Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
31. jan 2013

@ikke aj my mame severovychodnu a v lete a na jar by tam malo svietit, takze hadam nebudeme zamachovani.

rybca
31. jan 2013

@cestovatelkaandrea no z Haagu je to k nam uz na skok...🙂)) preventivne dam cez vikend akotak do poriadku povalu...🙂)) uz sa citim lepsie, tak dufam, ze mi bude energia uz len pribudat...🙂

sunny_amst
1. feb 2013

Nadejna mamicka z Amsterdamu zdravi vospolok 🙂 27.1 nam vysiel pozitivny test, mame pred sebou prvu navsetvu u Midwifes. Chcela by som sa opytrat na vase skusenosti a spokojnost so tymto systemom v Holandsku;
1. Ake ste boli spokojne s midwifes
2. Navstevovali ste aj gynekologa, alebo ste uplne verili midwifes
3. Vyskytol sa nejaky problem ktory by ste teraz uz riesili inac?
4. Ake mate skusenosti s nemocnicami a epiduralom?
5. Rodili ste niektora doma?

Vopred dakujem a pekny den prajem 🙂

ikke
1. feb 2013

@sunny_amst vitaj 🙂
1. nadmieru spokojna
2. nie, verila som midwife/midwives
3. nie
4. s nemocnicami dobre, s epiduralom ziadne
5. ja nie, rodila som v 2x nemocnici

jaajaa
1. feb 2013

@sunny_amst ahoj,
1. super, kompletni spokojenost moje i partnera
2. byla jsem jen v peci midwife
3. ne
4. zadne
5. ano

michelle22
1. feb 2013

@sunny_amst ahoj, tak to sme na tom nejako podobne 😉 ja som mala pozitivny 24.1. Ale ako to ze si uz bola u midwife??? Mne povedali ze az v osmom tyzdni a objednali ma na 21. 2. Tiez som chcela ist co najskor, no ale asi vedia co a ako lepsie nez ja 🙂 uz si aj na ultrazvuk objednana?

sunny_amst
2. feb 2013

@ikke vdaka, nevies ci je v nemocnici aj moznost rodit vo vode?
@jaajaa dakujem, a rodila si doma prve dieta?
@michelle22 ahoj, gratulujem 🙂 este som neboa u midwife, pisala som ze nas caka prva navsteva 21.2 :D , dam vediet ako to dopadlo. na ultrazvuk este nie, ale tento tyzden sa objednam. chcela by som ist cim skor. minuly rok som mala premlcany potrat v 9 tt dufam ze tentoraz bude vsetko v poriadku.

michelle22
2. feb 2013

@sunny_amst prepac, fakt som si to zle precitala. inak samozrejme aj ja vam gratulujem. inak super ze sme na tom takto rovnako- aspon si budeme vymienat skusenosti 😉 ja som na ultrazvuk objednana na 11.3.
ps: pracujes? kedy to planujes oznamit v robote?

sunny_amst
2. feb 2013

@michelle22 hej super tesim sa ze je tu niekto akoja🙂 pracujem ako uctovnicka,a sefke som to uz povedala. Byva mi zle, tak som jej povedala aj dovod ze preco. Radsej ostanem doma lezat, ked sa necitim dobre. Bojim sa aby sa nezopakovala situacia z minuleho roku ked sme predcasne prisli o babo a nechcem nic podcenit. Sefka z toho nie je nadsena. Inac, vies ze mas pravo 1/8z pracovneho casu na oddych?mali by ti poskytnut uzamikatelnu izbu s gaucom na zdriemnutie 🙂
A ty si to uz niekomu povedala?

michelle22
2. feb 2013

tak to som nevedela o tom oddychu, ale my to zase v robote nemame nejake perne, takze aj keby som si odisla niekam sa prejst do mesta, tak sa nic nedeje. zatial som to sefke ani nikomu nehovorila. vie to len jedna kolegyna. toto je nas prvy pokus. v rodine sme mali niekolko potratov a ja nechcem nic zakriknut. takze radsej tak potichu

michelle22
2. feb 2013
ikke
2. feb 2013

@sunny_amst porod do vody zalezi od nemocnice, ak taku najdes, urcite sa da. doma sa da urcite rodit vo vode, musis si ale pozicat speci bazen na to, stoji to okolo 350 eur (kamoska mala)

jaajaa
2. feb 2013

@sunny_amst ahoj, ano prvni dite. Rodila jsem ve vode- bazen jsem mela pronajaty, stalo to teda mene, nez pise @ikke, takze bych se ceny nebala. 😉 Rodit do vody se da i v nekterych nemocnicich nebo v tzv. porodnich centrech.

cestovatelkaandrea
5. feb 2013

@rybca Katka, neprideme ku vam z Haagu. Ja mam chripku a budem rada ak obsedim dajako v aute. Kilian a Damian su dobre prechladnuti tiez a vela kaslu. Tak nebudeme riskovat aby ste aj vy ochoreli. Zvlast ked si teraz tehu. To by som nerada. Jedine svokra je zdrava s manzelom ako tak. Sice tiez maju nadchu ale nie az tak moc.

cestovatelkaandrea
5. feb 2013

@sunny_amst
1.spokojna (od niektorych by som cakala viac info) Pocas druheho tehu som mala 4 porodne asistetky v jednom centre, takze vzdy som mala stretnutie s inou. Jedna mi vravela ze cakam male babo, druha ze velmi velke a nakoniec som ledva porodila mojho slona, lebo mi ho zle pomerali na sone. Ale inak v pohode.
2.mala som iba porodnu asistentku, ku gynekologovi sa chodi ak mas problemy s tehu a nie len tak, ze sa ty sama rozhodnes.
3.cele tehu nic az na porod, ked som tlacila von slona, nakolko ho zle pomerali. keby bol pomerany dobre, tak rodim o tyzden, dva skor a mensie babo.
4.nakolko som rodila v nemocnici 2 krat tak mozem povedat, ze pristup je super. rychlo konaju a nic nenechavaju na neskor.
5.pri prvom bol pokus o porod doma, ale nakoniec sme skoncili v nemocnici, lebo mu klesol tep. takze som dorodila doma.

cestovatelkaandrea
5. feb 2013

az teraz citam po sebe bod 5. malo tam byt, takze som dorodila v NEMOCNICI 😀

vever1
6. feb 2013

@sunny_amst
1 ja som mala velmi dobre skusenosti. ja som mala prvy krat MA a aj vtedy sa dobre zachovali
2. moje prve uz uspesne tehu som az do 38tt chodila k verloskundige a potom mi zistili zwangerschapsvergiftiging konkretne preklamsiu (vysoky krvny tlak a bielkoviny v moci) a to ma hned poslali do nemocnice a tam som na druhy den rodila. inac ak nemas ziadne problemy ako napriklad otehotniet tak ku gynekologovi sa ani nedostanes. ja som bola pri oboch tehu do 6tt u gynekologa lebo moej deti su cez IVF (kedze som mala 2x mimomaternicove tehotenstvo) a pri mojej dcere som si mohla vybrat ci chcem byt sledovana u gynekologa alebo ist k verloskundige kvoli mojej preklamsii ale vybrala som si verloskundige lebo som mohla chodit na kontroly vecer co mne vyhovovalo kvoli robote no a oni ma super sledovali a od 36tt som potom uz presla ku gynekologovi aby ma on uz do konca tehu sledoval kvoli tomu ze som mala riziko ze sa mi aj pri tomto tehu preklamsia moze vratit.
3. nie
4. ja som obe deti porodila v nemocnici a pri oboch som bola aj hospitalizovana. pri synovi 5 dni a pri dcere 1 den. starostliost a aj cely porod bol super. som bola velmi spokojna. rodila som 2x bz epiduralu. v minulosti epidural velmi nechceli davat. teraz uz su povinny ked si vypytaas ale vo vacsine nemocnic ti to stopnu pred tym ako pojdes tlacit aby si tlacenie citila a dobre spolupracovala
5. nie a ani som nemala v plane

ankanl
9. feb 2013

Ahojte kocky, je niektora z vas aj z A´damu?

palinkova87
11. feb 2013

cavte holciny.. tak my rastieme ako z vody... uz mame 1324gramov.. aspon v patek to tak bolo.. nestiham ani moc chodit lebo maly Nico to vam poviem, ze da poriadne zabrat.. som zvedava co bude robit ked nebude stredom pozornosti len on.. ach... sme kupili taku orhadku. kde by sa mal akoze hrat.. heh.. si myslite, ze tam chce byt a hrat sa.. ehe..no ale bude si musiet zvyknut... lebo ked budem kojit len tak volne nebude moct byt.. ale inaksie je Nico velmi zlatunky.. ;) rozumie vsetkemu.. a sme vsetci nachladnuty.. no neviem ci to uz nejak nejdem riesit.. lebo by som rada aj vyzdraviet bo uz to trva 3tyzdne.. a uz by som rada aj normalne dychat.. bo nos mam stale upchaty... 🙄

cestovatelkaandrea
12. feb 2013

@ankanl jednu maminu z Adamu pozname @eri28. tak jej skus napisat. ale asi je teraz dost zaneprazdnena svojim drobcekom.

cestovatelkaandrea
12. feb 2013

@palinkova87 oj tak sa rychlo uzdravte, nech nerodis popredu kvoli nejakej blbej chripke. skus sa naparit nad slanou vodou, mne to pomaha na nadchu a co ma dost prekvapilo ale pomohlo, bola nakrajana cibula vedla postele. sice smrdkala spalna jeden den ale nadcha sa uvolnila aj mne aj Kilianovi 😀

jarunice
12. feb 2013

ahojte, po dlouhé době 🙂 byla jsem měsíc v česku a ani se mi moc nechtělo zpátky, ale tatínek nám moc chyběl...Olíkovi jsem zařídila od září školku v česku,i když vůbec nevim, kde skončíme, jestli v Brně v Praze,nebo v Mnichově. Taky máme za sebou prima očkování na spalničky, tak jsem zvědavá co z toho za pár dní bude, protože po prvním měl 3 dni horečky a byl celej osypanej. Ale počasí mě tu až příjemně překvapilo, že trochu nasněžilo a je relativně slunečno každý den (poslední 4 dny co tu jsem) Po příjezdu mě teda čekala špatná záležitost, protože naše malá stará fenka maltézáčka šla 2. den na operaci takových dvou nádorů, tak snad to bude dobrý(rozbor co to je za nádory -za 80euro jsem odmítla, pač bynám to zas moc nepomohlo, ani jí). Tak jsme vyplázli 500euro za operaci, ale vypadá, že bude vše ok. Naše sousedky, který jsem měla pocit, že moc nezajímam, tak se o mě a dítě velmi zajímali, jestli už jsme se neodstěhovali a teď za poslední dva dny mě mohutně vyzdravovali, tak bylo docela milý, že jsme jim tu chyběli 😀.

@ankanl Ahoj, do Adamu to mám 20 km, tak na kafe přijedu ráda.
@palinkova87 držim pěsti, jestli máš doma takovýho živýho raracha jako já, tak se ti ani nedivím, že máš obavy co pak s tou malou, ale musim Ti říct, že po týdnu u mý ségry, která má dvojčata kluky 9.měs. a holku 4,5r. tě musim uklidnit, pač čím víc dětí, tím míň se musíš starat (myslím o tu jejich zábavu) s Olíkem tam byli 4 děti a bylo to lepší, než když ho mám na krku samotnýho, protože ho prostě nudím, tak strašně zlobí. Když pak nějak vysvětlíš Nikovi, že bude velký opatrovatel, tak třeba bude za hrdinu a bude to ok 🙂 oni mají vlastní svět a dávají si víc než jim můžou nabídnout dospělí. Brzy se uzdravte.

cestovatelkaandrea
14. feb 2013

@jarunice oj tak sa onedlho stahujete prec. nerozmyslali ste nad tym, ze by ste tu ostali? ale asi ta to viacej taha domov. dufam, ze to ockovanie rozchodite bez problemov.
s tymi viacerymi detmi mas fakt pravdu. ja mam tiez pocit, ze ked je okolo Damiana viacej deti, tak mame menej starosti. uz len treba na nich dohliadnut, aby nerobili somariny. ja niekedy zasnem, co toho nasho starsieho drobca napadne. ale asi to patri k jeho veku. ja som bola mozno horsia 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
14. feb 2013

@rybca no tak mas prvy trimester za sebou. ako si to riesila v praci? uz si im dala vediet?

rybca
14. feb 2013

ahoj, uz ano, tento utorok, vsetko je to komplikovane, teraz cakam na mail od sefa, ze co a ako, lebo on nemal ani tusenie co s tehotnymi, ja som mu povedala, ze chcem pokracovat on ma presviedcal, aby som si to premyslela po financnej stranke, akokeby chcel odomna rozhodnutie zmluvu nepredlzit, ale po obede mi opas oznamila, ze od juna si ide hladat inu robotu, takze teraz som aj naklonena k nepredlzeniu zmluvy, lebo neviem kde budem hladat opas, taku ktorej by som tak verila ako tejto, na druhej strane sa desim pomyslenia, ze budem nezamestnana, len slecinka v domacnosti, no dilema strasna

cestovatelkaandrea
14. feb 2013

@rybca no viem, cim prechadzas. ja som tiez rozmyslala, co radsej pri dvoch detoch neostat doma ale ta predstava ma vydesila a tak robim 3 dni v tyzdni. nie je moznost zohnat nejaku opas cez agenturu alebo nejakych znamich co mate u vas v okoli? skoda ze nebyvate blizsie. by sme si strazili deti navzajom 😉

rybca
14. feb 2013

@cestovatelkaandrea no presne, som vydesena, zo vsetkeho, blizkej buducnosti, dalekej buducnosti a vobec, vsak ja som doteraz bola nezamestnana len par mesiacov (zo 17 rokov zamestnaneckeho veku) a aj to len preto, ze som sa vratila zo zahranicia, tak kym som si nieco nasla, no tak ale hadam nejak bude...

palinkova87
16. feb 2013

ahojte holciny.. no vcera som bola na sone.. moja ma dovolenku tak taky tutko ju zastupoval.. no zbohom to zase bude ked pride moja gyn.. zle to zase raz pomeral tak vzdy sme pribrali 200-150gramov za tyzden.. ale teraz sme zrazu pribrali 76gramov 😖 zase zbytocne stresy budu okolo toho.. 😔

palinkova87
16. feb 2013

@vever1 teba som sa chcela opytat.. nejdes predavat oblecko po malunkej 😵

vever1
16. feb 2013

@palinkova87 ja by som ti aj predala len ja toho svojho veľa nemám. Mne požičala kamoska oblecko po jej babách až do 2 rokov. Niečo som dostala a niečo sama kúpila ale je toho veľmi málo. Hlavne 56 nemám skoro vôbec nič svoje. Ale keď chceš aj to málo ti pofotim. 😉