Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

lexxie_holandsko
12. okt 2012

@vever1 tak to vypada slibne, mnen odesla den pred porodem, ale muze to trvat i dyl. Tak drzim palce

@jarunice no asi mas pravdu, deti by se taky nemeli srovnavat..ja ho naseho porad prirovnavam a delam si starosti, manzel uz ze mne sili. Treba ucitelka rikala, ze mu to jde dobre i cteni, ale ja jsem si nasla, ze ma na pracovnich sesitech mesic a malou hvezdicku a na internetu pisou, ze to jsou deti, ktere potrebuji vic instrukci..pritom mi prijde celkem chytry, uz i dost cte, pocita..ale zase nechapu, proc teda neni v jine kategorii..maji hvezdu, mesic, raketu a slunicko..serazeno vzestupne. No ale zase je mozne, ze to byla jeho startovaci pozice v group 3.
Ja jsem si kamosky udelala az poradne pres skolu a predtim jsem mela 2 dobre kamosky.

eri28
13. okt 2012

@jarunice jej ty si uz tu, 😉 , vitaj 😅
tak da sa, kedze su to posledne dni, tyzdne, tak uz prezijeme.... 😀

ervenka
13. okt 2012

@vever1 ja som ti povedala,ze to bude nedelniatko. Aj pekne pocko bude- den ako stvoreny prist na svet... ;)

lexxie_holandsko
13. okt 2012

@jarunice tak ja nevim , co je lepsi. Jinak si nemyslim, ze tvuj syn to vsechno umi, jen protoze se mu venujes. Asi to svuj dil ma, ale dost je uz vrozene.
Edikuv kamarad se sam naucil pismena ve 4 letech, nikdo ho to neucil, proste ho to zajimalo. Proste nektere deti jsou rychlejsi v necem a jine zase v necem jinem. Dcera je docela sikula, hodne tvrdohlava, sebevedoma, hezky kresli, vybarvuje, striha, beha atd...ale treba syn jezdil daleko driv na kole bez kolecek a treba sam hezky sestavi podle navodu lega i pro starsi..ovsem strihani mu trochu dela potize doted.

vever1
13. okt 2012

@ervenka no keby si mala pravdu 😝

@lexxie_holandsko no ja viem ze to moze este aj tyzden trvat. ale mne odchadza pekne pomaly lebo dnes este stale odchadzala ale uz hadam to bolo posledne co zo mna vyslo 😝 a uz by som sa fakt nehnevala keby to uz zacalo. dnes tu mam aj brasku tak by to bolo super, mal by kto szostat so svenom ked by sme museli sit do nemky ale az tak idealne to nemozeme mat 😝 uz to vidim ze este aj poradnu vo stvrtok stihnem 😝 😝 😝

cestovatelkaandrea
13. okt 2012

@ikke tak super, ze nemusite nic prerabat. to my budeme mat starosti az az.
super ze Evina prespi celu noc. To u Kiliana nehrozi. Aj ked tuto noc urobil rekord spal od 1 do 6 rano. Neverim ze sa to dnes zopakuje.

cestovatelkaandrea
13. okt 2012

inak baby ako davate babakta spavat? ja davam Kiliana v body, tricku a nohavickach s ponozkami do vaku a prikryjem ho na holandsky sposob s dekou a plachtou. ale aj tak mava v noci studene ruky a rano trocha kasle. pocas dna mu to potom prejde. stale mam ale pocit, ze mu nie je dostatocne teplo. Pri Damianovi som nieco taketo neriesila,lebo ten spal s nami v posteli pod paplonom strasne dlho ale u Kiliana to uz praktizovat nechcem.

cestovatelkaandrea
13. okt 2012

@vever1 ja sice spim teraz viac ako pocas tehu ale aj tak som viac vycucnuta. kojenie mi bere vela energie a celkovo som s mojim nizkym tlakom ako matoha. Inak dnes sme si pospali vsetci styria v manzelskej posteli poobede uzasne 2.5 hodiny. Dokonca aj Damian spal 😀 take nieco asi nebudeme mat opat tak skoro

cestovatelkaandrea
13. okt 2012

@eri28 tak to potom nie je moc. pri mojej vyske by to bolo co povedat 😉

palinkova87
14. okt 2012

@vever1 ak sa narodí dneska tak na moje narodeniný 🙂)))))

ekira
14. okt 2012

@palinkova87 vsetko dobre k narodeninam 🙂
vever1 drzim palce,nech to mas cim skor za sebou ,a ak sa dnes malinka narodi ,budeme oslavovat viacere . 🙂

palinkova87
14. okt 2012

@ekira dakujem velmi pekneee... co aj ty mas dnes narodeniny??? 😀

lexxie_holandsko
14. okt 2012

@palinkova87 taky vse nejlepsi k narozeninam, uzij si oslavu a nic nedelej 🙂

Tak jsem se vratila z venku se Zuzkou, manza s Edikem jsou nekde na kole. Potkali jsme Edikova kamose s mamou, tak jsme s nima byli celou dobu i fotbal jsem si s malym zahrala..za chvilku tem detem nebudu stacit 😕 Vecer lazne Sanadome s kamoskou, je to hodne drahe, ale tak 3x za rok to je fajn. Meli jsme jit i bruslit, jenze to uz mam strach, v unoru jsem si zlomila ruku pri brusleni, Edik mne dobre podrazil a teda bolest silena..a tak nerada bych ten pad zopakovala. Asi to budu muset prekonat.

@cestovatelkaandrea ja uz si moc nepamatuju, my davali pyzamko a spacak, z CR jsme ale meli perovy spacak a to kdyz videla holandska kraamzorg, tak se zhrozila..ze pry to by musela byt hodne velka zima 😀 Nakonec jsem davala tenky spacak a prikryla dekou a dovnitr pyzamko..krome kdyz bylo teplo, to o vrstvu mene, ale u nas mame jednoducha okna, takze od podzima do jara zase takove teplo neni. Taky si pamatuju na vecne spory manzy s mamou, ktera nasim detickam neustale poustela topeni a Alex to vypinal 😀

@eri28 nejak jsem prehlidla tvoji vysku, ale v tehotenstvi to nevadi. Ja mela taky kolem 90 a urcite bych to byla schopna shodit, ale nejak jsem se po detickach rozjedla..pribrat 20 kg v tehu pro mne nebyl zadny problem..

ekira
14. okt 2012

@palinkova87 hej aj ja mam dnes narodky,ale o nieco viacej ako ty 🙂

eri28
14. okt 2012

mi sme bez zmeny, zmenu nahlasim, ale jemu sa nechce von 😀 😀 😀

palinkova87
14. okt 2012

@lexxie_holandsko dakujem kočka.. 🙂))) no oslava neni žádna.. iba sme si dali tortičkuuu 🙂) už som stará na také, že oslava 😉 to je pre detičkýýýý🙂))

@ekira prajem Ti tedaaaaaaaaaaaaaaaaa všeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeetičko len to naj ... 🙂)))))))

cestovatelkaandrea
14. okt 2012

@palinkova87
@ekira jej baby tak to je sranda ze v jeden den obe 😀 a mozno tri 😀 tak vsetko naj 😉

cestovatelkaandrea
14. okt 2012

@lexxie_holandsko dik, ja ho teda budem davat do toho vaku v pizamku s body a este ho prikryjem tak ako doteraz dekou. som len rozmyslala, ze mu dam take tenke latkove rukavicky na ruky aby ich nemal ako cencule pocas noci.

cestovatelkaandrea
14. okt 2012

ok baby idem prat a zehlit. Dnes sme boli po kostole pozriet nasu slovensku znamu, co byva o mesto dalej a Kilian sa tam tak uvolnil, ze presral vsetko co mal na sebe aj pod sebou 😀 esteze nie ich krasny biely gauc 🤐

ekira
14. okt 2012

@cestovatelkaandrea dakujem 🙂 no vever sa nejak nehlasi,zeby? 🙂
@palinkova87 u mna napodobne,boli tu svokrovci od vcera a dnes odisli,aj ked sa priznam,som prehovorila muza a sme sli na tretju dnesnu prechazdku iba my dvaja a zakotvili sme v jednom bare,kde sme si dali po pohariku vinka a sup domov ale psssssssst 😉 vever halo rodime? nerodime?

vever1
14. okt 2012

Ahojte. Tak aj tu keďže vás nemám na fb :p
Volám sa Emma a prišla som na svet dnes o 14:18 s váhou 3590g. Sme ešte v nemocnici na pozorovaní lebo ja som stratila veľa krvi a Emma na začiatku bola veľmi biela a neskôr dostala aj teplotu :( robili vyšetrenia ale nič nezistili. Len jej teplota klesá pomaly :( tak nás preložili na detské oddelenie na pozorovanie a keď bude dobrá noc tak môžme isť zajtra domov. Tak nam držte palce ;)

jarunice
14. okt 2012

@vever1 Moc gratuluju k holčičce! Docela velká holka 3,59 kg ... Hlavně držím pěsti, aby Emmička byla OK a ty samozřejmě také! a mohli jste brzy domů ;)

jarunice
14. okt 2012

@ekira
@palinkova87 dodatečně vše nejlepší k narozkám oběma (vlastně všem třem), ať vás děti nezlobí a plní se vám tajná přání 🙂

jarunice
14. okt 2012

@lexxie_holandsko no pravda, že každé dítě je na něco nadanější a něco prostě nejde, jen se mi prostě nezdá to holandský srovnávání podle tabulek musí dítě splňovat a umět to a to...

Mimochodem něco té mé ratolesti fakt nejde a to nočník - záchod, on se vždycky vyčůrá, když ho na něj posadím, ale za boha si prostě neřekne sám a když si na to nevzpomenu já, tak je to prostě v kalhotech a akorát za mnou přijde, že chce sundat kalhoty, že to studí... Na noc má vždy plenku a hned po snídani udělá velké bobo, ale i když se ho snažím držet na nočníku, protože vím, že je ten správný čas, tak se tam nikdy "bobo" neudělá a je schopný čekat dlouho, než mu dám pokoj a on si může udělat bobo do plenky. Před rokem mu to šlo všechno dobře, ale pak si jednou přeseděl nohy, že do nich dostal mravenčení-brnění a od té doby je "bobo" jen do plenky a taky mu víc vyhovuje ten jeho posez v podřepu,než na nočníku. Tak se chci zeptat, jestli máte někdo podobnou zkušenost a jak to dopadlo? Já už totiž pár měsíců čekám jak na smilování, že si o ten nočník, že chce čůrat řekne jednou sám, ... asi to chce čas...akorát nevim kdy mi dojde trpělivost.

palinkova87
15. okt 2012

@ekira no rada by som to aj ja už dakedy praktizovala 🙂 že niekde len na chvílu my dvaja.. hm.. len ked sme tu úplne samy tak tažko mno ach ☹

@vever1 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.. 🙂)))) bambulka má krásne miery.. 🙂 len nech ste zdravučký a šup domkov 😉 pusinku posielam obom 🙂)))

palinkova87
15. okt 2012

@jarunice je dakujemmmmm 🙂 😀 si zlatá 😉

cestovatelkaandrea
15. okt 2012

@vever1 super sprava, gratulujem k babulke 😉 tak nech sa date rychlo do poriadku a ste doma. potom popis viac, ked budes mat cas.
a inak Emma ma narodky v jeden den spolu s dvoma maminami tu MK 😉 super tak ako ja s Millou od Andy

cestovatelkaandrea
15. okt 2012

@jarunice aj my sme mali problem s kakanim do serblika. do takmer 3a pol roka kakal len do plienky. a jeden den som mu povedala, ze ak sa vykaka rovno do zachoda tak mu kupim velku sadu od Thomas en Friends Misty Eiland. a ono to fakt zabralo. odvtedy kakame len do zachoda.

cestovatelkaandrea
15. okt 2012

@ekira tak zeby sa stalo skutocnostou 😀

cestovatelkaandrea
15. okt 2012

@ikke neuveritelne. nemozne sa zopakovalo. Kilian spal od 23.30 do 5.30 ale je mozne ze je to tym, ze ma tento tyzden tzv. "rastovy" tak vela spi aby narastol. aj cely den nam vcera spal, bol hore mozno dokopy 3-4 hodiny za cely den.