Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
8. júl 2015

@leonii kedze zijeme v Nl, v krajine, kde na vsetko maju tabulky,vzorce, kurzy, brozury a podobne somariny, tak podla tabulky moze Laura pri svojej vahe pocas 24hod. jest maximalne 150ml na kilogram vahy.= 150x5,8= 870ml teraz je 680ml ale ako do nej vpratat zvysnych190ml, to ti teda neviem. 😝 😎

ikke
8. júl 2015

@ervenka pribera dobre? kaku ma dobru? tak jej to asi staci 😉 nas, kojne, tiez nikto nemeral, kolko dieta jedlo 😀 mlady cucal 45 minut, kym bol najedeny, mlada 5-10 minut. a ani pri jednom mi netieklo mlieko prudom, tak predpokladam, ze mali dost. nevyzera, ze by stradali 😀

ervenka
8. júl 2015

@ikke myslim,ze je spokojna. zabudla som napisat ze +2cm a +700g je za 4 tyzdne. Vycika sa do kazdej plienky, kaka raz za den (plienka plna od kraja po kraj) obcas aj 2x. Velmi zriedkavo ma dni, ked nekaka. Ale potom dalsi den sa zobudi, ze jej treba kakat, cez babyphone pocut "vzdychy" ako tlaci. 😉

leonii
8. júl 2015

@ervenka tak hej tabulky sú tabulky 😀 😀 joj na sk sme mali suprovu dr. stále vravela,že podla tabuliek by mala mať mladá o tolko a tolko menej,ale jedným dychom dodala,že každé dieťa je iné a tabuľky sú na priemer a Melánia nikdy nebola priemerná 😀 😀 😝 😝 😝 Tu je podľa NL tabuliek stále nad všetky hodnoty,ale kým im stačilo nás len upozorniť tak mi je to jedno No tak neviem daj si to mlieko ty a mysli si že si stále tehu tak že to pôjde jej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ja osobne nenášam tabuľky z jedlom odkedy sme boli s Jankom v nemocnici mal 7ms. a stále jedol aj v noci a ma zdrbali,že od 6 mes. by mal prespat celú noc. Tak vravím tak ked sa zobudí na jedlo na izbe a ked mu nedaju lebo podla tabulky by nemal jest tak zobudí celé oddelenie. A zrazu mu dali jest aj v noci, a ked bol v roku v nemocnici tak mu dokonca primárka nosila rožky aby nezobudil celé oddelenie ráno o 5-tej lebo ranajky až o 8-mej, no povedz to ročnému decku. A zrazu sa podla tabuliek neriadili. Zaujímavé, hlavne, že matku zdrbu 😖

rybca
9. júl 2015

@ervenka my sme boli v piatok v CB a nasa ma 59,6 cm a 5,638 kg..🙂 za styri tyzdne narastla o 3,4 cm a 800g..🙂 ale dietu nam nenariadili aj ked ma miery 3mesacneho babatka..🙂

@leonii postar musi roznasat aj keby traktory padali, nemoze si dovolit pockat kym sa pocasie umudri, aby nahodou nebola mokra posta..🙂 kazda wijka ma stanoveny krkolomny cas, za ktory sa musi rozniest..🙂 roznasanie posty nie je prechadzka ruzovou zahradou..🙂

cestovatelkaandrea
9. júl 2015

@ervenka no co teta Elena, stretneme sa v sobotu niekde v parku zabavy alebo to nechate tak?

leonii
9. júl 2015

Neprší a Melánia behá po dvore z dáždnikom a spieva už 30 min stále dookola "lery go,lery go" Doslovne. Elza je teraz v kurze no kto vie či sa jej prejav páči aj susedom 😀 😀 Možno sa niektorý pridá 😀 😀

ervenka
9. júl 2015

@cestovatelkaandrea nestretneme, lebo mm ma akciu zo saalvoetbal. ale ze buduci stvrtok by rad na juliana toren.

cestovatelkaandrea
10. júl 2015

@ervenka no skoda, tak si to uzite v Juliana toren vo stvrtok. je to pekny park pre deti v Appeld..... Damco tam bol zo skoly a lubilo sa mu. Takze v auguste po letnej dovolenke, tam ideme znova aj s jeho kamaratom 🙂

janinka25
10. júl 2015

ahojte prosim Vas ako sa vola obchod v NL maju tam vsetko od obrazov, cez skolske potreby, hračky, doplky do bytu, oblečenie. vypadlo mi to a chcem si niečo pozriet na nete

janinka25
10. júl 2015

10 min. tu rozmyslam nad tym ako sa vola a dopisala som to tu a hned ma napadlo, ze Action. My sme uz za chvilu 1r na slovensku začinam uz smutit za NL. ☹

lenka151515
11. júl 2015

@janinka25 no weru action.. wsetko tam clowek najde.. a k tomu skoro ako.zadarmo jeje

cestovatelkaandrea
12. júl 2015

@ikke super fotka v profile 😲 😲 😲 😉

cestovatelkaandrea
12. júl 2015

@ervenka no hlasim, ze vcera Efteling zdolany pekne krasne az do polnoci. bolo tam nadherne. urcite sa tam este vratime. cakacie doby boli uplne v pohode. na jorisa sme cakali nieco okolo 25min -ten sa mi ani nelubil, lebo pri nom vela trepalo zlava doprava a teda moje kosti oslahalo riadne. na phytona sme cakali 20 min a ten sa mi veeeeelmi lubil, aj ked dole hlavou 4x ale pekne hladko to klzalo po drahe. vogel rok bol tie pekny a tiez podobna cakacka. To s tymi cervenymi nosikmi sa Kilcovi velmi lubilo a necakali sme dlho tiez asi len 20min. aj tociace hrnce boli svanda pe neho. potom ked sme vbehli do skriatkovskeho lesika a vozili sa na slimacikoch, tak som mala pocit, ze som v rozpravke. super mini kolotoce tam boli pre deti. takze aj Kilco sa povozil na konikovi a Damco bol na retiazkovych kolotococh. Rozpravkovy les bol asi najkrajsi a rozpravkovy strom Kilca uplne dostal. Len cumel s otvorenymi ustami a pocuval. Teraz nerozprava o nicom inom. Fakt nadherne urobene. Vila Volta bola zaujimava ale cakala som viac. Droom Vlucht nadhera -30min cakacka. som si to chcela normalne zopakovat. Tak ma to dostalo, ze som sa tam skoro rozplakala, ked som videla ako to porobili. Bola som aj v strasidelnom hrade a bolo to pekne. nic take silene. Bobova draha ma nasrala, lebo sme cakali 40min a teda Kilca v tom vytrepalo riadne zlava doprava, lebo boby lietali po drahe ako blbe. No a nakoniec sme isli po hodinovom cakani na Vliegende Hollander o 23:30. Som sa skoro posrala od radosti. Nadherne strasidelne a napinave uroben. Ist tou lodou totalnej tme do hmly a tie efekty a potom trt ho rychlo hore s lodou a zrazu vidis cely park na sekundu krasne osvetleny. Ale iba sekundu lebo potom leti lod svinsky rychlo dole po husenkovej drahe. No nadhera. Skoda, ze sme tam tak dlho cakali - mali poruchu na chvilu asi 15min. Takze sme potom nestihli fatamorganu a fontanky. A na barona som nesla z principu kvoli Damcovi. Pockam kym podrastie a potom pojdem aj s nim na to. Musim povedat, ze Efteling je fakt krasny park, nadherne porobeny a keby som byvala tak blizko ako ty pri nom, tak som tam kazdu chvilu s celorocnou permanentkou.

ervenka
12. júl 2015

@cestovatelkaandrea od kedy som v Nl tvrdim, nie je zabavny park ako zabavny park. Aj svagor velky anticakaci tvor bol uplne mimo z E. povedal,ze isto vela ludi,ze vsade cisto, pohoda, a v lese by aj byval. S cakacimi dobami ste mali teda stastie.
nereeeeev

https://www.youtube.com/watch?v=c-yZZwkiOVI

(nebezpecny obchod pre male dievcata)

https://www.youtube.com/watch?v=mXdXR82IkvQ

(bol problem dostat moju mamu z obchodu, krasne to tam vonia- koreniny a tak)

https://www.youtube.com/watch?v=dzQdW_HgRlA


Takze buducu jar vsetci okolo teba zbieraju bodiky na zlavu do E. My velmi uvazujeme, ze budeme mat permanentky. Nemusime cely den, ale cez les a slimacikovia- to musi byt. 😉

kuriatenko11
13. júl 2015

Ahojte, chcem ist za manzelom do Holandska a kedze bude v praci, chcem sa opytat, ci ste tu niektora z Monnickendamu? Dufam, ze som to dobre napisala 😀😀😀 Dakujem

cestovatelkaandrea
13. júl 2015

@ervenka ked bude mat Damco 140cm ideme znova. Alebo tam mozeme hodit stretko buduci rok ak nazbierame znova body v AH. Ale potom pojdes so mnou na barona 😀 Aj svokra hovori o parku uplne unesene. Strasne sa jej tam lubilo. Uz sme ju do par parkov tu zobrali a povedala, ze toto neprekona asi nic. Fakt E ma svojho ducha a nevyzera tak nechutne komercne ako mnohe parky.
Mna tiez tie cakacie doby sokli, ale asi polka NL uz odisla s karavanmi na dovolenku.
A dik za videjko, budem si pripominat...

ervenka
13. júl 2015

@cestovatelkaandrea a druha polovica NL- brabant &co ma prazdniny az od buduceho pondelka. Ak sa vies korculovat na lade, tak odporucam aj zimny E. podava sa cokomelk+slagroom+ koekje, no nedaj si. Mavaju aj akcie- mozes si poharik zobrat so sebou, je v cene napoja. Zimna vyzdoba. KEd je skutocne nasnezene, tak je to kraaaaaasa. Moja mamina chodi o.i. na jar, (len teraz nemohla) A dame si- Keukenhof, Efteling. To jednoducho musi byt. 😀

cestovatelkaandrea
13. júl 2015

@ervenka ale v zime ta potom chcem vidiet v tom E tiez ako najkrajsiu dekoraciu 😉

cestovatelkaandrea
13. júl 2015

@ervenka toto som si citala.... nechcela by som. toto bolo aj na Vliegende Hollander, ked sme tam tak dlho cakali. Nechcela by som byt zaseknuta s tou lodkou rovno na ceste hore a pozerat sa v tej tme na konstukciu velkej lode a smrtky na nej cca 10min... ale toto bol fakt super adrenalin na baronovi.

ervenka
14. júl 2015

@cestovatelkaandrea ale ten vyhlad na baronovi- do siroka, daleka. 😉

cestovatelkaandrea
14. júl 2015

@ervenka brala by som, ani by ma nemuseli zachranovat.

cestovatelkaandrea
17. júl 2015

Zeny moje, bola niektora z vas v Zuiderzee Muzeum v Enkhuizen? chcela by som tam ist, a chcem vediet, ci je to tam fakt take narachane aktivitami pre deti ako pisu na nete.

cestovatelkaandrea
20. júl 2015

@ervenka no ako bolo v Juliana Toren?

ervenka
20. júl 2015

@cestovatelkaandrea bolo dobre. videli sme Jula, Juliu, meneer Kaasschaaf (ako sa to vlasne pise?) si podal ruku s Danielom. Boli sme na predstaveni Woesel en Pip- 5 minut. Mama, ik vind dit niks. Inak, park maly a vela atrakcii, nie prave idealne pre kocik s babom. 😉 A tiez nam nikto nepovedal, ze drobec bude komplet mokry- atrakcia s prudmi vody. Ruske koleso, maly vlacik pri dobe kamenne tiez pekne. Ale nr. 1 boli poziarnici. Od tial nechcel ist. bol 3x. A potom este Grot a mala smiklavka + golf. 😀

cestovatelkaandrea
20. júl 2015

@ervenka tak toto som nevedela, ze tam budete mokri. Damco mi nic nepovedal. Ale fakt je, ze ja som tam s nim nebola, inak by som ti povedala.

ervenka
24. júl 2015

Nova strecha je uz hotova- uz len namontovat. Malo to byt zajtra, ale kvoli pocasiu+ dovolenky asi az v septembri. Zasmiali sa zbrojnosi- 4.9. a kedy prileti moja mama- 10.9. tralalaaaaa

madge5
25. júl 2015

Ahojte neviete kedy začína prvý školský deň???

leonii
25. júl 2015

@madge5 Počuj inak ma tak napadlo,naša škola má stránku a tam je to napísané,skús pozrieť či aj Tvoja ju nemá 😉 😉 😉 A inak ako ? Krabice už vybalené ?