Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
3. dec 2012

@ervenka no svagrina je taka chuda, lebo uz sa jej asi pach z cokolady zprotivil. ja ked pecem 5-6 tort za mesiac, tak vonu kremu uz nemozem ani cicit a napina ma. som zvedava ako sa budem tvarit na vianoce 😝 😝 😝 pri peceni.
inak co sa tyka tych prostestantov nemysli si, ze su nejaky normalni. prastenost ludi nie je umerna tomu ako moc clovek veri a pod. niekto je proste svihnuty inym smerom a nepomoze mu nic.

vever1
3. dec 2012

@cestovatelkaandrea no u svena som nemala problem. tomu nevadilo ci pije s flasky alebo z prsa. tak dufam ze emma bude rovnaka. idem prave objednat tu odsavacku cez net lebo som si este pre istotu isla kuknut stranku ze kde presne ten obchod je a maju v pondelok otovrene az od 13:00 do 17:00 a to je pre mna strasne zly cas a zas do zajtra sa mi cakat nechce. a posielaju to zadarmo a hned zajtra ju mam doma a nemusim este platit za benzin. len co je naprd ze k tomu nie su ziadne flasky okrem tej co je pri odsavacke a ani ziadna taska ale zas mam dost aventackych flasiek a nejaku tasku s tymi elementami si niekde osobitne kupim.

cestovatelkaandrea
3. dec 2012

@vever1 joj esteze to spominas. musim nakupit aspon dve flasky do skolky a dalsie nadobky na mliecko 😝 a aj do roboty budem teraz od 10-teho potrebovat. moj posledny tyzden na dovce mi bezi. ale uz nie na materskej ale cerpam druhy extra tyzden dovolenky.a musim sa priznat uz som si vela krat aj dost poplakala 😅 🤐

vever1
3. dec 2012

@cestovatelkaandrea no a prd som objednala. nefunguje im objednavanie s giftcard. grrrrrrr tak tam budem musiet predsa len ist 😖 tak ty uz 10 do prace. a nespominala si ze nastupis az v januari? a ani mi nehovor. ja sa uz teraz desim toho dna ked emu budem musiet odniest na skusku do jasiel. ☹ ale nastastie do 14.2 robim len 2 dni v tyzdni tak aspon chvilku si ju este uzijem ☹

rybca
3. dec 2012

Tak a mame tu advent i sneh...🙂 hned sa cloveku krajsie zije..🙂

indiri
3. dec 2012

ja som tento rok robila sama nikde som totiz nemohla zohnat nieco pekne

cestovatelkaandrea
3. dec 2012

@vever1 ja nastupujem uz teraz v decembri. budem robit len do vianocnych prazdnin. potom som 2 tyzdne na dovolenke. kvoli tomu sem pridu aj nasi na mesiac uz tento piatok. budu varovat. Kilian ide od januara do skolky. no a do konca novembra buduceho roku budem robit 3 dni v tyzdni.

cestovatelkaandrea
3. dec 2012

@rybca
@indiri baby krasne vence ste urobili. my sme kupili tento rok na vianocnom trhu adventny za 15 euri a doma ked som ho rozbalila z krabice, tak lietala siska sem siska tam. tak som pekne nastvana, ze sme kupili rozpadnutu haraburdu za take penaze. ved ho odfotim neskor spolu so Zwarte Piet tortou co idem tento tyzden robit pre Damiana a pre seba na narodky.

indiri
4. dec 2012

@cestovatelkaandrea diky moc no zaklad zo sisiek som aj ja kupovala 😉 a zbytok uz som dorobila ale teraz som nasla v praxise umelých vetvieciek urobeny zaklad tak som to hned kupilado konca 2 jedno schovam na buduci rok a druhy povesim s maslou a s jednou velkou gulou ozdobene na dvere

ervenka
4. dec 2012

Dnesny zubar sa na mne pekne vysantil (45minut)- moj stav zhodnotil- zenuw kanaal behandeling. Dnes mi len zubok vycistil, dal novy blombu, a 21.1. mi vyberie nervicek. Aj by som chcela vediet ako to v NL prebieha, aj nie. Len mi povedal,ze to bude trvat cca 1,5 hodiny a cena je 500-600e, ale ked som poistena, mozno budem len doplacat za umrtvenie. Inak, nebol to nas, ale najaky zaskakunuci- zhodnotila by som ho ako mladsieho brata Michaela Hutchenca. toho 21.1. ma spravi jeho brat. cela rodina sa na mne vysanti. Hmm, ako to srandovne znie... 😝

vever1
4. dec 2012

@ervenka hahaha som sa pobavila ze spravi ma jeho brat 😝 😝 😝 😝

ervenka
4. dec 2012

@vever1 ale ked to je prava, asistentka este dodala,ze on je "net lief zoals zijn broer".

vever1
5. dec 2012

@ervenka skoda ze tvoj mm nechape nas humor (ako kazdy holandan 😝) by som mu hned v nedelu vysvetlila preco chodis k tomu zubarovi 😝

Tak my sme vcera po 1x skusali flasku a Emme to bolo taaaaaak jedno. Hlavne ze mala co jest nas zrutko malicky 😝 Dokonca ani ja som jej tam nevadila. To so Svenom bolo ine, ten na zaciatku plakal a az po 5 minutach zacal pit a mna nesmel vobec vidiet lebo prestal a chcel prso, no co typicky chlap 😝 a zacala som len s 120ml lebo som si to tak vypocitala podla toho vzorca na nete. ale bolo jej malo lebo o 2 hodiny uz bola zas hladna 😝 tak dnes skusim 150ml.

cestovatelkaandrea
5. dec 2012

@vever1 tym vzorcom sa ja neriadim. materske mlieko je uplne ine ako umele. niektorym detom staci menej ako podla vzorca a niektore potrebuju jest viacej. Kilian bezne jedava z flasky davky 180ml a ked ma hlad veliky tak spase na jeden sup aj 240ml. Viac mu nedavam, lebo to sa mi uz zda fakt dost. Ale super ze Emma pekne pije aj z flasky. 😉 Aspon budes moct ist s kludom do prace a vediet, ze bude dobre papat.

vever1
5. dec 2012

@cestovatelkaandrea ja ho beriem tiež ako orientačný. to len aby som na začiatok vedela koľko asi mám odsať. keď to včera dopila tak bola kludna takže sme jej viac už nedali. ale o 2 hodku mala hlad tak to značí že nemala dosť. a 240 sa mi zdá dosť veľa ale zas Kilian je veľké bábätko. Sven ten napríklad nikdy nevypil viac ako 200. a Sven ináč tiež pil pekne z fľaše ale v jasliach nechcel :p

cestovatelkaandrea
5. dec 2012

@vever1 akurat sa chystam na CB. tak potom dam vediet ako sme dopadli a dufam ze Kilian aj druhu davku injekcii zvladne v pohode.

vever1
5. dec 2012

@cestovatelkaandrea drzim palce 😉 my sme sa prave vratili z garaze. Nas ockovanie caka 13. som zvedava ako to emmi zvladne. a inac este ti funguje elektricka odsavacka? 😝 mne sa ta medela paci, je ovela tichsia a sa mi zda aj jemnejsia. len trosku dlhsie trva odsatie mlieka ako s aventkou. ale vsak nevadi. hlavne ze odsava 😀
no utekam kojit, hlasi sa hlados 😀 😝

jana001
5. dec 2012

ahojte, býva niekto v Hoofddorpe?

cestovatelkaandrea
5. dec 2012

@vever1 no sme doma. Kilian meria 66.5cm a vazi 7170g Medved jeden.Vraj je to este OK aj ked je nad limit.
Kilian neplakal pri ockovani. Ale teraz sa mi zda viacej mrzuty a nevie poriadne spat. No uvidime aka bude noc.
Jasne funguje lebo je kvazi nova. Nakolko je to ta vymenena a tak som s nou malo odsavala. S manualnou to mam ale odsate ale rychlejsie. Manualna aventka ma silny tah a tak mam 200ml odsatych za nejakych necelych 8-10 min. Mozno aj rychlejsie len pri tom vzdy robim este aj nieco ine. Ako napr jem alebo sa hram s Damianom a pod. Tebe kolko trva jedno odsavanie?

vever1
5. dec 2012

@cestovatelkaandrea no tak to je riadny medveď :D No ja som zatiaľ udávala len 3x. z jedného prša podanej vždy tak 80 a z druhého 100-120. tak som to mala aj pri svenovi. mne sa zdá že s aventkou mi to sklo rýchlejšie. samozrejme manuálna osádka vždy rýchlo. s nedeľu mi jedno prso trvá 20 minút. nič moc ale možno si musím ešte zvyknúť. som sa ešte chcela spýtať či si kilianovi na začiatku dávala fľašku každý deň? lebo ja dávam obden nechcem jej hneď na začiatok tak často dávať. i scéna som ale vtedy urobila chybu. začali sme až 4t pred tým ako mal nastúpiť do jaslí a to sme skúsili len asi 6x že či bude piť a hotovo. a nakoniec mal prvý týždeň problém si zvyknúť. teraz to chcem inak urobiť aker zas nechcem dopadnúť ako ty že budem musieť viac fľašu dávať ako prso. to by som asi dlho nevydržala kojiť :(

vever1
5. dec 2012

ináč mikuláš sa vydaril. Sven bol unesený s darčekov a najväčší úspech zozal werkbank a vŕtačka od bosch. ani do postele nechcel isť. tak v nej reval že sa nakoniec pozvracal a tak som musela prezliekať jeho a aj celý posteľ. nakoniec pri ňom mm zostal kým skoro nespal a o pol hodku sme išli kuknúť či spinká a našli sme ho spať na zemi na jeho koberci :p
na budúci rok bude mikuláš asi cez deň xi xi xi

jarunice
5. dec 2012

Byla jsem na Mikuláše -myslím českého s čerty a anděly v Amsterdamu - pořádala ho tam již několikátý ročník česko-slovenská parta a bylo to supr! Zpívali se dětské písničky české i holandské, daly se koupit české perníky, piškoty, pekly se bramboráky a štrůdl byl pro děti jen tak zadarmo. Olík po zavolání Mikuláše zkoprněl, a když na něj čert zablekotal, tak začal strašně řvát a plakat, tak bylo vymalováno 😀

Toho holanskýho Sinterklaase pořád nějak nechápu to je jako Santa s černým Petrem, který dojedou okolo toho 17.11. a zas 5. 12. jako odjedou a nechají dárky?? nebo jsem to nepochopila? a o vánocích už pod stromečkem nejsou dárky?

cestovatelkaandrea
6. dec 2012

@vever1 no u mna je to tym, ze mne sa velmi dobre spusta mliecko. tak nemam problem rychlo odsat. uz to mam zariadene aj v robote, ze mi zabezpecili miestnost s cedulkou DON'T DISTURB ked budem odsavat 😀 😀 😀 len aby tam vtedy nevbehlo necakane najviac kolegov 😀 😀 😀
s tou flaskou to teda radsej rob iba raz denne a v rovnaky cas. napr niekedy okolo siedmej ked je manzel doma, tak moze skusit Emmu nakrmit a potom ju pred spanim ty dokojis. no nerob to tak ako ja, lebo budes mat novu najlepsiu kamaratku na niekolko mesiacov. ja som s tym akosi zmierena a nevadi mi to. mala som to aj pri Damianovi. no a pri nom omnoho skor a pri Kilianovi sa aspon viacej vyspim v noci kedze rad podudka cici na par minut a opat je tuhy.inak vcera po ockovani nechcel pit z flasky, chcel sa len kojit. asi kvoli tomu ako ho nozky boleli. jednu ma stale taku opuchnutu v mieste vpichu

cestovatelkaandrea
6. dec 2012

@vever1 no a pre toto my uz doma Sinterklaasa neoslavujeme. Staci v skole a na firemnej party. Doma bude dnes klasika Mikulas do cizmicky. A este ta Zwarte Piet torta, ktoru som dorobila v noci o takmer 1.00
Jedneho som si urobila aj sebe na zajtra 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
6. dec 2012

@jarunice ani mi nehovor, ze sa taketo nieco deje v Amsterdame. Nabuduci rok sa tam pojdem pozriet s deckami.
Holandskeho Sinterklaasa ti vysvetlia asi ine maminy lepsie, ja ho moc neoslavujem. Len tak v ramci normy aby Damian nebol mimo od ostatnych deti. Co sa tyka vianoc, tak kolegovia si na vianoce darceky nedavaju. travia vianoce s rodinou. takze asi tak nejak to tu je. ze sa vsetci vysantia 5.12. a potom malicko alebo takmer nic na vianoce. Ved sa kedysi robila anketa, ze ktora krajina mina najmenej na vianocne darceky a vyhrali holadania. takze z nich isli robit sporovlivy narod ale to este nevedeli ti co robili ten prieskum, ze oni minaju vela cely november a zaciatok decembra 😀 😀 a na vianoce uz nie je za co.

ervenka
6. dec 2012

@jarunice jop, presne tak, hlavny sviatok je Sint. a Vianoce to je len "tradicia" dovezena z USA/GB. Vraj par rokov ani ludia nezdobili stromceky. A teraz sa predbiehaju kto ma viac vysvieteny dom. Hlavne Wassenaar ziari.

ekira
6. dec 2012

my uz neoslavujeme sinterklaasa.amon povedal,ze jemu sa pacia viacej vianoce .a tak sme to celkovo zrusili 🙂 a je tomu uz 5 rokov. vcera vecer som nemohla ani za slaka vyhnat muza do postele.mala som v obyvke schovane balicky do topanok.tak kukal na mna divno,ked som ho vyhanala 😀 rano by som to nestihla,pretoze muz stava o 5 . a mne sa veru tak skoro nechcelo 🙂
vcera sa moj muz dozvedel od sefa,ze predava firmu 😖 🤐 🤐

rybca
6. dec 2012

@cestovatelkaandrea my sme sa tento rok chystali na toho Mikulasa do Amsterdamu, ale nevyslo to, inac neviem preco to dali az od 17.55, to si myslim, ze pre deti je uz neskoro, hlavne, ked su ludia z dalej, mozno na buduci rok sa zadari tam ist

my tiez Sinterklaasa neoslavujeme, darceky podostaval v skolke, z Lackovej prace a aj od opatrovatelky, my sme mu dali len do cizmicky ako sa na SVK robi a darceky budu az 24teho, ale uz mam ciastocne vyzdobene, dnes som co to porobila..🙂))

cestovatelkaandrea
6. dec 2012

@rybca aj my uz mame vianocnu vyzdobu doma. kvoli Damianovi sme uz postavili stromcek a dnes dostal slovenskeho Mikulasa. to bolo radosti 😀

palinkova87
7. dec 2012

sniezik sa nam chumeli juchuchuuuuuuuuuu 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 tesim tesim zo snieziku🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ja som v tomto take male decko🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀