Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ostrovanka
12. nov 2009

Andrejka, dakujem skusime to vybavit, uvidim. No ved aj ja tu striehnem na rybcu ako na spasenie. Uz potrebujem s niekym konecne pokecat, stale som s malym sama.

cestovatelkaandrea
12. nov 2009

ostrovanka - to ti verim, mne tiez byvalo smutno ked som bola na materskej doma cele dni sama. ono je to super byt s babatko ale potrebujes sa s niekym aj porozpravat. no hadam sa s rybcou stretnete a dobre pokecate. mozete aj za mna, aj ja by som si potrebovala niekedy len tak pokecat 😉

ostrovanka
13. nov 2009

Andrejka a daleko byvas? Ze by sme to kafe reku niekedy naplanovali ?

spalka
13. nov 2009

Ahojte mamicky,
chcela by som sa k vam pridat 🙂. Sme v NL rok a pol, presnejsie v Hilversum. Za ten cas som stihla otehotniet, vydat sa, porodit, skoncit v praci, kedze som si nevedela predstavit, ze dam malinku ako stvormesacnu do skolky alebo opatrovatelke a stala sa zo mna mama na plny uvazok 🙂. Je to krasne, mala Ela je perfetna, uz ma polroka, ale niekedy je to o nervy, hlavne to, ze mi chyba rodina a kamosky. Mama so segrou chodia na navstevy, kamosky pisu, ale aj tak, ked si predstavim, ze by sme teraz mohli spolu kocikovat tak mi je do revu 🙂. A to som z SK prec uz pomaly 5 rokov. No domov je domov, aj ked tu je to vsetko jednoduchsie a krajsie.

cestovatelkaandrea
13. nov 2009

Ostrovanka asi tak 45-60 minut autom z Roterdamu. V Bunschotene. Buducu sobotu budem salet po obchodoch v Brede, z prace tam pripravili vyjazd pre zeny. Tak ide plny autobus holandaniek, jedna slovenka a jedna portugalcanka.
Mohla by som ist na kavu len niekedy cez vikend a pravdepodobne az niekedy po Novom Roku 😉

spalka-Miska, ahoj. No tak ja zarezavam v praci. Tiez mi chybaju priatelia zo SR ale snazim sa tu nejako zapadnut. Napriek tomu ze sme obaja s muzom zo SR mame uz par priatelov z prace. Nemas nejakych NL priatelov? Alebo nejaku NL mamicku s ktorou by si mohla ist von a hovorit trebars aj anglicky ak po NL nevies? Ja si uz neviem predstavit navrat na SR, asi by som isla radsej do nejakej inej krajiny kebo sme museli odtialto odist.

ostrovanka
13. nov 2009

Ahoj Spalka,

ja som na tom obdobne, nas drobec ma tiez 6 mesiacov, prisli sme pred mesiacom a budeme tu do maja, som furt sama, sama kocikujem, sama kavickujem, ani navsteva sa nechysta.
Pozeram meno malinkej 🙂 My sice mame Alexa, ale pripadne dievcenske meno sme mali vybrate Ella 🙂

cestovatelkaandrea
13. nov 2009

ostrovanka ale mozno v lete pojdeme do Norska. mas par tipov kam tam ist? s muzom sme zatazeny na prirodu, cize asi nejaka turistika ale rezervacie, parky a tak.

miriamp
16. nov 2009

ahojte mamicky,
isto ste postrehli rozruch okolo mex.chripky.
aky je vas nazor na ockovanie malych deti?
a vy tehulky,date sa zaockovat? u nas zacinaju odzajtra ockovat u obvodaka,a pre maleho ma prist tento tyzden pozvanka na bud.tyzden.nam sa akosi tazko rozhoduje,ci dat,ci nie.

cestovatelkaandrea
16. nov 2009

miriam ani mi sa nevieme rozhodnut. ale pravdepodobne ho dame zaockovat. drobec ma oslabenu imunitu z castych infekcii usiek a k tomu je cely tyzden v skolke. tak asi bude lepsie ho dat zaockovat.

ikke
17. nov 2009

ja asi tiez ano...

spalka
17. nov 2009

ahojte,
cestovatelkaandrea - ale hej, v praci boli mili ludia, ale tie vztahy boli vazne iba pracovne, nesadli sme si zase az tak, ze by sme spolu vybehli von alebo podobne...ja si mozno to Slovensko uz aj idealizujem, ale vzdy sa tam budem chcet vratit, mozno ked sa to raz vazne stane budem prekvapena, neviem, ale vzdy to bude miesto, kde su moji najmilsi 🙂

ostrovanka - nam sa meno Ela pacilo hned 🙂, chlapcenske sme ani vybrane nemali 😉
jeeej, tak ty mas doma podobneho stupla ako my, kedy sa narodil maly? nasa 28. aprila
uz mu rastu zubky? my stale nic, ale mala zacala podivne plakavat, tak sa asi nieco tlaci ☹
a kde ste? pozeram ze asi Rotterdam, hmm, to je daleko

miriamp, ahoj 🙂
my nedame zaockovat, sme vacsinou aj tak doma a ja sama by som sa nedala, obavam sa tej ockovacej latky, zacala som nieco o tom citat a dost ma to vystrasilo http://articles.mercola.com/sites/articles/arch...

miriamp
18. nov 2009

spalka-no ved to,tolko nazorov na to ockovanie,ze cloveka to riadne zmyli,a nevie co robit.

pekny den vsetkym.

ostrovanka
18. nov 2009

Andrejka,
Norsko je obrovska nadherna krajina, na cestovanie a turistiku stvorena! My sme obehali okolie, Geiranger fjord, Trolstigen, ladovec Briksdalbreen, Aalesund. Norsko je obrovske, a cestovanie trva koli vsetkym tym fjordom, kompam a MPR 80 vecnost. Takze si treba povedat, co chcete vidiet. My sme moc neturistikovali, lebo som hned prve leto otehotnela.

Spalka,
Alex sa narodil 11.5. a uz mame dva zubky, ani neviem, ako vysli. Skoda ze nie si blizsie, ale zas hodinka cesty nie je az taka vzdialenost 🙂

Miriam,
ockovanie proti Svine flu... moj nazor z toho, co som precitala... nie.

cestovatelkaandrea
19. nov 2009

ahojte, nam uz prisla aj pozvanka na ockovanie. a stale nie som rozhodnuta ☹ vsetci mi tu hovoria, ze nech sa nebojim ved hadam by do deti nepchali bordel. a ked si potom citam info na nete, tak som zase na zaciatku...

Ostrovanka, dik za napady. urcite viac pocitam o Norsku a potom sa ti ozvem s nejakymi oblastami, kde by sme mozno isli kuknut. ak nie toto leto, tak mozno to dalsie.

Miska dost ta chapem. Holandania su fajn ale aj mne chvilu trvalo kym som si zvykla na ich naturu. Tiez nemame vela priatelov ale aspon par ich uz je. Dedina, kde mi zijeme, je dost specificka, takze to co je inde normalne tu je to ine.... napr. pracujuca matka 5 dni v tyzdni je nepochopitelna vec. Asi aj preto sa tu dost tazko hladaju priatelia.

ikke
20. nov 2009

vcera akurat bolo v spravach, ze vakcina, ktorou sa maju ockovat deti, bola uspesne a dostatocne odskusana vo svedsku (na nos.nl sa to urcite este da najst 😉 )
niekedy je prilis vela informacii na skodu 😅 a odfiltrovat konspiracne nezmysly je praca takmer nadludska 😝 😉

ekira
20. nov 2009

ahojte,my sme dali maleho zaockovat plus aj ja 😉

cestovatelkaandrea
23. nov 2009

Tak nakoniec sme sa rozhodli. vo stvrtok dame drobca zaockovat 😉

i.n.g.a
23. nov 2009

my ideme zajtra...

miriamp
23. nov 2009

aj my ho dame,ideme zajtra,a ja som sa tiez dala min.tyzden

rybca
23. nov 2009

Ahojte, hlasim sa ziva a zdrava, uz sa aj uspesne pohybujem autom medzi Spijkenisse a Schiedam..🙂 V sobotu sme absolvovali zwemfeestje so Sinter Klaas...🙂 hadam som to dobre napisala..🙂 a tuto sobotu ideme este na jedneho Sinter Klaas..🙂 Domcek pomalinky zariadujeme, teraz cakame na kuchynsku linku..🙂

Tak zatial tolko. Este k tomu ockovaniu. My nasho nedame ockovat. Maly je este malinky, velmi neprichadza do styku s inymi ludmi a zatial sa javi jeho imunita dostatocne silna. Napriek tomu, ze je na umelom mlieku a teraz uz aj prikrmami, este nebol chori. Teda jednu malu nadchu mal. Po tom ako sme sa vratili z NL minule. Ale teraz sa nikam nechystame.

Vasa Rybca

cestovatelkaandrea
23. nov 2009

miriam a mala si nejaku reakciu na ockovanie?

rybca vitaj 😉 som rada, ze opat pises. Sinterklaas je super nie? Vela stastia pri zariadovani 😉

miriamp
23. nov 2009

andrea- nie vobec nic.aj som na to zabudla.

tento ich sinterklaas chaos,ja to nejako nemusim,moj priatel uplne nie,ale buduci rok uz budeme musiet.
takze mame rok na pripravu......

sandra81
23. nov 2009

Cau holky, tak vy taky bydlite v NL? Ja taky, u Eindhovenu. Jak ockovani? Nechate se a deti? My mame jit zitra stale nevim jestli jo nebo ne...je to desny dilema ma to tolik pro a proti, obe strany....Navic kojim, tak se mi to nezda i kdyz na netu pisou ze se to pri kojeni dat muze

miriamp
23. nov 2009

ahoj sandra 81,
je nas viac co sa nevedia rozhodnut,aj my mame ist zajtra,a uz sme rozhodnuti.ideme.
ja som sa po dlhom rozhodovani min.tyzden dala zaockovat ako tehotna.
kde pri eindhovene byvate?my byvame asi 25 km zapadne od eindhovenu pri belg.hraniciach.

cestovatelkaandrea
24. nov 2009

Sandra ja neviem, ale tvoja Helenka ma len 4.5 mesiaca, takze ockovana byt nesmie. Ockuju deti az od 6 mesiaca do 2 rokov. Cize aj pri starsej Laure by si na ockovanie ist nemala.

Miriam dik, tak uz je to na 100% iste ze ideme. Drobec by uz musel len ochoriet aby sme nesli. 😉

i.n.g.a
24. nov 2009

neviem,ale u nas sa ockuju deti od 6mesiacov do 4 rokov a ked je do 6 mesiacov,tak idu obaja rodicia na ockovanie

sandra81
24. nov 2009

Za ctvrt hodiny by jsme meli byt ockovani, ale nejdem. Ja vim ze Helenku neoockujou, ale me, muze a starsi dceru - 2,5 roku jo. A ja kojim, coz se mi zda divny nechat se ockovat...mrknete sem, tenhle clanek me presvedcil na ockovani nejit....
http://mika.blog.idnes.cz/c/82047/Jsou-vakciny-...

cestovatelkaandrea
24. nov 2009

asi mam teda stare info. ked som bola na poradni doktorka vravela od 6m do 2r. ale moze byt, ze je to do styroch rokov.
ja dufam, ze ta vakcina bude v pohode. ved ked deti vo svedsku su ok po ockovani, tak hadam aj drobec bude ok. Inak ked tak rozmyslam, tak existuje kopec clankov proti ockovaniu. Aj proti tomu beznemu, na ktore chodia nasi drobci podla vakcinacneho programu.

sandra81
24. nov 2009

Andreo, no to asi mas stary info protoze tady v NL ockujou deti od 6mesicu do 4 let (vcetne). JO je to tezky rozhodovani....ja stejne mam uz po terminu kdy jsme tam meli byt takze se me to uz netyka. Je pravda ze takhle slycham ze hodne mamin do toho s detma jde....ale asi i hodne ne. Ono je to tezky, a za jiny se rozhodovat neda. Meli to udelat povinny, to by jsme pak neresili vsichni takovy dilema. Ja tam nesla s tim, ze se vlastne bojim vic te injekce, toho co v ni je nez te chripky. Myslim ze kdo na tu chripku umrel ze to jsou vyjimky, na normalni chripku umira mnohem vice lidi rocne...ale o tom se nemluvi....

cestovatelkaandrea
24. nov 2009

To je pravda Sandra. Aj ja som si to vravela, ze preco to teda nie je povinne. Takto ma clovek hlavu v smutku ci ano alebo nie.
Dostal sa ku mne aj taky nazor ze ockuju aj preto, lebo vraj takto chcu zabranit dalsej mutacii virusu. Vraj neskor by to mohlo byt horsie keby sa nevakcinovalo. No je toho vela co clovek pocuje a potom sa ma rozhodnut... ☹