Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

tigrik8
13. okt 2010

Ano Holandsko je krasna cista krajina fakt malo ktora krajina je taka pekna... Ale mne tu strasne chybaju nase hory, ist len tak sa prejst a mat klud, tu ked niekam ides, na prechadzku hocikam tak stretnes milion ludi chyba mi tu take sukromnie. Vianoce ohovne.... okrem vyzdoby nic.... ziadna atmosfera jednoducho nic. Na svatky bud som dama na Slovensku alebo chodia svokrovci tak sa to tu da nejako prezit.

@rybca Jedana baba /zabudla som meno/si v Hagu otvorila obchod so slovenskymi potravinami, sice ma zabite ceny riadne ale pecie aj rohliky 🙂 brinzu si tam vies kupit, krupicu, horalky take slovenske pochutiny. Ja si vsetko co mi tu chyba davam posielat po soferoch kamionu zo Slovenka /vyvazame kvety na SVK/ zo zaciatku mi vozili aj chleba som nevedela prist na chut tomu holanskemu. Ale polske potraviny najdes v C1000 len v tych vacsich a tie su podobne nasej kuchyni tak skus pozriet tam 😉

rybca
13. okt 2010

@cestovatelkaandrea nie, uz peciem kolace a torty s bakmeel, a ono to nie je celkom ako nasa hladka, ale nieco medzi hladkou a polohrubou, uz mi chyba len muka na cestoviny, u nas sa pouziva hruba

@tigrik8 ja viem, boli sme tam, a uznavam, ze to musi byt tazke, prevadzkovat taky obchod, ale neboli sme velmi spokojni, cena je v poho, platime za exkluzivitu, ale vela veci co sme kupili boli bud par dni pred zarukou, alebo po, alebo korbaciky dokonca mali prelepenu nalepku so spotrebou, ako aspon upozornit na to mohla, napr, pri Mile to bolo jasne, ze je po zaruke, aj ju dala zadarmo, ale chladnickove veci boli take ako som pisala

takze sa vyznas v kvetinkach? dobre vediet, ked si nebudem dat vedet rady...🙂)))

tigrik8
13. okt 2010

@rybca No trochu sa vyznam ale skor ako predajca co sa tyka druhov o pestovani toho viem len teoreticky dost , mne doma vsetko vyhynie 😀

ikke
13. okt 2010

v hagu je marika's obchod
ja ked nutne potrebujem inu ako hladku muku, primiesavam do muky griesmeel
inak peciem vsetko uplne v pohode z tunajsej muky

baby, ake kase davate detom? albertovi moc bambix nejde, musi v nom mat vela ovocia, ale zas tunajsie nestle kase maju v sebe vselico mozne... na slovensku mu aj mne velmi chutila osemzrnna kasa od nestle, ale ta je tu az od 1 roka 😕

ikke
13. okt 2010

jaj a este - existuju tu nejake multivitaminy alebo nieco na posilnenie imunity pre dieta mladsie ako 1 rok? nieco v kvapkach, videla som ale az od 1 roka... 😖

tigrik8
13. okt 2010

Mala jedla ten bambix ale to len tak aby sa nepovedalo vo vseobecnosti kase moc nemusela tak ti Ikke moc neporadim a vitaminy som vobec este nedavala skôr sa snazim aby mala stravu bohatu na vsetko co potrebuje. Ono sa hovori ze deticky s tych vitaminov niekedy vela priberaju. Este by ste mi mohli povedat kde tu kupim drozdie alebo nieco take ked chcem spravit knedlu a z akej muky to mam robit 😅

ikke
13. okt 2010

@tigrik8 vitaminy som chcela teraz do tejto jeseno-zimy, lebo maly je prechladnuty

drozdie maju cerstve v niektorych pekarnach, treba sa vzdy spytat, ci maju, alebo susene v supermarkete
knedle som robila podla tohto receptu
http://baranek.blog.sme.sk/c/136410/Varime-s-me...

a robila som tu uz aj rozky, podla tohto receptu
http://domacnost.sme.sk/c/4256811/upecte-si-cer...

vsetko z tej najobycajnejsej tunajsej muky a zo suseneho drozdia

tigrik8
13. okt 2010

@ikke super dakujem za typ este mi prosim ta napis ako sa povie drozdie a kde ho mam v supermarkete hladat a mozem zacat 😀

tigrik8
13. okt 2010

ze by gist? ☹

ikke
14. okt 2010

@tigrik8 ano gist, najdes ho pri palacinkach, kolacoch v prasku a mukach, hned vedla vanilkoveho cukru a platkovej zelatiny 😀

cestovatelkaandrea
14. okt 2010

no aj ja kupujem toto drozdie tu v NL. taka som bola rada, ze som ho tu nasla, lebo nerobit knedlu a kysnute kolace by bolo asi tazko predstavitelne.
dnes sa u nas dost ochladilo a uz aj mrholi. toto je smutne pocasie, hlavne nech netrva viac ako dva tri dni 😒

@ikke ja som tiez tieto kase nedavala. Damian ich neznasal. ked uz, tak som mu urobila zemiakovu kasu alebo ryzovu kasu. Ine mi nikdy nezjedol. Ani puding nema rad a vsetky sladke jedla ako palacinky alebo ryzovy nakyp, buchty... To do neho vobec nedostanem. On len maso, ryza, zemiaky alebo cestoviny... no a po najnovsom aj vela jablk. Dokonca jablko schrume aj s jadernikom ked ho sam papa. Len stonku mi donesie, ze to nechce papat 😀
@rybca ty robis cestoviny sama doma? tak to ta obdivujem. aj ked velmi rada varim ale toto by som asi uz casovo nezvladla.

ikke
14. okt 2010

inak v AH maju aj nejake "talianske" muky, na pizzu a ciabattu urcite, nie je tam aj na cestoviny?

albert zatial jedava kase takym stylom, ze mu urobim kasu z 30ml vody, 1 odmerky mlieka a do toho nastruhat 1 cele jablko alebo hrusku alebo rozpucit banan 😅 nechcem mu este davat cukor, a bez ovocia ta kasa vobec nema chut 😝

rybca
14. okt 2010

@tigrik8 klasickde droydie mavaju v tureckych obchodoch a knedlu som uy robila y klasickej NL hladkej - kilo hladkej, drozdie rozmiesaj v pollitri tepleho mlieka, nech ti tam trosku nakysne, cize sa spravi navrchu pena a strosku soli, no a miesas, miesis a kysnes...🙂))) toho mlieka mozno budes potrebovat aj viac, ale min. pol litra som vzdy minula,

@ikke - my sme papali kase Bambix, ale boli tazke na Matkov zaludok, uz davno nedavame, aj ked mam 2 otvorene, max, mu uvaril klasicku krupicovu kasu

cestovatelkaandrea
14. okt 2010

inak ja ked som bola v poradni, tak mi tam doktorka vravela, ze je lepsia doma robena kasa ako ta z obchodu. tiez nebola o nich moc presvedcena.
@ikke takato kasa ma nikdy nenapadla. no aspon mam dalsiu variantu pre druhe dieta 😉

tigrik8
14. okt 2010

@cestovatelkaandrea pre druhe dieta 😵 😵 🙂

@rybca dakujem pojdem pozriet to drozdie teda tam, dneska som robila rozky co poslala recept ikke boli super obzrala sa cela rodina 😀 😀

i.n.g.a
14. okt 2010

tigrik8 - drozdie maju aj v Jumbo obchodoch..ja ho tam vzdy kupim :D

sisa77
14. okt 2010

Ahoj, chtela bych se vas na neco zeptat. Za par tydnu budu rodit a rada bych si tu sehnala malinikovy caj, netusite nektera, jestli se to tu vubec prodava, event, jak se to jmenuje??? Dneska na me pani v lekarne koukala jak na mimozemstana, kdyz sem ji vysvetlovala na co to chci, to same na me vsichni koukaji jak na blazna kdyz sem rekla, ze bych rada pred porodem klystyr, tak verloskundige me poslala za hausarst, ze prej mi neco napise a ta absolutne nechape na co to muzu chtit, pry se poradi s nejakym kolegou a mam si pristi tyden zavolat... Mate s tim nektera zkusenosti?
Budu vam vdecna, ze veskere rady 😉

rybca
14. okt 2010

@cestovatelkaandrea zatial len trosku mrvenicky, ale kupili sme si v Kijkshope - Pasta maschine a chceme skusit..🙂 len este nemam tu muku na to..🙂 skusim teda kuk do AH...🙂

tigrik8
15. okt 2010

@i.n.g.a a kde najnedm jumbo obchod zatial som na nic nenarazila ☹

cestovatelkaandrea
15. okt 2010

@tigrik8 urcite nechcem mat len Damiana a kedze ma uz dva roky tak mozno o dalsie dva roky prileti bocian 😀 😀 😀 teda ak nam bude s manzelom dopriane mat aj dalsie dieta....
@rybca tak potom napis ako masina fungovala. to by som si aj ja potom radsej niekedy cez vikend porobila take domace.
@sisa77 take sokove terapie im tu nerob 😀 😀 tu zvacsa take speci caje ani nenajdes. Mozno v nejakom vacsom meste ano. Dokonca ani cajiky pre babatka som doteraz nevidela. nechavam si ich doviezt zo SR maminou.
Co sa tyka klistiru tak ten sa tu nerobi. Jednoducho ak zene pri porode pri vytlacani babatka "ujde", tak to decentne rychlo utru a vymenia podlozku. Ani si to nevsimnes. Pisem na zaklade vlastnej skusenosti. Preto sa ani nediv, ze nechapavo pozeraju na teba, lebo tu to beru ako samozrejmu vec, ze sa stane takato mala "nehoda" pri porode.

ikke
15. okt 2010

@sisa77 presne ako pise andrea s tym klistirom, kasli na to, to fakt netreba, budes rada, ze sa mozes sustredit na tie spravne pochody v bruchu a nie sa este zamyslat nad tym, ci stihnes dojst na wc 😅
a malinikovy caj skus hladat podla latinskeho nazvu http://www.leros.cz/byliny/malinik-obecny/ v reform-obchodoch alebo v natuurwinkel, gezondheidswinkel a pod. ale uprimne, pochybujem, ze najdes 😖

ikke
15. okt 2010

@tigrik8 jumbo je obchodna siet, ako albertheijn, coop a pod. 😉 pozri ich web a daj hladat najblizsi obchod. ale byvaju iba v mestach, podla mojich skusenosti.

rybca
15. okt 2010

a este som zabudla, ze v nasom meste sa pohybuje dalsia slovenka, Maria, Mojho lektora manzelka im strazi dieta, a v nasej stvrti. Som mu kazala zistit kontakt, tak dufam, ze sa bude chciet kontaktovat....🙂)))))))) Len on dost zabuda, tak mu to budem musiet asi aj pripomenut..🙂

sisa77
15. okt 2010

@cestovatelkaandrea pardon, pardon 😀 rikala jsem si, ze mozna budete mit nejake tajne tipy 😉

Bohuzel asi mate pravdu, dnes sem zbehala pul mesta a bez uspechu, jeste zkusim pondeli a pak se na to vykaslu. Stejne ale dekuju za rady 😉
Ja si vozim caje vetsinou z cr nebo nemecka,tam maji vyborne i pro miminka 😉 Ja prosila sestru aby mi privezla malinikovy caj kdyz sem jela. Caj privezla, ale malinovy 😀 😀 😀

ikke
15. okt 2010

@sisa77
tu
http://www.zwangerschapspagina.nl/zwangerschap/...
pisu baby, ze malinikovy caj (frambozenblad) kupili v reform winkel
a ze "malinik" v tabletkach maju v de tuinen

ikke
15. okt 2010

@sisa77
a tu
http://www.bioreform.nl/products.php
vlavo hore do "zoeken op trefwoord" daj frambozenblad, da ti to 2 produkty, mozes kupit cez internet 😉

alebo aj tu
http://www.drogisterij.net/Gezondheid-Reformart...

sisa77
16. okt 2010

@ikke Jezis, dekuju mooooc 🙂 to je super,tak mam o cajik postarano.

tigrik8
18. okt 2010

@ikke Vcera som robila knedlu podla tvojho receptu bola suuuuper diky 😵 😵

ikke
18. okt 2010

@sisa77
@tigrik8
som rada, uzite si rozky, knedle aj malinikovy caj 😵 😀

tigrik8
18. okt 2010

@ikke 😀 😀 😀