Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
9. sep 2013

@palinkova87 aldi je zname okrem ineho aj dost zlym pristupom k vlastnym zamestnancom. takze ani sa necudujem, ze zamestnanci vobec nie su ustretovi voci zakaznikom ☹
keby sa mne nieco podobne stalo, nechala by som im v obchode medzi regalmi plny vozik a isla dat dieta vycurat von. do obchodu by som sa aspon tyzden nevratila, nech si uziju vykladanie vozika. inak mimochodom, vies urcite, ze aldi je najlacnejsie? akurat som sa nedavno bavila s tunajcimi znamymi, ze (aspon u nas) aldi nie je ani zdaleka najlacnejsie, casto vyjde dokonca aj albertheijn lacnejsie...

aj u nas je za psie h. pokuta 60 euro. a za wildplassen tiez (vraj) 😅
zazila som uz aj to, ze sa pes vysral rovno vedla detskeho ihriska a ked som sa majitela spytala, ci to nehodla odpratat, zevraj nie, lebo ze jeho decka ked sa hrali vo verejnom pieskovisku, nasli tam macacie h. tak som mu nieco pekne zapriala... keby som vedela kde presne byva, normalne by som ho udala 😠

@janinka25 myslis taky ten plastovy pasik/naramok, co sa pouziva na udaje ak by sa ti stratilo dieta? mavaju to v sportovych obchodoch kde predavaju aj outdoor vybavenie, v lete to mali aj v heme.
alebo aj tu http://www.helpid4kids.nl/
http://www.sosarmband.nl/infoband-armband-kids-...

cestovatelkaandrea
10. sep 2013

@ervenka dakujeme. zatial zubky zvladame celkom dobre. len Kilco strasne vela kaka az vyvoniava cely dom. ritula je nastastie OK, lebo ho hned prebalujeme a aj v skolke ho hned prebaluju. horsie je, ze ho poprehana vzdy v noci a nad ranom. Takze moc nespime, len prebalujeme. A aj Kilco si uz na zvykol. Ked mu idem utierat ritulu, tak zdvihne nohy a rukami si ich drzi, kym nie je ritula cista. Potom ich hodi dole a caka kym mu zapnem plienku a body. No podareny. Pomaha ako sa len da 😀 Pri obliekani to iste s rukami, sup sup a ruky su v rukavoch alebo von z rukavov, ked treba.

janinka25
10. sep 2013

@ikke http://www.stoklasa-sk.sk/koralky-10x10mm-kocka... niečo taketo, môj druhy syn to dostal v nemocnici na ruku ked sa narodil, len biele a mensie, ani som nevedela, ze taketo naramky su, dobre vediet kupim pre toho môjho druheho sintera

ikke
10. sep 2013

@janinka25 ahaaa 😅 no ale drevene mi pripadaju pri detoch nie prave najpraktickejsie....? pogoogli "kraaltjes met letters" alebo "kralen met letters", pripadne pridaj este "hout" pre drevene, napr.
http://www.hobbymagic.nl/c-1071950/letterkralen...
http://www.kralenstulpje.nl/a-29913790/cijfer-e...
pripadne predajne pipoos alebo ine hobbywikels

janinka25
10. sep 2013

@ikke nie to nechcem pre deti, ja som to dala len priklad praveze som hladala tie plastove, dakujem pekne, pomohla si mi

palinkova87
10. sep 2013

Baby ako to tu ohladom toho podnikania co vsetko ktomu potrebujem kde to treba nahlasit adt... dakujem pomozere mi velmi velmo...

lexxie_holandsko
10. sep 2013

ahoj, tak my jsme slavili Edikovy narozeniny, dnes je mu 7. Udelali jsme i dobroty do skoly, ale jaksi jsem zapomnela, ze tam ma hodne deti muslimu a spousta deti mi cast nejedla..no to je pouceni pro priste. Prikladam fotky.

@palinkova87 Tak to je docela sila, vubec mi tady prijde malo wc i v obchodnich centrech. Tady v Nijmegenu maji 1x v Heme a v knihovne a ty jsou nekdy zavrene. Docela krize. V obchode bych se taky poptala, nebo bych tam nechala nakup a dobehla se s ditetem vycurat ven. Chapu, ze deti to nevydrzi..teda alespon nase ne.

@ervenka Tak s tim uklizenim s tebou souhlasim, hlavne, pokud to je nekde u cesty, na chodniku atd. Jeste jsem nevidela nikoho, kdo si to po svem psu uklidi. Minule jsme byli s detmi na hristi, 30 metru odtamtud byl takovy ten vybeh a kolem hriste nakadeno. Bracha mel taky psa, nemeckeho ovcaka, ten byl ale absolutne neagresivni. Obcas jsme ho pousteli, nikdy se nic nestalo. Tihle psi se potrebuji probehnout a zahrada jim nestaci, je fakt, ze ale nikdy k nikomu nebezel a skakal jenom na nas radosti 🙂 Uklizeli jsme po nem v parku a po ceste..\kdyz odbehnul nekam daleko do pole, tak jsem za nim teda nebezela 😀

lexxie_holandsko
10. sep 2013
vever1
11. sep 2013

@cestovatelkaandrea Klilianovi vsetko najlepsie k narodeninam. Ako ste oslavili? Ked som citala o tom aky on je poslusny pri prebalovani tak som sa len usmievala. nasu veru neudrzis, tej dam dolu plienku, ledva tu kakanicu z nej umyjem a uz mi lozi kazde tade s holym zadkom. tu veru neudrzim v polohe lezmo ako to bolo u svena 😝 a zalozit jej novu plienku je tiez umenie 😀 a od pondelka uz lozi po schodoch tak mam s nou co robit 😝 som uz len zvedava kedy sa pusti sama kedze niekedy si neuvedomi a sa hra a ma neico v ruckach a nicoho sa nedrzi, ale davam tomu este tak 2 mesiace 😉

vever1
11. sep 2013

@lexxie_holandsko Edikovi tiez vsetko najlepsie k narodeninam. pekne si to vymyslela. A co moslimovia nejedia sladkosti? 😖

co sa tyka obchodov a zachodu tak u nas v jumbe na wc moze ist hocikto, v kniznici som to veru este neskusala ale ked svenovi treba tak my sa aj vonku vycikame a s tymi pokutami su ohromny to akoze deti maju curat do gati ekd im nikto nikde nedovoli? 😖 ale napriklad v meste tak tam su toalety vo vacsich obchodoch tak to je zas ine ale u nas na dedine nech mi niekto poktutu bude chciet dat tak ich niekde poslem 😝

ervenka
11. sep 2013

@vever1 v jumbe mozes ist, pokialn zachodik nie je vytopeny... 😉
vcera bol fucik SVK- BosnaHercegovina, ale bol aj Sultan, jasne ze moja mama pozerala Sultana, a este dalsie telenovely, prepla az ked bolo po fuciku... mm bol ticho, hanbil sa opytat, aby to prepla. Zazili sme aj policajne manevre kvoli fuciku. Danielovi sa pacili vsetky tie svetla, sirena atd...

lexxie_holandsko
12. sep 2013

ahoj, tak zitra jeste oslava s kamoskama a taky mu predame darky..ktere jeste nemame no a za tyden detska oslava, ale jeste mi to nepotvrdili, tak se obavam..nemuzu se jim dovolat.

@vever1 Muslimove nejedi zelatinu, vubec mi to nedocvaklo, takze hodne deti marshmallow vubec nejedla..zase mi je ale divne,, od koho dostavame ty sacky se smarties, zvykackami a lizatky. Tam zelatina snad je? Priste si dam pozor, ale obavam se, ze to nebudou jist stejne. Vloni kolacky se smarties zbastili, ty jim nevadili 😉

@cestovatelkaandrea Kilianovi vse nejlepsi k narozeninam, hezky to oslavte. 🙂

lexxie_holandsko
12. sep 2013

@vever1 pokuta se snad dava za psy, ne za deti 😎 Za to, ze majitele po psech neuklizi, ale nekde jsem v radiu slysela, ze matka dostala pokutu za to, ze se jeji cca 5lety syn venku vycural. To mi prislo dost mimo, pokud to neni vtip.

lexxie_holandsko
12. sep 2013

@rybca jak mala pribira ted? Z vlastni zkusenosti vim, ze u Zuzky to taky tolik neresili. Par tydnu moc nenabirala, ale prikrm nedoporucovali, ze pry se tim snizi kojeni..V Cechach by urcite uz prikrm dali, nakonec zacala pribirat dobre, takze na tom mozna neco je. Nekdy mi prijde, ze az moc vyckavaji.

rybca
12. sep 2013

@lexxie_holandsko po odchode kraamzorg pribrala mala cca 350g, vcera mala ale zase o 100g menej, ale cim dalej, tym viac kojim napriamo z prsa, tak to neriesim, asi mala rastie, tak viac spali, vyzera dobre, skoro celu noc a doobedie prespi, viac je hore poobede a vecer vobec nespi, kukuckuje az do papania o jedenastej, tak to sa aj viac krmime, podla grafu z groene boekje, je stale pri hornej linke priemeru,

cestovatelkaandrea
12. sep 2013

@lexxie_holandsko vsetko najlepsie Edikovi. Pekne spajlicky si spravila. Ja som Damianovi do skoly upiekla tortu. Skoro ma slahlo ked som videla ako niektore deti trpia predsudkami. Ucitelka im rozkrajala tortu a povedala im, ze si mozu vybrat, ci chcu tortu alebo nie. Ale ze ked sa rozhodnu, ze si zoberu kusok, tak ho musia cely zjest a nie sa v nom prplat. Niektore decka si tortu zobrali a potom ju len drzali na rukach a ovoniavali a polemizovali, ze cim asi vonia. No asi bananmi a parizskym kremom neee. A potom sa vrtali v tych bananoch a ze banany nie su dobreee.... proste zabit. Nastastie bolo omnoho viac tych normalnych, co tortu bleskovo zjedli, lebo inak by som Damianovi uz nic neupiekla do skoly.

cestovatelkaandrea
12. sep 2013

@vever1 dakujem, v skolke oslava dopadla dobre. Kilco uz vie, co je torta a strasne rad vyjeda piskotu z torty. Nastastie mu v skolke dali len trocha. Ale ked mna videl vcera jest tortu, hned zacal pistat a ukazovat rukou na nu. Hned mi doslo, ze aj on chce papat. Tak dostal troska piskoty aj on.
No to prebalovanie bola katastrofa aj u nas. Som ho normalne nahanala po izbe. Ale teraz ako ma tie hnacky zo zubkov, tak zacal kludne lezat. Aj dnes rano pekne lahne, zdvihne nohy, chyti si ich a potom ked je hotovo, tak slah s nimi na zem a len sa rehoce.
Emma je riadna sinterka, coskoro bude lietat ako sarkan po izbe. Kilian sa teraz strasne vela zacal stavat a robi pomaly kroky okolo gaucu a nabytku. Ale postavit sa snazi skoro vsade, aj tam, kde sa nema takmer coho chytit.

lexxie_holandsko
12. sep 2013

Holky dik za prani, on by slavil porad 🙂

@cestovatelkaandrea to se ti nedivim, s dortem je jeste daleko vic prace.
Taky jsme meli na prvni Edikovy narozeniny dort, ten byl kupovany, ale od Limburgse vlaai, no a spousta deti nejedla krem, nebo marcipan, nebo ja nevim co..Tak pristi rok si mohli ozdobit sami, co chteli a to melo vetsi uspech.
Nam se teda do skoly nechteji davat ty sacky nacpane vsim moznym, nase deti toho nosi az az. Pro Zuzku netusim, co udelam, ale chtela jsem taky neco na ten zpusob, ovoce a nejaka sladkost.

@rybca tak to je urcite vse v poradku, dnes se snad doktori uz neridi pribiranim podle knizky, kazde dite je jine. Tak at mala jenom prospiva.

janinka25
12. sep 2013

prosim radu aky je najlepsi spôsob prepravy balikov na slovensko?

lexxie_holandsko
13. sep 2013

@cestovatelkaandrea dodatecne vse nejlepsi Damianovi k narozeninam, kdy je mel?
Obdivuju te, jake vzdy peces krasne dorty a kolacky.
My jsme vcera s manzelem uplacali dort, 2x piskotovy korpus, dovnitr marmelada a hroznove vino, nahoru coko poleva a ozdobit. Zdobil manzel, ten to umi lip. Dam foto, az bude.

lexxie_holandsko
13. sep 2013

@janinka25 asi normalni postou? Vse ostatni bude drahe. Minule jsem videla v Brune, ze tam pani dokonce i vse zabalili, zalepili, jen adresu musela napsat,..jsem teda koukala. Kdyz si vzpomenu, jak mne vyhodila v CR postacka, ze nemam spravne zabaleny a olepeny balik. 😀

rybca
15. sep 2013

Dievcata, co mate najmladsie deticky, pytali ste si po narodeni Prispevok pri narodeni dietata z SVK?

ervenka
15. sep 2013

Hlasime sa z Nl. Musime priamo takto- KOKSO, TO BOLA ADRENALINOVA CESTA!!! Na SVK vyjazdenych cestach aquaplanning, v AT pohoda, v DE zase dazd. Keby som vedela, co nas caka, tak ideme bud v pia, alebo az dnes. Ale prezili sme!

@janinka25 spytaj sa priamo na poste. Tam si mozes kupit aj oficialnu krabicu. NA niektorych maju aj exzemplare ako a co vypisat.

janinka25
15. sep 2013

@ervenka
@lexxie_holandsko dakujem, ale ja potrebujem poslat velku krabicu, konkretne kočik, mozno budu aj dve.

janinka25
15. sep 2013

@rybca ano ja som ziadala pred rokom, ale môj sa narodil v nemecku, ale je to v podstate jedno. potrebovala som potvrdenie od gynekologa, ze som chodila na prehliadky a plus od pediatra, ze sa dozil určiteho veku nepamatam si to presne, ale malo by sa to stihnut do 6 mesiacov alebo nejak tak vybavit vsetky tieto papierovačky.

rybca
15. sep 2013

@janinka25 dakujem, dufam, ze to stihneme, este nemame rodny list, len minuly tyzden sme on poziadali, a ked chces nieco take velke posielat a si na FB, tak v skupinach pre Slovakov a Cechov v Holandsku stale niekto reklamuje prepravu

ervenka
15. sep 2013

@rybca myslim,ze svk rodny list nepotrebujes, staci Nl +apostile a prelozeny do SVK. Alebo zavolaj na urad prace, spytaj sa priamo, lebo uradnici maju radi, ked si mozu sami nieco navyse ziadat od ludi..

rybca
15. sep 2013

@ervenka no na ziadosti pytaju rodne cislo a to budeme mat az s SVK rodnym cislom a jediny rodny list, prelozeny s apostilom sme uz odovzdali so ziadostou o rodny list, dalsi preklad by nas stal dalsich 30 euri + 19 eur za apostilu, to by ten prispevok dost znizil, tak si radsej pockame..🙂

ervenka
15. sep 2013

@rybca ja som sa vtedy presne na toto pytala priamo na urade, a pani povedala,ze pri zahranicnych detoch svk rodny list nemusi byt. A ze tie kolonky mam nechat ciste. Tomu som bola aj rada, lebo papiere som mohla poslat na SVK po 28dnoch zivota a najneskor 6mesiacov od porodu. A vtedy mi pani na ambasade povedala,ze RL dostaneme po cca 3-4 mesiacoch... Spolu su to slusne prachy, cca 700. Dufam,ze si nezabudla poziadat aj o priplatok ku prispevku. 😉

ervenka
15. sep 2013