beru na 5dni do tt tak mame v januari problem s manzelovou sesternicou co sa nam o svena v tom case vzdy stara, lebo ona vo stvrtky nemoze. tak sme to tento krat vyriesli mojou dovolenkou ale na buduci rok uz veru neviem ako to bude 😖

cestovatelkaandrea
6. jún 2012

@vever1 no akurat som sa dorozpravala s personalnym a do dalsej kontroly u porodnej baby, si mam do dochadzky na kazdy den pisat 6 hod na projekt a 2 hodiny choroba. vraj to budem mat preplatene ako chorobu. presne ako ty.a tiez ma poslal na matersku 6tt pred 😀 😀 😀
inak aj ja chcem nastupit az v january na 3 dni v tyzdni.

ervenka
6. jún 2012

@vever1 ved Sven ma kamosa, ktory sa s nim rad zahra a radi poobdivujeme aj malu princeznu. Mne nehrozi,ze by som zacala robit. Tak ak dozijeme 😀 mohol by Sven chodit ku nam.

cestovatelkaandrea
7. jún 2012

@ervenka preco ti nehrozi, ze by si zacala robit? kvoli Dankovi chces ostat doma?

vever1
7. jún 2012

@ervenka dakujem si zlata 😀 tak ak v tom case nebudes robit tak sa na niecom dohodneme 😉

ervenka
7. jún 2012

@cestovatelkaandrea zatial to vyzera, ze asi este "chvilku" zostanem doma. Najprv sme boli dohodnoti s mm,ze do 1roka. Ale uvidime. Toto nie je DH, v tejto malej dedinke uvidime, ci si najdem nieco v okoli- vodicak nemam. Bolo by sice fajn mat aj vlastne peniazky, ale zase nadruhu stranu, ak by som isla robit, tak Danko by isiel ku starym rodicom, ehmmm lebo crasher sa naozaj neoplati.. Ale ved to je vsetko hudba buducnosti.
@vever1 Danko je zakazdym rad, ze Svena aj teba vidi. A predpokladam,ze bude uplne uneseny z malej princezny.
Dnes sme boli na merani- Judith je spat- dufam,ze Danka bude o mesiac ockovat ona. Cuduj sa svete, Danko vyrastol. Aj napriek tomu,ze lozi, uz sa nam schoval pod stol, preskumal jeden kvet. 71cm/7706g
Dnes som volala do nemky- termin na mamografiu mam 15.6. Vyzera to tak,ze asi pojdem so svokrou, a opa bude s malym,ale dnes vecer to este prerokujeme s nimi. Len nemam velmi chut im povedat preco idem do nemky.
Dame stretko zajtra, ak nebudu furiky padat?

vever1
7. jún 2012

@ervenka hej. Len o 9:30 do 10:30 sme pri fysio. Potom sme už dostupní 😀

lexxie_holandsko
8. jún 2012

ahoj, tak u nas trochu zmena k lepsimu, horecka spadla na 38 a vecer o pul stupne vic..ale proti vcerejsi 40 to je v pohode. Snad uz se z toho vyhrabe. U dr. jsme nebyli, kdyby to byla viroza, tak na to atb nezaberou a ty uz mel tak od srpna tak 3x.
Tak dneska zacina fotbalove silenstvi, jsem zvedava, jak to dopadne, ale zas mne fotbal tolik nebavi.

Holky co pracujete, jak to delate, kdyz jsou deti nemocne? Z toho mam trochu strach. Deti byli v tomto skolnim roce fakt dost nemocne, syn uz 6 tyden a dcera taky par tydnu a nekdy ne soucasne..Hlidani nemame, tchanovci daleko, manza si porad volno brat nemuze..fakt nevim, jak se to tady resi? Co vim, tak v okoli ostatni moc nemocni nejsou, nebo maji babicky atd. Eddie jde v sprnu na trhani mandli, tak snad to zabere. Byl to fakt narocny rok.

ervenka
8. jún 2012

@lexxie_holandsko to som rada,ze horucka ustupuje. 40 fuuu, to bohvie co nie je... No futbal- dnes bolo PL-GR...MM si tu poskakal, drzal Poliakom palce. Grekom place drzat nebude uz kvoli Eu... Vela ludi tipuje,ze Nl vyhraju EK. No uvidime. ;)

ervenka
8. jún 2012

Co som to tu minule pisala- ze sa vztahy zlepsili? No tak ja ti Karle neviem... Boli sme vo stvrtok u svokrovcov- mm sestra mala narodky. Prisli sme, sadli sme si (torta+kava) ja blizsie ku svokre a pytam sa jej- Ci ma v piatok 15.6. cas, lebo ja musim ist do nemky na mamograf. A ona ze hej. Tak jej hovorim,ze budeme potrebovat aj postrazit Danka. A ze prave okolo 14.30 ma papat chlebik. A jej reakcia bola- ou, nou nou. Tak sa divam a svagrina do toho- ze sa musi pozriet do kalendara, ci maju naozaj cas...
Ako casto sa svokra vyplakavala na ramene mojho mm, ze Danka malo vidi? Minule, ked tu boli, tak mi hovori, ze staci zavolat, ak budem potrebovat pomoc. Tak som jej teraz povedala a jej reakcia bola taka aka bola. Ja uz naozaj nechapem co odo mna cela mm rodina vlastne chce. Naposledy babysitovali Danka 3.2. a aj to len vecer. Asi je velky problem dat chlebik 9-mesacnemu dietatu. Takze Danko pojde ku tete @vever1- zahraju sa spolu so Svenom, a ja pojdem busom do nemocnine.
Kupim si meter a budem strihat dni do odchodu na SVK. A mam chut sa nevratit. 😠

ikke
8. jún 2012

@ervenka tvoja svagrina byva so svokrou? alebo je to ten typ "riaditelky zemegule" a pekne ovlada aj tvoju svokrusu...? 😝 vobec sa ti necudujem, ze budes rozmyslat, ci sa zo SK aj vratit... 😔

ervenka
8. jún 2012

@ikke obidve sestry este byvaju s rodicmi. Myslim si,ze ked svokra zareagovala ou,nou nou, tak to svagrina chcela zahrat do autu. Vacsinou je svokra general, vsetky svoje deti od lasky tak objima az ich dusi, a oni su uz taki modri, ze to ani uz necitia. Len mne sa zdali niektore veci chore- napr. neohlasene navstevi o 9 vecer- otvarali si vlastnym klucom bez prezvonenia, a ja som vtedy mala infarktove stavy- divas sa s mm na tv, a zrazu nieco sramoti v zamku na dverach. Alebo min. leto, ked sme boli na SVK- svokra odmrazila a vycistila nas mraziak, nosila kvety, aby sme si ich zasadili- neziadali sme ju o to....
aaaaaaaach jo. Ja chcem vidiet Fatru, MArtinky.... Zilinaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😢