Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
14. máj 2013

@ekira moja svokra je od nas cca 20min. autom. Ked bude mat drobec 2 roky zacneme ho davat do PSZ, aj ked svokra tvrdi,ze skoda penazi, ze mame setrit ona rada postrazi. Aj ked vsetky svagrove deti chodia do PSZ, dnes bol VELKY den pre Sophiu- prvy den v skole. Ale nesla tam s mamou, ale s mm sestrou. JA neviem, oni maju zvlastny vztah ku vyznamnym dnom. Svagrova nebola ani raz v prvy den s detmi v PSZ, vsade chodia tety. Aleeee co uz, kazdy mame svoj pohlad na svet. Keby boli vsetci normalni, bola by nuda. 😝
@cestovatelkaandrea salvia je aj protizapalova, dobra na hrdielko, hlasivky. Tak to bude mat drobec 2v1.
@rybca zase budem mat aj tento tyzden o 2,5 hod. menej ako by som mala robit. O nejakych nadcasoch mozem len snivat. Zase aby som mala pokec so sefinom.... 🙄

rybca
14. máj 2013

@ervenka treba svokre vysvetlit, ze PSZ je hlavne o zvyseni socialnej urovne dietata, ani vlastni rodicia nenahradia dietatu kolektiv deti v podobnom veku,

ja tiez nemavam vela nadcasov, kedze robim len poobede, tak co treba si rozoberu doobeda a mne ked nieco ostane, tak len nevyhodny zvysok, ale kaslat na to, len keby tie nadcasy aj lepsie platili, nie len obycajne ako normalny cas, aj nejaky priplatok by sa tam sikol..🙂

rybca
14. máj 2013

@cestovatelkaandrea a ked ma 40tky uvazovali ste nad studenymi zabalmi? teda je to o nervy, ked sme to robili Matovi, tak som skoro plakala s nim, ale pomohlo

vever1
14. máj 2013

@jaajaa aj ja letim v piatok a predpokladam ze ides z Eindhovenu do Brna. Lebo ja ano 😀

vever1
14. máj 2013

@cestovatelkaandrea no nezavidim 😖 a to co za kravina ze mozu mat 40 teploty aj 5 dni 😠 😠 😠 tu maximalne 3. joj niekedy mi je z toho ich systemu na grc 😖 sven mal len raz 40 ale dufam ze nikdy viac 😖 bol uplne bez zivota a hned som ho davala do sprchy. nie studenou vodou ale letnou som ho sprchovala tak skus 😉 emma ma uz vonku 2 zuby a u nas je to v pohode. zatial 😉 sven zacal tiez teplotovat a nespavat az ked mu vychadzali stolicky a ocaky tak som zvedava ako emma. a zatial papa pekne a vsetko. tak si to uzivam 😀 a konecne za al auz dobre spvavat celu noc ale pre zmenu zas sven sa v noci budi a nespi tak sa aj tak nevyspim 😝 no nic utekam lebo mala je unavena a nieco mi tu smrdi z plienky 😝 tak prebalit, prezliet, najest a spat a potom este druhe 😝

jaajaa
14. máj 2013

@vever1 ja taky. 😉

vever1
14. máj 2013

@jaajaa xixixi my odlietame o 13:55 😀

jaajaa
14. máj 2013

@vever1 no my asi taky, o pul cvrte to je v Brne, jestli se nepletu. 😀

vever1
14. máj 2013

@jaajaa hej o 15:30 je to v Brne. a s kym cestujes? ja len s malou. idem kamoske na svadbu a v pondelok idem spat lebo v utorok musim zu do prace 😖 sranda tak sa uvidime 😀

jaajaa
14. máj 2013

Ja letim taky jen na vikend, mam sraz ze skoly. Letim se synem/ 11 mesicu. Tak joo. 😉

vever1
14. máj 2013

@jaajaa hahaha no tak aj naspat pojdeme spolu 😝 moja mala ma 7 mesiacov. budeme vykrikovat jaajaa elebo vever xixixi

jaajaa
14. máj 2013

@vever1 tak snad nebude letadlo plne deti a pozname se. Juu, te je sranda. No, ja jsem zvedava na Jurase- zacal si stoupat a udrzet ho v klidu je docela zajimave, tak snad to vsichni cestujici s nami preziji ve zdravi. 🙂

vever1
14. máj 2013

@jaajaa xixixi no nasa tiez nevydrzi dlho bez pohybu tak to bude zaujimave 😀 hlavne nehladaj kratkovlasu ako mam profilovu fotku lebo to ma nenajdes xixixi vlasy mi uz medzicasom dorastli 😝

jaajaa
14. máj 2013

@vever1 tak ja mam porad stejne dlouhe vlasy, budu mit Easy walker nebo maleho v manduce. 😉 😉

vever1
15. máj 2013

@jaajaa no ja som tiez rozmyslala ze si zoberiem len baby Björn ale si to velmi neviem predstavit cely cas v tom vlacit malu lebo ona sa v tom dost rozculuje ked sa s nou nepohybujem 😝 a inac beries si len jednu tasku? lebo ja stale neviem ako to mam urobit. zaplatila som si 10 euro za maly kufor ale sa mi nechce nieco davat do kufru lebo potom zas cakat kedy to vylozia tak som rozmyslala ze si zoberiem kabelku a velku tasku ktora sa mi zmesti hore do batoziny ale som tam citala ze je na cestujuceho len jedna prirucna batozina a deti sa do toho nepocitaju. tak teraz neviem 😖 a ja budem asi mat malu v maxi cosi na kolieskach 😀

jaajaa
15. máj 2013

@vever1 ja budu mit kocar- jen zalezi, kde ho odbavi...takze i proto sebou potahnu manducu. Prcek je zvykly, Tasku mam zaplacenou taky jednu- tu dam k odbaveni, ja zustavam v Brne, takze nijak nespecham. No a do letadla budu mit jen prirucni zavazadlo- tasku pres rameno od kocaru. 😉

rybca
15. máj 2013

Ahojte, v nedelu, alebo v pondelok chcem ist na vylet, mate nejaky typ?

lexxie_holandsko
15. máj 2013

ahoj holky, nestiham docitat, jen ty horecky u nas zabira omyvani vlaznou vodou, pokud ne, tak chlazeni tepen. Pry to zabira. Prasky teda taky davam u takhle vysokych horecek, ale do 38 nedavam nic. Uz jsem si odvykla, ze se na kazdou teplotu musi dat prasek.
Jinak u nas nic moc noveho, Zuzka se zlepsila a uz ji vydrzi kalhoty na cely den..no snad to bylo jen prechodne obdobi. Edik ma ted ve skole testy, tak jsem zvedava, maji jich uz v groep 3 hodne.

@ervenka taky to moc nechapu, ale tady se ani nastup do skoly nijak neslavi, treba rikala kamoska, jak byla zklamana, ze v Nemecku to je udalost, dostanou ten kornout se sladkostma atd..a tady nic, v CR jsou pritomni rodice, deti dostanou pomucky, tady to je takove vlazne. Asi to je tim, ze nastupuji v prubehu roku, nevim.

@vever1 uz jste se vratili ze Slovenska, nebo jste jeste nebyli? Cetla jsem, ze Sven se po navsteve CB ve skolce vic zapojoval a byl spokojeny? Tak jen tak dal..

lexxie_holandsko
15. máj 2013

@rybca my jsme byli ted o prazdninach u Holtenberg, je tam moc hezky, jmenuje se to saalandse heuvelrug a je to trochu kopcovite, ale spis na kolo. Predtim jsme byli v Burgers Zoo v Arnhemu v C1000 maji akce na slevy. Jinak je pry hezky Bieschbosch, ale ty jsi asi ne uplne jine strane?

ekira
15. máj 2013

ahojte,ak mate zaujem o slovenske potraviny,poslite do spravy mail a ja vam preposlem mail s ponukou tovaru a aj ceny. 😉

rybca
15. máj 2013

@lexxie_holandsko km nas teraz netrapia, chceme aj otestovat auto, ten Biesboch mame v plane v juli, ked tu bude segra, ona je zblaznena do bobrov..🙂 ale to druhe kukneme, dakujem..🙂

cestovatelkaandrea
16. máj 2013

@rybca tak ja byt vami ja idem na holandske ostrovy hore na sever, ak vas teda km netrapia. mas tam vsetko. teda aspon pre mna 😀 napr. Texel je super aj z pohladu na plaze, priroda s vtactvom, super bikovanie, super atmosfera v mesteckach. da sa ist na vylet lodou pozerat tulene a je tam aj krasny zaliv, kde sa da chodit po bacorinkach. viac info, rada poslem.... 😀 Aj Vlieland je nadherny ale je kludnejsi a neviem ci by ste zarezervovali listky teraz este. na Texel sa cez Teso spolocnost da previezt aj auto na ostrov.

Alebo pridite ku nam. Taku dovcu na predlzeny vikend ste nemali. Gumenne kladivo do ruky a zabijanie dlazdic pred domom do piesku. Jeden "chlapec" vazi cca 50kg, takze po polozeni podlahy je zabezpeceny relaxacny kupel v kanali za nasim domom 😀 😀 😀 Labutky a kacicky budu asistovat

cestovatelkaandrea
16. máj 2013

@vever1 no uz sme v pohode. Kilian teplotoval len dva dni a potom zrazu nic. Tuto noc prespal komplet celu, take som este nezazila. Rano vstanem a pozeram, ved je uz rano a nie noc a vedla mna lezi kludne dieta 😀 Asi to bolo fakt tymi zubkami. Vraj moze byt aj taka vysoka teplota.

Uzi si svadbu na SR.

cestovatelkaandrea
16. máj 2013

@rybca Kilianovi som davala len studene na rucky, lebo som sa bala tych krcov z teploty. Ale on bol taky zlaty pri teplote. Ked mal v noci cez 40, tak sme mu dali cipku. Potom som si ho dala na brucho lezat a on zaspal. O dve hodiny som sa zobudila, ze na mne lezi totalne spotene babo. Tak sme ho prezliekli napil sa mliecka, lebo ho po tom vypoteni asi dost smadilo. No a odvtedy nic. Ziadna teplota a kludne babo. Zvlastne ze? Inak som mu kukala pusku a jednotky (spodne) ma takmer prerezane. Normalne citit hranu zubkov. Ale co ma prekvapilo, bolo to, ze som mu nahmatala strasne opuchnute ocne spodne na oboch stranach. Ved to je straaasne skoro. Tie vychadzaju az po prvych stolickach.

rybca
16. máj 2013

@cestovatelkaandrea tie ostrovy premyslime..🙂 ono kvoli psovi mozeme ist len na jeden den, bez prespatia...:( a teda nejakymi 50kg pierkami nas nevystrasis..🙂 Lacko je trenovany...🙂 naposledy vytrepal na povalu cca 100kg piecku na keramiku, teda za malej pomoci rudly a mna, ale aj tak...🙂 a toho materialu co uz tu ponosil, aj na SVK na 5. poschodie bez vytahu, vrecia s betonom, drevo a tak..🙂)) a Lacka na relaxacny kupel teda nenalakas, ale na nejake dobre papanicko by sa mozno dal ukecat...🙂)))

Asi prave to vypotenie pomohlo Kilianovi, potenim odchadzaju skodliviny z tela...🙂 preto sa aj neodporuca zrazat teplotu pod 38 stupnov, radsej vylezat a vypotit.

cestovatelkaandrea
16. máj 2013

@rybca fakt tie ostrovy su super. odporucam. na celodenny vylet ale musis ist skoro rano, aby sa vam to oplatilo. Ale da sa tam spat aj v BB ( aj lacnejsich) a beru aj zvieratka na izbu. Takze to by problem nemal byt.
No ta podlaha je v pohode. Len ma stve, ze Peter musi klast na kolenach 2 tony dlazby, lebo tych "chlapcov" je 41 a este to musi poobkladavat tehlickami, takze to musi robit dost precizne, aby sa zbytocne s tym nenatahoval a nedvihal. Ono sa to zle dviha zo zeme. Ani to take tazke nie je, ako sa to zle robi. Zvlast ked musis davat pozor aby si nerozdzubala piesok, ktory si si utriasla a pekne vyhladila. Ale on to zvladne. On tiez uz toho ponosil. Az mi ho je luto, ze musi tolko tazkej roboty robit sam. Ja mu aspon pri tych tehlickach mozem pomoct, tie ma nezabiju 😀

No vidis, s tou teplotou to je asi fakt tak, lebo odvtedy ziadna teplota. Len krpec nechce nic jest a len mliecko pije. Mne uz pomaly dochadzaju zasoby mrazeneho mm, tak neviem co s nim. Umele mu moc davat nechcem. Dnes som mimoriadne extra odsavala, lebo strajkuje v skolke a odmieta jest presnidavku. Som zvedava ako im spapa jogurt medzi druhou-tretou. Predsa len, tam na neho nemaju taku trpezlivost ako ja, co ho krmim aj pol hodku, kym to pekne nespapa. No co uz, od zajtra mam 4 dni na to aby sa opat rozjedol ako pred teplotami.

rybca
16. máj 2013

@cestovatelkaandrea no len hlasia dazd, tak mozno si len spravime okruznu cestu hore po zapadnej strane cez zaliv, este neviem ci tou uplne hornou cestou, alebo len spodnou a vychodnou stranou okolo vas spat, este skusime najst po ceste nejaku atrakciu, nech nie sme len v aute, s nasim psom ist teraz niekam je uz komplikovane, bo predsa len, uz je to starsia pani - 12 rokov, uz by ani nevladala tolko s nami chodit a keby sme ju nechali na izbe zavretu, no, mozno az u vas by bolo pocut to zavyjanie..🙂 no uz ma svoje muchy, niekedy prespi cely den, ani o nej nevieme a niekedy staci, ze ideme len do obchodu tu za rohom a uz od zakruty ju pocut z poza dveri..:(

ervenka
16. máj 2013

@vever1 @jaajaa maminky, prajem prijemny let, mile letusky, ziadne turbulencie, hladke pristatie a batozinu bez skrabanca! 😉

vever1
18. máj 2013

hlasime sa z Sk 😀 😀 😀 Emma zvladla let na vybornu. Aj si pospinkala.Horsie to uz bolo v aute 😖 mali sme smolu lebo sme v BA chytili zapchu, potom za BA bola nehoda, tak sme sa domov dostali az o po desiatej 😖 a pred BA Emmu chytil taky hisak, som nechapala ☹ tak plakat som ju v zivote nevidela, neviem ci sa dacoho zlakla alebo z toho ze bola unavena a nechcela sediet v maxi cosi no ale az sa zadusala, som v momente preletela z predu do zadu knej a nemohla som ju zobrat na ruky tak som musela este cakat kym brasko nasiel miesto na statie 😖 a som ju hadam aj 15 minut tisala a este dalsich sa mi normalne zajakavala 😖 potom sa ukludnila, dala som ju do stolicky a zaspinkala. a potom som vyhodila mamu do predu a uz som pri nej sedela az do konca 😝

ervenka
20. máj 2013

@cestovatelkaandrea pozri si Pauw&Witteman. Bola tam Anouk, na konci bola instrumentalka Birds. Skoro sa Anouk rozplakala.