Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
8. okt 2012

@palinkova87 daju speci injekciu, ale az od 2. trimestra, co uz vlastne si 😉

palinkova87
8. okt 2012

@ikke júúúú tak som rada.. lebo som sa bála.. že mi to budú trhat bez ach.. to by som asik nevydržala.. a nechcem si to nechat tak ked ma to bude boliet ako šlak a nič si proti tomu nebudem moct dat.. radčej pojdem teraz ked ma to len sem tam zaboli ako potom ked už nebudem ani rozmýšlat od bolesti

ervenka
8. okt 2012

@palinkova87 mne dali lokalne umrtvenie-kodein- celkom malo, bolest som necitila, ale len steklenie. Este keby si sa informovala ci mas narok aj ku zubnej hygienicke- ako tehu zadarmo prehliadku. TEda ak by si mala o to zaujem.

lexxie_holandsko
8. okt 2012

@palinkova87 tak na to jsem se ptala, kdyz jsem si myslela, ze jsem tehu..a nebyla. Lokalni umrtveni nevadi. Radsi se zeptej, ale rikal mi to muj zubar a i jsem to cetla..18. to je o podzimnich prazdninach? Jedete do Radboudu? My jeste nemame presny plan na pristi tyden, chteli jsme nekam jet. V kolik mate v Nijmegenu byt?

vever1
8. okt 2012

@cestovatelkaandrea xixixi no u mna sa tie dni praveze striedaju takze u man to neplati 😝 tuto noc som mala dokonca uz slabe kontrakcie a uz som si fakt myslela ze sa to rozbehne a nakoniec to zas skoncilo 😠 mna uz to nebavi. to radsej taky porod ako u svena, vecer hospitalizovana v nemke a rano praskli vodu dali najmensiu davku oxitocinu a po6 hodinach bol na svete. ziadne 2-3tt pripravy mojho tela na porod 😝
ako to ozaj je ked prenasas? nechaju ta do konca alebo su aj pripraveny vyvolat porod ked o to poziadas?

ervenka
8. okt 2012

Konecne dostal mm povolenie od sefstva,ze smie si zobrat dovolcu na Vianoce. Huraaaa, ide sa na Vianoce na Slovensko. A letecky. A ked som videla tu sumu, tak mi vyschlo v ustach a vosli slzy do oci... 😉 Ale hlavne,ze je to zabookovane.jupi

cestovatelkaandrea
9. okt 2012

@vever1 no to mas ako ja od nejakeho 26tt so 39tt s Kilianom. Tiez tie pripravy boli dlhe.
V pripade prenasania ta nechaju prenasat kludne dva tyzdne ak babo nebude velke, ze by ti hrozilo, ze ho nevytlacis alebo ak by na sone nenasli nejaky iny problem.
Bezim prec, Kilian sa budi, takze moja ranna siesta skoncila.
Dnes bude dlhy a narocny den. O 16 pridu ucky na navstevu pozret Kiliana. Vecer o 19 pride diakon so zenou pohovorit o krste. A cely den budem doma sama az do 18.45 aj na Damiana po skole. Este zo vcera som unavena.

cestovatelkaandrea
9. okt 2012

@ervenka to vzdy stoji za to, nech to stoji, co to stoji. hlavne ze budete mat krasne vianoce 😉

cestovatelkaandrea
9. okt 2012

jej a ked sa dnes tak pozeram do kalendara, tak mame presne jeden mesiac 😀 a zajtra prva poradna 😀

ervenka
9. okt 2012

@cestovatelkaandrea Kilian je uz velky chlap. ;)

ervenka
9. okt 2012

Maminky, je pravda, ze tie zvlastne vakciny su, resp. boli aj v Nl? Tu sa nic nezverejnuje, a ked tak len tak potichu... Rada by som vedela, ako to je tu. JA viem, ze samotne vakciny by mali byt ok, ze len prostredie bolo kontaminovane, ale aj tak. Dakujem za odpovede...

vever1
9. okt 2012

@cestovatelkaandrea tak vela síl na dnes. A keď budem nástojiť na tom že nechcem toľko prenášať? 😝

vever1
9. okt 2012

@ervenka na to ti neviem odpovedať :/ a závidím že idete na sk. my až v lete pôjdeme a to budú 2 roky čo sme tam boli naposledy :(

ervenka
9. okt 2012

@vever1 A keby si im povedala,ze sa bojis, lebo ze prve bolo s preeklampsiou, atak? Stres, panika, unava? Skus nasadit unaveno smutno stresove oci... Ideme den pred Vianocami, mm ide 30.12 naspat a ja zostanem aaaaaz do 17.1. jupi.
Vsade sa pisu sarze, ktore boli cudne, no a tu v tomto NL ockovacom preukaze NEmam cislo sarze. Len datum a podpis. Inak, vy ste ockovali?

cestovatelkaandrea
9. okt 2012

@vever1 ja by som ju nebrala nasilu von ak to nie je nutne. kazde babo vie kedy je jeho cas 😉

cestovatelkaandrea
9. okt 2012

@ervenka ak vies, ktore sarze stahuju z trhu, tak potom zavolaj na CB a oni ti tam povedia, ktore davali Dankovi. v ockovacom preukaze to sice nie je ale oni vedu vo svojich zaznamoch aku vakcinu davali detom

cestovatelkaandrea
9. okt 2012

baby viete poradit co na ocko Kilianovi? Od porodu ma jedno stale take spinave a musim mu ho viackrat denne cistit prevarenou vodou. vraj to moze trvat aj 2 mesiace. len posledne dni je to silnejsie. ak neviete opytam sa zajtra na CB.

ervenka
9. okt 2012

@cestovatelkaandrea no pojdem sa spytat, mam cislo, aj vyrobcu. Dr. hovorila,ze oni pouzivaju vakciny vyrobene v nemecku. A ta "zla" je belgicka. Ale tu nikdy nevies. Pokial sa nespytas, nepovedia ti..

lexxie_holandsko
9. okt 2012

@cestovatelkaandrea tak u nas to mela Zuza skoro do roku..tady s tim nic moc delat nechteli, vim, ze v CR by uz davno propichovali slzne kanalky, nebo dali nejake kapky..Nakonec to preslo samo, nektere deti to maji vic. Jsem zvedava, co ti poradi..
@ervenka tak super, ze budete na Vanoce na SVK , uzijete si ..pokud bude..snih, hory, cukrovi, stromecek atd..prece jen je to trochu jine, nez tady..

Jinak jsem se vratila z kurzu, co chodim 1x za 14 dni..Eigen kracht. Bylo nas tam o polovinu min, nez minule, nektere prestaly, nektere chteji pozdeji atd. Dneska jsme se ucily prezentovat a priste bude netwerking...no a pokud to pujde dobre, tak navstivime ROC a nektera zamestnani , mozna i nejaka staze bude. Tak snad z toho neco dopadne..

Zuza je u tchanovcu..je tu neuveritelny klidek 😀

lexxie_holandsko
9. okt 2012

Ervenko jake zvlastni vakciny? Ja jen slysela, ze ty kombinovane muzou zpusobit problemy, ale to snad neni dokazane

ervenka
9. okt 2012

@lexxie_holandsko https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/je-vase-dieta-ockovane-kontaminovanou-vakcinou-infanrix-hexa/ <-tu je o tom debata, ale niektore mamicky vidia bubaka aj tam kde nie je. A tu je oficialne rozhodnutie: http://www.sukl.sk/buxus/docs/Inspekcia/Postreg...
l.trieda urgentnosti- Nedostatky, ktoré potenciálne ohrozujú život alebo môžu spôsobiť vážne ohrozenie zdravia. Opatrenie vykonať ihneď!
povedala by som, ze dolezite su slova ako POTENCIONALNE..., MOZU....
Takze ideme zistit, aku vakcinu dostal nas krpcek..

ekira
9. okt 2012

@ervenka dnes rano som nieco zapocula v spravach na rtl4.stahuju vakciny z trhu,ale ktore,to veru neviem.inak v dobrom zavidim vianoce na slovensku.uz je to veru par rokov do zadu,ked sa nam dalo vzdy na vianoce dostat na slovensko
@lexxie_holandsko aj tu je kludel.sice mam dvoch chalanov ,ktory chodia ku mne cez obednajsiu prestavku,ale dneska su vynimocne sladky 🙂 som sa dobre najedla,robila som tarhonu ,dokonca aj chalani vyskusali a jeden si vypytal duplu hihi.
@cestovatelkaandrea drzim plce,nech ocko prejde. 🙂 neviem povedat,ci tu daju nejaku masticku ,ale na slovensku by ti urcite dali hehe.ja som tiez iba s prevarenou vodou umyvala ,ale kolko to mal si uz nepametam kokos ved to je uz 13 rokov do zadu.ale to uteka

vever1
9. okt 2012

@cestovatelkaandrea no len ta predstava ze mam este cakat 2tt ma strasne desi a hlavne ked tie moje noci vyzeraju tak ako vyzeraju 😖 dnes som sa vynimocne vyspala ale normalne spavam 3 hodiny, ja uz fakt meliem z posledneho. jedine dni ze si oddychnem su streda a stvrtok ked je sven prec 😖 k tomu ocku skus kiliankovi donho nakvapkat MM je to zazracny liek. pomoze na vsetko dokonca aj na sopliky. ja osobne mam vyskusane ocko 😉 ale kamoskyn syn mal od porodu stale sopliky a uz nic nezaberalo a potom mu po 2m kvapkania solneho roztoku a neviem coho nakvapkala par krat mm do nosteka a za dva dni bolo po soplikoch 😉

eri28
9. okt 2012

@palinkova87 ja som bola, ako tehu u zubara, tusim 2m, bolo to na zaciatku nepamatam si pesne, injekciu mi dal, ze placentou je mimi chranene, a nedostane sa to k nemu...
Ale ta bolest sa nedala vydrzat, mala som vypadnutu cast blomby, ale tak neako zle, ze bolest isla az do nervu 😝 , a povedal, ze ked to aj urobi cele, nie je zaruka, ze to vydrzi, ani do konca tehu 😝 , lebo horny zub mam trosku spicaty a stale sa mi drel o tento spodny, alebo ze vytrhne...
cize vytrhol, ale koren zdravy a krasny, aj ked zub, uplne zly z hora, a je cela stastna, ale poplakala som si aj potom dalsie noci, kym sa rana zahojila, lebo od bolesti som silne lieky v tehu nemohla...
no drzimpalec nech sa ti to lepsie hoji 😉 , ako mne...

eri28
9. okt 2012

Maminy mi sme bez zmeny... 😀 2v1

ikke
9. okt 2012

@ervenka rano v journali na radio 1 hovorili o tom, ak som dobre pochopila, tak tou vakcinou sa tu ockuju 4-rocne deti, a ze len velmi mala skupina deti v NL ju dostala. aspon tak si to pamatam, ale mozn som to nie celkom pochopila, kedze to hovorilia kurat ked som sa zobudzala 😅

lexxie_holandsko
9. okt 2012

ahoj, tak to mne zajima, Zuza ma byt pristi tyden ockovana a budou ji 4, tak to ji asi ockovat nebudou?

ikke
9. okt 2012

@lexxie_holandsko asi ju zaockuju, oni dovtedy tie vakciny stiahnu a nahradia novymi. ved sa spytaj ked ju pojdu ockovat 😉

jarunice
9. okt 2012

ahojte po dlouhé době, přes léto tu bylo spoustu návštěv, nebo jsme někde jezdili my, tak teď zpětně dočítám co se tu děje, ...🙂 držím pěsti všem rodičkám co to mají za pár, ať máte rychlý porod a zdravá miminka!

@lexxie_holandsko to očkování se týká Infanrixu, té hexa vakcíny, ale jenom jedné šarže: A21CB191B takže si to lehce zkontroluješ i v očkovacím průkazu, jestli teda tady nějaký v NL je, pač ti tam vždycky nalepí tu nálepku a na té je i číslo šarže té vakcíny...

cestovatelkaandrea
10. okt 2012

@vever1 dik uz mi to tiez jedna mamina poradila a nechcelo sa mi to verit. tak vyskusam. mliecka mam na rozdavanie, takze par kvapiek do ocka a do nosa neva 😀