Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
6. máj 2015

@ervenka tak takyto bol Damian. som sa mu bala dat prso, lebo on isiel po prsiach ako zralok. este aj hlavou sa zahnal na bradavku a potom sa kojil aj 40 min. za to Kilco bol labuznik, vsetko rovno do pusky a tvaril sa akoze vsak nemusi jest ale ked davam, tak OK.

leonii
6. máj 2015

@ervenka Dobrá je, či sto ako Melánia. Suseda sa smiala že ja som nekojila,len vtedy ked som bola na wc 😀 😀 😀 😀 Prvé dva mesiace som mala najdlhší rozostup asi 1,5h. Ona bola fakt bez dna 😀 Aj v kočíku dala max 1h. a ja som stále hladala miesto na kojenie,lebo už bolo chladno na kojenie na lavičke,ale aj to bolo ked nebolo kde. A nechcem strašiť, ale jej to aj ostalo, neje len vtedy ked je chorá 😀 😀 😀 Ale ked malá neblinká a spinká tak by som to nejako extra neriešila 😀

leonii
6. máj 2015

Baby otázka, vratka dane v NL chodí ako na sk do určitého dátumu pre všetkých či to vyrátavaju od dátumu podania. MM totiž kolega vravel že do 2 mes. no tie už prešli a nič tak reku či dal správnu informáciu 😀 😀 Už si na ne brúsim kartu a už sú dopredu minuté 😀 😀

ikke
6. máj 2015

@leonii ked podas do 1. aprila (tento rok to bolo predlzene az tusim do 15. aprila), tak ti pridu este pred letnymi prazdninami, zvycajne zaciatkom juna. ale ked ste to podali vo februari, nemozes ratat, ze ti to daju skor.
teda to hovorim o aktualnom roku, inak je to, ak podavas priznanie za davnejsie roky

ervenka
6. máj 2015

@leonii lenze ja nekojim. UM mozu babatka do 1r. max. 1liter kvoli ladvinam. A uz teraz pije 120mlx 7 ale niektore dni aj 8x. Takze vela priestoru na manevrovanie nie je. Ak pocasie dovoli, pojdem do kruidvatu kupit mlieko pre hladne babatka. Uvidime, ako to pomoze.

leonii
6. máj 2015

@ikke Hm mm podal vo februári za min.rok. som sa tešila, že prídu skôr,no čo aspoň bude na dovolenku 😀 😀

leonii
6. máj 2015

@ervenka no to že nekojíš viem,ale to s tým 1l. som nevedela, mne decká pri Jajkovi vravela, že odstup 2-3 hod,ale kôli tomu aby sa stihlo mlieko (umele) stráviť. To pre hladné deti je asi sýtejšie nie či ?

ervenka
6. máj 2015

@leonii viac bielkovin je v nom- malo by viac zasytit, ale nezatazit brusko= ziadne koliky.

leonii
6. máj 2015

@ervenka aha zas som o niečo múdrejšia 😀 😀 Tak nech maličkej pomôže 😉

ervenka
6. máj 2015

Bolo v spravach, aby deti nechytali Bolsevnik, lebo budu mat popaleniny a velke pluzgiere (behom minuty bolo aj na FB oznamene).. Po nl sa to vola Reuzenberenklauw. Tak bacha na to.

vever1
7. máj 2015

@ervenka to sa vola bolsevnik? 😀 ja som ani nevedela ako sa to vola hihihi
inka hrozne tie pluzgiere. Uf .

ervenka
7. máj 2015

@vever1 hihi, meno prislusne povahe rastliny. Inak, rastie to aj v Moergesteli, hlavne v okolo Broekzijde.

cestovatelkaandrea
7. máj 2015

@ervenka dik za info, dnes vysvetlim Damcovi

ikke
7. máj 2015

ja to tiez poznam iba pod holandskym nazvom, mm totiz ako spravny chlapec z dediny mi to kazdy rok pripomina, ked ideme okolo takych tych obrovskych rastlin, ze su straaaaaasne jedovate 😝

cestovatelkaandrea
8. máj 2015

@ervenka ja som to dnes videla popri kanaly ked som bicyklovala do roboty. ako nasrateho... (pardon za vyraz) tu toho mame v dedine.

ervenka
8. máj 2015

@cestovatelkaandrea No zaujimave,ze s tym tu nikto profesionalny nic nerobi...
Boľševník obrovský sa zaraďuje medzi vôbec najnebezpečnejšie invázne druhy na slovenskom území (platí aj pre územia mnohých ďalších štátov), napr. podľa českých zákonov je majiteľ pozemku povinný zabrániť šíreniu tejto rastliny, čo nie je vždy dodržiavané. Vzhľadom na zdravotné riziká je nevyhnutné používať pri likvidácii boľševníka vhodný ochranný odev, ktorý nenasaje a neprepustí nebezpečné šťavy z rastliny, a ďalšie ochranné pomôcky, ako sú ochranné okuliare alebo tvárový štít a prípadne aj respirátor.

leonii
8. máj 2015

@ervenka Akurát dnes som išla z Adamom cez park a tam je ho hojne tak som ho upozornila, nech to netrhajú,lebo oni mi kvietky domov nosia 😒 Inak aká je pomoc pri popálení nejaký krém či niečo iné? Nech sa zásobim,lebo ako poznám moje decká tak si nedajú povedať 😖

leonii
14. máj 2015

Baby kt. máte domacu pekareň. ktorú by ste mi odporúčili? Sme 5 tak aby piekol aspoň 900g chleba 😀

ikke
15. máj 2015

@leonii asi skor nejaku zo slovenska, lebo tunajsie pekarne maju casto iba kratke programy na tunajsi spongiovy chlieb 😅 takze ak chces piect aj taky hutny slovensky chlieb, pozeraj aj na dlzku programov, aby mal aspon 2-hodinovy program

rybca
15. máj 2015

@leonii my sme mali kedysi Etu zo Slovenska, vydrzala asi 3 roky, programy mala rovnake ako ine pekarne, neslovenske, teraz sme si kupili v Lidli, asi pred mesiacom a pouzivame zatial do nej zmesy z Lidlu a sme spokojni, neskor poskusam aj nejake vlastne recepty so spaldovou mukou a roznymi semiackami.

cestovatelkaandrea
15. máj 2015

Baby taka otazka. Strasne chcem kupit tofu syr. Samozrejme, ze ho nikde nividim. Zhanam sojove platky, granulat alebo kocky zo soje. A co? Nikde nic take nividim? Zohnali ste tu nikde niektora? A ak ano pod akym nazvom? Ja mam taku chut na soju a nikde nic nevidim 😠

rybca
15. máj 2015

@cestovatelkaandrea mozes sa inspirovat tu http://www.ah.nl/producten/vlees-kip-vis-vega/v... , inac si myslim, ze ked pojdes do supermarketu a spytas sa na sojavlees, tak ti ukazu kde to maju

cestovatelkaandrea
15. máj 2015

@rybca dik, som sa ich v AH pytala a pozerali na mna ako na debila, ze ake tofu to chcem a aj sojavlees som im spomenula a ze take nemaju. No a vidis teraz vidim toto od teba. to radsej prekutrem sama ako sa ich pytat. Aj tak tam s prepacenim hoho vedia.

Inak ako sa mas? Ako sa vam dari s tromi kinderkami?

ikke
15. máj 2015

@cestovatelkaandrea chces tofu alebo sojove platky? to su dve rozne veci. tofu syr kupis aj v AH. sojove platky take tie susene nekupis vobec (aspon teda ja som ich este fakt nikde nestretla). suseny granulat kupis pod nazvom sojabrokken v natuurwinkel, sojove rezance (tiez take tie suche) kupis u Turka. ale tie granulovane veci podla mna nie su take dobre ako ceske BonaVita... 😅

cestovatelkaandrea
15. máj 2015

@ikke dik, ved ja hladam dve veci 😀 . tofu je sojovy syr ale v AH ho nemali. Ale skusim ho najst tak podla balenia ako ho sem dala Katka. No a tie susene granulaty som myslela. Take co namocis do vody skor ako ich zacnes varit. A nikde to nevidim. Sa obavam, ze sem prileti mamina skor s plnym kufrom tychto produktov ako to ja niekde u nas najdem. Som rozmyslala aj nad polskym obchodom co je u nas, ze vsak mozno tam nieco bude. Turecky obchod mame najblizsie v Amersfoorte, tak ked pojdem tam tak kuknem.

ikke
15. máj 2015

Ja si veru vozim zo sk,lebo bonavita mam najradsej😀

rybca
15. máj 2015

@cestovatelkaandrea ja sa mam fajn, takmer pri plnej sile, buduci tyzden skusim naplno zarezavat, kym je tu este mama..🙂 ked odide mama zacne skutocny zivot a potom az budem realne vediet ako to ide s 3 kinderkami..🙂)))

ervenka
15. máj 2015

@cestovatelkaandrea soja nie je kamoska so Stitnou zlazou, ale ak tvoja SZ pracuje ako ma, daj kolko vladzes 😉 ... Soju/ tofu maju aj v Jumbovi.
Zajtra sa ide do utrechtu na Thomasa...

leonii
15. máj 2015

@rybca
@ikke
Díkes baby, no na sk pôjdeme až v lete a mm musel mať pekáreň doma dnes 😀 😎 Tak kúpil podľa seba v Blokkeri . Už upiekol aj prvý chlebík z rascou tak som zvedavá či bude chutný 😀 😀