Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
2. okt 2012

@vever1 no babulka rovnava skore so Svenom- on bol trolinku skor a ona mozno trolinku neskor.... 😉
Hehe, na mna baby nemate- ja som mala kraaaasnych 104kg v den porodu... 😝

vever1
2. okt 2012

@ervenka 😝 xixixi no to mas pravdu to ta veru nedozeniem s tymi mojimi 61.5kg 😝 a nestras ze bude trolinku neskor. ja uz chcem teraaaaaaaz. bola inac sranda ked som bola vo stvrtok v nemke stretla som tam kamosovu sesternicu a tiez tehotna s druhym a samozrjeme prenasala 😝 a nechcela prezradit co cakaju, tak som ani ja neprezradila. prveho maju chlpaceka o mesiac mladsieho ako sven a vcera sa im konecne narodila bambulka a ze 4.5kg a 54cm 😕 a ona tiez taka tenka ako vyzla a ani velke brusko nemala, som fakt nechapala 😨 ja len dufam, ze nasa taka velka nebude, ved to ma roztrhne 😨 😝

ervenka
2. okt 2012

@vever1 A to som sa ani velmi neprejedala. Len mi ku koncu telo dobre zadrziavalo vodu... Tak ta kamoskina babulka bola asi dobre zahniezdena. Ved ja to chapem- stabilna teplota, staly prisun jedla, sukromny bazenik, jemna hudba v podobe tlkovu maminho srdca. No komu by sa chcelo na tento sveeeeet? Nikomu. 😝
Vydrzaj pionier!

palinkova87
2. okt 2012

@vever1 ja som pri Nellinke tiež vela nepribrala.. asik pri babach je to tak, že sa vela nepriberá.. 🙂)) a teraz som tiež vobec nič nepribrala stale som na tej istej váhe.. 🙂)) som zvedavá čo to bude.. 🙂) kedy Ti inakšie povedali čo to bude??? ja idem teraz ked budem v 16týždni asik by už mohlo byt vidno ak bude dobre otočené ni? a chcem prehovorit mm na 3D sono🙂) je to moje posledné tehu.. tak by som takú spomienku chcela mat.. 😅

lexxie_holandsko
2. okt 2012

ahoj, tak jsem zpet, Edika jsme konecne oslavili, 9 deti cele odpoledne, ale bylo to ve Wijchenu na takove te farme s hristem, zabavily se dobre, taky delaly mydla, dostaly najist, napit ..obcas jsme je museli nahanet a trochu korigovat, ale jinak ok, myslim, ze se to libilo, doma bychom takovou bandu asi nezvladli..

Zuza predvedla dneska perfektni hystercak, tak 10 minut jsem ji zkousela narvat do cyklosedacky, pomahala i znama..bez uspechu, az si madam usmyslela, ze musi jit dozadu a potom jsem se vztekajici se Zuzkou jela na kole, fakt jsem mela strach, ze se odepne a vypadne..a to jenom proto, ze se ji nechtelo z hriste, ze si jeste chtela hrat s detma.. 😕

fotky z oslavy jsou tady
http://webserveerster.kicks-ass.net/Album30Sep2...

@ervenka 104 kg pri porodu? Tak to jsi docela shodila, ne? Ja u obou tehu 20 kg nabrala, po druhem uz jsem to dolu nedala, porad chybi motivace.

@vever1 to mas 61 soucasnou vahu 😕 , nebo startovaci..obe jsou pro mne nedosazitelne , a ze by ses strefila na 10. 10 :?

Andreo tak se nekdy stavte, az Kilian povyroste, kde bydlite?

@palinkova87 ty mas Tobka porad doma? To jako od prazdnin?? Tak to preju, at vam brzo dopis prijde, to je docela dlouho..ja bych do skoly i rada soupla Zuzu treba od rana tak do 19.00 ;)

lexxie_holandsko
2. okt 2012

@erique12 ja to taky moc nechapu, proc cpou ani ne rocni dite tavenakem a salamem..treba pochopila bych jeste syr typu lucina, nebo philadelphia..ale tavenaky jsou pry nejhorsi. Sice my na nich vyrostli..trojuhelnicky, 70% atd 🙂 ale driv moc vyber nebyl a lidi toho tolik nevedeli..

eri28
3. okt 2012

@ervenka no moja, ja este nerodim, cize uvidime, kolko este dam na vrch 😝 , aj, ked uz by som nemusela 😅 ......

ervenka
3. okt 2012

No baby, som som mala predporodnu vahu 68. Ked som zacala zit s mm- 72kg a ked som otehotnela- Vianoce na SVK= 75 kg Porodna spopimanych 104kg. Takze som pribrala dost. Teraz mam vahu 83.6. Akurat som pozerala,ze zase budem musiet ist na krv- stitna zlaza. Jupi. 😝 Moja stitna este stale buvinka a to som uz rok po porode. Som zvedava, ci sa vobec este niekedy zobudi...

ekira
3. okt 2012

@lexxie_holandsko pekne foto,toto vobec nepoznam.my sme boli dva krat vo wijchen-monkey town.decka sa tam paradne vyblaznili a my rodicia sme mali pokoj 😀 len ma potom tak hlava bolela,sa necudujem tolky krik hehe.
ja som pocas tehotenstva pribrala 13 kg a po porode som mala o 10 menej .potom som mala krasnych 61 kg(aspon pre mna) 😀 teraz mam necelych 65,zacala som chodit na zumbu 3 krat do tyzdna .konecne som nasla nieco,co ma bavi 🙂

vever1
3. okt 2012

@lexxie_holandsko xixixi no to mam teraz taku vahu 😝 no ja som ale malicka. meriam len 161cm takze na mne kazde kilo pekne vidno. ale ja som normalne mavala vahu 52 az kym som neprisla do NL a tu som nechutne schudla na 45kg 😖 to som sa uz sama strasne zle citila, ale bolo to tym ze som sa nejak nevedela prisposobit ani tamojsiemu jedlu a ani okoliu. po roku som si konecne nasla robotu a potom som pribrala na 49 a dalej sa to uz nehlo. a to podotykam ze jem fakt vsetko a tolko cokolady co ja tu spraskam som na sk veru jest nemohla 😝 ale proste kg sa zastavili. no a ked som zacala s prvym IVF tak som mala 50. som pribrala 1kg z hormonov 😝 a pri 1 tehu som pribrala 12kg a po porode islo 8 hned dole. potom som v priebehu mesiaca stratila ostatne kvoli kojeniu. ale ostala som na vahe 51 co som bola velmi rada 😀 tak ja som zas opak ja som sa vytesovala ze mi nieco zostalo 😀 no uvidime ako to bude teraz 😀
a moj syn je uplne po mne. lebo je malicky a tiez vela nevazi. ved on ma 2.5 roka a vazi len 11kg 😀 😝 😝 😝 a az teraz sme presli na velkost 92 😝 ale konecne to v CB pochopili ze je po mne lebo 1.5 roka som nic ine nepocuvala aky je malicky. a co som ho mala na skripci natahovat? 😠

vever1
3. okt 2012

@lexxie_holandsko a 10.10 je pekny datum ale zas moj datum porodu tiez nie je zly ze 12.10.12 😀

lexxie_holandsko
3. okt 2012

@ervenka koukam, ze jsme na tom podobne, predporodni u obou 68 , tesne pred porodem tak 92 a soucasna 80, strasny..nejak se nedokazu dokopat. Pocitam, ze ted neco udelam, abych si mohla na Vanoce dat cukrovi.., tak se do toho dame spolecne ? 🙂

@vever1 12. 10. 12 je taky super datum, stejne jsou vsechny data pekny, protoze to je narozeni nasich deticek..Tak to ja mam opacne, kdyz se nemuzu prizpusobit a mam stres, tak pribiram a kdyz jsem v pohode, tak hubnu. Sice jsem o trochu vetsi 174 cm, ale stejne je 80 proste moc. Nejhorsi jsou vecery, manza je hubeny a muze se cpat porad, takze susenka u kafe, orisky k vinu atd..Jinak mne tady jidlo celkem vyhovuje, jen mi vadi porad ten chleba pres den..na to si nezvyknu, to si radsi neco koupim a ohreju..a taky mi ten jejich chleba moc nechutna, pokud z toho neni topinka. Ad CB kamosku ted taky honi, ze je jeji syn moc hubeny..on teda je, ma tak o 4 kg mene, nez Edik a meri stejne..ale oni jsou taky vsichni hubeni. Geny asi delaji hodne.

@ekira tak to monkey town we Wijchenu neznam, ale slysela jsem o tom. My jsme lonske narozky slavily doma, piratska oslava, to jsme meli 7 kluku..letos uz jsme to neriskli, hlavne se nam nechtelo nic vymyslet..u Zuzky asi taky prvni udelame doma a dalsi nekde jinde. 61 i 65 kg je krasna vaha. Ja jsem chodila na aqua aerobic a aqua jogging a i plavat, ale ted jsem dlouho nebyla. Je fakt, ze plavanim jsem vzdycky zhubla nejlip.

lexxie_holandsko
3. okt 2012

pro srovnani lonska piratska oslava k Edikovym 5.
http://webserveerster.kicks-ass.net:8888/MSV2/s...

lexxie_holandsko
3. okt 2012

@ekira jinak dik za pochvalu, bylo to hezke..Hof van Kaatje je fajn, ale je to pro mensi deti, tak do 6 az 7 let, pro vetsi treba blije dries..tam jsem nebyla, ale fotky vypadaji dobre, nebo Leemkuil v Nijmegenu, nebo krom Monkey town je jeste v Oosterhoutu nejaky binnenspeeltuin. Trochu mne vzdycky desi ta zodpovednost za deti, prece jen..stat se muze vsechno. v CR se to vubec si myslim nedela takhle male deti bez rodicu, ale tady to je normalni.

vever1
3. okt 2012

@lexxie_holandsko no super oslavy si robila. chalani sa vysantili. a ani mi nehovor o tej zodpovednosti ja sa uz desim predstavy ked zacnem usporiadavat take oslavy bez rodicov. teraz je to este super lebo pridu len kamarati s ich ratolestami, deti sa hraju a mi kecame a davame na nich pozor ale o par rokov ked uz sven do skoly pojde a bude mat kamaratov..... uf 😝

ekira
3. okt 2012

@lexxie_holandsko no je to normalna vaha na mojich 164 cm 😀 presne ako pise vever,tiez je na mne kazde kilecko vidiet 😕 inak my sme tiez do 6 rokov oslavovali doma narodeniny,nastatsie sme mali vzdy dobre pocasie,decka sa vykupali v bazene.ale to kriku no sodoma komora.min rok amon mal chvilu decka doma a potom sli na diskoteku pre deti,takze som doma pekne upratala bordel a bolo .rok pred tim sme boli v kine v nijemgene a potom sa slo do mcdonaldu.amon mal uz 13,takze uz nam ziadne speltuin nehrozia 😀

ervenka
4. okt 2012

@vever1 Pre poriadok sa spytam- aky je dnesny stav? A co bolo na poradni? Koniec vysielania, prepinam. 😀

vever1
4. okt 2012

@ervenka hahaha ja som predtym nahanala @ikke a @cestovatelkaandrea a teraz to praktizujes ty na mne 😝 no poradna dopadla dobre. dalsia o tyzden som tomu asistentovi vravela ze dufam ze uz nepridem 😝 a pytala som sa ci mi moze aj odhadnut aka velika je mala, tak povedal ze priemerne babatko, tak ako aj sven bol a ze keby sa narodila teraz tak odhaduje medzi 3.3-3.5kg tak som zvedava aka velika bude ale hadam nie nad 3.5 😝 si neviem predstavit 4kg babatko tlacit von. auuuuuuuuu 😝
@ikke @cestovatelkaandrea a vy baby ako si nazivate s detickami. mate teraz urcite malo casu ale aspon sa na chvilu zastavte. ako sa maju drobci a co velky bracekovia? posluchaju ci zacali vystrkovat rozky?

ikke
4. okt 2012

@vever1 u nas deti dobre, klopklop, neviem, ci sa da aj lepsie, priam idealne 😉
ja momentalne 4 herpesy na hornej pere
a vcera sme pochovali opa (86), tak nam je trochu smutno... 😔

vever1
4. okt 2012

@ikke no tak nech to tak aj ostane. tisko zavidim 😀 a tie herpesy uf ze 4 😕 . ja ich tak nemam rada. pri svenovi som mala pravidelne kazdy mesiac a mi bolo stale tak luto ze som si ho nemohla tulinkat 😖 a este som sa aj stale bala aby to odo mna nechytil 😖 a opu mi je luto ☹ Prijmi moju uprimnu sustrast.

ervenka
4. okt 2012

@ikke Uprimnu sustrast... ☹
@vever1 Ano ano, praktizujem a veeeeelmi ma to bavi. 😉 No ja som mala pri narodeni 4050g a videla si aka je moja mama a dokazala ma vytlacit... A vlastne aj @ikke a @cestovatelkaandrea mali velke babatka.... Co ste porobili v nasej CB? Dr. ma oslovila MENOM 😀 No a pre poriadok dnesne cisla- 8710g a 74,1cm. Za tri mesiace narastol o 3cm a pribral kilo. Co je pri nom vykon, lebo doteraz priberal cca 200g/mesiac. Tak sme hrdi a tatino moze byt spokojny. On ma vpodstate vyhnal do CB, ze by rad cisla.
PS: Zase mam o kvetinky v crepniku viac- ospravedlnenie za utorkovy vecer. 😉 Otvorim si kvetinarstvo 😝

ikke
4. okt 2012

@ervenka ja som nemala velke deti, ja rodim zdravy priemer 😀 /3300g a 52cm; 3630g a 49cm 😉 /
a rybky ja iba dobre upecene, prave kvoli tymto sajrajtom (salmonela, listeria a podobne mnamky 😝 )

hrmiii 😕

ikke
4. okt 2012

a kruuupy 😝
a od severu modra obloha
koniec meteorologickeho okienka

ervenka
4. okt 2012

@ikke Som si zle pozrela- videla som cisla 54cm/4675g ale nepozrela som si datum- 20.8. takze zjavne poradna a nie porodna vaha... Musim viac otvarat tie svoje okale. 😕

ervenka
5. okt 2012

@vever1 dobry den, aky je dnesny aktualny pocet jedincov vo vasej domacnosti? Uz ti svieti pekna 7 v odratavani.. 😀

lexxie_holandsko
5. okt 2012

ahoj, tak nakukuju jak vever a eri..i kdyz v tomhle pocasi....No na druhou stranu prvni tyden je mimco stejne doma. 🙂

Tak my jsme tento tyden asi uz po 5 dobre zmokli, Edik u kamose, nastesti slibila znama, ze ho kdyztak priveze autem..ale treba se vycasi. Zitra jsme chteli s Edik. kamosem jeste na maisdoolhof, ale to vidim opravdu blede. Je to tam skvele, maji tam skeltery, kukurici, jezdici koniky, velke piskoviste, traktory atd..ale to musi byt sucho. Uz se blizi podzimni prazdniny.

lexxie_holandsko
5. okt 2012

@ekira ve 13 je tvuj syn na hriste opravdu prerostly..nebo potom uz nastoupi do faze, kdy tam bude chodit k veceru, tady je hodne nactiletych, kteri se jeste houpou na houpackach atd.. 😕 Jake oslavy se delaji potom..? Bowling, slaapfeestje nebo paintball? 🙂
@ikke uprimnou soustrast, to je vzdycky moc smutne, jedine, ze se dozil opravdu krasneho veku a jeste si uzil maleho. Herpesy pro mimco uz ted snad nejsou nebezpecne? Tak at to brzo prejde..
@vever1 no zodpovednost je strasna..u nas je casto nejake cizi ditko..nebo je Edik nekde u kamose..Zuzka jeste tolik ne. Ale za poslednich par tydnu jsem videla 2 osklive pady z prolezacky a nevim, co bych delala, kdybych zrovna ty deti mela na starosti..

vever1
5. okt 2012

@ervenka pocet jedincov nezmeneny. jednemu sa stale nechce von 😝

@lexxie_holandsko no nas je taky bojko a ma trosku motoricky problem takze napriklad sam na smykalku nevylezie a ale napriklad zazila som ze kamoskyna mala co je o pol roka mladsia od svena tak spadla pred maminym nosom zo skykacky. mala velke stastie ze tam stala este jedna kamoska a moj mm ktory ju dokazali aspon trochu zachytit takze pad bol uplne minimalny. ja by som svena sameho este fakt na taketo veci nepustila. ale to mozno preto ze vviem ze ma s tym este problem 😝

ervenka
5. okt 2012

@vever1 Babulka asi caka na slniecko. Ale najblizsie 2 tyzdne- okrem tejto nedele- ma byt skaredo v nasej oblasti, resp. tak ako dnes. ;)