Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
21. apr 2015

@rybca Držím palce nech všetko dobre dopadne. Ak ťa to poteší tak pre mňa bol 3 ciasárak najlepší a najmenej bolestivejší 😉 😉 😎 😎

rybca
21. apr 2015

@leonii tak dufam v to..🙂 kamaratka, ktora rodila pred pol rokom vravela, ze tam bola mamicka, ktora mala tiez 3 CS a na druhy den sla domov..🙂 uz po druhom som sa lepsie citila ako po prvom, tak hadam to bude este lepsie..🙂

leonii
21. apr 2015

@rybca fúúúúúúha na druhý deň? Tak v NL neviem ako to funguje ale na sk som bola prvé dva dni na pooperačke a až potom na normálnu izbu. No po tretom som na 4-tý deň už spala na bruchu čo po prvom až po mesiaci a aj ma tak nebolelo medzi lopatkami,dokonca ani stahovanie maternice nebolo také zlé,len počas kojenia to bolo najhoršie. Domov som išla na 5-ty deň. Najhoršie bolo pre mna to že nemohli trafiť do chrbtice a potom to už bolo ok. Tak hádam aj ty to budeš mať dobré 😀

rybca
21. apr 2015

@leonii na SVK som sla na 5. den, tu v NL po 2,5 dni, v piatok vecer porod a v pondelok doobeda nas prepustili, asi by aj skor, keby nebol vikend..🙂 potom este doma kraamzorg kontrolovala jazvu

leonii
21. apr 2015

@rybca Ty koky (s prepáčením) tak to by som asi nedala,teda by musel byť niekto so mnou doma. Aspoň na pár dní. 😒

rybca
21. apr 2015

@leonii no vsak kraamzorg a mama u nas bola, po tyzdni doma som uz s Matom slapala do skoly, pomalinky...🙂

leonii
21. apr 2015

@rybca tak takto hej. Lebo ja som bola sama a aj mm ešte v ten deň len odbehol z práce aby ma domov doviezol a hned zas išiel späť. Takže sama by som nemala šancu. 😒 Ale na ten 6-ty deň som už aj ja celkom normálne fungovala a aj v banke som bola niečo vybaviť to si pamätám,lebo potom som do cukrárne hneď oproti banke utekala kojiť 😀 😀 Dobrý dôvod si kúpiť koláčik 😀 😀

rybca
21. apr 2015

@leonii tak to by Lackovi nepreslo, pekne dovolenka..🙂 ale na SVK to si musel vybavit este tyzden volna, kedze sa malemu nechcelo von, takze ked sme prisli domov, bol este tyzden doma a sup spat do NL, potom som uz bola na vsetko sama, aj s vencenim psa z 5. poschodia bez vytahu..🙂 ale prezila som..🙂 a teraz ma tiez nahlasenu dovolenku min. 2 tyzdne..🙂 uz len ako prekladatel je potrebny..🙂

leonii
22. apr 2015

@rybca Tak zas aby som mu nekrivdila tak pri prvom bol doma asi 3 dni,ale pri druhom som bola v nemocke mesiac tak potom už nemal žiadnu dovolenku takže to mal smolu a pri mladej mal takeho zamestnavateľa že až hrôza takže tam nemal šancu na dovolenku už vôbec. Fúha 5-te poschodie bez výťahu a kočík a pes? Tak to máš môj obdiv ja som mala len jedno poschodie a mala som dosť. 😀 😎 🙂

ervenka
23. apr 2015

Prihoda s cumlikmi ku Avent flasiam. Kupili sme sadu a v jednom cumliku nebola dierka. Tak sporovlivy NL mm isiel naspat do obchodu s cumlikom. Predavacka mu dala t.c. na vyrobcu, ze nech zavola. Tak zavolal, teta na telefone mu povedala,aby poslal ucet,ze oni poslu cumlik. Dnes dorazil s DHL balik cca 40cmx30cm. rozbalujeme, rozbalujeme. A oni poslali nie jeden ale 2 cumliky... tadaaa. 😀

leonii
23. apr 2015

@ervenka Parada 😀 😀

rybca
23. apr 2015

Takze dievcata, 4.5. nas to caka..🙂 doktor ked videl moje brucho daval jeden zart za druhym..🙂 najlepsi vtip po prehmate brucha, ze budu musiet operovat v gumakoch, ked sa zo mna vyvali ta voda, co tam mam..🙂 a mala mu zakontrovala, ked mu odkopla echosnimac..🙂 Tak uz by som mohla aj tu tasku dobalit, kocik sa perie a este nejake drobnosti..🙂

vever1
23. apr 2015

@ervenka ja by som ho prepichla ihlou 😝

vever1
23. apr 2015

@rybca tak to uz mas len za par 😀

leonii
23. apr 2015

@rybca Takže teraz už len vydržať 😀 😎

ervenka
24. apr 2015

@vever1 ta dierka je taka mini, ze az. Ihlou by som nikdy taku mini nespravila. Alebo nemam tie spravne tenke inhly. 😉

ervenka
24. apr 2015

@rybca meter strihat. 😀 😎

cestovatelkaandrea
28. apr 2015

@rybca Katka podaj hlasenie 🙂 nahodu bazen nepraskol ?

rybca
28. apr 2015

@cestovatelkaandrea este nic, ani po vcerajsom poldnovom chodeni..🙂 ale tak do normalneho terminu mam este 1,5 tyzdna, takze by to bolo asi aj skoro, aby sa nieco same dialo, aj ked zatka uz zacala odchadzat asi pred tyzdnom..🙂

cestovatelkaandrea
28. apr 2015

@rybca a ako sa citis? da sa?

leonii
28. apr 2015

Baby do domu a ku konve sa mi nastahovali mravce. A teta mi poradila škoricu a poviem vám že som konvu osypala a mravce sú preč. Neverila som ale je to tak, tak reku keby niekto chcel recept proti mravcom tak škorica zatiaľ účinkuje -D 😀

ikke
28. apr 2015

@leonii ano, len nenasyp skoricu na bielu zaruben dveri, lebo ju budes mat "peknu" bielo zlto flakatu 😅 mne svokra poradila dat k miestam, kade lezu, medene mince. a tiez to funguje. aspon nejake vyuzitie na 1 a 2-centovky 😀

rybca
28. apr 2015

@cestovatelkaandrea tak mam lepsie a horsie dni 🙂 ale nejak to uz do pondelka dobojujem 🙂

leonii
28. apr 2015

@ikke joj super, že si napísala som uvažovala že dám medzi biele dvere 😀 😀 😀 by som si hlavu búchala. O medených minciach som nepočula ked tak aj to by som skúsila,len moje decka ked nájdu mincu tak mi ju donesú tak neviem či by to malo dlhú životnosť,ale asi ich hodím k pečivu 😀 😀 Inak idem vo štvrtok do mesta 😀 😀 Kedy dáme kafe? Môžeme dať aj aj u mňa ked ti to bude vyhovovať 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ikke
28. apr 2015

@leonii dnes som bola v meste 😅 niekedy cez prazdniny, okrem utorka 5.5. a oboch stried mozem skoro hocikedy 😉

leonii
28. apr 2015

@ikke No super tak predbežne môžeme dohodnuť niekedy na ten druhý týždeň ten prvý je mm doma a sa chytá niekde na výlet . Potom sme už len doma 😀 😀 😀

sweetsuzi
28. apr 2015

Dievcata mam otazku, dufam ze mi budete vediet pomoct. Ide o moju najlepsiu kamosku - ma so svojim partnerom (nie su manzelia) 3 deti. On je Holandan, zoznamili sa vo Finsku kde zili poslednych 8 rokov, minule leto sa prestahovali do Holandska, aby deti zacali chodit do skoly tam.
Nie su manzelia, ani registrovani partneri, deti maju Holandske obcianstvo po otcovi. Problem je ze to uz pred stahovanim s ich vztahom vyzeralo zle, ale asi pred dvoma mesiacmi zistila ze ju podvadzal. Stalo sa to este kym zili vo Finsku, ale on je s tou zenou v kontakte. Skratka, zrejme sa rozidu, ale problem je, ze ona sa chce vratit na SVK, lebo je to pre nu jednoduchsie a prijatelnejsie. Neviete mi povedat ake su podmienky - ci s tym musi suhlasit ote, ci o tom rozhoduju nejake urady, ak ano ake, ci sa moze stat ze ak on nebude suhlasit, nebude moct deti vziat so sebou. Je nevyhoda alebo vyhoda ze nie su zobrati? Prosim o akekolvek info, bojim sa o nu lebo je na tom dost zle a nechcem si ani predstavit co bude robit ak nahodou on povie ze jej deti neda ....

ervenka
28. apr 2015

@leonii presne, ako pise @ikke 1 a 2centovky z SVK= mravce su prec. Aj nas drobec je zberatel, ale vysvetlili sme mu,ze tie centiky pri sparach su speci a nesmie ich dat prec, inak by sa mravce vratili.. 😀

Mimochodom, vyzera to tak,ze nasa mila mlada dama je "hongerige baby" ma 2 tyzdne a ona by rada 100ml kazdych 2apol-3 hodky cely flasu vypije, a nic nevygrcne, odgrgne si ako drevorubac, zaspi. hmmm, v CB sa potesia, ked sa ich spytam na radu. 😝

leonii
29. apr 2015

@ervenka no tak teda hádam to s tými mincami mladá pochopí 😉 🙂 😉 Dobrá papkáčka. No som aj ja zvedavá že čo ti povedia viem čo mne na sk vraveli,ale to asi nestojí za písmenka 😒 😒 Podľa mňa to chce len čas a ona si postupne zvykne na svoju dávku akú by mala piť,alebo bude jak mladá a bude vyskakovať s každej tabuľky pre deti 🙂 😎 😀 😀

ajana1
29. apr 2015

@sweetsuzi to je v nezavidenia hodnej situacii nakolko bez povolenia od otca si ich so sebou na Slovensko vziat nemoze. Mam v okoli viacero znamych ktore maju taky isty problem.