Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

palinkova87
18. jún 2012

@lexxie_holandsko ahoj.. no s Tobíkom som teda doma a učím sa sním.. učitelka bola velmi prekvapená, že ako všetko vie.. ked mam napísat tak tam bola stoho riadne v p--- takže tak.. teraz ideme vo štvrtok na tie inteligenčné testy.. ale ideme ho dat do normálnej školy.. jemu to páli a chce sa učit.. nemám stým problém.. dakedy mi už aj lezie na nervy čo sa chce stále len učit.. 😀 no a najsmutnejšie je to, že sa do tej školy stále pýta...tak mu chudiatku klamem, že musí sa všetko naučit a až potom može chodit do školy 😀 a inakšie sa začal zase bát detí.. tak super.. bude boj ked začne po prázdninach chodit znova .. ach..tak je dobre, že vám to teda dopadlo dobre..

lexxie_holandsko
18. jún 2012

ahoj, tak Zuzka mela zas vcera den. Skakala na poseli a pridrzela se takoveho provazu, co mame na zapinani topeni a jak skocila, tak si ho zarizla do krku..no nic se ji nestalo, ale ma tam pruh, jak kdyby ji nekdo skrtil..vypada to desne. Snad to brzo zmizi, provazek jsem odstrihla do bezpecne delky..Ta nase potvurka porad vymysli blbosti, minule pocmarala podlahu a stul, predtim si ostrihala vlasy a tak pokracuje..
Dneska jsme taky meli pohovor na Edika, tak ucitelka ho chvalila, ze se o dost zlepsil, testy udelal taky dobre, takze z D se dostal na B..je to od A do E a A je nejlepsi..takze alespon tak. Pusti ho do te 3. tridy, ale bude tam jeden z nejmladsich, v zari mu bude 6. No budeme ho sledovat a pripadne pomuzeme..

palinkova a jak dlouho je Tobko doma? Drzim palce na ty iq testy, at to dobre dopadne. Co ucitelce presne vadi, ze se ve skole nezapojuje, nebo dela spatne testy? U takhle malych deti se to stejne jeste neda odhadnout. Mam kamosku, co ma dvojcata, dcera byla vzdycky hodne dopredu, preskocila i rok a ted musi opakovat 4. tridu..syn si zopaknul 2. a ted mu to jde hodne dobre a ted se sestrou budou ve stejne....takze se fakt nevi. Nektere deti potrebuji vic casu.

vever1
21. jún 2012

@palinkova87 drzim palce aby testy dopadli OK. a s tym bojenim sa nezavidm. 😖 ja to tiez dobre poznam. nas ma vzdy problem sa aklimatizovat ked ide po 3tt po dovolenke do skolky. a najradsej aj tak sa hra sam v kute 😝

@lexxie_holandsko ups no to mas podareu dceru 😝 este stastie ze to skoncilo len tym pruhom na krku a nie niecim horsim 😖 a Edik sikovnik 😀 a kolko ma vlastne Zuzka rokov? si to tu uz myslim spominala ale ja mam tehu hmlu tak vsetko zabudam a v tojom pase nic nemas 😝

@cestovatekaandrea @ikke no tehule tak ako sa mate? jedna dufam poctivo oddychuje a druha sa uz poctivo pripravuje 😀 inac @ikke ma vcera tak napadlo ze ty si tu pisala ze si si uz kraamzorg zaplatila. to musis? lebo ja som napriklad pri svenovi neplatila dopredu vobec nic a potom nam prisiel len ucet ale platila to CZ.

@ervenka no ako sa mate? my ideme zajtra na fysio a potom sa ideme konecne strihat. tak som zvedava ako to bude tento krat 😝 lebo naposledy som musela ja sediet na stolicke a on na mne 😝 ale mam vzdy po ruke banan a ten doteraz vzdy pomohol 😝

ikke
21. jún 2012

@vever1 stale v jednom kuse... 😅 platila som teraz nejakych 96 eur preddavok a to som si hned deklarovala v poistovni. a zda sa mi, ze pred 2 rokmi som neplatila priamo nic, tak neviem, ci sa nejako menili pravidla alebo si to zle pamatam...

cestovatelkaandrea
21. jún 2012

@miriamp Mirka ja som mala taky isty problem ked som bola na SR. Ale nastastie bol maly, tak sa to nemuselo riesit. Tu v NL to nikoho netrapi, lebo ma to neboli a podobne bla bla bla. Teraz ked pojdeme na SR, tak si naplanujem navstevu gynekologa a on mi to sono urobi no problemo. Len skoda, ze to musim riesit takto 😅

cestovatelkaandrea
21. jún 2012

@ikke a ja som platila teraz 250 euracov. 😒 normalne mi prisla pred dvoma-troma tyzdnami faktura od kraamzorg. ze zvysok plati poistovna ale ja musim zaplatit tych 250 euro 😖

cestovatelkaandrea
21. jún 2012

@vever1 joj tyzden som tu nebola. mali sme narocny tyzden 😖 Damian chodi teraz do skoly na skusobne dni do skoly. Strasne sa mu tam paci. Normalne tam chce chodit kazdy den a do skolky vobec. V sobotu sme boli u znamych po tanecnej skole a celu nedelu som sa z toho spamatavala dom v posteli 😝 strasne ma navstevy unavuju teraz. Zvlast ked druhy nevedia pochopit ze mi je na ho...
Znova som posledne tri dni soferovala a vcera som bola znova na skuske z vodicaku a to co som zazila neprajem nikomu. Isla som pocas skusky po ceste s max. 80. Videla som, ze je na ceste postavene zrkadlo kvoli nebezpecnej krizovatke, tak som spomalila z 80 na nejakach 65-70. A zrazu nejake hovado vyletelo z tej krizovatky mne na cestu. Hned som dupla na brzdu, skusajuci mi chytil volant aby som ho nahodou v soku nestocila. Nakoniec som zastavila tak asi 1.5m od toho debila na striebornom bavoraku. On sa zacal usmievat a nastartoval motor a isiel znova. Ani nepockal na mna, ved som mala prednost. To ma uz tak rozhodilo, ze som do konca skusky jazdila o nieco pomalsie. Samozrejme ze skusajuci si to vsimol a kvoli tomu musim ist na skusku znova. O tom, ze som hned chytila falosne kontrakcie z toho soku ani nehovorim. Takze teraz som povedala, ze na skusku pojdem az po porode.
No a dnes som bola rano v nemocnici na glukozovy tolerancny test. Mama ma diabetes, tak ma tam pre istotu poslali. Fuu ale to ti bolo riadne narocne. Som musela po odbere krvi vypit ten hnusny sladky glukozovy roztok a caka dalsie dve hodiny v cakacej miestnosti aby mi potom znova zobrali krv. Tak mi z toho bolo zle. Kazdu chvilu ma napinalo na vracanie a este aj potom v robote som predychavala ten cukor 😝 Poobede som prisla z roboty a zaspala ako skapata ryba.

cestovatelkaandrea
21. jún 2012

@palinkova87 Zuzi drzim palce a dufam, ze vam tie testy dopadnu dobre.
Nam chceli dat v skole pre Damiana este ucitela holandstiny ale ked zistili, ze mele ako radio a nema ziadny slovensky prizvuk, tak nas s tym zatial neotravuju. Hned by som im ten napad zamietla, lebo on mele holandsky 24 hodin 7dni v tyzdni.

ikke
21. jún 2012

@cestovatelkaandrea ja mam tento rok este dost rozsireny balik poistenia, kde mam komplet kraamzorg aj porod preplateny, inak by sme tiez nieco museli doplacat... tusim je to aj zakonom dane, ze (minimalne?) 4 eura na hodinu eigen bijdrage, ja mam kraamzorg na 49h

lexxie_holandsko
21. jún 2012

tak nic, fotbal pro nas skoncil, skoda, skoda..ale portugalci byli lepsi.

Vever Zuzce jsou 3 roky a je to desna certice. Dneska mela zase par zachvatu vzteku, proste musime byt dusledni, jinak nam bude skakat po hlavach.

Andreo, to je teda zazitek z autoskoly a smula s tim magorem..Mne se to pri zkousce taky stalo, ze se mi tam nejaky expert otocil a jel zpatky na cervenou, ale zabrzdila jsem vcas..Uprimne myslim si, ze jsem mela toho posledniho policajta :"davace"..jak jim rikal nas instruktor. Ti jsou o hodne tolerantnejsi, u dvou predtim jsem skoncila na odbocovani vlevo bez semaforu..to neumim doted..stejne jako spoustu veci, v aute jsem nejela uz rok a ridicak mi k nicemu neni. Proste se musim premahat jezdit.
Hlavne klid, nejak to dopadne. Tady jsou opravdu celkem prisni. Svagrovka to snad delala 3x nebo 4x.
Kdy nastupuje Damian do skoly, po prazdninach? My mame v utery prohlidku i se Zuzkou, snad se holcicka zabavi.. 😕

palinkova87
22. jún 2012

baby.. my sme si zle pozreli dátum tých inteligenčných testoch.. my sme tam mali byt 19teho a nie včera.. :D tak nas preobjednali na 10. jula.. o 10tej.. a tak nevadí..

cestovatelkaandrea
22. jún 2012

@ikke uprimne zavidim 😉 skoda ze ma to nenapadlo, si to rozsirit tiez. asi som bola hlavou v oblakoch koncom minuleho roka 😀

cestovatelkaandrea
22. jún 2012

@lexxie_holandsko no mna by ta situacia ani tak mozno nerozhodila, keby som nebola tehotna 😖 som opatrnejsia. je to neprijemne, ked sa mi pas zareze niekde do stehien alebo podbruska a ja sa bojim aby to aj drobcovi neublizilo. mna len fascinoval ten debil v tom aute, on sa este smial ked videl ako pucim na neho oci aj so skusajucim 😠 Inak ja som sa soferovania dost bala. Trvalo cele roky, kym som sa k tomu dokopala. Teraz ma to bavi a nechapem ako som sa tolko mohla bat 😀 Vsak uvidime po porode ako dopadnem. Mozno fakt pojdem na SR a budem to robit tam.
Damian nastupuje do skoly hned po prazdninach. Bude to nejake tri tyzdne pred jeho 4-tymi narodeninami ale vzhladom na odporucania z CB ho beru skor. Aj teraz pocas tych skusobnych dni su s nim velmi spokojni. Bez problemov zapadol do triedy a my mame teraz problem v skolke. Nechce tam chodit, lebo je tam vela babatiek ako sa vyjadril 😀 😀 tak kazde rano musime vysvetlovat, ze uz len par dni a potom pojde do skoly nastalo.

ervenka
22. jún 2012

@cestovatelkaandrea nezavidim tu autoskolu. Co za somara to bolo?! Drz sa, oddychuj. nozky hore, dobre dvd a spaaaaaaaanok..
@vever1danko je chory- v sobotu mal horucku, teraz uz len kasle a ja odsavam sopliky... Taky hlienovyty kasel. Nas dr. povedal,ze take male babo este nesmie nic mat. Tak pije cajik, ponozky na nozky- menime dost casto- on si ich vyzuva a sup do ust- neviem, ci uz chce jest syr, alebo co 😝 Takze vy budete fesaci. Pekne. Drzim palce, aby to bolo bezbolestne a rychle. 😉

ervenka
22. jún 2012

Ozaj, Danko ma uz vlastny pas! Teraz si uz musime dat naozaj pozor, lebo ked sa nahneva, zoberie kluce od auta a pojde ku babinke na Slovensko. 😝 Sranda- v kolonke handtekening je napisane- NIET IN STAAT TOT ONDERTEKENING. 😀
a moj mm je ale potvora- mame syna, takze uz kupil auto na dialkove ovladanie,vlcik, sadu auticiek, sadu guliciek, domino, stolove hry. A zakazdym sam otestuje- ved to sa musi 😉 a potom povie, ved to bolo v akcii a Danko dorastie.

ikke
22. jún 2012

@ervenka aj my sme chori (maly aj ja, teda ja teraz asi viac...), dnes poobede idem este k huisarts, nech nerodim so zapalom pluc 😝 a take male deti a taketo velke tehotne mozu fakt dost malo liekov, ktore sa tu predavaju, prakticky iba tymianovy sirup. inak odporucam si zo slovenska nosit sinupret v kvapkach (pre deti) a v tabletkach (pre dospelych), dobre rozpusta hlieny. a este sa natieram tymianovym kremom, tiez zo SK (fy. just)

cestovatelkaandrea
22. jún 2012

@ikke rychlo sa uzdrav. ono to znie mozno divne ale mne na uvolnenie hlienov pomaha cesnak s medom 😝 alebo cibulovy caj. ak mas nadchu tak skus naparovanie nad slanou vodou a ak moc kasles a boli ta hrdlo tak skus aj kloktat slanu vodu, ak sa ti da. mne teraz moc nie, lebo ma zo slanej vody natahuje.

ervenka
22. jún 2012

@ikke Dakujem za radu- objednam cez babinu, aby som nezabudla... Rychlo sa vyliec.

ikke
22. jún 2012

@cestovatelkaandrea blee, mlieko s medom a cesnakom mi robievala mama v detstve, odvtedy mam fobiu z tejto a podobnych kombinacii... 😅 ono aj ten tymian celkom zabera, hrdlo ma uz neboli, len teda kaslem jak tuberak (aj vykasliavam) a picha ma to krizom krazom cez hrudnik... 😝

ervenka
22. jún 2012

Baby som taka nahnevana- ze mijn erste koekje. hahaha, tvrde ako slak,ani to tekutiny nechcelo sat. Danka som mala na kolenach, ze nech si pekne cucka. A tym svojim jedinym zubkom si odhryzol kusok, snazil sa ho prehltnu, a potom bolo velke bleeeeee= komplet sme sa obaja prezliekli. A to mi pekne rano papal, aj som ho pochvalila a potom toto. Figa borova, dostane len nesolene kukuricne chrumky z SVK kym nebude mat viac zubov.

vever1
22. jún 2012

@ervenka tak danko chorucky 😖 no a veru este nic nemoze. iab ak uz je fakt zle tak davaju atb. my sme ich prvy rok vybrali 2x lebo mal raz zapal uska a raz zacinajuci zapal pluc no a potom este raz okolo 1.5 roku mal a odvtedy sa drzime celkom dobre, nesmiem porieknut, aj ked je pravda ze kd mal v januari tie kiahne tak mu to riadne naburalo vtedy imunitu a sa z toho 2 mesiace dostaval. 😖 a ten tymianovy sirup je dobry. aj my ho svenovi davame. 😉 a Frans uz teraz take veci kupuje, som sa veru dobre nasmiala 😀 😀 😝

@ikke tak aj vy ste chori 😖 no clovek sa ani necuduje v tako sprostom pocasi. uz mi to fakt elzie na nervy. ja uz chcem leto 😠 😠 😠 a rychlo sa vyzdrav elbo zachvilu ides rodit 😀

@cestovatelkaandrea uf tak to riadne stresy si si zas zazila. 😖 a riadny pako ze ti kvoli tomu zas nedal spravit 😠 ja tu mam z toho taky pocit ze oni proste si vzdy nieco najdu, elbo potrebuju zarobit tak nechaju ludi chodit ako na beziacom pase len aby sa im peniazky hrnuli 😠 😠 😠 ale teraz sa uz na to vykasli, oddychuj a skusis to po porode este raz 😉 a damian musi byt strasne sikovny ked ho uz odporucili do skoly este skor ako by mal ist 😀 a sa necudujem ze sa mu uz v skolke nepaci 😝

@lexxie_holandsko tak 3 roky. to uz velka slecna 😀 no a ja som vraj tiez bola velmi neposedna a vzdy som len zle robila a neposluchala 😝 to men vzdy mama vravela ze ked sme sa nrodili tak jej hvoorili ze nema dat dievcatku meno zuzka lebo ze vsetky zuzky su plane 😝 tak dala jana a potom lutovala lebo ze to aj na jany plati 😝 😝 😝 😝

u kadernicky bolo dobre. sven sedel ako pat penazi. krasne sa dal ostrihat. aj ekd potom uz zacal trosku vymyslat tak mu kamoska dala lizatko (jedol ho prvy krat v zivote 😝 ale ekd to splnilo ucel 😝 😝 ) len najlepsie bolo ze nechapal co s nim ma robit tak skor len slintal a hryzol donho jedna radost. a ked ho dojedol tak si pytal este jedno 😝 samozrejme nedostal 😝

inac k tomu poisteniu. ja si to este stla eplatim, kedze sme vedeli ze chceme druhe a u nas clovek nikdy nevie kedy sa to podari tak ja si platim uz 5 rokov. a ked budem mat po porode tak to zrusim lebo treti u nas uz nehrozi. aj ekd sme vzdy 3 chceli ale 2IVF mi stacili 😝 ja si inak uz nepamatam ci sme vobec nieco za kraamzorg paltili. viem ze prisla faktura ale cz to vsetko zariadila. ci si veru strhla nieco z nasho uctu netusim. asi budem musiet pozriet stare vypisy aby som vedela co ma teraz caka 😝 inac mi teraz z kraamzorg prisiel papier aby som sa zahlasila na prednasku o kojeni 😝 sa mi nechce, vsak uz mam jedno odkajene tak hadam to budem vediet 😝 a co som nechapala, tak mi prisiel este aj papier ze cez nich si mam vybavit tie klosy pod postel. predtym sme to vybavovali cez cz. nechapem. ale asi to urobime zaas cez cz. ved to tam mame uplne zadarmo 😝

vever1
22. jún 2012

@ervenka mas tie od 6m? lebo tie sa pekne rozpustaju v ustach. tie ligy myslim. ine su dost tvrde. ale liga bola v pohode. aspon u nas. ja som ine ani nekupovala kvoli tomu ze boli tvrde.

ikke
22. jún 2012

@vever1 vidis...este musim ist vybalit prepravky od piva z kufra, co pojdu pod nasu postel 😀 6ks za 9 eur zalohy z AH 😎 minule sme mali klosy a museli sme liezt do postele po schodoch a mm mal z toho zavrate 😀

ervenka
22. jún 2012

@vever1 Takze ste fesaci. 😉Na velku noc mal Sven cokoladu, teraz lyzatko- sladkosti utocia... 😀 Mne dr. povedal, aby Danko oddychoval. A ked bude mat taky hnusny kasel, aby sme sa opat ukazali.
Frans by mohol zmenit zamestnanie na testera hraciek. Uz s nim do kruidvatu ani do Marskrameru nechodim- vzdy tam nieco najde a kupi a ja to uz pomaly nemam kde davat. Ale aspon,ze nefrfle, ze miname peniaze na hracky. 😀

ervenka
22. jún 2012

@vever1 Mijn erste koekje, Nijnte koekje, Liga koekje van 4m. Vsetke je to tvrde, mozno Danko velmi silno cuca, a zabehne mu to,alebo co. Nebolo to prvy krat, zo tak vracal po koekje. Preto mame tak vela druhov Ale uz mam toho dost, lebo zakazdym sa na mna tak lutostivo pozrie-pomoc mama, co sa to so mnou deje. ☹ .. Aspon,ze mame chrumky.

vever1
22. jún 2012

@ikke hahaha no to ma nenapadlo 😝 a tie klosy mi hovor, to aj ja som tam ledva vyliezla 😝 ale nastastie som mala super kraamzorg a ta nam hned povedala ze ich mozeme dat prec, ze kvoli nej to nemusime mat. a ak vsetko dobre dopadne tak ju budeme mat znova. len teraz robi v inej organizacii tak som si aj iny kraamzorg kvoli nej vybavovala 😝 ale sme spolu volali tak si to zariadi a uz sa na nas tesi 😀 😀 😀

@ervenka no tie nijntje kokejs som svenovi nedavala vobec lebo tie su strasne tvrde. tie ligy nam sedeli. najskor som mu ich mrvila do ovocneho pyre co som mu robievala ale uz si nepamatam kedy sme zacali davat tak do ruky. aj to len tu jednu polku. viac na denani nedostal 😝 asi tak medzi 9-10 alebo az neskor? neviem lebo ja som zacala ked aj v jaslickach zacali. no hej sladkosti cihaju na kazdom kroku. ono sa tomu neda vyhnut. ale zas to lizatko dlho nedostane tak ako colkoladu 😝 takze mi to nevadi. a ked doma mu dam nieco ze sladke, tak to su but piskoty z sk alebo mame teraz kabouter plop koekjes a to su tiez len suche keksiky 😝 viac este odo mnanedostal. aj ked vcera sa onho staral eric lebo svokrovci sli do francuzska a kupil mu v jumbe bumba kokjes. obycajney suchy kolac 😝 tak to mal vcera............ale zas som citala ze je lepsie ak dietatu niekedy daco das (samozrjeme neprehanat, co ani nerobim lebo nie kazdy den nieco dostane) ako ked mu nedas uplne nic. vraj potom ked su vacsi tak skor si vedia ustriehnut tie sladkosti, lebo sa naucili uz ked boli maly ze dostanu ale nie vela a nie stale. zato ked nedas uplne nic tak to potom ze sa nevedia dojest 😝 ale zas niekto nieco napisal 😝 tak ako s tym ze kojene deti jedia vsetko lebo uz ochutnali vselico mozne z mlieka 😝 skoda len ze to na mojho syna neplati 😝

ervenka
22. jún 2012

@vever1 no uvidime, mozno keby mal viac zubov by problem nebol... Tak zatial len tie chrumky.

ikke
22. jún 2012

ja ani neviem, ci a co som davala albertovi v tom veku 😅 tusim iba ryzove wafle bambix, lebo kukuricne sulky odmietal 😅 a tiez mal prvy zub az okolo 9-10. mesiaca
zato nijntje koekje je teraz maximalna odmena, hlavne tie zlte, dostava ich, ked ohlasi naloz v plienke 😀

cestovatelkaandrea
22. jún 2012

@ervenka neboj uz sa z toho davam dokopy. a dost som posledne dva dni oddychovala. dnes hraju moji Nemci fotbal, tak budem asi hulakat pri telke 😀 ale inak zajtra a pozajtra budem oddychovat 😎
inak skore uzdravenie. nam tiez u Damiana pomahal len solny roztok do nosa, odsavanie a podavanie tekutin castejsie. hlavne obmedzenie mliecka je dobre, lebo mliecko zahlienuje.

cestovatelkaandrea
22. jún 2012

@ikke tak skus kloktat iba tu slanu vodu, mozno ti to urobi dobre 🙂 musis sa dat co najskor dokopy, lebo o chvilu je to tu 😉 a kaslat pri porode je sialena predstava.