Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

jaajaa
3. dec 2013

@cestovatelkaandrea Munster vsichni chvali. 😉

vever1
3. dec 2013

@cestovatelkaandrea my sme dlho chodili do dusseldorfu ale potom sme boli pred 2 rokmi v aachene a sa nam tam velmi pacilo. Nie je to sice take velke ale bola super atmosfera a nasli sme si tam jeden stanok kde sme presedeli pri vinku veeeelmi dlho a aj dokonca sme si tam dobre pokecali s jednou nemeckou rodinou. Ale mozno na rok chcem ist zas niekam inam. Uz nechcem dlho na jedno miesto chodit

ervenka
3. dec 2013

@cestovatelkaandrea no obavam sa, ak mi nikto z kolegov nepomoze, pridem domov o 17,30. Mam poobednajsiu wijku, ak posta nemeska, zaciname o 13,15. A ja mam velku 4-hodinovu wijku.

ervenka
3. dec 2013

a ozaj, odratavame cas, kym pride SVK babka. A je dobre nervozna, lebo Vie letisko sa prestavuje, musi prejst cez cele na check-in a potom zase spat, aby sa dostala na branu... Zlata mala Bratislava...

rybca
5. dec 2013

@ervenka Poslusne hlasim, ze Kerst AH magazin cely prekukany, prelistovany, preinspirovany..🙂)))

eri28
5. dec 2013

Baba ja som bola v centre Amsterdamu, tiez pekne vianocne trhy, len cele mesto pachne marihuanov, tie coffy schopy su vsade otvorene....
Co sa tyka pokozky mi maleho natierame vazelinou kazdy vecer po kupani mame od hausdoktora a nic ine neriesime, je super, zmyzli mu vyrazky po celom tele....
A ja sa hlasim zaciname pomaly snazilkovat, lebo mamina chce druhe miminko 😉

eri28
5. dec 2013

no a davam foto nasej malej lasky:

eri28
5. dec 2013
ervenka
5. dec 2013

@rybca tak sa mi to paci! Len tak dalej... ;)

cestovatelkaandrea
5. dec 2013

@ikke no veru asi je. ale moze tam byt fakt pekne. mozno ked budu drobci vacsi tak potom 😵 ja sa rada tulam kade tade. ten Munster som pozerala ale ved to je rovnako daleko ako aj Kolin skoro. mozno by sme isli do toho doesburgu, ked tam ma byt tych 100 stankov a nie je to daleko. pri tomto pocasi co je teraz, by aj to stacilo. hlavne ze sa tam dobre "nazerem" 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
5. dec 2013

@eri28 zlatucky chlapcek ako uz velmi vyrastol 😉

jaajaa
5. dec 2013

@cestovatelkaandrea Doesburg je krasne mestecko a maji tam super restauracky. 😉

ervenka
6. dec 2013

Hlasim,ze babka priletela, priniesla dobroty a darceky...
A posta je roznesena. To bolo ale pocasie! NAjhorsie bolo, ked som chcela odbocit- vietor sa oprel do tasiek, a uz som citila, ako chce bike spadnut. Ale prezila som a hlavne, pomohla mi kolegyna.

cestovatelkaandrea
6. dec 2013

@ervenka tak super, ze mate maminu uz u vas. Pri tomto pocasi sa jej musela fakt super cestovat. Ako isla? Lietadlom alebo busom? No a to roznasanie posty teraz nezavidim. To musel byt riadny boj. Co tu vcera bolo od pol druhej do piatej nechapem. A ten vietor.... Este aj dnes tomu sibe...

ervenka
6. dec 2013

@cestovatelkaandrea priletela s transaviou, stihla to, lebo cca od 3 poobede bola sranda pristavat. ona len povedala,ze capol zadok lietadla na zem a boli na Nl pode... Dnes som pre istotu ani nos nevystrcila von. Bleee. Dnes vecer ideme ku svokrovcom oslavit NL Sinta...

vever1
6. dec 2013

@ervenka no ved si ani nemohla vystrcit ked si mala doma skolku 😀 este raz veeeeeeelke dakujem. A Bubo isiel dufam hned spinkat 🙂

ervenka
7. dec 2013

@vever1 Aj nabuduce. Ved Emmaaaaaaaaaaaaaaaaaa, Emmaaaaaaaaaaa, a zabudla som ti povedat ked sme sa dnes stretli, ze bubo sa snazil jej dat aj pusu,ale Emmka sa na neho divala, akoze, co chce, tak ho snaha presla.. 😉 Prva laska nebeska.

ervenka
8. dec 2013
rybca
9. dec 2013

@cestovatelkaandrea tak tu je ta photo na pas pre Juliu..🙂 sikovnica nasa mala, na prvy sup to bolo..🙂

vever1
10. dec 2013

@evikhav81 ako dopadla poradna? 😀

cestovatelkaandrea
10. dec 2013

@rybca podarena je.Pekne sa usmieva. ja som tiez robila ducha za Kilcom a Damco rozosmieval. takto fotku nemam ako ty, vsak ked pridete ukazem a tiez to bolo na prvy sup. teta len pozerala. Vacsinou im tam babatka placu a musia dlho fotit. No vsak o dva roky si to zopakujeme znova a to som zvedava, co tam budu stvarat taki dvojrocni prckovia 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
10. dec 2013

@ervenka no tak to mala mamina stastie.. ako dopadla oslava Sintu u svokrovcov?

cestovatelkaandrea
10. dec 2013

@ikke no tak sme boli v sobotu v Doesburgu... chodim, kukam, hladam a klobasky zaaaadne, ani pivko zaaadne. Len same oliebollen 😝 😝 😝 😝 a v dvoch stankoch varene vino. Vecicky tam boli celkom pekne, taka komorna atmosfera, len to jedlo nic.... hladna som tam prisla a hladna som odisla 😀 😀 😀 😀 ale inak pekne mestecko, musime sa tam ist poprechadzat aj s rodinou niekedy v lete aj po okoli, lebo to tam vyzera pekne.
Takze druhy pokus bude buduci tyzden v piatok. Pojdeme pozriet asi do Bocholtu. Na fotkach na nete som videla, ze stanok s klobaskami, tak dufam, ze budem prezrata....

ervenka
10. dec 2013

@rybca recept na Vianocne oplatky od mojej mamy-
liter mlieka (polotucne)
1 vanilkov cukor
200g krystaloveho cukru (ale moze byt aj menej, potom sa nelepia)
2 zltky
5 lyzic oleja
500g hladkej muky- preosiat, aby neboli hrudky, potom sa to lepsie rozmiesa
Rozmiesat, moze sa piect hned, alebo cesto moze postat aj do druheho dna, to nevadi. Z tejto jednej davky sa spravi cca 100 oblatok. Ak sa lepia, pridat trosku oleja, a aj oplatkar mastit. Mamina mi tajny recept (takze tichooooo) ona masti medzistienkami z ula. Hmmm,len keby som vedela, ako sa to povie po NL...
Dobru chut a ziadne spalene prsty ;)

vever1
10. dec 2013

@cestovatelkaandrea hahaha ty len o klobaskach snivas 😀 😝 ja si dam v sobotu 😀 😀 😀 uz sa tesim, trosku vypadnut z domu a len my dvaja, uz mi to chybalo. 😉 a preco ze o 2 roky si to zopakujete? ja som svenovi este fotku nemenila 😝 ale on ma len ID. pas sa musi tak casto menit? 😕

vever1
10. dec 2013

@ervenka takze sa hlasis ze tento rok urobis oplatky aj nam? 😀 😀 😀 😀

ikke
10. dec 2013

@ervenka my sme tiez slovenske zeleza na oblatky kedysi mastievali vcelim voskom, mozno to mas na mysli? 😅

rybca
10. dec 2013

@vever1 pas sa do 6 rokov meni kazde 2 roky, potom je na 5 rokov tusim

rybca
10. dec 2013

@ervenka
@ikke dakujem dievcata za recepty, este raz si ich precitam a uvidim, asi pouzijem ten, co sa da lahko zmensit, bo 100 oplatok je aj na troje vianoce..🙂

cestovatelkaandrea
10. dec 2013

@vever1 mne sa uz o nich sniva teraz pred vianocami. Ja som proste zvyknuta ist na poriadne vianocne trhy a dobre sa tam nazrat 😀 😀 😀 kedze ja tie holandske oliebollen moc nemusim, tak ani moc najedena domov nejdem. a hot dog si nekupim ani keby mi cigani hrali v bruchu ako svina. to vobec nepride vianocne 😀 😀 😀 normalne ti zavidim, ze si takto vypadnete s manzelom. ja si musim este pockat. Kilco by dal zabrat asi kazdemu.Hlavne v noci. Sice uz spi lepsie ale stale v nasej posteli, takze sem tam leti kopacka ale nahravka na hadzanu do hlavy. Minule mi skoro rozbil peru ked vyhodil nohy do luftu a potom rana dole 😀 😀 😀 A kam vlastne idete tento rok? Uz vies? Daj vediet ako tam bolo, mozno buduci piatok pojdeme aj my na to iste miesto. Bocholt je len moja predstava a manzel mozno chce ist inde...
Katka ti to dobre napisala s tymi fotkami. O dva roky si to zopakneme, lebo musime az do 6 rokov dietata. Potom nastastie uz len raz za 5 rokov. 😀 😀 😀 Uz ani GPS nebudem potrebovat na ambasadu po tolkych navstevach.