Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

miriamp
25. okt 2011

@palinkova87 pripajam s ku gratulaciam 🙂

miriamp
25. okt 2011

nas vcerajsi termin na "audiologie en comunicatie som koli chorobe maleho presunula na buduci tyzden. tak si na nas musia pockat 😉 potom zreferujem, co mudreho sme sa dozvedeli 😀

rybca
25. okt 2011

@palinkova87 gratulujem k drobcovi...🙂 nech je co najskor v poriadku...🙂

baby, tak mam za sebou prvu roznasku, fu, 4 hodiny vkuse roznasania, a to sme robili dvaja, neviem co bude, ked to budem robit sama, ale nevadi, zvladnem, prvy den ma privital v praci dazdom, paradne som si "uzila"...🙂 vyhodou je, ze budem mat pod palcom celu nasu stvrt....🙂))) a zatial nebudem robit soboty, len 2 dni v tyzdni...🙂 uz mam i zmluvu, len ju musim vratit, lebo mi skomolili meno, teda napisali, ze som Galambos-Drobova, co nie je pravda, este by sa mohol Laci urazit...🙂))) Zajtra mam volat sefovi, ze ako dalej, no to bude vesele...🙂 telefonovanie mi ide horsie ako priamy kontakt...🙂 no tak babule, drzte palce, nech to vsetko zvladnem..🙂

@cestovatelkaandrea este mi nedosiel potvrdzujuci list z Apeldoornu, tak neviem ci tam pojdem, som im uz pisala mail, som zvedava ci mi odpisu, ak nie, tak neviem, napisem co a ako

cestovatelkaandrea
26. okt 2011

@rybca Kati no tak uz mas prvy den za sebou. Urcite to pojde lepsie dalsiu hodinu. A to ze roznasas u vas, tak to mas vyhodu. Kedy ides znova?
Co sa tyka Apeldoornu tak kolegina uz vie, ze tam mozno budes. My asi nebudeme moct dojst. Musim sa vela ucit na skusku (teoriu), lebo o dva a pol tyzdna by som mala mat termin. Teda dnes vecer budem vediet presnejsie. Ale povedala som instruktorovi, ze ho chcem v 46 tyzdni.

cestovatelkaandrea
26. okt 2011

@miriamp Nech sa Niels rychlo uzdravi 😀 ten pohovor urcite dopadne dobre. 😎

zajaciq
26. okt 2011

@palinkova 87 pripajam sa ku gratulacii k narodeniu dalsieho potomka 😵

@iffie super,ze si tu bola prave vtedy, ked nasi.. no nic, dnes odisli.

@erique12 nemam tie caje, oco v tom strese bol rad, ze miesto o 10tej odisli poobede o 14tej z Kosic.. no nic, hadam ti tu dievcata vypomozu.

jarunice
26. okt 2011

@palinkova87 ahoj, gratuluju k mimiňáčkovi 🙂 hlavně, aby jste byli OK a brzy ti zrůžověl Nicolasek. Taky jsme byli žlutí a docela dlouho..pořád jsem ho nastavovala na sluníčko, a dávala jsem mu moje odstříkaný mlíko, převařený, tak to byl docela opruz..ale v porodnici neměl tak vysoký hodnoty toho bilirubinu, aby ho dali pod UV světlo, je to rychlejší varianta, no nic.... tak držím pěsti, ať jste brzy OK! 🙂

erique12
27. okt 2011

@zajaciq
ahoj, nevadii, uz som nasla na nete, si objednam 🙂
hlavne, ze dobre dosli vasi 🙂

cestovatelkaandrea
27. okt 2011

@erique12 ahojki, vcera som prvy krat jazdila 120tkou po dialnici s instruktorom. na to ze to bola moja siesta hodina, tak celkom slusne 🙂 v sobotu ideme opat a aj na dialnicu 😎

erique12
27. okt 2011

@cestovatelkaandrea
ahoj, supeer, tak nadsenie je zakladom uspechu🙂 som rada, ze sa ti dari 🙂

ja som oznamila mojmu drahusovi, za buduci rok uz budem chodit autom do roboty a basta! hahahaha...
tieto posledne dni to este dobojujem s NS... aj ked je to hruza.. uz mam vazne toho dost.... ale aj tie dialnice su prepchate, tak neviem, ci to bude zase najvacsia vyhra.. no uvidime, najlepsie by bola robota kusok od domu, len teraz na to fakt nie je vhodna doba, menit robotu..

erique12
27. okt 2011

ahojte tie co ste rodili v NL 🙂

na slovensku sa robi tolko vysetreni pocas pravidelnych kontrol a tu len tlak, ozvy a brusko sa prehmata. na sk kontroluju zospodu, ze ci sa zena neotvara, tak co citam, kazda druha ide do nemocky si polezat lebo ze je otvorena (moje kolegyne z decembroviek 🙂 )

ake mate tu skusenosti? stresovat kvoli tomu nejdem 🙂

ikke
27. okt 2011

@erique12 ja myslim, ze ked nemas tvrdnutie brucha alebo divne vytoky, nie je moc dovod kontrolovat zospodu 😕 😉 tie moje porodne baby vyzerali, ze sa tomu rozumeju a ja som im doverovala. zas povedzme si uprimne, polezat si mozes aj doma, netreba kvoli tomu pumpovat zdravotnictvo... 😝

erique12
27. okt 2011

@ikke
hahah, no skor by som povedala, ze zdravotnictvo pumpuje mna, za tie krvne testy na zaciatku tehu som si pekne cvakla 170 euracov - ze eigen risico....

a ake vytoky divne? niekedy som taka mokrejsia rano sa mi zda a vytok je teda silnejsi ako pred tehu... (a citit ho) 😕

ikke
27. okt 2011

@erique12 170 eur eigen risico ma kazdy, to je zo zakona, ze prvych 170 euro, co na teba zdravotnictvo vyda, je z vlastnej penazenky (mimo vysetrenia u huisartsa a verloskundige)
divne vytoky - akoze zapachajuce, so zvlastnou farbou a tak. pokial je to klasicky ciry alebo do biela a nezapacha (moze mat pach ako kyslejsie mlieko, to je tiez ok), je to ok, v tehotenstve ho moze byt viac. ak si nie si ista, povedz to porodnej babe alebo tvojmu lekarovi, potom by ta mali pozriet zospodu

cestovatelkaandrea
27. okt 2011

@erique12 neboj o chvilu uz budes doma na materskej. este dva tyzdne a mas klud.
co sa tyka vysetreni, tak v 32 tyzdni pichaju injekciu AntiD ak mas Rh neg a manzel Rh poz.
od 36 tyzdna chodis k porodnej babe kazdy tyzden a nosis si so sebou aj moc na kontrolu.
sa mi zda ze v tomto tyzdni aj kontroluju babatko na sone, ci je otocene spravne.
ohladne tych vytokov, mne povedala porodna baba, ked mas pocit ze ta to tam dole kvoli tomu vytoku dost svrbi, alebo aj na tele, musis ist k huisarts aby ti dal antibiotika, lebo mozes mat infekciu a treba ju preliecit pred porodom. inak ostatne ako pisala Ikke.
inak k tym vysetreniam zospodu som dostala tu v NL taku odpoved, ze to nerobia preto, lebo zena sa moze zacat viac otvarat alebo predcasne otvarat.

erique12
27. okt 2011

@cestovatelkaandrea

diky 🙂 uz aby som bola fakt doma 🙂

no inak aj ja som si myslela ze s tymi spodnymi vysetreniami to bude presne tak....

jarunice
27. okt 2011

@andreaka11 ahoj, prosím Tě, mám takový dotaz..ségra čeká dvojčata v dubnu a shání nějaký dobrý kočár, natipovaný má tento http://www.icandyuk.com/products_detail.php?id=... tak jsem se chtěla zeptat v čem si vozila ty? protože v čr moc spešl kočárů pro twins nejezdí a hlavně jsou nechutně drahý. A ještě dotaz jestli znáš/te NL stránky s dětským bazarem?? na oblečení, kočáry atd.? Díky.

vever1
27. okt 2011

@erique12 no niekedy si myslim e to na SK aj trochu prehanaju alebo mamicky dost stresuju 😖
ja som mojej verloskundige tiez verila a nakoniec aj mna hned poslali do nemky ked sa mi zacinala preklamsia, takze oni vedia co robia 😉

ikke
27. okt 2011

@jarunice
bazar bazarov je marktplaats.nl , ja som odtial tiez mala kocik a aj dvojickovych je tam kooooopec. 😉 a oblecenia este duplom... myslim, ze nic lepsie a vacsie tu neexistuje...

ikke
27. okt 2011

@erique12 inak ked sledujem slovenske spravy, som si na teba spomenula, ze si asi rada, ze nebudes rodit na slovensku... 😕

cestovatelkaandrea
27. okt 2011

bambule uz sa pripravujete na Sinterklaasa? O chvilu je tu. 12.11. pride opat ku nam na lodi 😀 😎

ikke
27. okt 2011

@cestovatelkaandrea ...a donesie mi darceky 😵 😀 ja mam akurat na martina narodky 🙂
a mam dilemu, kedy davat dietatu darceky, vid "moja" tema vo Vianociach 2011, kedze na Vianoce na SK nebudeme. ale bolo by mi velmi luto, keby sme mali take tunajsie vianoce - bez darcekov ☹

andreaka11
27. okt 2011

@jarunice my sme kupili novy, lebo taky, aky sme chceli sme nenasli na www.marktplaats.nl najskor sme mali firstwheels, ale nan sa nedali dat autosedacky, tak sme ho vymenili za easywalker. to je taky hummer, ale som s nim spokojna. poslem link: http://kind-baby.marktplaats.nl/kinderwagens-en...

takyto mam ja. to som vybrala z ponuky7. vela tychto kocikov predavaju bez vaniciek. tie predavaju zvlast, ked si das do vyhladavaca reiswieg. my sme to tak tiez spravili, ze sme si kupili len sporotu cast - novu a vanicky pouzite, lebo len jedna vanicka stoji 180 eur!!! prejde vsade, kadial prejde vozickar. je silny a vyzera elegantne, ma super doplnky, aj do kosika sa dost zmesti a konstrukcia je silna. vybrala by som si ho znova. co som ale pozerala nove typy tohto kocika, tak sa mi niektore zmeny nepacia.

erique12
28. okt 2011

@ikke
co sa deje na sk s nemocnicami? idu zatvarat, ci co? 😕

cestovatelkaandrea
28. okt 2011

@ikke no my tiez ostavame tu na Vianoce ale urobime slovenske vianoce. No a na Sinterklaasa drobec dostane darcek tak max. do 15 euri. No a my si dame navzajom len ako za starych cias. ovocie, sladkosti a oriesky 😀 😀

neboj darceky buduuuu aj na Martina 😉 😀

zajaciq
28. okt 2011

@cestovatelkaandrea sranda, lebo na SK ziadnu inekciu AntiD nepichaju.. (som neg., dieta bolo pozitiv..) az dva dni po porode ma pichli na moju opakovanu ziadost, aby malej zistili krvnu skupinu, kedze som bola neg ja ..

a co je ten Sinterklaas? 😕

ja si myslim, ze je celkom spravne, ze sa do zeny zbytocne dolu nechodi.. u nas to prehanaju , zbytocne je tam riziko zavedenia infekcie alebo toho ,ze sa zena otvori. @erique12 si povedz, ze mas stastie, ze budes rodit doma 🙂 ja som den pred Vianocami trcala na gynekologii (ZBYTOCNE) kvoli tvrdnutiu brucha..

erique12
28. okt 2011

@zajaciq
ahoj,
na sk ako citam na decembrovkach, kazda druha je v nemocnici s tvrdnutim brucha, ze oddychovat!
no neviem, ci by som si tam (psychicky) oddychla 😖
sinterklaas je holandsky mikulas, pride lodou zo spanielska aj so svojimi pomocnimi ciernymi petrami (zwarte piet) a 5.decembra je velky den, tzv. balickovy vecer 😀 paket avond 😀
no pockaj, este si tu uzijete parady s malou.... to su take ceremonie, ide na lodi po kanaloch, alebo ide po meste na bielom koni... a petrovia rozdavaju peppernoten 😀

zajaciq
28. okt 2011

@erique12 haha no to mam byt von cely den toho 12teho? Inac mame navarenu kapustnicu co tu boli nasi... z udeneho maska, klobasy, susenych hub.. no jak doma prosto :P malej som do toho uvarila par zemiakov, tak aj ona si pochutila na kapuste 😀 ked mas volno ozvi sa a dojdi :P nebudem ta furt volat. ale asi mate vela prace so zariadovanim .. len aby ste setko stihli

erique12
28. okt 2011

@zajaciq
mnaam, ja asi urobim kapustnicu vianocnu na sinterklaasa (neviem, ci este volaco porobim na vianoce,heh) - to je 5.teho decembra tunak. ale on pride z toho spanielska uz v novembri volakedy 😀 😀

jasne, len co sa to trochu ukludni, tak ti brnknem, ci budes mat aj ty prave v tom case volno, bude to take "prekvapko" a na poslednu chvilu, ale tie su najlepsie 🙂

cestovatelkaandrea
28. okt 2011

@zajaciq no Sinterklaasa mas uz vysvetleneho 😀 mne pichli Anti D po porode cca tak do dvoch hodin, hned ako vedeli drobcov rozbor krvi. Vraj by sa to malo pichat do 24 hodin. Ale snazia sa to dat co najskor, aby sa zbytocne nevytvarali protilatky pre dalsie tehotenstvo. Keby som rodila doma, tak by porodna baba zobrala drobcovi trocha krvi z paty a manzel by musel ist rychlo do nemocky, pockat na rozbor a popripade s injekciou nazad ak by mal drobec Rh. poz. aby ma pichla porodna baba doma. Takze asi tak to tu chodi.