Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
22. nov 2010

@cestovatelkaandrea ja som bola, ale len na velmi kratko, je tam krasne namestie, v sobotu tusim aj s trhom. a podla mojho svokra je tam vyborne muzeum

cestovatelkaandrea
22. nov 2010

@ikke dik, to namestie mam zmapovane z knizky o Holandsku. Len sa mi zdalo male, tak som rozmyslala, kde vsade by sa tam este dalo ist, ked tam uz budeme dve hodiny cestovat. To muzeum prestudujem na nete. Bolo spominane aj v mojej knizke.

minea
24. nov 2010

Ahoj holky, přítel má pracovní nabídku do Eindhovenu, znamenalo by to přestěhovat se tam na pár let i dětmi. O Holandsku vůbec nic nevím, jen umím dobře anglicky. Vůbec nevím, jestli z toho jsem nadšená. Ale zatím je to ještě v jednání. Chci se zeptat, jestli je tu někdo z Eindhovenu.

slavkah
24. nov 2010

ahoj, nejsem primo z Eindhoven, ale Holandsko zase neni tak velky 🙂
Uz jsem tu skoro 4 roky, stehovani s detmi neni nejjednodusi, ale ne nemozne. S anglictinou si na zacatku urcite vystacis obzvlast v Eindhoven, vetsina Holandanu anglictinu ovlada.

andreaka11
24. nov 2010

@minea tak odo mna je eindhoven asi 20 min. autom. dokonca aj od nas bus ide priamo do eindhovenu 😉

miriamp
24. nov 2010

@minea a odo mna tiez taku polhodku , ak je na vsetkych semaforoch zelena 😎
no a bus ziadny 😉 , ale z vedlajsej dediny hej

cestovatelkaandrea
25. nov 2010

no a ku mne je to tak na 1-1.5 hodky. zalezi od situacie na dialniciach 😀

@miriamp ako pokracujes vo vypekani? my sme sa nakoniec rozhodli ist na Vianoce na SR. Takze tym padom sa pecenie vyclenilo fakt len na par kolacov. Manzel pojde na zaciatku decembra 9.12. pomahat svagrovi do nemecka so stahovanim do noveho domu. Ja za nimi pridem s drobcom vlakom 14.12. a potom 20.12. trielime na SR. Povodne sme to tak neplanovali mali sme sa este na tyzden vratit do NL a potom ist na SR, ale to by bolo zbytocnych 1200km navyse a dva dni cesty autom s drobcom 😝

inak som chcela tento tyzden alebo buduci robit pernicky (aby zmakli do vianoc) ale zistili sme ze drobec ma reakciu po pernikovom ceste. Vsetky holandske kolaciky s pernikovym korenim mu robia zle. Chyta potom ekzem na tvari. Presne to iste ma aj po cokolade. Takze porobim vanilkove rozky a linecke kolaciky a nejake slane pecivo a dam do mrazaka. Spapame to potom na silvestra ked budeme uz nazad v NL. No a este mame tie strudle v mrazaku od svokry.

miriamp
25. nov 2010

@cestovatelkaandrea tak zatial len pripravy, ale bud.tyzden uz zacinam s medovnikami.
@rybca ma nainfikovala grilazkami, tak aj tie budem robit. len este musim oblatky zohnat.
predpokladam, ze tu to nemaju, alebo ?
super, ze vam to tak vyslo a budete cez vianoce na sk. ja sice vianoce nemusim, ale predsa doma to je uplne ina atmosfera. aj tie kolaciky tam tak inak- lepsie chutia.

na co vsetko je vas drobec este alergicky ? ci toto je prve co ste zistili ?

rybca
25. nov 2010

@miriamp my sme velke oplatky kupili v tureckom obchode

cestovatelkaandrea
25. nov 2010

@miriamp no ved som aj rada, ze budeme s rodinou. cely rok nas malo vidia a tak aspon cez sviatky nas budu mat doma 10 dni. aj ked by sme mali vianoce oslavovat ako rodina v NL....
tu atmosferu ani neopisujem, to mi tu dost chyba. pojdeme aj na Norimberske trhy ked budeme u svagra tak sa tesim 😉

co sa tyka alergie, tak sme museli drobca sledovat, lebo sa mu vyhadzuje na licku ekzemovy fliacik. Nie je sice veliky ale svrbi ho to, ked ho tam ma. Co sme odpozorovali zo stravy, tak pernikove korenie, cokolada, rajciny a oriesky mu vadia. Ostatne potraviny zvlada bez problemov. Taktiez ked je teraz zima tak mu licka musim viac mazat, lebo ak by tam mal ten fliacik (co teraz ma, lebo kradol manzelovi musli s orieskami) tak by mu to popraskalo a bolelo by ho to. Aj po kupani ho musim viac mazat detskym olejom alebo kremom, lebo ma suchsiu pokozku a ta je nachylnejsia na ekzem. V rodine to mal bratranec a dedko a aj u manzela niektori clenovia rodiny maju ekzem, takze ma to ani moc neprekvapuje. Len je s tym troska viac starosti 😖 niekedy.

no a ci ma este nejaku inu alergiu to neviem teraz posudit, lebo doktorka ho bude testovat asi az ked bude starsi. zatial s manzelom riesime len ten ekzem na licku, ktory sa mu vyhadzuje po urcitych potravinach.

cestovatelkaandrea
25. nov 2010

@rybca a ty ako, uz nieco pripravujes?

rybca
25. nov 2010

@cestovatelkaandrea este nie, vcera som si len robila torticku k meninam, ale vianocne az po 13., po skuske..🙂 dufam, ze to potom stihnem, bo chcem piect aj take kosiky s kolacikmi pre mm kolegov a najblizsich znamych tu v NL..🙂 Pripajam tu torticku..🙂

endzi30
25. nov 2010

@andreaka11 - emeeergency...kukaj postu a posli mi hned tvoje cislo 😅

endzi30
25. nov 2010

@andreaka11 - uf, tak problem vyriesenyy 😀 😀 😀 😀 ked si nedvihala ten moj mobil, tak som myslela, ze som tu kabelu zabudla na streche auta a tak odisla 😀 😀 😀

@rybca - jeeeeeeeeeej rybca, kraaaaaaaaasna torticka...teda ty si ina sikula 😵 😵 😵

baby baby, tak uz peciete o 106, co? 😀 😀 az mi slinky tecu 😝 😝 😉

rybca
25. nov 2010

@endzi30 dakujem, no som na vikend slamena vdova, tak som sa rozhodla, ze uz zacnem aj ja madarskymi rezami a grilazkou, madarske rezy dlho vydrzia a grilazka aj tak potrebuje odlezat..🙂

ikke
26. nov 2010

@endzi30 hahaha, ja som tak raz videla odchadzat auto spred cinskej restiky, s vecerou na streche 😀 predpokladam, ze dotycny dostal na veceru hubovu a este musel ist dat vypucovat auto 😝 😅

cestovatelkaandrea
26. nov 2010

@rybca no rybca fakt pekne. nechces take urobit aj na moje narodeniny. mam ich 7.12. 😉 to je fakt pekna torticka.

tak zajtra ideme do Groningenu a uz sa tesim. Vraj tam nasnezilo, takze sa tam budeme gulovat 😀

cestovatelkaandrea
26. nov 2010

@rybca skoro som zabudla, vsetko naj k meninam. a ake je jmeno tve 😉

miriamp
26. nov 2010

@rybca tiez vsetko naj. a dik za tip na oplatky. a potom 25. aj pre mna torticku......😉 ja som taka vianocna.🙂

@cestovatelkaandrea tusim katariny bolo, predtym emilie , zeby jedno z nich?

rybca
26. nov 2010

@cestovatelkaandrea torticka moze byt, napis si objednavku do spravy...🙂 to iste plati aj pre @miriamp ....🙂))

inac, podla Kacenky na torte som Katarina...🙂

andreaka11
26. nov 2010

@endzi30 tak, a vianocne nakupy mam hotove 😀 aj nabuduce si u nas mozes zabudnut tasku. 😝

@rybca krasne torticky robis..

rybca
26. nov 2010

Aj u vas snezi?...🙂)))))))

rybca
26. nov 2010

@andreaka11 Dakujem..🙂 na FB ich mamviac..🙂

andreaka11
26. nov 2010

@rybca u nas nie. este nemoze, lebo nemame oteplovacky pre deti. pridu nam v utorok-stredu

miriamp
26. nov 2010

u nas tiez este nemoze, nemame este sanky

rybca
26. nov 2010

@andreaka11 oteplovacky nemame ani my, len take nohavice, pod to este musia ist nohavice, ci teplaky

@miriamp a sanky ani nebudeme mat, Lackovi sa to zda byt zbytocnost, pre tych par dni co tu snezi, ale mame ten NL vozik s hrubymi kolesami, tak to hadam trosku vynahradi, cak aj tak tu niet kopca z ktoreho by sme sa spustali.🙂))

miriamp
26. nov 2010

@rybca ja som tiez dumala, ci to vlastne treba, no ten moj ze ano, ze sa isto niekedy zidu. tak sme napisali sinterklasovi.....
mame aj my bolderkar , ten vozik s hrubymi kolesami, no nepojde to tazko po snehu ?

inak moje kolaciky su v ohrozeni, pomoooooc, 😠 pri peceni vecere sa truba rozohriala len na 150 stupnov, viac nesla. to bude chciet asi opravara. skusim zajtra este a bude treba konat ☹

rybca
26. nov 2010

@miriamp no skor tenke kolesa maju problem, lebo sa prilis zabaraju...🙂 vsak uvidime..🙂

to je smola s tou rurou, to nepotesi, hlavne, ked su tu sluzby tak drahe.

endzi30
27. nov 2010

@rybca - aj ja sa pripajam ku gratulaaacii, vsetko najlepsie Kacenka 😵 😵 😀 😀

@miriamp - uuuha, tak truba ti nejde? tak je des 🙄 🙄 😠 hlavne ked chces teda piect 🙄

@ikke - 😀 😀 😀 😀 tak to by som sa smiala aj ja, keby som to videla 😀 😀 😀 no ja som si celuuu kabelu, doklady, peniaze, mobil, Milline veci zabudla u kolegyne Andrejky 😠 😀 😀 a nemala som sa jej ako dovolat, kedze mobil bol v taske 😀 😀 a moja polovicka nemala zasa cislo na nu, tak sme vyzvanali na moj mobil, ale ten Andaluuzia nedviihala 😀 😀 😀 ale potom sme sa spojili 😀 😀
ja som potom myslela, ci som tu tasku nezabudla niekde vonku 😠 😠 mala som tam cash na prehliadku auta a doklady od neho a potrebovala som to na druhy den 😀 😀 takze len to ma stvalo 😠

tak ci tak, peniaze su uz asi fuc, Andrejka bola ZEVRAJ na vaaaaaanocnych naaakupoch 😀 😀 😀 😀

@andreaka11 - no co si nakupila draha? 😀 😀 😀 😀 😀 dufam, ze tam je daaarecek aj pre mna 😀 😀 😀 😀

u naaaaaaaaaas sneziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, pomooooooooooooooooooc a cely tyzden ma byt pod nulou...brrrrr...
ani my nemame oteplovacky a ani neplanujem kupit 😕 😕 kupila som dvojo zateplenych gati a plus ju supnem do zimneho vaku...lenze ked bude chciet chodit, tak to bude problem...bude jej asi zima....tak dumam, ze odrezem spodok toho vaku 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a saaanky? keby byvame na SK, tak snad aj hej, ale tu v NL? to ju mam tahat po strku po ulici? 😀 😀 😀 sak ich zbruuusim tak, ze zostane z nich len ta sedacia cast 😀 😀 😀
ale mozno bude sniezik dlllho.... 😅 😀

ikke
27. nov 2010

@endzi30 vy vyrazate na slovensko bez skipaku? 😕 ja prave kvoli slovenskym vianociam asi idem jeden kupit 😅 bo my zateplene gate nemame, a na bicykel sa mozno tiez kombineza bude hodit 😉